+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    LukaszKania
    Gość

    Po instalacji LPG szarpanie..niby znów ten sam wątek, aczkolwiek..

    Witam,

    przedwczoraj zainstalowalem sekwencyjną instalację gazową do mojego Mondeo MKII 2.0 z '99. po wyjeździe z warsztatu okazało się, że wszystko gra, sprawnie, płynnie, z lekkim odczuciem utraty mocy, aczkolwiek prawie niezauważalnej.
    Na drugi dzień w drodze do pracy zaczeło na gazie przy mocniejszym depnięciu szarpać . Po wyłączeniu układu, jadąc na benzynie wszystko było ok. Tak czy inaczej podjechałem do gazowników, podpieli pod komputer, wychodzi ze na jałowym wszystko super, krzywa się pokrywa, nie ma żadnych problemów, przerywa tylko na wyższych obrotach.Zdecydowaliśmy się na wymianę świec, były NKG wsadziliśmy MOTORCRAFTA ( zalecane ). Ruszyłem, wyjechałem na ulicę......szarpie tak samo, przełączyłem na benzyne..TEŻ SZARPIE !! Wygląda na to, że się pogorszyło. Czy ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi ?..we wtorek umówili mnie na podpięcie do komputera u elektryków..poczekać na check u nich, czy może jeszcze podmienić kable na nowe?.....

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez LukaszKania Zobacz posta
    ..poczekać na check u nich, czy może jeszcze podmienić kable na nowe?.....
    Niech gazowniki wyregulują porządnie kuchenkę albo dobiorą odpowiedni reduktor czy wtryski.
    A na szybko, zrób reset aby wykasować rozjechaną mapę PB, i wtedy zobacz czy na PB (bez załączania kuchenki) jest OK.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    sprawdź przerwę na świecach szczelinomierzem , do LPG najlepiej w naszych MDO ustawić 0,9-1 mm

  5. #4
    LukaszKania
    Gość
    Witam,

    dzięki za podpowiedzi. Okazało się, że cewka zapłonowa nie dopalała jednego cylindra. Po wymianie chula jak złoto ;-)

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkII] Dzwna przypadłość - niby łożysko a niby nie (tył - kombi)
    By pupek86 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 22:11
  2. [Duratec] Szarpanie & falowanie [wątek rozwojowy]
    By PRZ in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 18:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów