+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    24 Jul 2012
    Mieszka w
    Toruń

    Mondeo MKIII denso update - czarny ekran

    Czołem Panowie

    Wiem, że temat się już kilkakrotnie przewijał, prośba jednak o spostrzeżenia osoby, która też miała podobny problem i z tego "wyszła" .
    Poniżej opis problemu.

    Mam podobny problem z updatem denso w mondeo 2004. Po nieudanym update mam ciemny ekran, nie działa radio oraz nawigacja.
    Wypaliłem ponownie update na płycie CD-RW nowej TDK zgodnie z zaleceniami, na włączonym silniku czekałem jakies 7-10 minut bezskutecznie.
    Ile nalezy czekać na update, czy po podświetleniu latarką widać jakiś postęp, czy po udanej próbie nawigacja automatycznie zaświeci, czy dopiero po ponownym załączeniu zasilania.
    Czy powinno być słychać kręcącą się płyte w napędzie DVD podczas operacji update ?.
    Czy moze jest jakiś "knyf" przy wypalaniu płyty z updatem. Może ktoś z kolegów mogłby mnie poinstruować lub podesłać takową poprawnie wypaloną płyte z updatem.
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące ratowania padniętej nawigacji.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    jest pełno informacji na temat wypalania update, kup zwykłą płytę DVD np verbatima (miałem minusy) i wypał jak najmniejszą prędkością. Włóż do czytnika DVD i na zapłonie załączonym lub odpalonym aucie z 10 minut to trwało ( już nie pamiętam, bo dawno temu wgrywałem)
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    24 Jul 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Witam,

    sprawdziłem pod latarką i widnieje następujący komunikat:

    Caution cannot load system software disk type incorrect Please insert correct system disk.

    Takze chyba szansa na odratowanie jest, zastanawia mnie jednak czy bedzie widac jakis progres podczas updateowania.
    Mialem zamiar updateowac z plyty CD-RW, bo do wypalania na DVD mam uraz, a nie chciałbym probowac kazdej plyty po 10 minut i modlic sie ze zupdatuje. Badz nie.

    Sa jakies symptomy tego, ze update idzie do przodu ?.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    wypalaj do skutku, u mnie poszło za 2 razem

    powinien iść pasek postępu (chyba normalnie jest podświetlony- nie pamiętam)
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  6. #5
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    24 Jul 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Czołem

    Napis po podswietleniu latarka mówi, ze nie moze zaladowac systemu i zeby wlozyc poprawną płytę.
    Zgodnie z zaleceniami wypalam najmniejszą prędkościa obraz z updatem, zamkykam sesje a płyta, której używam to DVD- Verbatim, probowalem tez CD-RW TDK. Wypalam te płyty na nagrywarce ASUS 4 letniej z prędkością minimalną x4. Jednak za kazdym razem jak wloze wypaloną płytę z updatem to napis, ktory widnieje jest ten sam, nie widać postępu updateowania, jakoby cokolwiek sie dzialo. W czym moze byc problem?. Czy w ogole mozna jakos poznac, ze update jest w trakcie wykonywania ?.
    Będe bardzo wdzięczny, wypaliłem już tuziny płyt i chciałbym w koncu przywrocic nawigację do zycia.

    Pozdrawiam serdecznie

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    rozumiem że płytę wkładasz do czytnika nawigacji w bagażniku, może czytnik masz uszkodzony? może zły update?
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  8. #7
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    24 Jul 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Tak, używam czytnika DVD-ROM w bagażniku,

    update wypalam z obrazu ISO - 464410-5280.ISO (518MB po rozpakowaniu).

    Probowałem też z updatem update.nrg (18.8 MB po rozpakowaniu).

    Poprosze PW jesli używam nieodpowiedniego obrazu z update, bede bardzo wdzieczny

    Pozdrawiam Serdecznie

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    yyyyy ale po co to rozpakowywać? normalnie w nero wypalasz update.nrg i powinno hulać
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  10. #9
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    24 Jul 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Podałem rozmiar plików obrazu, po wypakowaniu z archiwum rar, bo posiadam te obrazy z różnych źródeł.
    Oczywiscie wypalam płytę "z obrazu" czyli otwierając plik .nrg lub .iso.

    Zawsze wypalałem najwolniej jak sie da i to na 4 róznych nagrywarkach, czyściłem nawet napęd płytą czyszczącą, i wciąż po włożeniu płyty z updatem widnieje napis cannot load system software disk type incorrect please insert correct system disk.
    Update probuje robic przy włączonym silniku, płyty to zawsze Verbatim lub jakis SONY lub TDK.

    czy odłączenie napedu dvd-rom w celach przeczyszczenia lasera spowoduje zablokowanie navi przy ponownym podłączeniu ?.
    Dysponuje czterocyfrowym kodem PIN dla radia, nie wiem czy DVD-ROM jest zabezpieczony jakims innym hasłem?

    Pozdrawiam

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    hmmm raczej nie, bo przecież czytnik navi jest wymienną częścią, ale w przypadku jakbyś wymieniał na inny to trzeba wpisać kod czy tam sparować urządzenia ze sobą (czytnik plus jednostkę główną)
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  12. #11
    Zielony listek Awatar Gregor_lowicz
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Audi A6 3.2 V6 :)
    Od
    11 Nov 2008
    Mieszka w
    Łowicz
    Koledzy odświeża temat. Może ktoś podeslac update na maila ? Bądź ma nagrana płytę i jakoś się spotkać żeby wgrać? Jestem teraz w krakowie i może ktoś z okolicy ma takową? Jest czarny ekran i po podswietleniu latarka jest napis o braku softu.


    Gregor_lowicz
    600-341-597

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Jacek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 benzynka
    Opis
    2,5 2005r angol, 2,0 benzynka ludzka strona kierow
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Kraków Maków Podhalański DERBY UK
    Jak softa zciagles z chomika to mogles uwalic czytnik? Posluchaj czy plyta sie kreci? Ja w ten sposob zalatwilem u siebie
    Jacek

  14. #13
    Pieszy
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    02 Nov 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    witam mam podobny problem czarny ekran a płyta w bagażniku niekręci się i nie chce wyść.

    ikceduh jak rozwiązałeś ten problem pomuszcie
    Grzegorz Flegel

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Jacek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 benzynka
    Opis
    2,5 2005r angol, 2,0 benzynka ludzka strona kierow
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Kraków Maków Podhalański DERBY UK
    Jedynym sposobem była wymiana czytnika dvd z bagażnika... Ale kupiłem tanio bo za 30 funtów
    Jak będziesz szukał to ma być z Twoim oznaczeniem jak masz pytania to zadzwoń do mnie tel
    604-720-007 można dzwonić cała dobę
    Jacek

Podobne wątki

  1. denso update
    By lochoo in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 22-06-2019, 18:17
  2. update denso
    By kszys68 in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 19:17
  3. Denso, ekran w paski
    By brezky in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 11:01
  4. [Navi] niepotrzebny update denso
    By kirajser in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 10:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów