+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    15 May 2011
    Mieszka w
    Sochaczew

    [MK3] Wysokie obroty 1.8

    Witam,
    Próbowałem szukać w tym dziale ale za każdym razem wyszukiwarka wyrzucała mi pustą stronę więc piszę.
    Kilka dni temu pojawił się ciekawy objaw chorobowy mojego mondeo- na luzie wchodzi na wysokie obroty.
    Zaraz po odpaleniu to potrafi do 5.5 tys. dojść. Na luzie zanim się zatrzymam szaleje do ponad 4 tys.
    Jak już zacznie spadać to i tak spadnie max do 1400 obrotów.
    Nie mam bladego pojęcia co to może być. Słyszałem, że silnik krokowy albo przepływomierz albo jeszcze coś.
    Nie chcę wydawać kasy u jakiegoś typa co mi kit wciśnie dlatego najpierw chciałbym usłyszeć Waszą opinię.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez spikeyz Zobacz posta
    Słyszałem, że silnik krokowy albo przepływomierz albo jeszcze coś.
    Przeplywomierza nie masz w swoim silniku. Krokowy jest podejrzany ale on mysle by powodowal mniejsze wahania. Ja na poczatek sprawdzil bym potencjometr polozenia przepustnicy (TPS), zacznij od wtyczki i kabli od niego. TPS jest wkrecony w przpustnice z drugiej stony co linka gazu.
    Ostatnio edytowane przez frugo ; 20-06-2012 o 10:56

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdziłbym czy przepustnica domyka się prawidłowo i czy nie ma gdzieś podsysu lewego powietrza, może jakieś podciśnienie spadło.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    15 May 2011
    Mieszka w
    Sochaczew
    Nie znam się ale ja w mondeo z 2005 roku , benzynowym 1.8 na pewno nie mam przepływomierza?
    Jak tak to super.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imię
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    hmm no nie wiem czy jest się czym cieszyć . bo masz tak jak ja map sensor a jego wykrecić i wymienić to jest masakra . masz okazje się podpiać pod komputer???? . najpierw bym sprawdził silniczek krokowy . moze jest zasyfiony i sie nie domyka

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    15 May 2011
    Mieszka w
    Sochaczew
    Nie mam niestety za free. Wybólę 7 dyszek. Trudno. Oby jak najtaniej wyszła naprawa , bo mnie szlag trafi.
    Taka rzecz przyszła mi do głowy. Jak jedzie to słyszać takie syczenie, jakby jakaś pompa powietrzna syczała i wciągała powietrze. Nie wiem czy to normalne w takiej sytuacji

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Netoper napisał już
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    i czy nie ma gdzieś podsysu lewego powietrza, może jakieś podciśnienie spadło.
    Jak syczy podczas jazdy to musisz sprawdzić czy nie ma lewego powietrza, objawy by pasowały.

    Co do sprawdzania, kup Plaka i na odpalonym i wygrzanym silniku, jak sobie będzie równiutko chodził (mam nadzieje że są taki momenty) to psikaj Plakiem po możliwych miejscach gdzie może dochodzić powietrze. Sprawdź wszystkie wężyki czy któryś nie spadł.

    ---------- Post added at 19:17 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

    Cytat Zamieszczone przez spikeyz Zobacz posta
    Nie mam niestety za free. Wybólę 7 dyszek
    To lepiej kup sobie ELM-a na Allegro będzie taniej i będziesz miał własny do podstawowej diagnozy

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    15 May 2011
    Mieszka w
    Sochaczew
    Ok sprawdzę. Dzięki.
    A czy ktoś z Was ma doświadczenie jaki model tego ELMa jest dobry? Tak by spokojnie kupić i długo posłużył?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez spikeyz Zobacz posta
    A czy ktoś z Was ma doświadczenie jaki model tego ELMa jest dobry? Tak by spokojnie kupić i długo posłużył?
    Wszystkie klepią chińczyki na jedno kopyto, trwałość ich to losowa sprawa ale to tak prosta konstrukcja że raczej nie ma z tym problemów, problemem jest co innego, nasze Mondeusze komunikują się za pomocą protokołu J1850 PWM a chińczyki w niektórych pomyliły schemat są serie które nie obsługują tego protokołu, trzeba przerobić płytkę, ja tak musiałem zrobić choć sprzedawca zapewniał mnie że działa na nim ten protokół, poczytaj tu http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...82em-J1850-PWM

    No i tu tylko to długa lektura http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-diagnostyczny

    Uprzedzam Pytanie, sprawdzić się tego nie da w inny sposób niż opisany w pierwszym linku, jeśli chcesz wiedzieć czy będzie gadał z Mondeo MKIII to musisz poprosić sprzedawcę żeby przeprowadził taki test i wysłał Ci wyniki.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imię
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    przeróbka ELM'a z błedem jest bardzo prosta . wystarczy miec lutownice nożyk do tapet , cynę no i miernik

    ---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:10 ----------

    a z tym lewym powietrzem to jest prosty patent . sciągnij rurę gumowa co idzie od filtra do przepustnicy i reką zatkaj przepustnice i jeżeli z powietrzem jest wszystko ok <czyt. brak "lewego" powietrza> to powinien zgasnać . a co do ELM'a to jak na takie pieniądze sprzęt fajny
    polecam do niego program http://www.forscan.org/download.html
    programik darmowy a funkcji multum najważniejsza ktora mi się podoba to podglad parametrów silnika.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    15 May 2011
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez dgra86 Zobacz posta
    a z tym lewym powietrzem to jest prosty patent . sciągnij rurę gumowa co idzie od filtra do przepustnicy i reką zatkaj przepustnice i jeżeli z powietrzem jest wszystko ok <czyt. brak "lewego" powietrza> to powinien zgasnać . a co do ELM'a to jak na takie pieniądze sprzęt fajny
    Rewelacyjnie prosty sposób - sprawdzę jutro i napiszę. A jak nie zgaśnie to co? Przepustnica out?

    polecam do niego program http://www.forscan.org/download.html
    programik darmowy a funkcji multum najważniejsza ktora mi się podoba to podglad parametrów silnika.
    Jak kupię elma to na pewno ściągnę i to.

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez spikeyz Zobacz posta
    Rewelacyjnie prosty sposób - sprawdzę jutro i napiszę. A jak nie zgaśnie to co? Przepustnica out?
    Wtedy trzeba znaleźć miejsce gdzie ciągnie, powinno być wtedy wyraźnie słychać którędy leci powietrze. Ale pamiętaj że jak jest niewielka nieszczelność to auto też zgaśnie. Najlepiej potestować zatykając stopniowo i nagle i nasłuchiwać.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    15 May 2011
    Mieszka w
    Sochaczew
    I wszystko jasne. Przyczyną był oczywiście kolektor a dokłądnie przewód od kolektora, który mogłem sobie wsadzić. Po wymianie wszystko hula.

  15. #14
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Tarnów

    wysokie obroty

    Cytat Zamieszczone przez spikeyz Zobacz posta
    I wszystko jasne. Przyczyną był oczywiście kolektor a dokłądnie przewód od kolektora, który mogłem sobie wsadzić. Po wymianie wszystko hula.
    czy możesz przybliżyć który to przewód i gdzie mniej więcej się znajduje?

    gdzie kupiłeś nowy?, a może zastosowałeś jakiś "patent" np wąż paliwowy?

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    15 May 2011
    Mieszka w
    Sochaczew
    Pojechałem do dość drogiego warsztatu i mi pokazali, że jakiś przewód jest dziurawy i przez to bierze lewe powietrze. Przewód prowadzący do kolektora. W sumie niedroga sprawa.Nawet w tym drogim warsztacie zaśpiewali 150 więc na pewno da się zejść poniżej 100

    Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
    Mondeo MK3 2005 1.8 Kombi Po-Lift

  17. #16
    Pieszy
    Imię
    Arek
    Opis
    Mondeo MKIII 1.8 125Km + LPG
    Od
    12 Oct 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Może odgrzebuję ale ten wątek pomógł mi w moim problemie.
    Miałem dokładnie identyczne objawy.
    Zrobiłem test z zatkaniem przepustnicy i nawet nie zareagował hehe więc lewe powietrze
    Okazało się że pręcik z klapkami wyrobił aż dziurę w kolektorze ssącym - fajnie że się nie urwał.
    Klapki wywaliłem dziurę zakleiłem i teraz śmiga lepiej niż wcześniej.

    Reasumując - jeśli występują takie objawy trzeba szukać lewego powietrza.

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII - 2001
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Jan 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Dość nie dawno przerabiałem taki sam temat, Przy gazowałem silnik aż do odcinki, i wyskoczyła zaślepka od drutu klapek od strony rozrządu, tylko u mnie skończyło się to wymiana całego kolektora, i dość sporym wydatkiem.

  19. #18
    Kursant
    Model
    St220
    Silnik
    Benzyna
    Od
    05 Feb 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Witajcie, po tym jak odłączyłem aku, na nierozgrzanym silniku obroty podwyższone standardowo, jednak po tym jak się nagrzeje nie opadają tylko zatrzymują się na 1.2tys, obroty normalnie opadają powyżej 2 tys, pomiędzy 2 a właśnie 1.2 lekko wolniej, myślałem, że to lewe powietrze ale po wyłączeniu silnika i odpaleniu ponownie wszystko znika i obroty wracają do normy. Jak myślicie co to może być?
    Silnik to 3.0 st220 mk3
    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Yahaha ; 22-12-2016 o 12:40

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Yahaha Zobacz posta
    Jak myślicie co to może być?
    No to jeszcze raz reset (odłączyć akumulator na co najmniej pół godziny) i potem odpalić auto, niech pochodzi z 5 minut na wolnych obrotach, a potem przytrzymać ze 2 minuty na ~1300-1400, i wio w drogę.
    Często pojawiały się sugestie żeby podczas adaptacji było co najmniej pól zbiornika paliwa
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant Awatar MondeoZdr
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi srebrny
    Od
    02 Jan 2017
    Mieszka w
    Czaplinek
    Witam mam mondeo mk3 1.8 125k obroty po dojechaniu do skrzyzowania rosna do 2.2tys i spadaja czasami sie zacinaja i chwile sie utrzymuja na 2tys jest to denerwujaca sprawa dzis rozkrecilem przepustnice jest zasyfiona po przykreceniu pali sie mi check bład sam zniknie? Prosze o odpowiedz nie wiem co juz robic

Podobne wątki

  1. [Duratec] wysokie obroty
    By lukas330 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 20:49
  2. [Zetec] Wysokie obroty w 2.0 + lpg
    By Wersa1 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 14:06
  3. [TDCi MKIII] Wysokie obroty
    By satyr6 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 13:48
  4. [MkII] Wranie ustało , obroty wskoczyły (wysokie obroty na ja
    By angelos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:36
  5. Wysokie obroty
    By mareckis in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-12-2006, 19:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów