+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Kursant Awatar niachu
    Imię
    Artur
    Model
    Honda Accord VII
    Silnik
    K24
    Od
    05 Apr 2012
    Mieszka w
    Mazowieckie

    MkII 2.0 podwójny wydech

    Witam wszystkich.
    Czeka mnie spawanie tlumika środkowego, tak więc na pewno będę wyjmowal też końcowe, a więc do glowy wpadl mi pomysl na zrobienie dual wydechu. Żeby nie bylo, nie chcę tylko robić dziury w przejściowym tlumiku tylko mam zamiar zrobić trójnik by równomiernie z dwóch dmuchalo.
    A pytanie jest takie, czy przez taki oto zabieg nie stracę mocy i ew. spalanie nie wzrośnie? Oczywiście jeśli by parę kucyków wpadlo to też bym nie pogardzil
    Bo tyle tematów już przejrzalem ale co osoba to inna opinia
    Ostatnio edytowane przez niachu ; 04-07-2012 o 11:57

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    też szukałem i nie znalazłem na to odpowiedzi.
    a takie plany mam już od dłuższego czasu.
    ktuś cuś z tym próbował?

  4. #3
    Zielony listek Awatar koni
    Imię
    konrad
    Opis
    renault scenic 1.9 dTi 99'
    Od
    09 Jun 2010
    Mieszka w
    kraśnik
    ja mogę powiedzieć jak jest u mnie.mam fałkę i wydech wygląda na ori.jeśli szukaliście w temacie,to wiadomo jak to wygląda:rura ze środkowego idzie do końcowego prawego albo lewego,a następnie z jednego końcowego do drugiego.czy jest sens wstawiać trójnikz tego co wiem wszelkie kombinacje z wydechem dają średnie efekty.ja mam podwójny,super wygląda,nieżle brzmi i nie będę tego zmieniał.jak wygląda?https://picasaweb.google.com/1060101...17459838540594
    coś więcej tutaj
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...w%F3jny+wydech
    a jeśli juz trójnik to pamiętaj o odpowiednim kącie.na pewno nie może być prosty.należy unikać kątów prostych.
    Ostatnio edytowane przez koni ; 13-07-2012 o 19:09
    Mk II GREEN Juice GHIA & DURATEC 2.5l inside i kuchenka - była ... niezapomniana...
    jest - Renault Megane Scenic 99' 1.9 dTi ma być Espace F1 kiedyś...

  5. #4
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...eo-MK2-1-8-16V
    Co do spalania ja i tam mam duże ale nie zauważyłem zwiększenia bo po czym, więcej mocy yyy niee.

  6. #5
    Zbanowany
    Imię
    Sebastian
    Model
    Saab 900NG
    Silnik
    2.0 Turbo
    Od
    22 Feb 2010
    Mieszka w
    Poznań
    U mnie jest tak,że mniej więcej za drzwiami pasażera jest rozgałęzienie na lewo i prawo.Brzmi lepiej ale czy zbiera się inaczej?.Może hamownia by coś pokazała.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    u mnie te myśli przyszły z chwilą gdy zobaczyłem, ze końcowy rdzewieje od góry i będzie trzeba go pewnie niedługo zmienić, i myślałem o takim czymś:
    http://allegro.pl/dedykowany-podwojn...435377005.html
    oczywiście chodzi tylko o budowę wydechu, nie mogłem znaleźć oryginału takiego na szybko;p
    i nie chodzi mi o dźwięk czy lepsze wyniki, tylko o to, żeby nie było gorzej;p
    ale skoro piszecie, że się da, to ok

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    prawie wszystko się da...
    załóż wydech od V-ki (są dostępne na allegro)... tylko pamiętaj że V-ka miała dwa rodzaje wydechu - na jedną stronę i na dwie strony...

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    tak, tak
    a średnica ta sama czy większa?
    Dobra, się dowiem jak kupie;p

  10. #9
    Kursant Awatar niachu
    Imię
    Artur
    Model
    Honda Accord VII
    Silnik
    K24
    Od
    05 Apr 2012
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Cytat Zamieszczone przez koni Zobacz posta
    ja mogę powiedzieć jak jest u mnie.mam fałkę i wydech wygląda na ori.jeśli szukaliście w temacie,to wiadomo jak to wygląda:rura ze środkowego idzie do końcowego prawego albo lewego,a następnie z jednego końcowego do drugiego.czy jest sens wstawiać trójnikz tego co wiem wszelkie kombinacje z wydechem dają średnie efekty.ja mam podwójny,super wygląda,nieżle brzmi i nie będę tego zmieniał.jak wygląda?https://picasaweb.google.com/1060101...17459838540594
    coś więcej tutaj
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...w%F3jny+wydech
    a jeśli juz trójnik to pamiętaj o odpowiednim kącie.na pewno nie może być prosty.należy unikać kątów prostych.

    ewentualnie mialem tez zamiar kupic lewy z koncowka (od 2.0 ktory mial tlumik po lewej) i przezucic go w miejsce mojego lewego, lecz i to mija sie z celem bo spaliny nie beda sie rownomiernie wydobywaly i wlasnie tu mam najwiekszy problem, lpg posiadam a z czasu i woda poleci wiec nie za bardzo by to wygladalo
    wiec prosil bym o jakas rade jak sie z tym uporac.

  11. #10
    Zielony listek Awatar koni
    Imię
    konrad
    Opis
    renault scenic 1.9 dTi 99'
    Od
    09 Jun 2010
    Mieszka w
    kraśnik
    u mnie spaliny rozchodziły sie równo,było dobrze to widac jak było chłodno,dopóki nie wylazły bebechy z tego pierwszego końcowego tłumika.teraz jest pusty i sporo wiecej nim uchodzi spalin.do drugiego juz niewiele dolatuje,ale zbieram sie juz do wymiany końcowych i plecionki,wiec zobaczę jak bedzie po wymianie.
    Mk II GREEN Juice GHIA & DURATEC 2.5l inside i kuchenka - była ... niezapomniana...
    jest - Renault Megane Scenic 99' 1.9 dTi ma być Espace F1 kiedyś...

  12. #11
    Kursant Awatar niachu
    Imię
    Artur
    Model
    Honda Accord VII
    Silnik
    K24
    Od
    05 Apr 2012
    Mieszka w
    Mazowieckie
    A w jaki sposób od środkowego masz połączone te 2 końcowe ?

    Chcialbym jeszcze zapytac osob ktore modyfikowaly wydech jak to jest z korozją? Na ile mniej wiecej jest spokoj, bo jak wiadomo, po spawaniu spawy sa czyste a w wydechu mam troche wody i rdza zapewne bedzie je zżerala.
    Ostatnio edytowane przez niachu ; 14-07-2012 o 22:09

  13. #12
    Zielony listek Awatar koni
    Imię
    konrad
    Opis
    renault scenic 1.9 dTi 99'
    Od
    09 Jun 2010
    Mieszka w
    kraśnik
    u mnie ze środkowego idzie wydech na lewo(patrząc z tyłu)jak w pojedynczym.różnica jest dopiero w końcowym tłumiku.z lewego obok wejścia,wychodzi rura do prawego.korozja?tak jest,ale teraz widac u mnie,że znacznie szybciej postępuje na tłumiku,do którego dochodzi mniej spalin-jest niedogrzany.gorący poradzi sobie z wodą znacznie szybciej.wydech wygląda tak jak ten http://allegro.pl/ford-mondeo-mk2-2-...451337650.html
    Ostatnio edytowane przez koni ; 15-07-2012 o 13:34
    Mk II GREEN Juice GHIA & DURATEC 2.5l inside i kuchenka - była ... niezapomniana...
    jest - Renault Megane Scenic 99' 1.9 dTi ma być Espace F1 kiedyś...

  14. #13
    Kursant Awatar niachu
    Imię
    Artur
    Model
    Honda Accord VII
    Silnik
    K24
    Od
    05 Apr 2012
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Ja tez tak mam, wiec mam rozumiec ze w lewym masz tylko dodana koncowke i poza nia nic wiecej w wydechu nie przerabiales? Rownomiernie to dmucha? Bo chodzilo mi o to czy temu kto wydech przerabial i dospawywal do rury idacej ze srodkowego rdzewieja te spawy. A jak tak to ile to posiedzi?

  15. #14
    Zielony listek Awatar koni
    Imię
    konrad
    Opis
    renault scenic 1.9 dTi 99'
    Od
    09 Jun 2010
    Mieszka w
    kraśnik
    ja u siebie nic nie przerabiałem.wydech jest ori,tak jak ten z allegro.po za tym jak bym przerabiał to poszedłbym w kwasówkę żeby mieć spokój na lata.jutro jestem umówiony na wymianę plecionki -koszt 90 zł.końcowe tłumiki jeszcze nie doszły-koszt 360 zł za oba.
    Ostatnio edytowane przez koni ; 15-07-2012 o 19:18
    Mk II GREEN Juice GHIA & DURATEC 2.5l inside i kuchenka - była ... niezapomniana...
    jest - Renault Megane Scenic 99' 1.9 dTi ma być Espace F1 kiedyś...

  16. #15
    Kursant Awatar *czarny*
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MkII 2.5 V6 97r + LPG
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Starachowice
    Cytat Zamieszczone przez koni Zobacz posta
    ja u siebie nic nie przerabiałem.wydech jest ori,tak jak ten z allegro.po za tym jak bym przerabiał to poszedłbym w kwasówkę żeby mieć spokój na lata.jutro jestem umówiony na wymianę plecionki -koszt 90 zł.końcowe tłumiki jeszcze nie doszły-koszt 360 zł za oba.
    Troche odswieze temat mam rozumiec ze kolega ma wypalona/wywiercona dziure w tym lewym tlumiku patrzac od tylu auta i dospawana koncowke ??

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    no właśnie też o tym samym pomyślałem... wydech z końcówkami na obie strony to tylko z st200 jest... a skoro kolega mówi, że ma lewy od 2.0, to znaczy, że albo wiercony był otwór na końcówkę, albo na rurę łączącą oba końcowe tłumiki ze sobą....

  18. #17
    Kursant Awatar *czarny*
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MkII 2.5 V6 97r + LPG
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Starachowice
    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    no właśnie też o tym samym pomyślałem... wydech z końcówkami na obie strony to tylko z st200 jest... a skoro kolega mówi, że ma lewy od 2.0, to znaczy, że albo wiercony był otwór na końcówkę, albo na rurę łączącą oba końcowe tłumiki ze sobą....
    Tylko wlasnie czy wywiercenie otworu w tym tlumiku nie pogorszy czegos, bo mysle nad tym samym a nie chce zeby jedna koncowka dmuchala a druga nie troche wies.
    Choc patrzac na tlumiki od ST mozna by powiedziec ze sa takie same z ta roznica ze maja rury i na lewej i na prawej stronie.
    Akurat tak sie sklada ze ten tlumik mam do wymiany i chyba przetestuje na starym jak mozna to rozwiazac.
    Ostatnio edytowane przez *czarny* ; 13-09-2012 o 10:50

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    coś mi się wydaje, że tłumiki od 2.0 i od st200 różnią się budową wewnętrzną (mowa oczywiście o lewym tłumiku). Mam nawet takie wrażenie, że wycięcie w lewym tłumiku otworu wylotowego może nie dać spodziewanego efektu, gdyż ułożenie komór może być inne i spaliny zamiast iść do prawego tłumika, polecą od razu na zewnątrz lewym, a do tego zmniejszy się samo wytłumienie, więc całość zrobi się głośniejsza - nawet sporo głośniejsza....

  20. #19
    Zielony listek
    Opis
    mkI + mkIV
    Od
    06 Aug 2006
    Mieszka w
    Nowogard
    witam...a montował ktoś może taki wydech?

    http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm...614009629.html
    lub
    http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm...614009829.html

    jaki to ma dźwięk...itd?
    Ostatnio edytowane przez jarrro ; 14-09-2012 o 14:35

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    tłumiki dobre, firma z dobrą opinią... jedyny problem, to kwestia montażu tego w mondeo...
    1. odległość puszki od końcówki jest dosyć spora, a w mondeo jest mało miejsca;
    2. po zawieszeniu puszki będzie :
    a) widać puszkę, gdyż wnęka na tłumik jest dosyć wysoko i jeśli chcesz wypuścić końcówki na zewnątrz, to będzie trzeba tłumik opuścić;
    b) aby nie opuszczać tłumika, co by nie szpecił, trzeba będzie podcinać zderzak, gdyż inaczej nie wypuścisz końcówek...

    Oczywiście w/w da się uniknąć, jeśli RM zrobią Ci tłumik na zamówienie, ale wówczas koszta mogą być "trochę" wyższe...

Podobne wątki

  1. [MkII] podwójny wydech kombi
    By boro in forum Tuning
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 21:05
  2. [Duratec]podwójny wydech w 2.5 v6
    By komandos87 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 20:48
  3. [MkI] Czy te felgi wejda do MkI ? Podwójny wydech?
    By Zbysiuuu in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 02:11
  4. [MkI] Podwójny wydech...
    By johnnybravo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-09-2006, 16:05
  5. [MkI] Podwójny wydech mkI
    By MarkOne in forum Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-01-2006, 19:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów