+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Wątek: Obroty silnika

  1. #1
    Kursant Awatar mietek1509
    Opis
    ford mondeo 1.8td kombi 1999r
    Od
    29 Apr 2012
    Mieszka w
    Irlandia

    Obroty silnika

    Witam sznownych kolegow mam pytanko w ostatnim czasie zaczely mi zwiekszac sie obroty silnika juz oczywiscie rozgrzanego do 1200obr/min tak bez przyczyny myslalem ze zacina sie gaz ale wszystko jest oki robi sie to rzadko ale jest to niepokojace co to moze byc gdzie szukac przyczyny bede wdzieczny za wszystkie sugestie z gory dziekuje i pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk1 HB, Mk2 Combi
    Od
    22 Jan 2012
    Mieszka w
    Poniatowa
    kolego sprawdz silniczek wolnych obrotów

  4. #3
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez SebcioMOnDek Zobacz posta
    kolego sprawdz silniczek wolnych obrotów
    Silniczek w TD ?
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar robo1277
    Model
    Nissan Qashqai
    Silnik
    1.6
    Od
    04 Aug 2009
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez Thorumbus Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez SebcioMOnDek Zobacz posta
    kolego sprawdz silniczek wolnych obrotów
    Silniczek w TD ?

    znajduje się pod aku

    a według ciebie co podnosi obroty na zimnym silniku ???
    Ostatnio edytowane przez robo1277 ; 08-08-2012 o 08:47

  6. #5
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez mietek1509 Zobacz posta
    w ostatnim czasie zaczely mi zwiekszac sie obroty silnika juz oczywiscie rozgrzanego do 1200obr/min tak bez przyczyny myslalem ze zacina sie gaz ale wszystko jest oki robi sie to rzadko ale jest to niepokojace
    Przyczyną może być niedrożny(częściowo zatkany) filtr elektrozaworu EGR.Znajduje się między kielichem amora a ścianą grodzi od strony kierowcy i dochodzi do niego wtyczka 2-pinowa.Dla sprawdzenia należy tą wtyczkę odpiąć i pojeździć bez podpiętego zaworu EGR.Jeśli objawy ustąpią należy ów filterek wyjąć i wypłukać np. w benzynie.Wygląda jak pierścień z gąbki i znajduje się u góry pod plastykową nakrętką z której wychodzi węzyk.



  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez mietek1509 Zobacz posta
    Witam sznownych kolegow mam pytanko w ostatnim czasie zaczely mi zwiekszac sie obroty silnika juz oczywiscie rozgrzanego do 1200obr/min tak bez przyczyny myslalem ze zacina sie gaz ale wszystko jest oki robi sie to rzadko ale jest to niepokojace co to moze byc gdzie szukac przyczyny bede wdzieczny za wszystkie sugestie z gory dziekuje i pozdrawiam.
    Jeżeli byłby to silniczek wolnych obrotów to trzeba pamiętać że sterowany on jest czujnikiem temperatury i jest też zależny od klimy dlatego że po włączeniu klimy jego zadaniem jest podniesienie obrotów silnika.Następną sugestią jest to co pisze Stasio 1948.
    Ostatnio edytowane przez zbigniewz01@WP.PL ; 08-08-2012 o 10:50

  8. #7
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez robo1277 Zobacz posta

    znajduje się pod aku

    a według ciebie co podnosi obroty na zimnym silniku ???
    ok ale tu mowa o ciepłym silniku. A na ciepłym silniczek nie funkcjonuje chyba, że włączymy klimatyzację.

    Silniczek regulujący obroty przy zimnym i ciepłym silniku występuje w wersji benzynowej
    Ostatnio edytowane przez Thorumbus ; 08-08-2012 o 12:01
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez Thorumbus Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez robo1277 Zobacz posta

    znajduje się pod aku

    a według ciebie co podnosi obroty na zimnym silniku ???
    ok ale tu mowa o ciepłym silniku. A na ciepłym silniczek nie funkcjonuje chyba, że włączymy klimatyzację.

    Silniczek regulujący obroty przy zimnym i ciepłym silniku występuje w wersji benzynowej
    Zawsze silniczek koryguje obroty czy zimny czy ciepły,chyba że temperatura jest akurat dobra. Jeżeli spadnie idzie sygnał od czujnika temperatury.

  10. #9
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Thorumbus Zobacz posta
    A na ciepłym silniczek nie funkcjonuje chyba, że włączymy klimatyzację.
    I tu się mylisz.Silniczek linki wolnych obrotów działa zarówno na zimnym jak i na gorącym silniku co można łatwo sprawdzić pociągając energicznie na gorącym pracującym silniku dźwignię gazu na pompie wtryskowej.Silniczek włączy się pociągając linkę wolnych obrotów nie w celu podniesienia obrotów bo te już są duże ale żeby przyspieszyć mechanicznie moment wtrysku.



  11. #10
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Thorumbus Zobacz posta
    A na ciepłym silniczek nie funkcjonuje chyba, że włączymy klimatyzację.
    I tu się mylisz.Silniczek linki wolnych obrotów działa zarówno na zimnym jak i na gorącym silniku co można łatwo sprawdzić pociągając energicznie na gorącym pracującym silniku dźwignię gazu na pompie wtryskowej.Silniczek włączy się pociągając linkę wolnych obrotów nie w celu podniesienia obrotów bo te już są duże ale żeby przyspieszyć mechanicznie moment wtrysku.
    W takim razie u mnie coś jest nie tak z tym silniczkiem. Jak sprawdzić czy on działa prawidłowo lub czy w ogóle działa ?
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar robo1277
    Model
    Nissan Qashqai
    Silnik
    1.6
    Od
    04 Aug 2009
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    co można łatwo sprawdzić pociągając energicznie na gorącym pracującym silniku dźwignię gazu na pompie wtryskowej.Silniczek włączy się pociągając linkę wolnych obrotów nie w celu podniesienia obrotów bo te już są duże ale żeby przyspieszyć mechanicznie moment wtrysku.

    tak jak stasio napisał przy dodaniu gazu powinieneś widzieć jak silniczek podciąga linkę
    Ostatnio edytowane przez robo1277 ; 09-08-2012 o 09:20

  13. #12
    Kursant Awatar mietek1509
    Opis
    ford mondeo 1.8td kombi 1999r
    Od
    29 Apr 2012
    Mieszka w
    Irlandia
    Dzieki za podpowiedzi ale silniczek jest oki dziala bez zarzutu narazie nic nie bede robil bo sie uspokoilo i jest w normie pojezdze jesli cos sie bedzie dzialo dam znac jeszcze raz dzieki

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Twoja wariacje z obrotami mietek 1509, moze takze powodowac uszkodzony potencjometr na pompie wtryskowej, bo od niego zalezy takze działanie silniczka wolnych obrotów. Uszkodzony TPS przekaze błedne info do PCM-a(np błednie poda ze dawka paliwa jest zbyt niska a w rzeczywistości bedzie prawidłowa) a ten z koleii da sygnał do silniczka"ssania" zeby podciągał obroty. Poszukaj w poradnikach, bo był opis jak owy TPS naprawić, sam przez to przechodziłem jak padł silniczek wolnych obrotów

  15. #14
    Kursant Awatar korus22
    Imię
    sebastian
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    05 Jun 2010
    Mieszka w
    oleśnica
    witam. podepnę sie bo nie ma sensu zakładać nowego tematu . Otóż w moim mondku w czasie silnych mrozów -15 i mniej silniczek wolnych działał bez problemów natomiast jak się troszkę ociepliło to go ( że tak powiem) nie ma. odpalam i autko ma ciągle około 750-800 obrotów , jak sie nagrzeje nic się nie zmienia. macie jakieś pomysły, sugestie co może byc przyczyną?
    "diesel kopci diesel czadzi diesel nigdy Cię nie zdradzi "

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Miro
    Model
    MKIII
    Silnik
    b+lpg
    Opis
    był mondeo mk1 1.8TD
    Od
    16 Aug 2012
    Mieszka w
    zabrze
    Cytat Zamieszczone przez Thorumbus Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Thorumbus Zobacz posta
    A na ciepłym silniczek nie funkcjonuje chyba, że włączymy klimatyzację.
    I tu się mylisz.Silniczek linki wolnych obrotów działa zarówno na zimnym jak i na gorącym silniku co można łatwo sprawdzić pociągając energicznie na gorącym pracującym silniku dźwignię gazu na pompie wtryskowej.Silniczek włączy się pociągając linkę wolnych obrotów nie w celu podniesienia obrotów bo te już są duże ale żeby przyspieszyć mechanicznie moment wtrysku.
    W takim razie u mnie coś jest nie tak z tym silniczkiem. Jak sprawdzić czy on działa prawidłowo lub czy w ogóle działa ?
    Witam, ten silniczek jest sterowany podcisnieniem , a nie temperaturą. Gdy obroty( a co za tym idzie podcisnienie) spadają silniczek podciąga linke.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez mirosch Zobacz posta
    Witam, ten silniczek jest sterowany podcisnieniem , a nie temperaturą. Gdy obroty( a co za tym idzie podcisnienie) spadają silniczek podciąga linke.
    to jak wytłumaczysz ,nam tu obecnym brak jakiegokolwiek wezyka podcisnieniowego dochodzącego do silniczka wolnych obr. ?Z całym należytym szacunkiem, ale jak czegos nie wiesz , to nie opowiadaj takich herezji
    Ostatnio edytowane przez kuba 82 ; 16-08-2012 o 22:47

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Miro
    Model
    MKIII
    Silnik
    b+lpg
    Opis
    był mondeo mk1 1.8TD
    Od
    16 Aug 2012
    Mieszka w
    zabrze
    Dobrze panie kubo wszystko wiedzący 82, wytykający herezje, u mnie w mondku jest konstrukcja podciśnieniowa wytwarzana przez pompe. W mk2 jak i w mk1 TD cos takiego nie istnieje jak silniczek wolnych obrotów. Są dwie możliwości mogą w mk2 wychodzić 2 linki pociągające DŹWIGNIE ZIMNEGO ROZRUCHU , jedna może być od zimnego rozruchu i jest to termoelement reagujący na otaczającą temperature. Druga co bardziej pewne że jest tylko w samochodach TD z klimatyzacją jest układ podbijający obroty przy włączeniu klimy i jest to rzeczywiście silniczek elektryczny który pociągając dźwignie zimnego rozruchu podbija obroty o 100-150obr/min. I nie trzeba takich fochów strzelać jak sie czegoś nie wie. POZDRO

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez mirosch Zobacz posta
    Dobrze panie kubo wszystko wiedzący 82, wytykający herezje, u mnie w mondku jest konstrukcja podciśnieniowa wytwarzana przez pompe. W mk2 jak i w mk1 TD cos takiego nie istnieje jak silniczek wolnych obrotów. Są dwie możliwości mogą w mk2 wychodzić 2 linki pociągające DŹWIGNIE ZIMNEGO ROZRUCHU , jedna może być od zimnego rozruchu i jest to termoelement reagujący na otaczającą temperature. Druga co bardziej pewne że jest tylko w samochodach TD z klimatyzacją jest układ podbijający obroty przy włączeniu klimy i jest to rzeczywiście silniczek elektryczny który pociągając dźwignie zimnego rozruchu podbija obroty o 100-150obr/min. I nie trzeba takich fochów strzelać jak sie czegoś nie wie. POZDRO
    I tu sie mylisz.Tzw. silniczek działa czy silnik jest ciepły czy zimny, uzależniony od temperatury którą bierze od czujnika temperatury,poprzez cały układ,powiązany jest z klimą jeżeli występuje.Działa podobnie jak krokowiec tylko tu jeszcze przyspiesza moment wtrysku. Jak podbija i reguluje obroty i nie tylko na klimie.Jeżeli masz wątpliwości poprostu odłącz go a najlepiej zimą i przekonasz sie że działa cały czas zobaczysz jak odpala. A linka jest jedna!
    Ostatnio edytowane przez zbigniewz01@WP.PL ; 17-08-2012 o 08:41

  20. #19
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 td 99r
    Od
    08 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowo
    Kolego mietek to mi wygląda na początek końca poteniometru na pompie który steruje silniczkiem przechodziłem dokładnie to samo kuba ma rację. Pozdro

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar DziQ
    Imię
    Mateusz
    Model
    Lancia Zeta
    Silnik
    2.0 16V 136KM
    Opis
    Zeta 2.0 16V +LPG, Lanos żony 1.6 16V +LPG
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    U mnie zdarzało się że obroty nie spadały do konca zawieszały sie na ok 1400/min w końcu odłączyłem linke (lato), zauważyłem tez że nie podnosi obrotów jak włączam klime, a ostatnio jak załączam silnik też nie, najlepsze jest to iż jak naciskam gaz elegancko pociąga linke, jak szybko pociągne odłącza sprzegło klimy, zastanawialem sie nad TPS, ale mierzyłem go i równomiernie rosnie i spada napiecie.
    Może spytam jeszcze tak jaka wartość napięcia powinien mieć TPS (miedzy masą a czerwonym) na biegu jałowym? jaki jest zakres jego pracy? Minimalne i maxymalne napięcie jakie może mieć przy wychyleniu nazwijmy to "przepustnicy gazu" Dodam że dość sporo mam rozciągnięta regulacje linki silniczka wolnych obrotów.
    Były:
    - Polski Fiat 126p '94 FL
    - Ford Mondeo kombi 1.8 TD '99

    Jest:
    - Daewoo Lanos 98-'99, 1.6 16V + LPG STAG QBOX
    - Lancia Zeta '01-02, 2.0 16V + LPG STAG 4

    PS w Golfach się chodzi, nie jeździ...

Podobne wątki

  1. [Duratec] obroty silnika
    By zibi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 11:07
  2. [TD MkI] Obroty silnika
    By rustin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 20:53
  3. obroty silnika
    By stolar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2007, 18:52
  4. obroty a moc silnika
    By wlr in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2006, 02:27
  5. obroty silnika
    By gonzo in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2005, 01:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów