+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    Cytat Zamieszczone przez LechBLU Zobacz posta
    Podjedź pod ASO forda
    ktory polecasz ? bylem w ursyncar wlasnie zapytac co to gwizdze, to pan ktory kazal otworzyc maske jak zobaczyl silnik to powiedzial " ooo kuuuuuurde" i ze pod komputer trzeba, wiec odjechalem z tamtad szybciej niz przyjechalem

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Do Shaggus:
    jeżeli chodzi o gaśnięcie silnika to od ostatniego zgaśnięcia ani razu nie zgasł sam. Spadki obrotów do 500 też się skończyły. Nie wiem co mu pomogło. Ciężko powiedzieć czy ten przewód czy to, że ruszałem, czyściłem dolot.

    Jeżeli chodzi o 1500 obr/min tuż po odpaleniu silnika to dalej tak ma ale to w niczym nie przeszkadza bo po kilkunastu sekundach znacznie schodzą w dół. Może kupię nowego krokowca...

    Do crazyeyes:
    podjedź do Lipskiego i idź ze sprzedawcą od części do samochodu i mu pokaż ten przewód. Powiedz, że chcesz przewód odpowietrzania skrzyni korbowej (powiedz, że składa się z 2 części). Jakby nie wiedział o jaki chodzi to niech się poradzi mechanika. Mechanik pewnie już taki przewód wymieniał i skojarzy po rysunku, który to jest.

  4. #23
    Kursant
    Latający Holender w koreańskim wozie

    Imię
    Marcin
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    tu powinien być dodatkowy opis :P
    Od
    14 May 2012
    Mieszka w
    Radom
    jeśli chodzi o obroty po odpaleniu, to tez tak mam, to chyba tak ma być, że wchodzi na "duże ssanie" a po paru sekundach spada, do ok. 1000, po minucie już trzyma normę.

  5. #24
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Koledzy udało mi się zdobyć plastikowy element, w kolektorze pod otwór przewodu od serwa.
    Mam do Was prośbę:
    czy możecie sprawdzić czy pod tym plastikowym elementem macie jeden czy dwa oringi oraz czy oring jest w części mosiężnej czy pod częścią mosiężną?
    Dla jasności: przewód serwa wchodzi w otwór w kolektorze dolotowym. Jak wysuniecie przewód serwa to zobaczycie, że w otworze jest czarny, plastikowy element. Jeżeli go wyjmiecie to pod nim powinien być oring (może 2 oringi). Chciałbym wiedzieć czy ten oring jest jeszcze w części mosiężnej czy pod tą częścią. Jak wyjmiecie czarny, plastikowy element to będzie jasne co to jest ta mosiężna część.

  6. #25
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2,5 V6 2001 rok - kombi + LPG BRC P&D
    Od
    13 Sep 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    LechBLU, nie inwestuj w "krokowca" - nowy zawór bocznikowy powietrza kupiłem jakieś 2 miesiące temu (stary zaczął buczeć) i na pewno przed i po wymianie miałem takie samo zachowanie zaraz po odpaleniu, czyli ok. 1500 i powolne spadanie obrotów. Podobnie jak KacperMKK sądzę, że to normalne, ale Twój post poddał to w wątpliwość i sugerował, że może być inaczej więc wolałem zapytać

  7. #26
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Odgłos, który jest też w STku Crazyeyes powrócił :/

    Jest nowa hipoteza:
    zużyte łożysko od któregoś z elementów paska akcesoriów (klinowego).

    Można to łatwo sprawdzić jak się umie albo pojedzie do warsztatu. Trzeba zdjąć pasek (najpierw jeden potem drugi bo są 2 - jeden z lewej strony silnika a drugi z prawej) i sprawdzić czy wtedy będzie odgłos.

    Jak zdjąć pasek klinowy? Czy da się to zrobić od góry?
    U mnie odgłos słychać z prawej strony jak się siedzi na miejscu kierowcy więc patrząc na silnik z przodu interesuje mnie szczególnie jak zdjąć lewy.

  8. #27
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    LechBlu to nie pasek zdejmowalem kiedys, i tak stojac przed samochodem dochodzi z lewej strony rzedu przy podszybiu, moze to tez te rurki co pokazalem wczesniej. ja narazie poczekam do wymiany swiec wtedy sie przyjrze wszystkiemu. ps ten swist juz slyszalem w innych st.
    u mnie zadnych problemow zadnych bledow, spalanie ok, a wyplul ostatnio 231 koni,
    tylko nerwy drazni jak swiszcze

    ---------- Post added at 11:30 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

    pozatym u mnie wykluczam lozyska, dlatego ze przydeptujac 1 do konca, zdaze zapiac 2 bieg obroty juz sa nizsze a swist dopiero zmienia ton na nizszy z opoznieniem wiec 99% to jakas nieszczelnosc
    Ostatnio edytowane przez crazyeyes ; 18-06-2012 o 12:31

  9. #28
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Dziś jak jechałem po mieście to przy każdym dojeżdżaniu do świateł i wciskaniu sprzęgła obroty spadały na ok 500 by po chwili ustabilizować się na ok 800. Miałem bardzo mało paliwa w baku, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
    Problem obrotów i dziwnych odgłosów wciąż jest nierozwiązany :/

  10. #29
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam pytanie:
    czy jeżeli ściśnie się przewód od powietrza bocznikowego (ten przewód co idzie obok zaworu wolnych obrotów) to silnik powinien zgasnąć?
    U mnie silnik nadal działa (choć bardzo wolno "się kręci")

  11. #30
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    w sumie jezeli przepustnica jest zamknieta to jedyne miejsce ktoredy silnik bierze powietrze do pracy jest wlasnie przez bocznik i ten wąż. jezeli jestes pewny ze dobrze go zacisnales powienien zgasnac. gdzies pewnie bierze lewizne,

  12. #31
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez LechBLU Zobacz posta
    przy każdym dojeżdżaniu do świateł i wciskaniu sprzęgła obroty spadały na ok 500 by po chwili ustabilizować się na ok 800.
    do wyczyszczenia zawór bocznikowy (krokowiec) oraz warto wykonać reset i adaptację PCMa bo mapy mogą być rozjechane
    Mariusz , tel - 694-765-650

  13. #32
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    W związku, że od kilku miesięcy nie udało mi się naprawić mojego ST postanowiłem odświerzyć ten temat.

    W skrócie problem polega na:
    1) spadających obrotach do około 500 przy dojeżdżaniu do świateł, czasem gaśnie.
    2) przy wkręcaniu powyżej 4,5 tys obr/min zaczyna świszczeć, świszczy też przy spadających obrotach (jak go wkręce na 6 i puszczam gaz do cały czas świszcze).

    Wymienione na nowe: świece, bocznikowy, część przewodów podciśnienia, uszczelka pod kolektorem dolotowym, przepustnica czysta.

    Mam pytania:
    1. Czy normalne jest jeżeli trzymam kierownicę na maxa skręconą to jak dodam i puszczę gaz to obroty spadną na ok 400?
    2. Napięcie ładowania mam, w stanie nieobciążonym na 13,75 V. Może być?
    3. Czy ktoś zna jakiś dobry warsztat, w Warszawie, który zna się na STkach?
    4. Ściskam bardzo mocno przewód obejściowy od krokowca a samochód nie gaśnie - czy możecie sprawdzić czy wam zgaśnie?

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Uszczelki i górne i dolne napewno szczelne ? Dobrze osadzony kolektor ? ODpowietrzenie skrzyni korbowej ( ten duży gruby przewód co wchodzi z tyłu kolektora zakończony jak fajka) też dawałem sobie rękę uciąć że jest dobry i dobzre nasadzony na zawór - ale jak go wyjąłem to się okazało inaczej
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  15. #34
    Kursant
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    ST 220
    Od
    02 Nov 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Warsztat Paola ( pod Warszawą- w Piastowie) , ul.Prusa 7

  16. #35
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Uszczelek dolnych nie ruszałem, górne nowe. Duży przewód z fajką jest nowy.

    Najchętniej pojechałbym do jakiegoś dobrego warsztatu, żeby ktoś mi posprawdział wszystko. Nie mam już do tego samochodu siły.

  17. #36
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Chcę się upewnieć:

    Czy po odłączeniu wtyczki od krokowca silnik powinien zgasnąć?

    U mnie NIE gaśnie :/

  18. #37
    Kursant
    Latający Holender w koreańskim wozie

    Imię
    Marcin
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    tu powinien być dodatkowy opis :P
    Od
    14 May 2012
    Mieszka w
    Radom
    tak, po odłączeniu krokowca silnik powinien zgasnąć,
    u mnie tak jest, a nie mam idealnego dolotu a i tak zgasł.

  19. #38
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Ok, dzięki za odpowiedź.
    Chcę być w 100% pewny więc czy może ktoś ZE SPRAWNYM W 100% Mondeo ST220 sprawdzić czy po odłączeniu wtyczki od krokowca silnik powinien zgasnąć?

  20. #39
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Tak, silnik powinien zgasnąć.

    ---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 11:58 ----------

    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    też dawałem sobie rękę uciąć że jest dobry i dobzre nasadzony na zawór - ale jak go wyjąłem to się okazało inaczej
    A jakie były tego objawy ?
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  21. #40
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    A małe falowania, za wysokie ciut wolne, albo spadanie za nisko etc.
    Po odpięciu krokowca ledwie chodził ale chodził...
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Mk III i niskie obroty
    By AROWASIK in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 23:59
  2. [TD MkII] chwilowo za niskie -niskie obroty
    By wojpet in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 14:48
  3. [TD MkI] Niskie obroty
    By Nightwing in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2009, 22:19
  4. Niskie obroty
    By KAMYK80 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2006, 00:12
  5. za niskie obroty
    By tombagon in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-01-2006, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów