+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    było mk1, mk3 jest mk4 :)
    Od
    29 Jun 2012
    Mieszka w
    nowa sól

    bicie na kierownicy podczas przyspieszania

    witam

    jestem posiadaczem mondeo mk3 2.0 tdci 6 biegów i mam taki problem ze podczas mocnego przyspieszania na 5 i 6 biegu w okolicach 100 - 120 mam bicie na kierownicy. do 100 i powyzej 120 nie ma nic nawet podczas deptania w podłoge.czasami odczuwam to na 4 biegu. obroty są wtedy tak ok troche pod 2 tyś.ale jezeli zostawie 5 lub 6 i zmule go do 1.5 tyś obrotów i depne do końca to jest tak samo. a gdy przekroczy te ok 2300 i nabierze predkości to sie uspokaja. myślałem ze koła. dwa razy wywazane i raz prostowane felgi. ale gdyby to były koła to by biło cały czas a bije tylko podczas przyspieszania. jak puszcze gaz to spokój jest. nawet jak rozbujam go do 160 i puszcze gaz to jak zjedzie do 80 to nie ma nic . tylko jak przyspieszam na tych biegach. na nizszych biegach jest idealnie. sprawdzałem przeguby zew. x 2 nastepnie wew.x2 wymieniłem lewą półośke ( używka) dalej biło w tych samych predkościach. wymieniona poducha skrzyni dalej to samo.myslałem ze moze to gniazdo półośki lewej. jak wchodzi do skrzyni. był luz jak sie ruszało góra dół. ale dzisiaj sprawdzałem u kolegi w mundziaku i ma podobnie. moze minimalnie mniej ale też ma ale nic mu nie bije.juz nie mam zadnych pomysłów i zaczyna mnie to przerazać. co to jeszcze moze być?? bo teksty typu - jeździj wolniej lub szybciej juz mnie przestały bawić co jeszcze moze być nie tak bo nawet nie mam zednego punktu zaczepienia co by wymieniać. dwumasa moze mieć takie objawy?? nie wiem jakie są objawy padającej ale tak jak czytałem no to juz zwątpiłem. bo jak puszczam sprzęgło i wciskam nic sie nie dzieje. biegi i reszta chodzi tak jak powinno.co tu jeszcze dodać. w sumie to juz nie wiem nawet co powiedzieć. jak ktoś miał podobne objawy i to zrobił lub wie to błagam o podpowiedz

    pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar dyzio-zdw
    Imię
    Adrian
    Opis
    Ford Mondeo MK I 2.0 136 KM GHIA 1994
    Od
    01 May 2011
    Mieszka w
    Zduńska Wola / Sieradz
    Witaj,
    Wydaje mi się, że podobny objaw może dawać kończące się łożysko. Może nie jest jeszcze w bardzo kiepskim stanie, ale takie jego pierwsze oznaki.
    Ciężko stwierdzić wizualnie bez rozebrania w jakim stanie jest łożysko, ale walczyłem u siebie w mk I z podobnym problemem, tyle, że u mnie składało się na to więcej czynników, ale może warto zainteresować się tymi łożyskami.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w lokalizacji problemu.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez kilat19 Zobacz posta
    wymieniłem lewą półośke ( używka)
    a jaka pewność że jest lepsza od poprzedniej?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Sprawdz zawieszenie,końcówki drążka,sworznie wahacza,tuleje na wahaczach,łaczniki stabilizatora i jeszcze raz wyważ koła najlepiej w innym warsztacie.Łozysko by Ci wyło i wcześniej na mniejszej prędkości a żeby szarpalo to to juz by była kicha z niego.Ł ozysko możesz sprawdzić sam,podnieś samochód,złap koło w pionie i poruszaj czy jest jakikolwiek luz i mocno rusz kolem czy nie słychać łozyska.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    było mk1, mk3 jest mk4 :)
    Od
    29 Jun 2012
    Mieszka w
    nowa sól
    witam

    dziekuje za pomysły dzisiaj jechałem do pracy w cztery osoby i było tak samo a moze nawet minimalnie mniej wiec raczej dwumase bym wykluczył bo pod wiekszym obicązeniem powinno byc bardziej wyczuwalne.przeguby wew były sprawdzane dotykowo czyli na podniesionym i na opuszczonym aucie. luz był i nadal jest na wew lewym ale na wejsciu do skrzyni ale to raczej nie to bo wczoraj u kumpla w takim samym mondeo sprawdzałem i ma tak samo wiec to też raczej odpada. dodatkowo całe przeguby wew były otwierane i mój mechanik palcem sprawdzał czy tam na krzyzaku na tych łozyskach jest coś wyrobione ale nic. jeszcze musze sprawdzić podpore półosi bo nie sprawdzałem. szukałem ale nie moge nic znaleść. mechanik doradził mi zebym jeszcze troche sie z tym pomęczył i jezeli sie powiekszy to to bedzie łatwiej zlokalizować to bo teraz moze być minimalny luz który jest nie wyczuwalny i nie jest w stanie zlokalizować tego. a co do częsci to wiem ze mam do wymiany z lewej strony łącznik ale to wątpie zeby były takie objawy bo w mondeo 1 miałem wywalone łączniki ale nie było takich objawów. ale moze akurat teraz tak jest. co do reszty to wszystko wydaje sie być ok. ale bede musiał jeszcze raz dokładnie to sprawdzić. jak cos znajde to odrazu sie pochwale ale i tak jak ktoś bedzie miał jakiś pomysł to bede kozystał i sprawdzał.

    pozdrawiam

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez kilat19 Zobacz posta
    witam

    dziekuje za pomysły dzisiaj jechałem do pracy w cztery osoby i było tak samo a moze nawet minimalnie mniej wiec raczej dwumase bym wykluczył bo pod wiekszym obicązeniem powinno byc bardziej wyczuwalne.przeguby wew były sprawdzane dotykowo czyli na podniesionym i na opuszczonym aucie. luz był i nadal jest na wew lewym ale na wejsciu do skrzyni ale to raczej nie to bo wczoraj u kumpla w takim samym mondeo sprawdzałem i ma tak samo wiec to też raczej odpada. dodatkowo całe przeguby wew były otwierane i mój mechanik palcem sprawdzał czy tam na krzyzaku na tych łozyskach jest coś wyrobione ale nic. jeszcze musze sprawdzić podpore półosi bo nie sprawdzałem. szukałem ale nie moge nic znaleść. mechanik doradził mi zebym jeszcze troche sie z tym pomęczył i jezeli sie powiekszy to to bedzie łatwiej zlokalizować to bo teraz moze być minimalny luz który jest nie wyczuwalny i nie jest w stanie zlokalizować tego. a co do częsci to wiem ze mam do wymiany z lewej strony łącznik ale to wątpie zeby były takie objawy bo w mondeo 1 miałem wywalone łączniki ale nie było takich objawów. ale moze akurat teraz tak jest. co do reszty to wszystko wydaje sie być ok. ale bede musiał jeszcze raz dokładnie to sprawdzić. jak cos znajde to odrazu sie pochwale ale i tak jak ktoś bedzie miał jakiś pomysł to bede kozystał i sprawdzał.

    pozdrawiam
    Dwumasa przy samym ruszaniu dałaby znaki a nie tylko przy tych predkościach jak opisujesz. Jeżeli pod obciązeniem było lepiej to znaczy że nie jest to od strony napędu.Przyjżyj sie całej zawieszce od tuleji,końcowki drążkow,łączników stabilizatora,sworzni wahacza i zawieszenia amorków.Sprawdz jeszcze raz wyważenie kół dla spokojności żeby sie nie okazało że opona.
    Ostatnio edytowane przez zbigniewz01@WP.PL ; 24-08-2012 o 17:23

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Bicie na kierownicy podczas przyśpieszania wychodzi przy problemie z przegubem wewnętrznym czy podporą półosi, jak powiększa się uszkodzenie to bicie zaczyna być też odczuwalne przy hamowaniu silnikiem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    U mnie biło niemal tylko przy przyspieszaniu, a była to krzywa piasta. Różnie bywa. Może to dziwne, ale rozwiązaniem tej zagadki jest pewnie lekka zmiana geometrii zawieszenia podczas przyspieszania.

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    164km/401Nm
    Od
    23 Oct 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam. od tygodnia mam dokładnie ten sam problem, tj. bicie kierownicy w zakresie prędkości od 110 do ok 120 gdy jadę szybciej lub wolniej nic się nie dzieje, nie ma też bicia przy hamowaniu. We wrześniu przy wymianie dwumasy i sprzęgła zostało też wymienione łożysko podpory półosi z prawej strony bo była uszkodzona osłona i strasznie olejem zygało. Mam pytanie do autora wątku jak poradził sobie z tym problemem?

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Apr 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Witam
    Najlepszym rozwiązaniem była by wymiana półosi, lecz trochę to kosztowne, zamień całe koła jeśli masz albo pożycz od kogoś i wtedy sprawdź najtańsze i najłatwiejsze rozwiązanie, ale też nie koniecznie musi być krzywa felga bądź nie wyważone koło może być też walnięta opona i wtedy wali jeszcze wydaje dźwięk jak by ktoś komuś plaskacza załadował
    Nie radzę ci się też słuchać tego ,,mechanika'' który ci radzi żeby z tym jeździć bo za nie długo będziesz miał do wymiany poduszki na amortyzatorach.
    Pozdrawiam

  12. #11
    Kursant Awatar domenicos
    Imię
    Dominik
    Model
    BMW 330xi
    Opis
    BMW 330xi
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Kraków/Nowy Sącz
    Miałem podobny problem w Focusie. Problemem była półoś (delikatnie skrzywiona) i przegub (nie pamiętam co) . Wystarczyło oddanie całości do regeneracji.
    Ostatnio edytowane przez domenicos ; 06-04-2015 o 00:41

  13. #12
    Pieszy
    Imię
    Leszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    kombi
    Od
    06 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom
    Witam
    W półosiach oprócz przegubów wewn. (tj. krzyżak z łożyskami) wyrabiają się kielichy, zarówno w środku jak i przy jego mocowaniu z osią.
    W moim Mondku na podnośniku ani na kanale nie był wyczuwalny żaden luz, podpora z łożyskiem to uniemożliwia. Dopiero po jej wyjęciu (prawa długa z podporą) "gołym okiem" widać było i można wyczuć w rękach luz na łączeniu osi z tymże kielichem.
    Objawy - dokładnie takie jak opisujecie wyżej, w zakresie pewnej prędkości jak i niekiedy przy dodawaniu gazu drżenie kiery a nawet niekiedy całej budy samochodu.
    Wymieniłem na używaną i wystarczyło to na rok jazdy. Czeka mnie znowu jej wymiana ale teraz kupię nowy zamiennik, żadnych używek.
    Nic skomplikowanego, ja robię to w garażu podnosząc tylko prawy przód mając 3.0 l silnik pod maską.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Lechoslawus ; 10-04-2015 o 13:25

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wibracje bicie na kierownicy mk3 mondeo podczas hamowania.
    By kumek111 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 21:16
  2. Bicie kierownicy podczas hamowania.
    By goldi26 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 18:19
  3. [MkII] Telepotanie podczas przyspieszania.
    By adamzzz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 20:57
  4. [MkIII] Bicie na kierownicy podczas jazdy
    By nightpowernk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:15
  5. [MkII] bicie w kierownicy podczas hamowania
    By gepardcheester in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 15:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów