+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Purydz
    Gość

    Brak mocy i mocne dymienie

    Witam. Pewnego dnia motor zaczął nierówno pracować więc jechałem usunąć usterkę ale nie dojechałem bo "wściekł" się silnik jak sie potem okazało poszła uszczelka na kanale olejowym co spowodowało wkręcenie się silnika na maksymalne obroty i brak możliwości zgaszenia go w tradycyjny sposób. Silnik udało się zgasić na pierwszym biegu puszczając sprzęgło. Od naprawy autko nie ma mocy i wypuszcza duże ilosci czarnego dymu. Najpierw był sprawdzany zapłon przestawiany kilka razy ale nie przyniosło to żadnego skutku. Następnie podejrzenie padło na turbinę ktora została poddana regeneracji ale w dalszym ciągu nie przynosilo to pożądanego efektu ,samochód dalej kopcił i nie miał mocy. Od 4 tygodni auto jest u "specjalistów" w tzw. Diesel Serwis gdzie tez nie mogą sobie z tym poradzic (została naprawiona pompa wtryskowa ktora miała nie dawac odpowiedniego ciśnienia i jest podobno całkowicie zregenerowana ,została zmierzona kompresia ktora wynosi 28,30,31,32 bar wiec podobno jesdt prawidłowa zostały także sprawdzone i oczyszczone wtryskiwacze jak i również sprawdzony wydech czy gdzieś sie nie przytyka). Serwis ma dobrą opinie został mi polecony przez znajomego mechanika.
    Już nie mam pomysłu co moze się dziać z tym autem ,co jest przyczyną tego braku mocy.

    dane samochodu:
    Ford mondeo MK I 96r.
    1.8 td 90km na pompie lukasa

    Bardzo proszę o jakąś pomoc jeśli ktos wie co może być przyczyną niech odpisze.
    Pozdrawiam i dzięki z góry.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    ktoś regenerował pompe i nie wymienił membran w boosterze? wpisz w szukajce " booster" miłej lektóry

  4. #3
    Purydz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez kuba 82 Zobacz posta
    ktoś regenerował pompe i nie wymienił membran w boosterze? wpisz w szukajce " booster" miłej lektóry
    Podobno pompa jest kompletnie naprawiona a membrany sam sprawdzałem wczesniej i były ok wiec juz sam nie wiem

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar mondeomariusza
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD 2000r.
    Od
    07 Jun 2012
    Mieszka w
    Mława
    Może pierścienie? Albo od szarpnięcia sprzęgłem na 1-ce coś się stało z panewkami. Wygląda mi to na coś poważnego, ale nie jestem specjalistą.

  6. #5
    Kursant Awatar borysek1494
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 TD 88 KM
    Opis
    Mondeo mk1 94r, 1.8 TD
    Od
    11 Jan 2013
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski - LUBELSKIE
    miałem taki sam problem, mała moc i dymienie, zaślepiłem zawór egr i pomogło, od niskich obrotów silnik jest zrywny i przestał dymić.

    oto zdjęcie w którym miejscu trzeba go zaślepić
    Ostatnio edytowane przez borysek1494 ; 14-12-2013 o 22:22

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] migająca spreżynka, brak mocy, dymienie
    By Batrek55 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 23:01
  2. [TDCi MKIII] Mocne syczenie, brak mocy, kopci - nieszczelnosc
    By oggie in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:03
  3. [Zetec] brak mocy /mocne syczenie
    By adamzzz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 21:15
  4. [MK1 td] Brak mocy i dymienie przy wejsciu na obroty
    By tomala_mondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 10:10
  5. Nadmierne dymienie i brak mocy
    By grzeba in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-08-2005, 15:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów