+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jun 2011
    Mieszka w
    Szczecin

    Parownik Klimy >Pomocy bo się roztopię bez klimy :)<

    Witam,

    byłem niedawno na nabijaniu klimy w warsztacie. Cała operacja trwała standardowo ok godziny. Gdy było już po wszystkim Pan zabrał się za pomiar temperatury na włączonej klimie. Okazało się, że klima, pomimo tego, że jest nabita, wcale nie chłodzi. Z maszynki wyskoczył papierek o uszkodzonym parowniku, tak też powiedział Pan od nabijania, dodał też coś o uszkodzonym zaworze, kontrolującym dopływ zimnego powietrza. I teraz mam pytanie, jak wygląda ten parownik? Przeglądałem używane części i znalazłem przynajmniej dwie części o tej samej nazwie, które wyglądały całkiem inaczej. Proszę o odpowiedzi bo za oknem upał i temperatura w samochodzie to ok 50 stopni :P

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło


    Parownik masz w środku w nagrzewnicy, do jego wymiany potrzeba czasu i cierpliwosci
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 19-06-2012 o 16:40

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jun 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    okej, a jakby wymienić całą nagrzewnicę? dało by radę ? znalazłem coś takiego w necie i zastanawiam się nad kupnem.

    http://allegro.pl/nagrzewnica-klimat...411674487.html

    Jeśli dałoby radę wymienić całą nagrzewnicę, to czy wymiana jest pracochłonna czytaj droga

    Ps. dzięki za odpowiedź!

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    to jest właśnie ten parownik a nagrzewnica to w dużym cudzysłowiu mówiąc taka duża puszka z klapkami do nawiewow
    Trzeba sciagac całą konsole w aucie, odłączać przewody od klimy, tak jak pisalem wczesniej pracy sporo
    Co do tje nagrzewnicy to jesteem w stanie pomóc ale ona najczesciej ulega uszkodzeniom np podczas dużego dzwona bo tak to nie wiem co moze ją uszkodzic

  6. #5
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jun 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    W zasadzie nie wiem z czego wynikło to uszkodzenie, klima przestała działać po zimie. Od razu pomyślałem, że brakuje czynnika chłodzącego, więc pojechałem i nabiłem. No nic... trzeba będzie przejechać się do serwisu klimatyzacji i wyłożyć swoje, może będą mieć jakieś zniżki dla studentów :P Chyba potrzebna jest dokładniejsza diagnoza. Liczyłem, że uda mi się coś zrobić samemu, ale chyba nie tym razem, skoro wymiana tej części wymaga aż tyle roboty. Dzięki za wyjaśnienia, pozdrawiam

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Ja na Twoim miejscu skupił bym się bardziej na zaworze rozprężnym, tak jak kolega wyżej napisał, jak auto nie miało dzwona to na prawdę nie wiem co mogło by się stać z nagrzewnicą. Nabijali Ci klime i jeśli czynnik nie wyciekł przez nią to jest sprawna.

    Pierwsze co zrób to zrób samodiagnostykę klimatyzacji. Przeczytaj ten wątek http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-kruczki-MKIII Tylko się nie poddawaj łatwo Mi się udało za jakimś 30-tym razem Chyba że masz ELM-a to moment odczytać

Podobne wątki

  1. [MkIII] Gdzie jest parownik w mkIII ?? Odgrzybianie klimy
    By kminek55 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 11:07
  2. [MkIII] Brak klimy-pomocy!!
    By Agi in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 23:46
  3. [MkII] parownik klimy
    By Fokus in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2005, 22:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów