+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole

    Zapłonnik (starter) do lamp ksenonowych. Gdzie kupić?

    Jest to mój pierwszy post na forum więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi. nie dawno zostałem posiadaczem MK3 Kombi z 2001 roku. Wiem, że może z nie najlepszej strony się pokazuję, dublując któryś temat o starterach ale w żadnym niestety nie mogłem się doczytać gdzie to kupić i czy trzeba wymieniać całość czy wystarczy tylko ta czerwona nakładka na palnik? Objawy są podobne jak u niektórych użytkowników, ksenon w prawej lampie, rano zapala się za 2-3 czasami 5 razem, i jak się zapali to już świeci dobrze i z zapalaniem nie ma kłopotu, najgorzej jest po nocy. Palniki zamieniłem efekt pozostał więc obstawiam starter. Teraz mam prośbę i pytanie do kogoś kto jest obeznany w temacie czy mógłby mi polecić jakiegoś sprzedawcę, który oferuje startery w dobrych cenach bo na alle.. mały wybór i ceny pod 200 zł. Czytałem że można zaaplikować starter nowszego typu więc jeżeli jest jakieś inne rozwiązanie/ulepszenie to też byłbym wdzięczny za wszelkie informacje. Serdecznie pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar kaczor23rawa
    Imię
    Bartek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI 115KM 2003r
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    cześć,

    Ja wczoraj zakupiłem starter w sklepie a dziś juz paczkę dostałem: http://www.xenon-serwis.pl/sklep,17.html , dają 3 miesiące gwarancji, możesz do nich napisać czy posaidają zapłonnik do mk3, a odnośnie starterów starych i nowych też się ich pytałem i odstłem odpowiedź : cyt:
    "W fordzie mondeo Mk3 przed liftingiem występował zapłonnik 062, po liftingu 076. Można zastosować nowszy typ tylko wtyczka z 3 przewodami jest zupełnie inna ( można to przerobić) oraz pierścień mocujący żarówkę też jest inny - nowszy typ jest mocowany na 4 zaczepach bezpośrednio na tym plastikowym pierścieniu. Na dzień dzisiejszy posiadam tylko model 062 , 076 nie mam i nie wiem kiedy mogę sie go spodziewać."

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Grzegorz
    Model
    2003 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 TDCI 130 Kombi 2003
    Od
    14 Jan 2012
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Ja miałem podobny problem po zakupie i zanabyłem na Alledrogo za o ile pamiętam 50 pln z przesyłką ale szukałem kilka dni. Jak już upolujesz starter to przy wymianie nie musisz rozklejać lampy-ja uszkodzony zostawiłem na miejscu a nowy wpasowałem w lampe i umocowałem opaskami zaciskowymi-śmiga do dziś Tak na szybkości znalazłem to:
    http://allegro.pl/mondeo-mk3-xenon-s...677525241.html
    zadzwoń wypytaj jak wszystko oki to zamawiaj

  5. #4
    Zielony listek Awatar kaczor23rawa
    Imię
    Bartek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI 115KM 2003r
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Ja w sobote wymieniłem w swoje lampie wpasowałe w miejsce starego bez rozklejania lampy posiedziałem nad tym godzinkę ale się udało :P Najpierw trzeba soczewkę wymontować, poźniej zatrzask mocujacy starter odchylić i juz starter mamy w ręku:P

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Witam! Dziękuje za zainteresowanie tematem, zamówiłem w sklepie xenon-serwis, przesyłka w ekspresowym tempie, miły kontakt, jak do tej pory wszystko na plus. Także wymieniłem starter bez rozklejania, cierpliwością trzeba się wykazać ale nie ma problemu żeby to zrobić, przy okazji wyczyściłem soczewki i jest różnica w rozkładzie światła ale regeneracja kloszy i tak mnie czeka. Zobaczymy jutro rano czy wszystko będzie ok i mam nadzieję że trochę pochodzi ten zapłonnik bo cena widzę nie mała jak kolegom udaje się kupić za ~50 zł, z tym, że ja mam gwarancję chociaż 3 miechy, a z alledrogo to rożnie bywa. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez jedrek2206 ; 03-10-2012 o 18:13

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zapłonnik/starter ksenonu
    By lehim in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 19:37
  2. [MkIII] mocowanie żarnika do lamp xenon gdzie kupić i jakie?
    By Kielon05 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 08:11
  3. [MkIII] starter (zapłonnik) do ksenonów
    By zbigniew in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 02:14
  4. Gdzie można kupić wkładki lamp do mk1???
    By Danek1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2005, 15:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów