+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    10 Sep 2012
    Mieszka w
    Gdynia

    Ga¶nie podczas jazdy, mrugaj±ca sprê¿ynka, serwisy rozk³adaj± rêce..

    Wiem, ¿e temat by³ wa³kowany, ale zazwyczaj dotyczy³o to silników TDCI. Czytaj±c forum za poleceniem kilku u¿ytkowników uda³em siê do serwisu GODART i niestety otrzyma³em telefon, ¿e nie mog± poradziæ sobie z problemem. Wrzucê krótk± historiê zwi±zan± z tym autem, mo¿e Wy bêdziecie w stanie mi pomóc, bo mi ju¿ opadaj± rêce...

    "Ford Mondeo, 2001r, silnik 2.0 TDDI na pompie wtryskowej. Problemy:

    Silnik po nabraniu optymalnej temperatury niespodziewanie ga¶nie ( mruga pomarañczowa kontrolka od ¶wiec ¿arowych). Czasem jest to po 10km, czasem po 30k itd. Zazwyczaj tu¿ po samoistnym zgaszeniu istnieje mo¿liwo¶æ od razu odpalenia auta i kontynuowania jazdy, a czasem nie. Bywa te¿ tak, ¿e w momencie kiedy zgasi siê sam, odpalam ponownie i po dos³ownie 3 sekundach auto ga¶nie z powrotem. Auto zosta³o sprowadzone z niemiec i ju¿ tam by³y podejmowane próby naprawy usterki. Miêdzy innymi tu¿ przed wyjazdem 10sierpnia wymieniono czujnik po³o¿enia wa³u i auto ju¿ nie wy¶wietla³o b³êdów. Przez ca³± podró¿ czyli 1300km problem siê praktycznie nie powtórzy³ podczas jazdy, jednak¿e w po³owie drogi w korku w którym auto sta³o oko³o godziny czasu potrafi³ zgasn±æ chyba z 4 razy, po wyjechaniu z korku w trasie problem siê nie powtórzy³. Po przyje¼dzie mniej wiêcej przez tydzieñ auto siê sprawowa³o bezproblemowo. Potem sta³o u mechanika na wymianê kilku czê¶ci eksploatacyjnych przez parê dni gdzie miêdzy innymi wymieniany by³ akumulator, bo podobno po 3dniach nie móg³ odpaliæ. I w³a¶nie po odebraniu od mechanika samochodu, auto znów ga¶nie tak jak to opisa³em w pierwszych zdaniach, jakby wymiana akumulatora wp³ynê³a mo¿e na ustawienie jaki¶ parametrów ? Mo¿e jednak nawet stary akumulator by³ dobry a po prostu co¶ zabiera pr±d i st±d pojawia siê problem z ga¶niêciem ?

    Dysponujê pe³n± dokumentacj± serwisow± tego pojazdu ale w jêzyku niemieckim, wszystko tam jest opisane ³±cznie z t± ostatni± wizyt± w serwisie, która ewidentnie na jaki¶ czas pomog³a bo auto przejecha³o ca³± trasê w zasadzie bezproblemowo ( nie licz±c przypadku w korku). Miêdzy innymi wiem, ¿e pompa wtryskowa by³a wymieniana w maju zesz³ego roku."

    czujnik po³o¿enia wa³u zosta³ wymieniony w przeci±gu miesi±ca dok³adnie 3 razy, z tym ¿e tym razem na oryginalny i wci±¿ nie pomog³o. Zostawi³em auto w serwisie Boscha i powiedziano mi ¿e na 99% to pompa wtryskowa...powiedzia³em ¿eby dalej szukali usterki, bo to raczej niemo¿liwe

    Powiedzcie mi jedno. Bêd±c w niemczech, maj±c te objawy co teraz odda³em auto mechanikowi. Wymieni³ ten czujnik (zapewne zupe³nie nie potrzebnie) i zrozumia³em jeszcze tyle od tego mechanika (niemieckiego nie kumam zbytnio) ¿e co¶ musia³ zaprogramowaæ nie wiem tylko co to by³o...auto od tamtej pory je¼dzi³o ze dwa tygodnie do momentu wymiany akumulatora...tak jakby jakie¶ ustawienia, które tamten mechanik zaprogramowa³ siê zresetowa³y i auto zaczê³o znów gasn±æ...takie s± moje przypuszczenia...co to mo¿e byæ ? Gdyby to by³a pompa wtryskowa to chyba jest to niemo¿liwe, ¿eby w niemczech w ci±gu 4-5h tak j± zrobili, ¿e zaczê³a normalnie funkcjonowaæ przez 2tyg....tak jak pisa³em, auto jedynie gas³o w korku, za pewne w tedy przy wysokich temperaturach, po wyjechaniu ju¿ w tedy jecha³o siê normalnie i bez przeszkód. Na autobahnie normalnie ¶miga³em po 180-200kmh i nic siê nie dzia³o...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar arekxxx
    Imiê
    arek
    Model
    Fiatari
    Silnik
    zap³on samoczynny
    Od
    28 Oct 2006
    Mieszka w
    P³ock
    Tranzystor w pompie wtryskowej pad³, wymiana kilka stówek i bêdzie jak nowy, temat przerabia³em 2 lata temu, do dzisiaj po naprawie latam bez przeszkód.
    Auto bêdzie Ci gas³o coraz czê¶ciej a¿ ju¿ wcale nie zapali, co do temperatury to sterownik jest na pompie temperatura jego ro¶nie jak termostat pu¶ci du¿y obieg wtedy tranzystorek siê przegrzewa i przestaje pracowaæ, st±d auto ga¶nie zapisuje milon b³êdów( ten od czujnika wa³u tak¿e).
    Ostatnio edytowane przez arekxxx ; 10-09-2012 o 12:08

  4. #3
    profess
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez arekxxx Zobacz posta
    Tranzystor w pompie wtryskowej pad³, wymiana kilka stówek i bêdzie jak nowy, temat przerabia³em 2 lata temu, do dzisiaj po naprawie latam bez przeszkód.
    Auto bêdzie Ci gas³o coraz czê¶ciej a¿ ju¿ wcale nie zapali, co do temperatury to sterownik jest na pompie temperatura jego ro¶nie jak termostat pu¶ci du¿y obieg wtedy tranzystorek siê przegrzewa i przestaje pracowaæ, st±d auto ga¶nie zapisuje milon b³êdów( ten od czujnika wa³u tak¿e).
    Potwierdzam. To wygl±da na powszechnie znany problem ze sterownikiem pompy. A¿ dziw bierze, ¿e ¿aden warsztat tego nie sprawdzi³. Mo¿na to zdiagnozowaæ samemu - jak Ci zacznie znowu gasn±æ to polej sterownik zimn± wod±, niech siê trochê sch³odzi i powinien odpaliæ.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar arekxxx
    Imiê
    arek
    Model
    Fiatari
    Silnik
    zap³on samoczynny
    Od
    28 Oct 2006
    Mieszka w
    P³ock
    Z tym laniem na gor±cy silnik jednak bym uwa¿a³

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    S³awek
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    28 Feb 2007
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Najlepiej by³by w tym przypadku mieæ zmra¿acz w sprayu. Kiedy¶ bawi±c siê w elektronice stosowa³em go, nim mo¿na by³o najprêdzej i naj³atwiej potwierdziæ wadliwo¶æ pó³przewodnika.
    W elektronicznych hurtowniach (internet) mo¿na je znale¼æ.
    np.
    http://www.forch.pl/product.aspx?p=a...d31cfb8b5&js=1
    Pozdr.
    slazdu
    slazdu
    Mondeo IV TDCI 2008, 143KM GHIA. Taki, jakiego w³a¶nie szuka³em.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    MK3 2.0 TDCi
    Od
    24 Sep 2010
    Mieszka w
    P³oñsk
    I za to kocham MKP, kolejni mechanicy rozk³adaj± rêce i wyceniaj± na kolejne tysi±ce, a tu zawsze znajdzie siê kto¶ kto temat przerobi³ i wie jak pomóc

  8. #7
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    10 Sep 2012
    Mieszka w
    Gdynia
    Dziêkujê wszystkim za pomoc, jutro autko odbieram. Podobno jest gotowe. Przyczyn± awarii by³ jaki¶ przeka¼nik (szczegó³y dodam jutro wieczorem) i padniêty sterownika komputera (tego g³ównego). Wygl±da na to, ¿e pompa wraz ze sterownikiem czy tam tranzystorem jest ca³a i nienaruszona. O kosztach nie powiem ile mnie to wynios³o, wci±¿ rêce mi siê trzês±...

  9. #8
    profess
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez arekxxx Zobacz posta
    Z tym laniem na gor±cy silnik jednak bym uwa¿a³
    Ze zrozumieniem proszê - laæ na sterownik, nie na silnik ;-)

  10. #9
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    10 Sep 2012
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto odebra³em...¶miga porz±dnie. Przy okazji nabili mi przebieg rzêdu 200km. 1100z³ w plecy i auto je¼dzi. Na dowód mam tylko stary przeka¼nik, ten który siê znajduje pod akumulatorem. W przypadku tej najdro¿szej rzeczy do naprawy, czyli sterownika komputera musia³em uwierzyæ im na s³owo, ¿e musieli go wyci±gn±æ i naprawiæ. W ka¿dym razie auto je¼dzi i powoli "wracam do siebie"...

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    £ukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    nie w ka¿dym przypadku naprawa sterownika i wymiana przeka¼nika rozwi±zuj± problem - u mnie w pompie pad³ dodatkowo korektor k±ta wtrysku i nie obejdzie siê bez regeneracji ca³ej pompy...

    "1100 w plecy" - ¶mieszna kwota w porównaniu do tej,któr± podano mi w serwisie Boscha za kompleksow± regeneracjê pompy...
    05.12.2005 - kupi³em pierwszego Forda Mondeo...

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar arekxxx
    Imiê
    arek
    Model
    Fiatari
    Silnik
    zap³on samoczynny
    Od
    28 Oct 2006
    Mieszka w
    P³ock
    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta
    korektor k±ta wtrysku i nie obejdzie siê bez regeneracji ca³ej pompy
    Mo¿na naprawiæ sam korektor a dok³adnie wymieniæ t³oczek wraz z tulej± cylindra.

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mk3 2.0 TDCi 115KM 2004
    Od
    23 Jan 2012
    Mieszka w
    krk
    Robi³em wczoraj ma³± trasê (150km w obie strony). Jecha³o nas 5ciu. Po gdzie¶ 10 km na zje¼dzie w dó³ wrzuci³em 5tke, przycisn±³em lekko gdzie¶ 100-110km/h i nagle wywali³o mi wszystkie kontrolki jak przy zga¶niêciu silnika, wszystkie wskazówki sruuu w dó³ a za chwile zz powrotem na maxa, by wróciæ do normalnego stanu. Wydaje mi siê, ¿e auto zasnê³o na moment, po czym samo siê odpali³o (w je¼dzie). Trwa³o to wszystko dos³ownie sekundy, naciskam peda³ gazu auto idzie dalej. Ma³y licznik kilometrów mi siê zresetowa³ do 0. Do celu podró¿y jecha³em tak w miarê mo¿liwo¶ci sta³± prêdko¶ci± 100km/h. W drodze powrotnej te¿ wszystko te¿ w porz±dku, nawet po 130km/h. Problemu z ga¶niêciem siê ju¿ zdarza³y, tylko przy dynamiczniejszym przy¶pieszaniu na czwartym, b±d¼ pi±tym biegu, kiedy wchodzê na ponad 2000 obrotów. Normalnie to go rozpêdza³em stopniowo na autostradzie do 150ciu, w 4osoby, auto fajnie siê prowadzi i wszystko jest dobrze, oprócz tego, ¿e boje siê mocniej przy¶pieszaæ, bo wyskakuje kontrolka ¶wiec ¿arowych i albo ga¶nie auto albo po prostu ¶wiece migaj± do póki nie wy³±czê stacyjki i odpalê auto od nowa.

    Podobne problemy s± tu wa³kowane, czytam trochê i jestem zmartwiony tropem, którym idê...
    Gdzie by siê tu udaæ z tym? My¶lê, o Wikarze na Zakopiañskiej (Krk), mo¿e oni to ogarn±, a mo¿e lepiej jakiego¶ solo mechanika dorwaæ? Chcia³bym po prostu wiedzieæ co jest konkretnie przyczyn±. Wtedy siê ju¿ rozeznam, gdzie najlepiej z tym zrobiæ.
    help
    Ostatnio edytowane przez JohnnyUtah ; 17-09-2012 o 10:49

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] mrugaj±ca sprê¿ynka auto ga¶nie MKIII
    By bady32 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 14:00
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 13:05
  3. [Zetec] Przerywa... mechanicy rozk³adaj± rêce.... pomocy.
    By DjSebastn in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 22:01
  4. [TDCi MKIII] Sprê¿ynka w czasie jazdy i ga¶nie ...
    By Virgo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 00:16

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów