+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk2 1.8 z gazem
    Od
    19 Feb 2012
    Mieszka w
    Legnica

    Alarm niedziałający Ford Mondeo mk2.

    Witam. Posiadam problem z alarmem w moim Fordzie Mondeo z 1997roku. Mam zamontowany alarm RTX Vulcan V1 i chodzi o to że czasami gdy otwieram auto pilotem to słychać dźwięk alarmu ale zamek sie nie otwiera. Dzieje sie tak przeważnie gdy jest troche zimniej na dworze a już nie wspomne że zimą to wogóle sie nie otwiera za każdym razem i musze sie kluczykiem ratować. I mam prośbe czy mógłby mi ktoś pomóc co z tym zrobić bo to jest strasznie denerwujące gdy sie śpiesze i nie moge do auta wsiąść. I czego to jest wina może centralki alarmu, czy czegoś innego, bardzo prosze o pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar Daro-SWD
    Imię
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 DURATEC HE SFI(110PS)
    Opis
    207 000 km. przebiegu
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski - Pszów
    Powiem ci szczerze że pierwszy raz się z takim czyś spotykam, a zakładałem alarmy przez dobrych kilka lat. Na dzień dobry możemy wykluczyć pilot ( przy próbie otwarcia słyszysz dźwięk alarmu) Nie napisałeś jak jest z zamykaniem, jeżeli zamyka bez problemu, a z otwieraniem są kłopoty, to musimy szukać winy w module co daje sygnał (sterowanie) na centralny zamek. I tu są dwie opcje:
    1. moduł jest osobno zamontowany. Wystarczy go wymienić i po problemie (kwestia sześciu kabelków) koszt raczej nie wielki.
    2. moduł jest w centrali alarmu (były takie modele że już z alarmu wychodziło sterowanie na centralny zamek) W tym przypadku będzie konieczność wymiany całego alarmu (samej centrali). Tutaj koszt będzie już wyższy od samego modułu.

    Poszukaj w google, mi pokazało dużo odpowiedzi na pytanie: alarm RTX Vulcan V1
    Ostatnio edytowane przez Daro-SWD ; 18-07-2012 o 20:21
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami

    Ernest Hemingway

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk2 1.8 z gazem
    Od
    19 Feb 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Dzieki za odpowiedź jeżeli chodzi o zamykanie to tylko podczas zimy jak zamykałem to słychać było dźwięk alarmu i jak zamyka sie centralny ale tylko do połowy, a po pociągnięciu klamką zamyka sie do końca. I jeżeli trzeba by było wymienić samą centralkę bo raczej z tego co patrzyłem dziś to moduł jest w centralce, to czy pasowałaby za modelu V3 takiego jak ten http://moto.allegro.pl/alarm-rtx-vul...466109149.html bo tak jak patrze na zdjęciu to wejścia wyglądają tak samo, czy trzeba byłoby coś przerabiać?? A jak szukałem samej centralki do tego alarmu to niema nigdzie na internecie są tylko czujniki ruchu i nic więcej.

  5. #4
    Zielony listek Awatar Daro-SWD
    Imię
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 DURATEC HE SFI(110PS)
    Opis
    207 000 km. przebiegu
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski - Pszów
    Czyli na pewno z kluczyka zamek chodzi bez żadnych problemów?
    Cytat Zamieszczone przez Daniel20_05 Zobacz posta
    to czy pasowałaby za modelu V3
    prawdopodobnie wtyczka nie będzie pasowała lub będzie inny układ kabli (tego nie wiem na 100% )
    sprawdź jeszcze jakie kolory kabli wychodzą z alarmu do centralnego zamka, na zdjęciu wychodzą z samej góry centrali:

    później sprawdź gdzie te kable są wpięte i jakie kolory ( kable sterowania centralnego zamka wychodzące z alarmu mogą być wpięte w instalację w samochodzie, myślę że przy słupku, gdzie cała wiązka idzie do drzwi kierowcy). Sprawdź czy nie są urwane lub nie mają "zimnego lutu" Przy luźnym kablu może zamek nie otwierać lub zamykać z pilota. Jeżeli masz próbówkę na 12V to możemy sprawdzić wyjścia z samej centrali alarmu.
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami

    Ernest Hemingway

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar DziQ
    Imię
    Mateusz
    Model
    Lancia Zeta
    Silnik
    2.0 16V 136KM
    Opis
    Zeta 2.0 16V +LPG, Lanos żony 1.6 16V +LPG
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Hmmm zkaładłem troche tych RTX'ów rózne modele, ale sie nie spotkałem z takim problemem, co nie wyklucza że nie mogła paść tu centrala.
    Piszesz że nie otwiera, sprawdź jeszcze może nie tyle poprawnośc co solidnośc połączenia wyjścia z centralki alarmu do kabla wyzwalającego otwieranie. Piszesz że przy zamykaniu centralny nie chciał się zamykać do końca (tzn że podał sygnał zamykania poprawnie), tutaj nie szukałbym winy w centralce ale w samym centralnym zamku. Zakładam że centralny zamek masz fabryczny forda?

    Pozdrawiam
    Były:
    - Polski Fiat 126p '94 FL
    - Ford Mondeo kombi 1.8 TD '99

    Jest:
    - Daewoo Lanos 98-'99, 1.6 16V + LPG STAG QBOX
    - Lancia Zeta '01-02, 2.0 16V + LPG STAG 4

    PS w Golfach się chodzi, nie jeździ...

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk2 1.8 z gazem
    Od
    19 Feb 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Tak jest to orginalny centralny zamek FORDA. Tak jak już wcześniej pisałem to się zaczęło dziać przed tą zima a wcześniej miałem go już ponad 2 lata i nic się nie działo dopiero teraz się zaczęło psuć. Teraz nie mam czasu (praca) sprawdzić jakie tam kable wychodzą tak jak pisał Daro-SWD, ale od poniedziałku zaczynam urlop także wszystkiemu dokładnie się przyjrzę.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar DziQ
    Imię
    Mateusz
    Model
    Lancia Zeta
    Silnik
    2.0 16V 136KM
    Opis
    Zeta 2.0 16V +LPG, Lanos żony 1.6 16V +LPG
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Jak coś pisz może będe w stanie pomóc troche alarmó RTX zakłądałem miedzy innymi sobie w 126p kiedyś, sterował centralnym oczywiscie uniwersalnym ale tez wiele fabrycznych zamkow nim sterowałem. W fordzie sterowałem nim w Escorcie mkVI u siebie neistety nie.
    Były:
    - Polski Fiat 126p '94 FL
    - Ford Mondeo kombi 1.8 TD '99

    Jest:
    - Daewoo Lanos 98-'99, 1.6 16V + LPG STAG QBOX
    - Lancia Zeta '01-02, 2.0 16V + LPG STAG 4

    PS w Golfach się chodzi, nie jeździ...

Podobne wątki

  1. [MkIII] Alarm Challenger NT Ford Odis
    By kszys68 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 12:03
  2. [MkII] Ford mondeo mkII 97 a alarm
    By majki2001 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 18:29
  3. [MkI] Alarm fabryczny FORD 100
    By gordon in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-04-2007, 11:27
  4. [MkI] Alarm Ford cod.3021016
    By cycux in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-12-2006, 20:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów