Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
Na ford.sklep chcą 113zł i jest tylko na zamówienie.
Ja to tylko podrzuciłem bo tam mają podane numery katalogowe, jak masz numer to wrzuć go w google i zobacz czy któryś sklep będzie miał taniej.

Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
Nie zgasł mi jeszcze od wczoraj ale dzisiaj rano znowu nie mogłem go odpalić.
Tzn. odpalał ale jak tylko puściłem nogę z gazu to zdychał. I tak kilka minut aż się trochę nie nagrzał.
Czyli tak jakby nie miał tego ssania co powinno być zaraz po odpaleniu auta.
Albo nie miał ssania (trza by spojrzeć jakie temperatury czujnik silnika pokazuje)
albo może pompka paliwa za mało daje, może coś z wtryskiwaczami.


Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
wciskaniu sprzęgła obroty podchodziły do 2000-2200. Dopiero jak się zatrzymywałem to spadały do 750-800. I tak całą drogę do domu. Przy zmianie biegów czy wysprzęglaniu tak samo.
Lewe powietrze, bocznikowy się niedomyka, bocznikowy nie dostaje sygnału że ma się domknąć, wtryski podlewają.

Ciężko tak jakichś więcej konkretów podać, no bo się nie da jedynie ogólne informacje to może powodować takie zachowania.
Jeszcze wziąłbym odpiął wtyczkę od PCM-a i oczyścił, tak samo ze złączkami głównymi w komorze silnika.
Może gdzieś jaki brud/zaśniedzenie i to potrafi wpływać na takie objawy.

Na liswtie paliwowej jest regulator ciśnienia, odepnij od niego wężyk podciśnienia, zobacz czy nie ma śladów paliwa, jak nie ma to zaślep i wężyk i króciec regulatora, i zobacz czy jest jakaś zmiana.