+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk1 1.8 benz+lpg
    Od
    21 May 2012
    Mieszka w
    Czaplinek

    Exclamation strzela gdy pada deszcz

    Witam.
    Już wcześniej miałem problem ze strzelaniem i spadaniem wężyków tych od podciśnienia czy czegoś tam idących pod szybą jakby z przepustnicy. Problem ustał po tym jak przeczyściłem wszystkie zaśniedziałe wtyczki do czasu aż w zeszłym tygodniu nie nadszedł deszcz. Strzelał tak okrutnie ze az na lince musiałem go ściągać bo nie dało rady jechać a z kolektora, z tego zaworka bezpieczeństwa jaki jest przy lpg montowany, aż ogień szedł. Dzisiaj znowu deszcz i znowu ten sam objaw. Nie ma różnicy czy na benzynce czy na lpg. Strzela jakby zaraz wybuchnąć miał. Wiem że na coś wilgoć źle wpływa, tylko pomóżcie mi namierzyć to ustrojstwo co może za to odpowiadac.
    Tobie opona piszczy ziom - mi błyszczy chrom...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imię
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    kable, świece, cewka bo jaka na benie i lpg to samo to obstawiałbym któreś z tych rzeczy. w nocy < koło godziny 22-23 > zapal samochód z podniesiąną maską i go przegazuj i zobacz czy z kabli nie ida Ci iskry lub z cewki bo moze cos mieć przebicie

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wymontuj też cewkę i dokładnie oblukaj czy nie widać na jej obudowie jakichś nawet drobniutkich pęknięć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    A ja bym jeszcze sprawdził reduktor czy nie leje gazu jak głupi bo coś to podejrzane, może elektrozawór nie zamyka mu dopływu LPG i nawet na PB daje gaz do kolektora.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk1 1.8 benz+lpg
    Od
    21 May 2012
    Mieszka w
    Czaplinek
    z kabli ani cewki nie ma iskier bo akurat stanął mi o 3 w nocy i szukałem pod maską i był tylko ogień z kolektora przy kręceniu bo nawet odpalić nie chciał.... czy jest możliwe żeby reduktor tylko przy dużej wilgotności znaczy się podczas deszczu szwankował?
    a jak myślicie może to mieć coś wspólnego z tym całym EGR'em?
    Ostatnio edytowane przez osa_mond ; 31-07-2012 o 17:51
    Tobie opona piszczy ziom - mi błyszczy chrom...

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Z Twojego opisu podchodzi mi to pod zapłon ale już go wykluczyłeś (a cewka?), objawy cofania się mieszanki do kolektora brzmią trochę jak mocno cofnięty zapłon ale czy czujnik spalania stukowego nie wywaliłby "checka"..

  8. #7
    Klubowicz Awatar plusek
    Imię
    Tomasz
    Model
    Ford C max
    Silnik
    diesel
    Od
    17 Nov 2010
    Mieszka w
    Międzylesie, Kotlina Kłodzka (DKL)
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    czy czujnik spalania stukowego nie wywaliłby "checka".
    w mk1 nie ma "checka".

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    aaa to o MK1 chodzi, nie zwróciłem uwagi i założyłem, że o MK3 (więc nie ma i czujnika spalania stukowego)

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk1 1.8 benz+lpg
    Od
    21 May 2012
    Mieszka w
    Czaplinek
    więc Panowie jak myślicie? w ogóle mam jakąś dziwną jakby przekładaną instalację elektryczną i nie dość ze nie mogę znaleźć wtyczki pod kompa to jeszcze niektóre przewody mam w ogóle bez izolacji a na domiar złego ostanio miałem zwarę i się potopiły te główne od akumulatora... poizolowałem już większość przewodów i poczyściłem wtyczki ale to i tak nic nie zmieniło... normalnie boję się teraz gdziekolwiek wyjechać bo w razie deszczu stoję... a miały być wakacje we Włoszech......
    Tobie opona piszczy ziom - mi błyszczy chrom...

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez osa_mond Zobacz posta
    więc Panowie jak myślicie?
    Skoro wali Ci i na gazie i na PB w dolot to jest problem z układem WN, nie zawsze usterka objawia się skaczącymi iskrami.
    Druga sprawa jak miałeś tyle strzałów to bardzo często spadają wężyki od podciśnień i robi się uboga mieszanka, i wtedy nawet przy sprawnym układzie WN potrafią być strzały.

    Zacząłbym od oblukania podciśnień i czujnika wału i kabelków do niego dochodzący, potem zostają świeczki, przewody WN i cewka.
    Sprawdź jeszcze kabelki idące do wtyczki cewki, czy nie mają wykruszonej izolacji, bo wtedy nadmiar wilgoci powoduje mikrozwarcia i cewka nie daje prawidłowej iskry.
    Cewkę wymontowałeś i oblukałeś czy nie ma jakichś śladów ukruszeń, pęknięć?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant Awatar EmTeLct
    Imię
    Piotr
    Opis
    Ford Mondeo 2.5 V6
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Łańcut
    Witam
    a więc tak miałem identyczny problem tylko , że u mnie najpierw kable świeciły i też kichał potem przestał palić na jeden gar prąd na świecy niby był ale i tak nie działał , kupiłem nową cewkę i eureka działa wszystko tak jak powinno , więc może u Ciebie też wymień cewkę .

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk1 1.8 benz+lpg
    Od
    21 May 2012
    Mieszka w
    Czaplinek
    jakoś specjalnie się nie przyglądałem ale robiłem rozrusznik to musiałem przy okazji cewkę wymontować i nie przykuła mojej uwagi jednak muszę jeszcze raz ją ogarnąć... przewody i świeczki wydają się być stosunkowo niedawno wymieniane więc myślę że może faktycznie być to wina cewki, jutro to sprawdzę bo dzisiaj nie mam już jak. A jeśli chodzi o wężyki od podciśnień to faktycznie po każdym strzale spadają... Nie raz mi przyszło już je zakładać po nocy w deszczu na poboczu ;P....
    Tobie opona piszczy ziom - mi błyszczy chrom...

  14. #13
    Kursant Awatar EmTeLct
    Imię
    Piotr
    Opis
    Ford Mondeo 2.5 V6
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Łańcut
    Cytat Zamieszczone przez osa_mond Zobacz posta
    Exclamation strzela gdy pada deszcz
    i jak poradziłeś sobie z tym ??

Podobne wątki

  1. [MkIII] Deszcz i problemy z mondiem.
    By 30Markus in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 20:02
  2. [MkI] Deszcz - i zaczynają się kłopoty z silnikiem !
    By Virus500 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 22:03
  3. [MkIII] Pada deszcz i do autka cieknie woda czy ktos wie dla
    By Peterson79 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-04-2007, 19:58
  4. Magnesówka a deszcz i śnieg
    By cesu in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 20:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów