+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Klimatyzacja - pytanie

    Mam do Was pytanie dotyczace klimy w MKII ( 1.8 Zetec ). Mianowicie zimą mam klopot z wlaczeniem ukladu nawet na ''odmrazanie samochodu''. z instrukcji wynika ze klima powinna wlaczac sie pow. +4 stopni w trybach normalnych i zawsze w tym ostatnim. Tak sie jednak czesto nie działo. Jak wyglada to w Waszych Mondziakach? PS: przy czym normalnie, gdy temp na dworzu jest wieksza niz +4 st C wszystko jest ok, tylko dlaczego zimą nie zaskakiwała?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    Re: Klimatyzacja - pytanie

    Cytat Zamieszczone przez kuba87
    Mam do Was pytanie dotyczace klimy w MKII ( 1.8 Zetec ). Mianowicie zimą mam klopot z wlaczeniem ukladu nawet na ''odmrazanie samochodu''. z instrukcji wynika ze klima powinna wlaczac sie pow. +4 stopni w trybach normalnych i zawsze w tym ostatnim. Tak sie jednak czesto nie działo. Jak wyglada to w Waszych Mondziakach? PS: przy czym normalnie, gdy temp na dworzu jest wieksza niz +4 st C wszystko jest ok, tylko dlaczego zimą nie zaskakiwała?
    Kuba wszystko jest tak jak ma być i prawidłowo działa. czujnik temp zewnętrznej nie pozwala na uruchomienie kompresora poniżej 4-7 stopni to jest akurat ruchome z powodu tego aby czynnik chłodzący R-134a nie uległ zamarznięciu w niskich temperatyrach. W tych systemach nie osiągniesz temperatury ujemnej, a komfort termiczny odczuwalny to już 3 stopnie celsjusza.

  4. #3
    no dobrze w zwiazku z tym pojawia sie problem bo producent zaleca srednio co te 2 tygodnie ''przedmuchac'' klime a skoro ona nie wlacza sie zima, przy temp od ~+4 st. C wiec nie jest to mozliwe, tak ma byc?

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Jest tylko jedna możliwość - ciepły garaż ale kto go ma? niewielu -więc nikt tak rygorystycznie tego nie przestrzega , nie ma innej możliwości

  6. #5
    a no to mnie uspokoiłeś, myslalem wlasnie ze tak bedzie natomiast dziwilo mnie to, ze zadna publikacja na temat Mondeo nie podaje ze zimowe przeglady i owszem pod warunkiem ze mozna zapewnic wyzsza temperature niz 4 st. zeby wogole ustrojstwo ruszyło... Ale ok, dzieki za info i pomoc!
    '99 MKII Srebrne kombi, 1.8l - 16V (115 hp)
    ----OBRAMKOWANE + US FLAG z tyłu----

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie ma sprawy, po to tu jesteśmy. :metal

Podobne wątki

  1. [All] Klimatyzacja półautomatyczna vs klimatyzacja automatycz
    By ryszinho in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-12-2015, 23:48
  2. [MkI] Klimatyzacja - pytanie
    By TIGER in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-08-2007, 23:50
  3. klimatyzacja
    By fazi in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-06-2005, 22:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów