+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1
    GregWPR
    Go¶æ

    Niski poziom p³ynu w zbiorniczku wyrównawczym, a po odkrêceniu korka poziom do normy

    Witam.
    Zwracam siê do kolegów z nastêpuj±c± spraw±. Otó¿ w mój Mondek od pewnego czasu ma takie objawy:

    - zauwa¿alnie obni¿a siê poziom p³ynu w zbiorniczku wyrównawczym,
    - po odkrêceniu korka p³yn podnosi siê do góry i ustawia na poziomie miêdzy Min a Max (po odkrêceniu na gor±cym silniku widaæ lekkie bulgotanie przez moment - mechanik stwierdzi³, ¿e to normalne),
    - robiony by³ test na obecno¶æ spalin w p³ynie, który nic nie wykaza³,
    - pod korkiem oleju nie widaæ ¿adnych mazi podobnych do mas³a, olej (ju¿ pó³roczny) jest ciemny i wydaje siê byæ w normie,
    - silnik pracuje równo i osi±gi wydaj± siê byæ prawid³owe jak na gazie, tak i na benzynie,
    - silnik prze³±cza siê na gaz po osi±gniêciu przez p³yn 30 st. i dzieje siê to w normalnym czasie,
    - wska¼nik temperatury po oko³o 10 minutach (przy temperaturze na zewn±trz w okolicach 10st.) osi±ga pion i niezale¿nie od "deptania" utrzymuje taki stan,
    - mechanik przy okazji sprawdzania obecno¶ci spalin obejrza³ auto od spodu i zauwa¿y³ drobny wyciek przez gumowy przewód nasadzony na termostat, ale stwierdzi³, ¿e korek na zbiorniczku mia³em zakrêcony na opór i pewnie to by³ najmniej szczelny punkt uk³adu, wiêc ci¶nienie wypycha³o tamtêdy p³yn,
    - ciep³y nawiew dzia³a prawid³owo (oczywi¶cie po odpowiednim nagrzaniu silnika),
    - pompa wody by³a wymieniana jakie¶ pó³ roku temu (na orygina³),
    - w zbiorniczku jest mieszanka p³ynu Forda z wod± (z przewag± wody, bo w lato zawsze trzeba by³o robiæ lekkie dolewki)

    Obni¿anie poziomu w zbiorniczku jest du¿o bardziej zauwa¿alne po tym, jak mechanik poluzowa³ korek. Kiedy sam krêci³em go na maksa, p³yn ucieka³ fizycznie z uk³adu, ale nie by³o takich wahañ poziomu.
    Poczyta³em parê tematów odno¶nie V6 i p³ynu ch³odniczego, ale w ka¿dym sugerowane jest to, co ju¿ zd±¿y³em sprawdziæ (przede wszystkim uwalona uszczelka pod g³owic±).
    Proszê o sugestie, gdzie jeszcze spojrzeæ i co ew. wymieniæ, ¿eby mieæ spokój z p³ynem i nie obawiaæ siê przegrzania silnika.

    Pozdrawiam
    GregWPR

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Uk³ad ch³odzenia w mondku jest ci¶nieniowy, wiêc jak na ciep³ym upu¶cisz ci¶nienie to p³yn siê rozprê¿a.
    A sam p³yn by³ sprawdzana czy ma odpowiedni± "gêsto¶æ"?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    GregWPR
    Go¶æ
    Sam p³yn nie by³ sprawdzany. Jest jaki¶ "domowy" sposób na wykonanie takiego testu?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    Jest jaki¶ "domowy" sposób na wykonanie takiego testu?
    Np czym¶ takim http://www.ceneo.pl/10660303

    ---------- Post added at 09:30 ---------- Previous post was at 09:28 ----------

    tu taniej
    http://allegro.pl/prestone-tester-pl...626907705.html

    zreszt± jest tych testerów trochê, w marketach te¿ potrafi± mieæ.

    ---------- Post added at 09:31 ---------- Previous post was at 09:30 ----------

    http://193.23.48.133/tester-miernik-...683139700.html
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    GregWPR
    Go¶æ
    Dziêki za odpowied¼.
    Czy mog³by¶ mi w skrócie wyja¶niæ, dlaczego gêsto¶æ p³ynu mo¿e powodowaæ takie wahania poziomu? Czy chodzi tylko i wy³±cznie o sprê¿anie cieczy pod ci¶nieniem?

  7. #6
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    najpierw usuñ nieszczelno¶æ w uk³adzie, kiedy uk³ad bêdzie nieszczelny na 100% to p³yn mo¿e tak "wariowaæ" w zbiorniczku, którego¶ dnia Ci siê tak zapowietrzy, ¿e przegrzeje Ci siê auto...wiêc raczej napraw sobie to, tak jak mówisz, w±¿ przy termostacie to mo¿e 1h roboty i z g³owy...a jak narobisz sobie problemów to bêdziesz pewnie przeklina³ to, ¿e nie naprawi³e¶ tak wiêc nie stresuj siê usterk±, napraw i ciesz siê z u¿ytkowania i d¼wiêku v6
    DIESEL TO Z£OOOOO


  8. #7
    Zielony listek Awatar resmiki
    Imiê
    Bogdan
    Opis
    Mondeo MKII 2,5 V6
    Od
    26 Sep 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    Witam.
    - zauwa¿alnie obni¿a siê poziom p³ynu w zbiorniczku wyrównawczym,
    - po odkrêceniu korka p³yn podnosi siê do góry i ustawia na poziomie miêdzy Min a Max (po odkrêceniu na gor±cym silniku widaæ lekkie bulgotanie przez moment - mechanik stwierdzi³, ¿e to normalne),

    Mia³em tak, ust±pi³o po wymianie termostatu, tyle ze u mnie to juz bylo na takim etapie ze bulgotanie by³o mocne i slychac je by³o w jakis czas po wylaczeniu silnika nawet bez odkrecania korka.
    LPG Stag 300-6 PLUS, BRC Genius 1500, FL03, Magic Jet

  9. #8
    GregWPR
    Go¶æ
    Wlasnie nosze sie z zamiarem wymiany termostatu. Dzieki za podpowiedz.

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    u mnie bulgocze mimo wymiany termostatu trzeba siê tym przejmowaæ ?:>

  11. #10
    GregWPR
    Go¶æ
    W sumie u mnie nie bulgocze na postoju przy goracym silniku, tylko po odkreceniu korka, wiec to raczej normalne. Z drugiej strony kiedys uciekl mi prawie caly plyn wlasnie gdzies w bezposrednim sasiedztwie termostatu, wiec przy okazji sprawdzania/uszczelniania wymienie go na nowy. Przynajmniej bede mial pewnosc, ze dziala jak nalezy. Zakupilem juz oryginal.
    Pozdrawiam

    P.S. W sobote udalo mi sie zajrzec pod auto. Zamieszczam fotki wraz z kolejnymi pytaniami (nie bede zakladal nowych tematow, mam nadzieje, ze nie lamie regulaminu forum )

    1. Co to moze byc za plyn? http://photoupload.pl/images/2012/10/15/nGwi7.jpg Zajrzalem od gory i na gorze tego czegos (skrzynia biegow) tez jest ten plyn, wiec chyba ze skrzyni to nie cieknie.

    2. Tu widac wyciek plynu chlodzacego. Prosze o opinie, czy gumowy waz spod ktorego cieknie jest w prawidlowej pozycji http://photoupload.pl/images/2012/10/15/c3jof.jpg

    3. Zielonkawy plyn na "czyms". Czy dobrze zgaduje, ze to kompresor klimatyzacji? Da sie z tym jezdzic, czy koniecznie robic? http://photoupload.pl/images/2012/10/15/VJZzr.jpg

    4. I jeszcze takie cos: http://photoupload.pl/images/2012/10/16/h2LI.jpg

    Pozdrawiam
    GregWPR
    Ostatnio edytowane przez GregWPR ; 16-10-2012 o 09:05

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    £uków/Siedlce
    zielony to od klimy-pewnie do lata bêdziesz musia³ robiæ szczelno¶æ ;(
    wyciek na skrzyni mo¿e byæ od tego wê¿a przy termostacie - musisz wytrzeæ do sucha i przyjrzeæ siê na pracuj±cym silniku

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Ty masz wyciek, wiêc sprawa raczej jasna. Ale jak mia³em v-kê to nic nie ciek³o, a p³yn delikatnie ubywa³. Winny okaza³ siê reduktor od lpg (silver), który popija³ p³yn przez szpilki.

    Foto by Adela Carsshoot
    By³o Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  14. #13
    GregWPR
    Go¶æ
    Hmmm... Tez mam KME Silver Bylem juz w Piastowie na Prusa 7 bo sypie sie lozysko. Powoli bede robic to, co na zdjeciach.

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Oooo Panie to du¿o t³umaczy... Jed¼ do Wyszkowa, Kolega Tryszawy z forum LPG ogarnie Twoje auto. Moj± V-kê to mia³ w ma³ym palcu. Pracuje po godzinach, wiêc bez problemu siê umówisz na modyfikacjê reduktora. Koszta ¶miesznie niskie, a problem z ubywaniem p³ynu znika.

    Foto by Adela Carsshoot
    By³o Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  16. #15
    GregWPR
    Go¶æ
    Witam.

    Tak jak planowalem, zafundowalem Mondkowi nowy termostat. Dzis rano zauwazylem, ze w zbiorniku wyrownawczym jest mocno obnizony poziom plynu. Wzialem wode i dolalem troche ponizej minimum. Zauwazylem, ze na powierzchni plynu pojawila sie jakas brudna piana. Jako, ze czytam na forum wszystko jak leci i wszedzie wszyscy strasza uszczelka pod glowica, od razu zajrzalem pod korek oleju, czy nie ma tam tzw. "masla". Olej wydaje sie byc w porzadku. Przejechalem trase Pruszkow - Grochow i po zgaszeniu auta sprawdzilem poziom plynu. Byl mniej wiecej taki, jak po dolewce. Po ok. 15 minutach przejechalem sie ze 200 metrow i zajrzalem pod maske jeszcze raz. Poziom identyczny, ale.... po odkreceniu korka plyn poszedl do gory i wydaje mi sie, ze poziom jest ponad max mniej wiecej tyle, ile powinno byc przed ubytkiem + dolewka. Czyli.... tak jakby nigdzie nie uciekl.
    Zastawiam sie, czy wadliwy korek nie powoduje nadmiernego cisnienia i przy okazji pytanie w jaki sposob ma byc zakrecony korek? Ja zakrecam go do oporu, a pozniej w druga strone do napotkania pierwszego oporu. Czy robie to wlasciwie?
    W jakim temacie ktos tam mial problem z silnikiem Zetec w Mk2 i padlo pytanie o piane w plynie, ale temat zdechl. Co moze oznaczac ta piana? Przypomne, ze calkiem niedawno robilem test na obecnosc spalin (w Kielcach na Zagnanskiej, w srodku budowy - moze ktos zna i oceni ten warsztat) i test nie wykazal spalin.

    Pozdr
    GregWPR

    Jakis czas pozniej...

    Jako, ze ten @$@###~~~!! plyn nie dawal mi spokoju, poszedlem sobie na parking, odpalilem bryke, odkrecam korek a tam.... zero piany.
    Wsiadlem, poczekalem az sie nagrzeje, wlaczylem nawiew na Hi i pogazowalem troche. W plynie zadnej piany, zadnych unoszacych sie babelkow. Nic. Nie dalem za wygrana i na letnich oponach z kontrolka poslizgu swiec±c± non-stop pogna³em przed siebie. Pomeczylem nieco silnik i wrocilem pod blok. Otwieram maske, odkrecam korek. Syknelo nieco, ale plyn bez zadnej piany, zadnych babelkow, poziom jak sprzed "rajdu".
    Termostat robilem u kolegi Paolo i zapewnial mnie, ze oczyscil i uszczelnil nieco okolice termostatu, wiec pewnie dotychczasowy wyciek zostal zlikwidowany. Jako, ze z zawodu jestem informatykiem, dla mnie cos albo dziala, albo nie. Nie uznaje stanow posrednich. A tutaj... dla mnie jedna wielka zagadka
    Ostatnio edytowane przez GregWPR ; 28-10-2012 o 21:35

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    £uków/Siedlce
    u mnie wyciek by³ pod reduktorem lpg - wymontowa³em, odci±³em po 15mm wymêczone wê¿e i za³o¿y³em na nowych obejmach. po tym zabiegu wyciek pojawi³ siê przy termostacie przy obejmie w kierunku bloku. la³o siê na skrzynie. wymontowa³em, wyczy¶ci³em króæce obudowy termostatu papierem ¶ciernym (by³o na nich sporo kamienia itp wiêc wê¿e mia³y nieszczelno¶ci), wyczy¶ci³em wê¿e od ¶rodka i z³o¿y³em wszystko na nowych obejmach. No i zala³em p³ynem bo po remoncie silnika (nieszczêsna uszczelka) w sierpniu zala³em go wod± ¿eby przep³ukaæ i tak sobie je¼dzi³em 2 miesi±ce. W czas wymieni³em na p³yn bo po tygodniu przysz³a zima.
    Musze przyznaæ, ¿e p³yn zachowuje siê stabilniej ni¿ woda tj. przy zakrêconym korku nie ma du¿ych wahañ poziomu - tyle co ci¶nienie uk³adu go obni¿y³o to na takim poziomie zosta³o (mo¿e z 5mm).
    teraz sprawa korka. pocz±tkowo przy zalanej wodzie te¿ my¶la³em, ¿e nie popuszcza ci¶nienia ale teraz (zakrêcony do oporu) po trasie na zgaszonym silniku jak otworzê maskê to s³ychaæ delikatne syczenie z korka a¿ do wyrównania ci¶nienia.
    co do mazi pod korkiem to nie ma regu³y. u mnie wywali³o uszczelkê zupe³nie na zewn±trz g³owicy (chodzi³ jak czo³g) i po jej zdjêciu by³o to wyra¼nie widaæ zatem uk³ad olejowy i wodny by³ szczelny do koñca i p³yny siê ni miesza³y....

  18. #17
    GregWPR
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    po tym zabiegu wyciek pojawi³ siê przy termostacie przy obejmie w kierunku bloku. la³o siê na skrzynie.
    No wlasnie. Dzis zauwazylem, ze na skrzyni stoi w zaglebieniach jakis plyn. Moze uszczelniajac w jednym miejscu, ujawnilo sie nastepne slabe ogniwo... Sprawa do zbadania. Poki co dzieki za podpowiedzi.

  19. #18
    GregWPR
    Go¶æ
    Chyba juz koniec zludzen.
    Dzis odkrecilem korek oleju i powachalem. Zapach podobny do tego ze zbiorniczka wyrownawczego. Przyjzalem sie dokladnie korkowi przy mocnym swietle i zauwazylem dwie male biale smu¿ki. Czy to jest to slawetne maslo w oleju? Kolega kordyl pisal o tym, ze reduktor KME Silver potrafi przepuszczac plyn przez szpilki i spalal mu plyn razem z gazem. Czy wtedy tez tworzy sie "maslo" pod korkiem? Jezeli tak, to czy jest jakis dobry fachowiec od gazu w okolicy Kielc, ktory moglby zmodyfikowac reduktor?
    Jezeli usterka reduktora nie powoduje powstawania tego osadu w oleju, to czy dam rade zrobic 200km do odmu bez jeszcze wiekszego zaszkodzenia silnikowi?

    jezeli wykluczycie reduktor, to bede musial robic silnik. Warto?
    Lubie to auto mimo jego wad, bo jest mega wygodne i fajnie wyposazone (wersja Ghia, lakier black panther, kremowa skora, tempomat). Poza tym zainwestowalem w nie juz troche (nowa pompa wody, nowy krokowiec, lozyska przod). Nie wiem tylko, czy wymiana uszczelki pozwoli na pare lat spokojnej jazdy (rok temu przy zakupie zaplanowalem, ze pojezdze z nim 5 lat).

    P.S. Jak pisalem wyzej, kiedys uciekl mi plyn przez waz przy termostacie i auto dostalo temperatury. Pewnie to bylo przyczyna padniecia uszczelki, tylko z objawami czekal az do teraz...

  20. #19
    Poch³aniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    Zimno jest i robisz pewnie krotkie odcinki. Mjonez to nic nienormalnego.

    I tak zapytam - nie boisz sie poparzyc jak tak odkrecasz ten korek? Chyba, ze odkrecasz go na odpalonym silniku to wtedy inna sprawa

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  21. #20
    GregWPR
    Go¶æ
    twardym trzeba byc, nie mientkim - jak to mawial klasyk masz racje z tym majonezem. Przejechalem dluzsza trase i po majonezie ani sladu. Musze sie przesiasc na rower, bo zauwazylem, ze stalem sie "silnikowym hipohondrykiem"

Podobne w±tki

  1. [Zetec] Ubytek p³ynu ch³odniczego, powrót po odkrêceniu korka?
    By dziusiox in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 18:29
  2. [Zetec] na postoju ro¶nie poziom p³ynu
    By karek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 16:52
  3. [MkI] Jaka temp. p³ynu w zbiorniczku wyrównawczym?
    By Macinek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 20:33
  4. [MkI] Poziom p³ynu ch³odniczego
    By Domin in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-04-2006, 18:13
  5. Poziom p³ynu od wspomaganie
    By WBmondeo in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2005, 15:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów