+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Seba
    Opis
    Mondeo 1.8TD Mk2 + CRX Del Sol
    Od
    09 Oct 2012
    Mieszka w
    Krakow

    Question Wysokie spalanie, slaby, niskie obroty

    WItam

    Posiadam jednego Wrzodeo 1.8TD od 4lat.
    Auto bylo zakupione z przebiegiem 160.000km - pewnym bo od 2giego wlasiciela
    (Jednak lekkiej nogi nie mial niestety) Silnik w zeszlym roku padl zupelnie - (kompresja po 15 - :/)
    Kupilem goly blok na Allegro, przezbroilem zalozylem. Lato super, nadeszla zima...
    5-6 wiader cieplej wody na intercooler, plak w filtr i ponizej -20 odpali. Z pompy wtryskowej lalo jak cholera, wiec jakies 3tyg temu pojechala do uszczelnienia - (niecale 300zl) - woz przesal kopcic ale wciaz wolne obroty sa na poziomie 500...
    W zeszlym tyg zas kupilem drugiego wrzodka 1.8TD na slasku za 1500zl. 340.000km i jestem w szoku jak to auto jedzie. Obroty pieknie 900. Turbo Gwizda, bardzo rzwawo wkreca sie na obroty i pali prawie 2 razy mniej ! Jak ustalilem z wlascicielem w zeszlym roku robil regeneracje pompy wraz z wymiana boostera i strojeniem za 1200zl. Duzo dla mnie wskazuje ze w tym drugim (ktory ma tak niskie obroty) ze moglby to byc ten zakichany booster. Zauwazylem jednak takie dziwne "COS" co miesci sie pod taca na akumulator - ten gadkecik cos jakby silnik krokowy polaczony wezykiem z pompa wtryskowa odpowiedzialny jest za ustalenie wolnych obrotow - (jak go odpalam musze chwilke potrzymac noge na gazie bo inaczej zgasnie) - rozebralem to, wyczyscilem, mialem spore klopoty z poskladaniem ale udalo sie. Zalozylem, odpalilem i obroty 800, niby sukces, jednak wystarczylo dotknac pedalu gazu i znow padaka - 500... :/ Gdzie szukac..? Czy jak to kupie to bedzie lepiej jechal i mniej palil? Chyba nie... Przelozylem przeplywomierze z nadzieja ze cos sie zmieni - niestety tam problem nie lezy - a owe forum odkrylem wczoraj jak Zatrzasnalem kluczyki w srodku... ;] Posty cos tam pomogly / dobrze ze nie zaryglowalo zamkow. Jak myslicie panowie. Gdzie szukac przyczyny slabosci i niskich obrotow..? Kompresja na silniku 33-35. Nie chce bez sensu wymieniac czesci bo nie stac mnie na to :/ jakies pomysly? podobne problemy ktos kiedys mial..?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Na pompie jest mała dźwignia STOP i na tej dźwigni śruba z nakrętką na klucze chyba 8mm - pokręć tym tak aby obroty były w okolicach 850 i powinno być ok.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar marco2603
    Imię
    Marek
    Model
    Passat B5 FL
    Silnik
    1.8 T + LPG
    Opis
    Passat B5 FL, 1,8 T zagazowany TipTronic
    Od
    20 Nov 2010
    Mieszka w
    Czaplinek tablice ZCH
    http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/237-Ko
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...eo-mkII-1.8-TDrektor-k%C4%85ta-wtrysku-wymiana-i-diagnoza-1-8td-MKII
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...a-napraw%C4%99
    Poczytaj może ci pomoże
    A tutaj masz spis poradników http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...oradnik%C3%B3w
    Wydaje mi się, że powinieneś zacząć od regulacji biegu jałowego, następnie przyjrzyj się bosterowi, korektorowi kąta wtrysku ( jeżeli nie trrryka po przekręceniu kluczyka to do wymiany ), odepnij wtyczkę od wtrysku sterującego ( powinien zacząć szarpać), sprawdź czy się nie zapowietrza, sprawdź TPS. Życzę powodzenia
    509 930 194 Jakaś opcja na spota? Dzwonić, pisać, wysłać gołębia, cokolwiek...

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Seba, nie denerwuj sie tak na mondeo, to prosty samochód i na pewno dojdziesz co jest nie tak, do tego co koledzy napisali dodałbym jeszcze wymiane czujnika temperatury płynu chłodniczego, na termostacie masz dwa czujniki, jeden na wskaznik, drugi na PCM wymien ten co daje cygnał doPCM-a bo z uszkodzonym czujnikiem silniczek wolnych obrotów ( to dziwne ''COŚ" pod tacką akumulatora) nie bedzie działał

  6. #5
    Pieszy
    Imię
    Seba
    Opis
    Mondeo 1.8TD Mk2 + CRX Del Sol
    Od
    09 Oct 2012
    Mieszka w
    Krakow
    hmmm... zdalem sobie wlasnie sprawe z czegos... Ja slysze to trrrrrykanie w tym drugim... ale w tym co wymienialem silnik tego nie bylo... No wiec... chyba to ze silnik sie rozsypal to nie wina ciezszej nogi poprzedniego wlasciciela a tym korektorem... czyli 100% do wymiany + marco ogromne dzieki za artykuly i dodatkowe pytanie dotyczace twoich slow:
    "odepnij wtyczkę od wtrysku sterującego ( powinien zacząć szarpać), sprawdź czy się nie zapowietrza, sprawdź TPS.
    Wydrukowalem wszystkie artykuly ktore beda swietna pomoca dydaktyczna podczas "zabawy" ;] Najgorsze jest to ze ten samochod zawsze byl drugi... a teraz stal sie pierwszym i jedynym a szkoda go sprzedac bo duzo juz kosztowal przez te lata.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar marco2603
    Imię
    Marek
    Model
    Passat B5 FL
    Silnik
    1.8 T + LPG
    Opis
    Passat B5 FL, 1,8 T zagazowany TipTronic
    Od
    20 Nov 2010
    Mieszka w
    Czaplinek tablice ZCH
    Cytat Zamieszczone przez Kaczy Zobacz posta
    i dodatkowe pytanie dotyczace twoich slow:
    "odepnij wtyczkę od wtrysku sterującego ( powinien zacząć szarpać), sprawdź czy się nie zapowietrza, sprawdź TPS.
    Cekam na pytanie, jeśli będę w stanie odpowiedzieć to chętnie pomogę. Też mam 1,8 td i parę rzeczy zrobiłem
    509 930 194 Jakaś opcja na spota? Dzwonić, pisać, wysłać gołębia, cokolwiek...

  8. #7
    Pieszy
    Imię
    Seba
    Opis
    Mondeo 1.8TD Mk2 + CRX Del Sol
    Od
    09 Oct 2012
    Mieszka w
    Krakow
    Wtrysk sterujacy. Rozumiem ze tio ten 3ci z kabelkiem... Dzis sprawdzilem... iiii jest uwalony. Goscie w Fordzie powiedzieli mi ze ma miec 100omow... a doklada sie druty do niego i nic... nowy zaoferowali za 900zl... Psia Mac... Czy jest szansa ze chociaz Korektor kata wtrysku dziala tylko nie dostaje impulsu od wtryskiwacza na zalaczenie czy bedzie jako kilkostowkowy bonus do wymiany ? i czy ktos ma takie ustrojstwo na sprzedaz taniej...?? HELP
    Ostatnio edytowane przez Kaczy ; 12-10-2012 o 00:28

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar marco2603
    Imię
    Marek
    Model
    Passat B5 FL
    Silnik
    1.8 T + LPG
    Opis
    Passat B5 FL, 1,8 T zagazowany TipTronic
    Od
    20 Nov 2010
    Mieszka w
    Czaplinek tablice ZCH
    Może być tak jak piszesz :
    Cytat Zamieszczone przez Kaczy Zobacz posta
    Korektor kata wtrysku dziala tylko nie dostaje impulsu od wtryskiwacza
    . Najlepiej poszukaj używki
    509 930 194 Jakaś opcja na spota? Dzwonić, pisać, wysłać gołębia, cokolwiek...

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar marco2603
    Imię
    Marek
    Model
    Passat B5 FL
    Silnik
    1.8 T + LPG
    Opis
    Passat B5 FL, 1,8 T zagazowany TipTronic
    Od
    20 Nov 2010
    Mieszka w
    Czaplinek tablice ZCH
    Sprawdź opór wtrysku. Powinno być około 100 ohm
    509 930 194 Jakaś opcja na spota? Dzwonić, pisać, wysłać gołębia, cokolwiek...

  12. #11
    Pieszy
    Imię
    Seba
    Opis
    Mondeo 1.8TD Mk2 + CRX Del Sol
    Od
    09 Oct 2012
    Mieszka w
    Krakow
    jest bez oporu zupelnie. 0 reakcji na miernik
    Szukam na allegro

  13. #12
    Pieszy
    Imię
    Seba
    Opis
    Mondeo 1.8TD Mk2 + CRX Del Sol
    Od
    09 Oct 2012
    Mieszka w
    Krakow
    2 zlomy to dla mnie zbyt wiele
    SPRZEDAM !! - 2tysie - naprawiono rozrusznik za 120zl.
    Nowe przeguby, lozysko, swozen - silnik w BDB stanie - Alusy - Opony na zime zalozone
    Do wymiany bateria - konczace sie oplaty - reszta OK - wiecej info na 730 27 27 72

  14. #13
    Pieszy
    Imię
    Seba
    Opis
    Mondeo 1.8TD Mk2 + CRX Del Sol
    Od
    09 Oct 2012
    Mieszka w
    Krakow
    No, teraz troche lzej na duszy sie zrobilo, jednego zlomka pogonilo.

    W tym ktory mi towarzyszyl od kilku lat zostala:

    Uszczelniona pompa wtryskowa, wyrzycony filtr wraz z pompka (lapal powietrze - zalozony "custom " z pompka na wezyku i dodatkowym zaworkiem zwrotnym, do tego zmieniony przeplywomierz (poprawilo sie troche na mocy) wtrysk sterujacy wraz z korektorem kata wtrysku...

    Magia - auto zaczelo palic bez gazu..! Wczesniej - plak w filtr, gaz do dechy, grzanie swiec po 6 razy itd.itp.
    Jest prawie swietnie ale...
    Teraz jak zapalam nie mam na zimnym silniku wolnych obrotow bo:

    Nie dziala mi ten super mechanizm ktory jest pod aku i ma jakas linke do pompy wtryskowej i to jakims "Magicznym" sposobem dziala / nie wiem jakim - nie wiem tez na jakiej zasadzie, skad jakis impuls czy z jakiegos czujnika temperatury?
    To wogole nie chodzi w kazdym razie.
    Jak to ustrojstwo sie nazywa?
    Moze zle poskladalismy za poprzednim razem ?
    Kiedys po zlozeniu byl jakis sukces bo auto po zapaleniu zimne mialo ladne 900obr ale wystarczylo dotknac pedalu gazu i spadlo do 450... Teraz na cieplym obroty sa spoko 850 ale na zimny to troche za nisko i trzeba potrzymac mu chwileczke gaz.. Wiecie moze jak to sie nazywa..?
    ten taki gadget spod aku ? albo jak to ma dzialac ew jak naprawic ?

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar marco2603
    Imię
    Marek
    Model
    Passat B5 FL
    Silnik
    1.8 T + LPG
    Opis
    Passat B5 FL, 1,8 T zagazowany TipTronic
    Od
    20 Nov 2010
    Mieszka w
    Czaplinek tablice ZCH
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...a-napraw%C4%99
    Spróbuj go rozebrać i dobrze wyczyścić, podobno też pomaga
    509 930 194 Jakaś opcja na spota? Dzwonić, pisać, wysłać gołębia, cokolwiek...

Podobne wątki

  1. [MkI] Spalanie 17l/100 wysokie obroty
    By rolnik23 in forum LPG
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 23:39
  2. [zetec]zbyt niskie obroty i wysokie spalanie
    By Irek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 13:37
  3. Moc silnika, duze spalanie, wysokie wolne obroty...
    By Awaken in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2007, 01:03
  4. [MkII] mondeo 1.8 td - duze spalanie , wysokie obroty ..
    By goofer0 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-12-2006, 17:04
  5. Wysokie spalanie + skaczące obroty
    By Andrewg in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-09-2005, 22:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów