+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 68
  1. #21
    GregWPR
    Go¶æ
    Witam po przerwie.

    Ktoregos dnia wychodzac do roboty, zobaczylem pod autem kaluze. Zagladam do zbiorniczka a tam pusto Nalalem wody i pojechalem do warsztatu. Tego samego dnia auto wrocilo do mnie z diagnoza: przepuszcza laczenie weza od parownika (nad skrzynia biegow). Uklad zostal uszczelniony i na razie wyciekow brak.

    Zastanawia mnie natomiast jedna rzecz. Z obserwacji wynika, ze czasem na zimnym silniku stan plynu jest wzorowy (rowno z max), ale dzis wieczorem zauwazylem, ze stan jest podniesiony. Odkrecilem korek, zasyczalo, zabulgotalo i poziom plynu wrocil do normy. Przypomne, ze dwa razy robiem juz test na obecnosc spalin w ukladzie chlodzacym i za kazdym razem byl on negatywny. Zastanawiam sie, czy to nie moze byc wina korka, albo nieprawidlowo go zakrecam. Czasem po powrocie pod dom slychac lekkie syczenie spod korka (jakby upuszczal nadmiar cisnienia), ale dzis po zakonczonej jezdzie z okolic korka nie dochodzily zadne odglosy. Korek jest oryginalny, z czerwono-biala naklejka na gorze i znaczkiem ksiazki i ostrzezeniem przed niebezpieczenstwem.

    Czy ktos podpowie mi jak sie zakreca korek? Jedni mowia ze na maksa do oporu, a inni, ze najpierw do oporu a pozniej pol obrotu w druga strone i tak, zeby zewnetrzna czesc korka miala luz.

    Pozdr
    GregWPR

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #22
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    wymien korek, Greku mial cos podobnego, jak mnie pamiec nie myli, z tym wahaniem poziomu plynu, korek zmienil i przeszlo. na jakis czas, bo cos potem cieklo... ;]

    ja tam dokrecam korek, az sie krecic przestanie ;] ale go nie zaciskam, bo to bez sensu przeciez calkeim
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszê mieæ auto, by móc pracowaæ, muszê mieæ pracê, by móc utrzymaæ auto.
    Siê nie ¶cigam, siê tylko ¶pieszê, bo muszê zatankowaæ.

    Rycz±ca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchni±
    - by³o minê³o.

  4. #23
    GregWPR
    Go¶æ
    Siema.

    Korek wymieniony. Na razie ostatnie uszczelnienie jest skuteczne i plyn utrzymuje sie na stalym poziomie.
    Teraz mam prosbe o okreslenie jak twardy powinien byc waz prowadzacy od termostatu do gory chlodnicy zarowno na zimnym jak i na nagrzanym silniku.
    Pozdr
    GregWPR

  5. #24
    GregWPR
    Go¶æ
    Dzis korzystajac z chwili czasu postanowilem przeprowadzic procedure odpowietrzania ukladu chlodzacego. Oto co zaobserwowalem http://www.youtube.com/watch?v=rh44i...ature=youtu.be (w tym momencie wskazowka temp byla w pionie, silnik chodzil z chwilowymi przegazowkami jakies 15 min).
    Czy to juz ostateczny dowod na dostawanie sie spalin w uklad chlodzenia? Przypomne, ze dwukrotne testy na obecnos CO2 nic nie wykazaly.

  6. #25
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    £uków/Siedlce
    polecam dobrze obejrzeæ auto w kanale. ja wczoraj przy okazji mycia silnika od spodu przyjrza³em siê termostatowi i pompie wody. niestety przy termostacie popuszcza delikatnie jeden w±¿ (mimo, ¿e na skrzyni brak ¶ladu i od góry nie by³o widaæ to od do³u doskonale). pod pomp± wody wisia³a te¿ kropelka ale nie wiem czy do z obudowy czy przyp³ynê³a po wê¿u. na szczê¶cie to mikronieszczelno¶ci bo w przeci±gu 2 miesiêcy poziom p³ynu spad³ raptem o 5-7mm wiêc temat zostawiam na wiosnê bo teraz mam powa¿niejszy problem-wyciek oleju którego nie mogê zlokalizowaæ.....

  7. #26
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    kurcze, anuczka dla robiacych cos pwoazniejszego... wymienic weze przy okazji "glebszego" grzebania... Grekowi tez sie przeciez saczy
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszê mieæ auto, by móc pracowaæ, muszê mieæ pracê, by móc utrzymaæ auto.
    Siê nie ¶cigam, siê tylko ¶pieszê, bo muszê zatankowaæ.

    Rycz±ca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchni±
    - by³o minê³o.

  8. #27
    GregWPR
    Go¶æ
    Dzis u "Profesora od Fordów" sprawdzona kompresja. Wynik w normie. Czy rowna kompresja na wszystkich cylindrach wyklucza uwalon± uszczelkê? "Profesor" mowi, zeby sie nie martwic, ale ja jestem hipohondryk i musze miec wszystko potwierdzone setki razy
    Nastepny krok to "naprawa" reduktora LPG. Byc moze wtraca swoje trzy grosze do calego zamieszania.

  9. #28
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    "Profesora od Fordów"
    no to dobrze, Paolo wie co robi
    DIESEL TO Z£OOOOO


  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    £uków/Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez SteelRat Zobacz posta
    kurcze, anuczka dla robiacych cos pwoazniejszego... wymienic weze przy okazji "glebszego" grzebania... Grekowi tez sie przeciez saczy

    u mnie wê¿e nie klêkaj± tylko ori obejmy te sprê¿ynowe, które ciêzko siê ¶ci±ga szczypcami. wymieniam na skrêcane ¶rub±.

  11. #30
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez SteelRat Zobacz posta
    Grekowi tez sie przeciez saczy
    Andrzej, s³uchaj uchem a nie brzuchem mnie siê s±czy po wymianie pompy wody i to przez nasz± nieuwagê...
    DIESEL TO Z£OOOOO


  12. #31
    GregWPR
    Go¶æ
    Znow wyciek. Znow w tym samym miejscu, czyli zlaczka na wezu od ogrzewania reduktora. Dobrze, ze po ostatnich jazdach sprawdzam poziomi plynu co trzy dni Wczoraj wieczorem bylo sporo ponizej minimum. a zalewalem do max.
    Jest jakis sposob, zeby dowalic w uklad cisnienie w celu znalezienia najslabszych ogniw? I ile "na oko" moga kosztowac nowe weze ukladu chlodzenia? Wymienial ktos kiedys wszystkie?

  13. #32
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    Znow wyciek. Znow w tym samym miejscu, czyli zlaczka na wezu od ogrzewania reduktora. Dobrze, ze po ostatnich jazdach sprawdzam poziomi plynu co trzy dni Wczoraj wieczorem bylo sporo ponizej minimum. a zalewalem do max.
    Jest jakis sposob, zeby dowalic w uklad cisnienie w celu znalezienia najslabszych ogniw? I ile "na oko" moga kosztowac nowe weze ukladu chlodzenia? Wymienial ktos kiedys wszystkie?
    podjed¼ do porz±dnego warsztatu i niech Ci zmierz± jakie masz ci¶nienie w uk³adzie wodnym takie puszczanie kolejny raz w tym samym miejscu wody to jest s³aby objaw...w jaki¶ m±drych ksi±¿kach powinno byæ zapisane ile tam ci¶nienia w uk³adzie ma byæ...jak bêdzie wiêcej ni¿ ta m±dra ksi±¿ka podaje zacz±³bym siê martwiæ a co na to Paolo? bo przecie¿ by³e¶ chyba z tym autem u niego ??
    DIESEL TO Z£OOOOO


  14. #33
    GregWPR
    Go¶æ
    Bylem dzis u Paolo. Niby plyn stoi na skrzyni, ale nie wygladalo jakby obejma puscila w tym miejscu.
    Poza tym, co dziwne, przy uszczelnianiu odkrecilismy korek zbiornika a tam.... plyn troche nawet powyzej max
    "Czary z mleka" Na razie zalozona zostala dodatkowa obejma i bede obserwowac.
    Caly czas z tylu glowy mam te nieszczesne uszczelki pod glowicami, ale Pawel sprawdzal kompresje i stwierdzil, ze wynik wyklucza padniete uszczelki. Wczesniejsze testy na spaliny w zbiorniczku tez nic nie wykazaly. Zostaje juz chyba tylko reduktor, ale jakos nie chce mi sie wierzyc, ze cisnienie gazu jest wyzsze od cisnienia w ukladzie chlodzenia. Raczej to woda szlaby do gazu a nie odwrotnie. No nie wiem :|

  15. #34
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    po pierwsze u mnie kompresja jest w okolicy 14-14,5 a cyka jak glupia v-ka i leje olejem pod glowic±...co do gazu i wody...szybciej gaz pojdzie do wody niz woda do gazu byly parowniki co puszczaly baki gassu do ukladu wody i wywalalo uszczelke pod glowica...
    DIESEL TO Z£OOOOO


  16. #35
    GregWPR
    Go¶æ
    Hmm... To co jeszcze mozna zrobic, zeby potwierdzic/wykluczyc uszczelki? Skoro kompresja tego nie wyklucza, brak obecnosci spalin w plynie tez nie, olej jest git, plynu nie wywala korkiem... Swiece Paolo ogladal i mowi, ze wygladaja prawidlowo. Poza tym, jak mozna mierzyc cisnienie w ukladzie? Zamiast korka wstawia sie jakis zawór z manomentrem?
    Czy uszkodzony, czy nie, na wiosne Mondek idzie na sprzedaz. Szkoda, bo fajne wyposazenie (jasna skora, podgrzewane fotele, tempomat, automatyczna klima, xenony..), ale ten brak stuprocentowej diagnozy doprowadza mnie do szewskiej pasji. Nie chce jezdzic na bombie zegarowej
    Wydalbym kase i zrobil te cholerne uszczelki, ale bez 100% pewnosci, ze to to nie chce ladowac sie w koszty.
    BTW. to ile moze kosztowac w Wawie wymiana? (czesci + planowanie glowic + robocizna). Paolo nie pytalem, bo skoro mi mowi, ze to nie uszczelki to nie chce wyjsc na idiote

  17. #36
    Zielony listek Awatar maximilian13
    Imiê
    j.w
    Model
    SForek
    Silnik
    2.0 S Turbo
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Warszawa ¦ródmie¶cie
    sprawd¼ przewód gumowy od chodnicy oleju przebiega on do¶æ blisko kolektora 2 BANK
    u mnie by³o podobnie i mia³em pêkniêcie na wê¿u(widaæ byo tylko z kana³u) kapa³o na kolektor i parowa³o

    by³ mkII V6 Ghia Black Panther

  18. #37
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    Hmm... To co jeszcze mozna zrobic, zeby potwierdzic/wykluczyc uszczelki? Skoro kompresja tego nie wyklucza, brak obecnosci spalin w plynie tez nie, olej jest git, plynu nie wywala korkiem... Swiece Paolo ogladal i mowi, ze wygladaja prawidlowo. Poza tym, jak mozna mierzyc cisnienie w ukladzie? Zamiast korka wstawia sie jakis zawór z manomentrem?
    Czy uszkodzony, czy nie, na wiosne Mondek idzie na sprzedaz. Szkoda, bo fajne wyposazenie (jasna skora, podgrzewane fotele, tempomat, automatyczna klima, xenony..), ale ten brak stuprocentowej diagnozy doprowadza mnie do szewskiej pasji. Nie chce jezdzic na bombie zegarowej
    Wydalbym kase i zrobil te cholerne uszczelki, ale bez 100% pewnosci, ze to to nie chce ladowac sie w koszty.
    BTW. to ile moze kosztowac w Wawie wymiana? (czesci + planowanie glowic + robocizna). Paolo nie pytalem, bo skoro mi mowi, ze to nie uszczelki to nie chce wyjsc na idiote
    u mnie cyka³o, olej szed³ pod g³owic± i stwierdzi³em, ¿e nie mam chêci ci±gle siê martwiæ i zrobi³em...ile w Wawie za to ?? obi³a mi siê kwota 1800z³ za robotê, do tego czê¶ci a czê¶ci najlepiej daæ firmowe
    DIESEL TO Z£OOOOO


  19. #38
    GregWPR
    Go¶æ
    O.. skoro jestes po tym zabiegu to moze napiszesz przy okazji jak podniesc stopien kompresji. U mnie jest okolo 11.5 na kazdym cylindrze, a wyczytalem, ze to juz raczej slabo. Gdybym zdecydowal sie robic silnik, to pewnie chcialbym poprawic i to. Co trzeba zrobic i czy w ogole da sie cos z tym zrobic?

    (silnik ma przejechane 286 tysiecy)
    Ostatnio edytowane przez GregWPR ; 14-12-2012 o 14:01

  20. #39
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    O.. skoro jestes po tym zabiegu to moze napiszesz przy okazji jak podniesc stopien kompresji. U mnie jest okolo 11.5 na kazdym cylindrze, a wyczytalem, ze to juz raczej slabo. Gdybym zdecydowal sie robic silnik, to pewnie chcialbym poprawic i to. Co trzeba zrobic i czy w ogole da sie cos z tym zrobic?

    (silnik ma przejechane 286 tysiecy)
    powiem Ci, ¿e albo silnik jest w tak marnym stanie albo naprawdê nie ma tam uszczelek pod g³owic± w jakiej¶ czê¶ci...znam v-kê która ma grubo ponad 300tys i tam kompresja jest 12,5-13 co trzeba zrobiæ ? pytanie co siedzi ? jak uszczelka pod g³owic±, to trzeba zmieniæ? jak dymi to pier¶cienie albo uszczelniacze na zaworach masz pod rêk± Paw³a i z nim omawiaj naprawy-nie ze mn± dla mnie to tylko pasja i mogê mówiæ o swoim przypadku...a nie widz±c auta mo¿na tylko wró¿yæ z fusów
    DIESEL TO Z£OOOOO


  21. #40
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    13, powiadasz... a co na to mowi specyfikacja silnika V6? ;> i chyba wiem, czym to bylo mierzone...
    u mnie cos kolo 12 pokazywalo, wiec niby kiepsko, a jakos Heko stwierdzil, ze mam w naprawde dobrym stanie silnik i skrzynie po shamowaniu...

    jakos jak pamietam, ale sie nie kloce, alez skad, bo moge sie mylic, kolo 10,25:1 winien byc stopien sprezania w V6...

    GregWPR, auto osiagi ma poprawne?
    masz pod reka Paolo, a on sie naprawde zna, jak to mowi moj znajomy mechanik - "chcesz sobie namieszac we lbie, to czytaj w wypowiedzi w internecie" ale on tez sie potrafi pomylic ;>

    http://www.oocities.org/tomnor/specs.html
    takie tam, znalezione...
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszê mieæ auto, by móc pracowaæ, muszê mieæ pracê, by móc utrzymaæ auto.
    Siê nie ¶cigam, siê tylko ¶pieszê, bo muszê zatankowaæ.

    Rycz±ca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchni±
    - by³o minê³o.

Podobne w±tki

  1. [Zetec] Ubytek p³ynu ch³odniczego, powrót po odkrêceniu korka?
    By dziusiox in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 17:29
  2. [Zetec] na postoju ro¶nie poziom p³ynu
    By karek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 15:52
  3. [MkI] Jaka temp. p³ynu w zbiorniczku wyrównawczym?
    By Macinek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 19:33
  4. [MkI] Poziom p³ynu ch³odniczego
    By Domin in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-04-2006, 17:13
  5. Poziom p³ynu od wspomaganie
    By WBmondeo in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów