+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 211
  1. #21
    Poch³aniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Ko³o
    siostrze an auto za³ozylem w tamtym roku ale tam mniejszy silnik tak¿e inaczej, ja odnosze wra¿enie, ¿e bie¿nikowane szybciej sie zu¿ywaja, w dodatku tak jakby troche popekaly w niektorych miejscach

    No ale jednak lepiej kupic nowe bieznikowe niz osmioletnie uzywki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imiê
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    ¯ory/ Górny ¦l±sk/ SZO
    Cytat Zamieszczone przez blucas Zobacz posta
    Przeczyta³em Jednak jak ju¿ pisa³em brak finansów zmusi³ mnie do nalewek. Wolê to ni¿ u¿ywki które zazwyczaj maj± ju¿ ponad 3 lata: brak jakiejkolwiek gwarancji, czêsto guma jest ju¿ twardsza nie mówi±c ju¿ o tym ¿e ludzie na aledrogo pozbywaj± siê czêsto opon powypadkowych, wadliwych lub zciêtych. w bie¿nikowanych je¶li cokolwiek bêdzie nie tak to przez rok (gwarancja) mogê wymieniæ sztuka za sztukê.

    Kupi³em jednak tak jak my¶la³em Laspol Equipe z bie¿nikiem A4 w tym lub w przysz³ym tygodniu bêdê zak³ada³.
    Bie¿nik ³adny, ja na swoich 3 rok teraz bedzie jak ¶migam i nie narzekam,wiadomo zawsze troszke g³o¶niej ale pozytywnie

  4. #23
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Od kilku lat u¿ywam bie¿nikowanych opon na zimê. Nigdy nie mia³em k³opotu z zakopaniem, zatrzymaniem itp. Oczywi¶cie trzeba pamietaæ ¿e ma siê na ko³ach opony bie¿nikowane, a tak¿e "dostosowaæ prêdko¶æ do warunków na drodze".
    Choæ zim± na A1 lecialem na nich 160km/h i jakich¶ dziwnych objawow nie by³o.
    Ogólnie - polecam.
    wypisujê siê z tego kraju...

  5. #24
    rustin
    Go¶æ
    Jakiej¶ konkretnej firmy czy jakiej siê trafia?

  6. #25
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Ja kupujê od lat bie¿niki na zimê firmy Targum. W tym roku kupi³em Targum z bie¿nikiem Michellin A4 (bie¿nik taki sam jak na fotce parê postow wy¿ej).

    W ka¿dym aucie mia³em na zimê bie¿niki i by³em zadowolony bardzo.

  7. #26
    Zielony listek Awatar jura01
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 pb+lpg 300.200tkm
    Od
    14 Nov 2010
    Mieszka w
    chybie sci
    Ja równie¿ nie polecam bie¿ników 2 razy kupilem bie¿nikowane za pierwszym razem na obu oponach dok³adnie w tym samym czasie po roku zrobi³y mi sie banie( wybrzuszy³o opony ) pomy¶la³em przypadek, kupilem znowu i to samo sta³o sie na jednej oponie no i powiedzia³em dosæ bie¿nikom! nowe niewiele dro¿sze ale jade spokojnie. Opony z firmy ECO GUM moze mia³em pecha zale¿y jak kto trafi

  8. #27
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez jura01 Zobacz posta
    nowe niewiele dro¿sze ale jade spokojnie.i
    Michellin Alpin 4 nowya 205/55/16 oko³o 380z³/szt

    Bie¿nikowana z bieznikiem Alpin 4 - 140z³/szt.

    Fakt, niewiele

  9. #28
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwa³ki
    Cytat Zamieszczone przez Kafar Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez jura01 Zobacz posta
    nowe niewiele dro¿sze ale jade spokojnie.i
    Michellin Alpin 4 nowya 205/55/16 oko³o 380z³/szt

    Bie¿nikowana z bieznikiem Alpin 4 - 140z³/szt.

    Fakt, niewiele
    Ale masz nowe opony na 4 -5 lat,a nie jakie¶ sk³adaki
    By³o niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar Dawid1992
    Imiê
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Mar 2011
    Mieszka w
    T±pkowice (Katowice)/ Veere - Zeeland(NL)
    A bie¿nikowane wystarcz± na 3 lata Jako¶ ja mam i nie narzekam w dodatku mam tylni napêd, auto siê trzyma nic nie ha³asuje nawet przy wiêkszych prêdko¶ciach, a 440 z³ za komplet to niewiele.
    Ostatnio edytowane przez Dawid1992 ; 31-10-2012 o 07:14

  11. #30
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Kafar Zobacz posta
    Michellin Alpin 4 nowya 205/55/16 oko³o 380z³/szt Bie¿nikowana z bieznikiem Alpin 4 - 140z³/szt.
    Kafar, ale taki sam czy bardzo podobny wzór bie¿nika to jeszcze trochê za ma³o. Liczy siê mieszanka z jakiej jest zrobiona opona. Np. Dêbica Frigo 2 ma bie¿nik wzorowany na GY Ultra Grip 5. Wysz³a z tego super opona na ¶nieg, bo Frigo na ¶niegu wygrywa z najlepszymi oponami. Tylko co z tego jak w ka¿dej innej kategorii, a zw³aszcza na mokrym jej osi±gi s± tragiczne. Podejrzewam, ¿e w przypadku opon bie¿nikowanych bêdzie dok³adnie tak samo.

    Ma³y te¶cik opon i jednej bie¿nikowanej Profil jak kogo¶ interesuje: http://www.auto-swiat.pl/node/313958#


    i jeszcze jeden, co prawda stary, ale tu chodzi tylko o porównanie w³a¶ciwo¶ci opon bie¿nikowanych i "normalnych":

    Ostatnio edytowane przez boro ; 31-10-2012 o 08:48

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Liczy siê mieszanka z jakiej jest zrobiona opona.
    Zgadza siê, u nas by³y nalewki niby zimowe bodaj¿e z firmy mark-gum, bie¿nik kozacki na ¶nieg czy b³oto na gruntowych drogach, raz wjecha³li¶my w takie b³ocko ¿e zderzak o ziemiê tar³ i siê urwa³, ale kó³ka wyci±gnê³y bez wiêkszych problemów z brei. Natomiast przy niskich temperaturach, tak guma sztywnia³a ¿e nawet na leciutko wilgotnej szosie hamowanie by³o loteri±- uda siê zatrzymaæ za innym autem czy mu siê wjedzie w kufer Stresów trochê narobi³y. Wrzuci³em letnie continentale i niebo a ziemia w porównaniu do tych nalewek.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  13. #32
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    No to nie wiem. Od 7 lat mam na zimê bie¿niki i nie mia³em ani jednej st³uczki, ani jednej sytuacji kryzysowej...a przynajmniej nie pamiêtam ¿ebym mia³. (odpukaæ )

  14. #33
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Kafar Zobacz posta
    No to nie wiem. Od 7 lat mam na zimê bie¿niki i nie mia³em ani jednej st³uczki, ani jednej sytuacji kryzysowej...a przynajmniej nie pamiêtam ¿ebym mia³. (odpukaæ )
    I jak siê ma to do tego?
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Kafar, ale taki sam czy bardzo podobny wzór bie¿nika to jeszcze trochê za ma³o. Liczy siê mieszanka z jakiej jest zrobiona opona. Np. Dêbica Frigo 2 ma bie¿nik wzorowany na GY Ultra Grip 5. Wysz³a z tego super opona na ¶nieg, bo Frigo na ¶niegu wygrywa z najlepszymi oponami. Tylko co z tego jak w ka¿dej innej kategorii, a zw³aszcza na mokrym jej osi±gi s± tragiczne. Podejrzewam, ¿e w przypadku opon bie¿nikowanych bêdzie dok³adnie tak samo.
    Ano jak piê¶æ do oka - testy s± testami a ¿ycie......có¿ - dla wielu jednak zwyczajne u¿ytkowanie to nie tor przeszkód,nie jazda ekstremalna.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #34
    Zielony listek Awatar blucas
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jun 2012
    Mieszka w
    My¶lenice
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    dla wielu jednak zwyczajne u¿ytkowanie to nie tor przeszkód,nie jazda ekstremalna.
    Dok³adnie. jak siê chcesz ¶cigaæ to bie¿nik mo¿e byæ jednak za s³aby i my¶lê ¿e ka¿dy kupuj±cy siê z tym liczy. Jednak do zwyk³ej jazdy z punktu A do punktu B z powodzeniem wystarczaj±.
    "Nadsterowno¶æ wzbudza strach w pasa¿erach. Podsterowno¶æ – w kierowcy"
    "Nie jest sztuk± zabiæ muchê przedni± szyb±, sztuk± jest zrobiæ to boczn±."
    Polo Forum: Wreszcie skróci³em sprê¿yny zawieszenia, ale mikrofon w McDrive teraz za wysoko!

  16. #35
    Poch³aniacz prostych Awatar pleban
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami B¼dziszewo maj lover ;)
    Ja zakupi³em ze 4 lata temu 2 komplety mark gum do T4.
    Zima jest do dzisiaj i sprawuje siê nie najgorzej.Natomiast lato rozsypa³o siê mo¿e po 1000km.
    Gwarancja nie zosta³a uznana bo by³y ponoæ ¼le u¿ytkowane. Nie wiem co mieli na my¶li ale raczej chyba w gara¿u na stojaku ich trzymaæ nie mia³em tylko na aucie i je¼dziæ.
    Nalewki jak kto¶ nie ma kasy to mo¿e zaryzykowaæ.
    Ja osobi¶cie wolê kupiæ nowe gumy.A jak nie za bardzo stojê z kas± to wole kupiæ raz dwie i pó¼niej dwie dokupiæ.
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Je¿d¿ê Dieslem bo Mnie staæ
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  17. #36
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Kafar Zobacz posta
    No to nie wiem. Od 7 lat mam na zimê bie¿niki i nie mia³em ani jednej st³uczki, ani jednej sytuacji kryzysowej...a przynajmniej nie pamiêtam ¿ebym mia³. (odpukaæ )
    I jak siê ma to do tego?
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Kafar, ale taki sam czy bardzo podobny wzór bie¿nika to jeszcze trochê za ma³o. Liczy siê mieszanka z jakiej jest zrobiona opona. Np. Dêbica Frigo 2 ma bie¿nik wzorowany na GY Ultra Grip 5. Wysz³a z tego super opona na ¶nieg, bo Frigo na ¶niegu wygrywa z najlepszymi oponami. Tylko co z tego jak w ka¿dej innej kategorii, a zw³aszcza na mokrym jej osi±gi s± tragiczne. Podejrzewam, ¿e w przypadku opon bie¿nikowanych bêdzie dok³adnie tak samo.
    Ano jak piê¶æ do oka - testy s± testami a ¿ycie......có¿ - dla wielu jednak zwyczajne u¿ytkowanie to nie tor przeszkód,nie jazda ekstremalna.
    A kto tu Czarku mówi o je¼dzie ekstremalnej? To, ¿e komu¶ przez ile¶ lat nie zdarzy³a siê sytuacja wymagaj±ca awaryjnego hamowania nie oznacza, ¿e siê taka nigdy nie zdarzy. Ot, jedziesz sobie 100 km/h po mokrej jezdni i trzeba NAGLE zahamowaæ. Dobre zimówki hamuj± na mokrym 100-0 km/h na dystansie 65-70 metrów. Dêbica potrzebuje 88 metrów do zatrzymania czyli jakie¶ 20 metrów wiêcej. To taka niewielka ró¿nica...
    Patrz±c na te wyniki hamowania opon bie¿nikowanych w testach s±dzê, ¿e z nimi bêdzie bardzo podobnie.

    I wcale nie twierdzê, ¿e nie da siê je¼dziæ na nalewkach. Da siê je¼dziæ tak samo jak da siê je¼dziæ na Frigo, bo sam zasuwam na Dêbicach w s³u¿bowych autach od 10 lat i robiê na tych oponach kilka razy wiêcej kilometrów w zimie ni¿ na swoich zimowych Conti. Ale porównuj±c jazdê na tych dwóch oponach z chêci± dop³aci³bym ró¿nicê ze swojej kieszeni, ¿eby mi firma kupi³a lepsze opony. No ale co kto woli...

  18. #37
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kafar Zobacz posta
    nie mia³em ani jednej st³uczki,
    Odpukaæ ja te¿ ale jazda na nich podnosi³a poziom adrenaliny.
    W ka¿dym razie na w³asnej skórze odczu³em ¿e sam bie¿nik to faktycznie ma³o mówi o u¿yteczno¶ci danej opony.
    Niby ta moja firma by³a w necie opisywana jako OK, ja nie mogê podzieliæ tego zdania. Mo¿e mia³em niefarta ¿e jaka¶ pojedyncza partia by³a zwalona, mo¿e z rozpêdu oznakowali jako zimówkê, w ka¿dym raziewybi³em sobie z g³owy rozgl±danie siê za zimowymi nalewkami. Letnie kapcie zdecydowanie lepiej siê zachowywa³y w je¼dzie zimow± por± na wilgotnej szosie, czy z lekkim b³otem po¶niegowym, ni¿ te nalewki. Natomiast te letnie s³abo sobie radzi³y na ¶niegu i kilka razy jak zim± jechali¶my przez le¶n± drogê na dzia³kê, to trza by³o wysiadaæ i popychaæ auto.


    Cytat Zamieszczone przez Kafar Zobacz posta
    a przynajmniej nie pamiêtam ¿ebym mia³. (odpukaæ )
    Wybudzaj±c siê na OIOM-ie czêsto siê nie pamiêta co siê dzia³o
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  19. #38
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    A kto tu Czarku mówi o je¼dzie ekstremalnej?
    Mia³em na my¶li testy - na testach nikt siê nie cacka z autem i wykorzystuje w pe³ni jego walory.
    Tak wiêc opony maja ciê¿ki orzech do zgryzienia.
    .
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    To, ¿e komu¶ przez ile¶ lat nie zdarzy³a siê sytuacja wymagaj±ca awaryjnego hamowania nie oznacza, ¿e siê taka nigdy nie zdarzy
    Oczywi¶cie ¿e masz racjê ale pytanie - dlaczego siê nie zdarzy³a?

    Mo¿e warto wzi±æ pod uwagê ¿e jedzie siê "z³omem" w którym w ka¿dej chwili mo¿e "co¶ trzasn±æ" ¿e ma siê obute takie a nie inne opony,zachowywaæ bezpieczn± odleg³o¶æ za innym autem i przewidywaæ zachowanie innych.

    A generalnie mi³o wspominam czasy gdy nie by³o podzia³ów na lato-zima.
    By³y opony lepszej i gorszej firmy (tez wzglêdna sprawa) ale radzi³y sobie w ka¿dych warunkach.
    Problemem by³ jedynie ich zakup - trzeba by³o "za³atwiaæ" ale nie kosztowa³y ca³ej pensji.......
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 01-11-2012 o 10:12
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  20. #39
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imiê
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    ¯ory/ Górny ¦l±sk/ SZO
    Panowie testy testami,nawet najlepsze opony ,najlepsza elektronika w samochodzie nie pomo¿e jak ktos nie mysli i nie przewiduje za kó³kiem( tym bardziej w zimie),dawniej jezdzi³o sie na jednych oponach ca³y rok i sie jezdzi³o,dzisiaj letnie, zimowe a auta dalej le¿± do góry ko³ami w rowie bo ludzie my¶l± ze elektronika i zimowe gumy to im sie nic nie moze stac.Ja jak pisa³em na bie¿nikach jezdze teraz 3 sezon,gumy zakupione w firmie Godmi lack kie¿liny k Olsztyna (na allegro zap³aci³em czterysta pare za 4 szt z wysy³k±).Opony do normalnej jazdy zupe³nie wystarczaj±ce.

  21. #40
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Panowie id±c tym tropem, ¿e dawniej by³y jedne opony na ca³y rok i siê je¼dzi³o oraz ¿e my¶lenie i przewidywanie za kó³kiem za³atwia wszystko po co Wam w autach te wszystkie systemy poprawiaj±ce bezpieczeñstwo? We¼cie wywalcie bezpieczniki od ABS, ESP itp. no bo po co Wam to? Dawniej te¿ tego nie by³o i siê je¼dzi³o...

    Nie mówi±c o tym, ¿e co poniektórzy ³aduj± spor± kasê w dobre tarcze, klocki ¿eby auto lepiej hamowa³o, a koniec koñców zak³adaj± Nankangi, Nexeny czy inne podobne produkty oponopodobne na których droga hamowania jest 10 metrów d³u¿sza ni¿ na dobrych/markowych oponach. Jaki tu jest sens?

Podobne w±tki

  1. [MkII] Jakie felgi i opony na zimê?
    By Mixer in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 16:40
  2. [MkIII] Opony na zimê - off-road - jakie propozycje?
    By Yarcioo in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 11:51
  3. [TD MkII] Jakie opony na zimê
    By vigonh in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 10:13
  4. [MkIII] jakie opony wybraæ
    By gra_s in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-06-2007, 08:07
  5. [MkIII] Jakie felgi i opony na zimê?
    By fatboyx in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2006, 16:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów