+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Sony_Cracket
    Gość

    Question Problem z regeneracją Zacisku hamulca Tył prawy

    Witam.
    Mam pewien problem otóż od dwóch dni biorę się za wymianę tylnich Tarcz i klocków oraz za regenerację zacisku hamulca, zaznaczam że z tyłu posiadam tarczę. Ze zdjęciem klocków sobie poradziłem, z tarczami również, jak na tak skorodowane auto od spodu to o dziwo śruby Torx żadnej nie uszkodziłem
    Wziąłem na warsztat zacisk hamulca, zakupiłem zestaw do regeneracji, powymieniałem wszystko, cylinderek okazał się nie być pordzewiały, śruba która chodzi wewnątrz cylinderka w idealnym stanie, po złożeniu wszystkiego Cylinder ciasno chodził to znak że jest szczelny i powinien pracować. wziąłem się za składanie i podłączenie wszystkiego i problem powstał przy odpowietrzaniu.
    Ojciec popuszczał i dociskał śrubkę od odpowietrzania, a ja pompowałem pedał hamulca aż tu nagle płyn hamulcowy rozwalił tą zewnętrzną gumę która jest na łebku cylinderka i wylał się płyn. I nie mogę dojść dlaczego tak się stało.
    Mam pytanie odnośnie składania tego zacisku i cylinderka jest tam taki znacznik i nie do końca wiem po co on jest i jak ma być to ustawione, kolejna sprawa to na początku cylinderka jest taki malutki otworek, który nie wiem po co jest ale zauważyłem że z niego zaczął się sączyć płyn po tym jak rozerwało tą gumę ochronną.
    Czy ktoś z was już regenerował taki zacisk ??? Dodam że jakiś rok temu regenerowałem lewy zacisk i wszystko było OK cylindereb był w jeszcze gorszym stanie bo był troszkę pordzewiały więc czyściłem go papierem 2000 i hula do dziś, a z prawej strony nie wiem co robię nie tak. Jak coś to mogę jakieś zdjęcia zrobić.

    Mam kolejne pytanie jak powinna być założona guma:

    Tak :



    Czy tak:



    Teraz zrobiłem tak że rant był na zewnątrz i rozleciało się, natomiast ktoś mi doradził żeby rant był do środka. Ktoś coś wie na ten temat ??

    Załączam pozostałe zdjęcia:









  2. # ADS
    Reklama
     

Podobne wątki

  1. [MkIII] naprawa zacisku hamulca MK III
    By siwy720 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 23:54
  2. [MkII] problem ze ściągnieciem zacisku hamulca z tyłu ?
    By Grzesiek-Mielec in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 23:56
  3. [MkIII] osłona zacisku hamulca
    By marek101 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-12-2005, 14:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów