+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo MK4
    Od
    11 May 2012
    Mieszka w
    Gorice

    Problemy z odpalaniem , falujące obroty. Brak mocy?

    Witam,
    Mam pytanie do fachowców Wydaje mi sie ze cos dolega mojemu Montkowi a mianowicie, ma problem z paleniem, raz pali na dotyk a raz musze krecic i 2-3 razy. Dzis zrobił mi numer bo nie zapalil za pierwszym razem a na dodatek nie wiem jak to opisac zaczal wydobywac sie dziwny odglos z pod maski nie wiem tak jakby pompka paliwowa zaleczla delikatnie wyc. Po wyłaczeniu zaplonu i przekreceniu stacyjki znow jakby cos delikatnie zawylo ale zapalilo. Pozniej juz palil normalnie. Do tego czasem ma jakby wahania obrotow jak jest cieply z 800-1200 ale to tez sporadycznie, nie zawsze,czasem tez jak jest zimny. I jeszcze jedno wydaje mi sie jakby cos tracil na mocy, przy dalszej jezdzie bylo to dosc denerwujace zeby we 4 osoby redukowac na 3ke 4ke przy wl klimie wydaje sie jakby byl jeszcze bardziej slaby. Nadmienie, ze zmienilem po zakupie wszystkie filtry-paliwa tez, swiece, kable. Komputer zadnych bledow nie wykryl.
    Jak myslicie co Mu moze dolegac?
    Pozdrawiam i prosze o opinie


    Proszę na przyszłość w tytule wpisywać konkrety dotyczące problemu a nie model auta czy nazwę części/podzespołu.
    Netoper


    ---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

    ok, sorrki
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 16-08-2012 o 21:17 Powód: Korekta tytułu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    MKIII 1,8 16v 125ps
    Od
    26 Mar 2012
    Mieszka w
    monachium
    kolego na tym forum znajdziesz prawie wszystko poczytaj, wpisz w szukajke bo falujące obroty to temat obszerny u mnie powód był cewka niby dobra (ocena mechaników) a jednak padaka wymieniłem i jest ok

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo MK4
    Od
    11 May 2012
    Mieszka w
    Gorice
    no czytam i czytam, rozne sa przyczyny, opisalem to tak dokładnie (myslałem ze ktos z Was moze tez miał taki przypadek) bo nie wiem czy np przez cewke byłby tez słaby?
    Jeszcze jedno na luzie gdy delikatnie nacisnie sie sprzegło to jakby drga, tez nie wiem czego to moze byc przyczyna?
    Ostatnio edytowane przez Compan ; 16-08-2012 o 22:10

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Compan Zobacz posta
    raz pali na dotyk a raz musze krecic i 2-3 razy.
    Czy jest to może zależne od temperatury powietrza czy silnika?
    Auto jaki ma przebieg?
    Katalizator od nowości?
    Klapki w kolektorze jeszcze żyją?
    Luzy zaworów były kontrolowane? tak samo kompresja?
    Świeczki i przewody jakiej firmy zasadziłeś?
    Niesprawna cewka może powodować tego typu problemy, warto ją wymontować i dokładnie oblukać czy nie ma jakichś pęknięć.

    Spadek mocy przy załączeniu klimy to praktycznie każdy odczuwa, nawet w fałkach jest to odczuwalne.


    Zerknij tutaj
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-i-lokalizacja
    Może jest ktoś z Twoich okolic i by Ci pomacał autko ELM-em.
    Nie zawsze wyskakują błędy jak jest jakiś problem z silnikiem, a w warsztatach nie zaglądają już w parametry pracy silnika i jego podzespołów, natomiast chłopaki z ELM-ami zerkają na wszystko co się da odczytać.

    Te wycie z pod maski to może zawór (uszkodzony) bocznikowy próbuje się ustawić , ale tak w ogóle to nic nie powinno warczeć z pod maski
    Albo może bendiks nie zazębił koła zamachowego,

    Na falowanie obrotów dosyć często pomaga reset i adaptacja.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 16-08-2012 o 22:23
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo MK4
    Od
    11 May 2012
    Mieszka w
    Gorice
    Dzieki za odpowiedz Jestem laikiem jesli chodzi o mechanike ale postaram sie odpowiedziec na Twoje pytania choc w czesci przebieg ok 195tys, katalizatora nie wymieniałem, kolektora nie ruszalem w prawdzie dałem auto do znajomego mechanika ale nie mam pojecia czy to sprawdzał? luzy sprawdzał sa ok, kompresji chyba nie zbadał musze mu to kazac sprawdzic swiece i kable oryginalne, pare stowek kosztowały. auto najslabsze przy upalach ale z tego co sie doczytalem Mondusie tak maja jak jest cieplo-gorace powietrze zasysane...? Choc teraz przy temp 12st jest troszke lepiej, ale zrywu przy ruszaniu brak, kola zeby zapiszczaly to nie wiem ile musialbym go wypilowac ELM-em z tego co widze N.Sacz i Tarnow najblizej, zapytam znajomego czym mi badal auto bo z tego co mowil badal je trzema programami i nic nie wyszlo.
    Dzieki pieknie za odpowiedz, teraz przynajmniej bede wiedzial od czego zaczac i czego szukac
    Pozdrawiam!!
    ps jakiej firmy cewke najlepiej kupic? to tak w razie czego
    Ostatnio edytowane przez Compan ; 16-08-2012 o 23:08

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Compan Zobacz posta
    jakiej firmy cewke najlepiej kupic? to tak w razie czego
    Jak masz możliwość to najpierw od kogoś pożyczyć sprawną na kilka chwil aby przetestować czy faktycznie z nią jest problem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    MKIII 1,8 16v 125ps
    Od
    26 Mar 2012
    Mieszka w
    monachium
    Cytat Zamieszczone przez Compan Zobacz posta
    kola zeby zapiszczaly to nie wiem ile musialbym go wypilowac
    kolego miałem podobnie zero mocy przy ruszaniu a wina leżała w sprzęgle nie jeden mechanik sprawdzał i twierdzenie ,że to na pewno nie sprzęgło a jednak gdyby nie wypadek z linką od gazu (rozwarstwiła się) to bym jezdził do konca a tak wymieniłem komplet i jest ok ale najpierw wyłącz ESP i wtedy sprawdz

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo MK4
    Od
    11 May 2012
    Mieszka w
    Gorice
    Witam,
    zmienilem swiece, kable i cewke bledy pokasowane. Chodzi rowno, nabral mocy, ale z odpalaniem bywa roznie, po nocy musze go dluzej krecic czasem dodac gazu zeby zapalil, jak jest cieply to przewaznie pali bez problemu ale czasem tez lubi pogrymasic Co mu moze dolegac? Macie jakies pomysly? Pozdrawiam

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo MK4
    Od
    11 May 2012
    Mieszka w
    Gorice
    Panowie wiec tak:

    Odpukujac w niemalowane, autko działa podsumowujac nowa cewka i kable- chodzi rowno przy wymianie filtra paliwa okazalo sie ze poprzednik ,,mechanik" ładnie mówiac spapral robote i okazalo sie ze byl mały wyciek paliwa. Najprawdopodobniej przez to mial czasem problem z odpaleniem. Na ta chwile po naprawie i sprawdzeniu szczelnosci autko pali na dotyk Teraz musze jeszcze sprawdzic (dla sw spokoju) czy nie pozostawaly jakies bledy w kompie i mam nadzieje ze bedzie juz ok
    Dzieki za pomoc
    Pozdrawiam!!!

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Falujące obroty, Migotanie świateł, brak dymienia
    By czyzaczek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 19:48
  2. [TDCi MKIII] Brak mocy, kłopoty z odpalaniem
    By Kristo31 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 13:50
  3. [Zetec] '94r CLX - Traktor, falujące obroty, śmierdzi paliwem, brak mocy.
    By Szafi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:03
  4. [TDDi MKIII] Problemy z odpalaniem, nadmierne kopcenie, brak mocy
    By pmmatrix in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 09:20
  5. [MkII] Brak komunikacji czytnika z ECU, falujące obroty...
    By tamis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2008, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów