+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 41 do 60 z 211
  1. #41
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzê teraz w Czêstochowie - jak co¶ potrzeba to pisaæ, chêtnie pomogê
    Witam,

    Pany z oponami to straszna sprawa, sam by³em przed wyborem. A propos dawnych dawnych lat, to rzeczywi¶cie opony by³y jedne o olej wymienia³o siê 2x w roku ale: by³o 10x mniej auta, je¼dzili ludzie starsi których by³o staæ na auta, prêdko¶ci by³y sporo mniejsze a przedrzymskim mniejszy stres i wiêcej czasu. Absolutnie nie porównujcie tego co by³o kiedy¶ w dodatku pamiêtam jak Ojciec mia³ du¿ego fiaczes³awa - trasa 100-150 km to by³a prawdziwa wyprawa z kanapkami z termosem i postojem a dzi¶ ? dlatego te¿ absolutnie tego nie porównujcie bo po prostu siê nie da niestety

    A wracaj±c do Opon, to kto¶ powie bie¿nik albo firma xxxx ? ale to lipa liczy siê te¿ mieszanka i sam proces produkcyjny. Co do Dêbic Frigo 2 to jest to kiepska opona - ci±gle siê dziurawi, ma fatalna trakcjê wszêdzie poza ¶niegiem (jak Nokian) w dodatku jest g³o¶na. Czyli u nas w kraju gdzie mamy ci±gle lód i b³oto po¶niegowe to strach tym jechaæ ja tam teraz zanaby³em Goodridy.


    Co do Bie¿nikowanych to jak najbardziej tylko w KRK ani w ¦laskich nie znalaz³em firmy która zbie¿nikuje mi moje pewne opony - wiêc lipa.


    Ca³y czas do przodu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imiê
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    ¯ory/ Górny ¦l±sk/ SZO
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    przewidywanie za kó³kiem za³atwia wszystko po co Wam w autach te wszystkie systemy poprawiaj±ce bezpieczeñstwo?
    Tu nie chodzi o to ze ma ich nie byc ale o to ze jeden z drugim maj±c ABS i opony zimowe mysli ze jest na ¶liskiej drodze nie do ruszenia.Sam w tamtym roku wyci±ga³em ciêzarówka z rowu sprintera (gosc by³ mocno zdziwiony tym ze sie po³o¿y³ do rowu bo twierdzi³ przeciez ja mam ABS)Tak ¿e za kó³kiem trzeba myslec a nie opierac sie na elektronice i udogodnieniach, to ze s±- to bardzo dobrze i oby ich by³o wiêcej ale rozumu cz³owieka nic nie zast±pi.
    Ostatnio edytowane przez kojot310 ; 03-11-2012 o 04:01

  4. #43
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    po co Wam w autach te wszystkie systemy poprawiaj±ce bezpieczeñstwo? We¼cie wywalcie bezpieczniki od ABS, ESP itp. no bo po co Wam to?
    No w³a¶nie

    Kiedy¶ zrobi³em sobie ma³y te¶cik -
    Rozpêdzi³em auto na o¶nie¿onej drodze i na zimówkach do 40/h (tylko bo wiêcej po co?) i da³em po heblach w pod³ogê.
    Z ABSem zatrzyma³o siê po ok 16m.
    Hamuj±c pulsacyjnie - ok 4m krócej.(strzeli³em po pedale jakie¶ 4 razy)
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    my¶lenie i przewidywanie za kó³kiem za³atwia wszystko
    Wszystkiego nie ale je¿eli tego nie bêdzie - ¿adne systemy bezpieczeñstwa biernego i czynnego,¿adne superogumienie nie uchroni± od wypadku.
    Te wszystkie pierdo³y jedynie wspomagaj± kierowcê ale nie zastêpuj± go - przecie¿ w autach wyczynowych ich nie ma a jak one je¿d¿±?......we wprawnych rekach (i nogach)

    A nam (przeciêtniakom) baaardzo daleko do tych talentów (nawet tych z koñcówek rankingów)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #44
    Cytat Zamieszczone przez Kafar Zobacz posta
    Michellin Alpin 4 nowya 205/55/16 oko³o 380z³/szt
    Bie¿nikowana z bieznikiem Alpin 4 - 140z³/szt.
    Te bie¿nikowane nie maj± ¿adnego "bie¿nika Alpin 4", tylko bie¿nik wygl±daj±cy na oko jak ten z Alpin 4. To zasadnicza ró¿nica. Za te 140 z³ za szt. mo¿na kupiæ bardzo dobre u¿ywki. Nie wiem sk±d ta niechêæ do u¿ywek, przecie¿ auta te¿ macie u¿ywane i kupili¶cie je na u¿ywanych oponach -- od razu wymienili¶cie te opony na nowe? Oczywi¶cie lepiej kupiæ nowe, ale je¶li finanse nie pozwalaj±, to u¿ywane s± zdecydowanie lepszym wyborem (byle ca³y komplet z jednego auta z gwarancj± rozruchow±).

    ---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:55 ----------

    Cytat Zamieszczone przez kojot310 Zobacz posta
    dawniej jezdzi³o sie na jednych oponach ca³y rok i sie jezdzi³o,dzisiaj letnie, zimowe a auta dalej le¿± do góry ko³ami w rowie
    Mo¿e obejrzyj sobie statystyki wypadków i zestaw je z liczb± aut na drogach. Gwarantujê, ¿e przestaniesz wtedy pisaæ takie g³upoty.

    ---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Mo¿e warto wzi±æ pod uwagê ¿e jedzie siê "z³omem" w którym w ka¿dej chwili mo¿e "co¶ trzasn±æ" ¿e ma siê obute takie a nie inne opony,zachowywaæ bezpieczn± odleg³o¶æ za innym autem i przewidywaæ zachowanie innych.
    Nie ma ludzi, którzy s± w stanie wszystko przewidzieæ.

    ---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Z ABSem zatrzyma³o siê po ok 16m.
    Hamuj±c pulsacyjnie - ok 4m krócej.(strzeli³em po pedale jakie¶ 4 razy)
    Autem z ABS-em hamowa³e¶ pulsacyjnie i by³o lepiej? To chyba popsuty ten ABS...

  6. #45
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Nie wiem sk±d ta niechêæ do u¿ywek, przecie¿ auta te¿ macie u¿ywane i kupili¶cie je na u¿ywanych oponach
    Nie licz na to ¿e opona u¿ywana maj±ca 6-7 czy 8mm "miêska" pochodz±ca z importu nie jest z auta powypadkowego.
    Jaka masz pewno¶æ ¿e nie uderzy³a w krawê¿nik i nie jest wewnêtrznie uszkodzona?

    4,5-5mm - juz pewniejsza ale czy to opona? - to ju¿ szmelc chocia¿ jeszcze mo¿na na tym je¼dziæ
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Zamieszczone przez kojot310
    dawniej jezdzi³o sie na jednych oponach ca³y rok i sie jezdzi³o,dzisiaj letnie, zimowe a auta dalej le¿± do góry ko³ami w rowie
    Mo¿e obejrzyj sobie statystyki wypadków i zestaw je z liczb± aut na drogach. Gwarantujê, ¿e przestaniesz wtedy pisaæ takie g³upoty
    Warto tez obejrzeæ statystyki wypadków w których nie dosz³o do kolizji dwóch (i wiêcej) aut gdzie auta po prostu wylatywa³y z drogi - wariaci zawsze byli.

    A opony zimowe kontra dawne "normalne"?.......czêsto ¿yczê sobie zimy takiej jak± by³a "stulecia" 78/79.
    Z ciekawo¶ci - co by siê dzia³o na drogach wspó³czesnych,jak radziliby sobie kierowcy na "zimówkach"

    Bo jak teraz troszeczkê popada ¶nie¿ku to boki zrywam obserwuj±c jazdê wiêkszo¶ci.

    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Nie ma ludzi, którzy s± w stanie wszystko przewidzieæ.
    Nie ma - to fakt ale jak we¼mie siê pod uwagê te aspekty - jazda bêdzie bezpieczniejsza.
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Autem z ABS-em hamowa³e¶ pulsacyjnie i by³o lepiej? To chyba popsuty ten ABS...
    Spróbuj - to nic nie kosztuje.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #46
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzê teraz w Czêstochowie - jak co¶ potrzeba to pisaæ, chêtnie pomogê
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Kiedy¶ zrobi³em sobie ma³y te¶cik -
    Rozpêdzi³em auto na o¶nie¿onej drodze i na zimówkach do 40/h (tylko bo wiêcej po co?) i da³em po heblach w pod³ogê.
    Z ABSem zatrzyma³o siê po ok 16m.
    Hamuj±c pulsacyjnie - ok 4m krócej.(strzeli³em po pedale jakie¶ 4 razy)
    A ja nie robi³em testu wpad³em w wodê i jaki¶ idiota mi wyjecha³ spanikowa³em i wcisn±³em hamulec bez ABS wpad³em w po¶lizg (przy 70/h) tylko szczê¶cie mi pomog³o ¿e teraz gadamy, sorry w awaryjnych sytuacjach siê nie my¶li w³±cza siê instynkt. Jak kto¶ pisze ¿e ABS i systemu wspomaganie mu nie potrzebne to sorry ale autem chyba du¿o nie je¼dzi - zreszt± mam kolegê który wyci±gn± bezpiecznik od ABS z BMKI od miesi±ca chodzi o kulach. By³ m±drzejszy od In¿ynierów i komputera. Mnie tylko ¿ale ¿e w moim brak ESP ale wa¿ne ¿e ABS jest i dzia³a jak nale¿y zreszt± jak mnie zarzuci³o na Giebu³towie to tylko dziêkowa³em ABSowi w Mondziaku ¿e tak ¶wietnie dzia³a.

    PS. nawet Pan Ho³ek pisze ¿e jak jest to trza korzystaæ w dodatku z ABSu trzeba umieæ korzystaæ.
    Ostatnio edytowane przez sokoleokoo2 ; 19-11-2012 o 23:30


    Ca³y czas do przodu

  8. #47
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    miesiac temu kupilem na allegro markgumy 4szt za 250PLN, Netoper mogles napisac o nich wczesniej zobacze z czym to sie je
    Goodyear UG 7 byly dobre, do czasu
    a co do tych elektronicznych systemow to wodz sokoleokoo2 dobrze prawi

  9. #48
    Kursant
    Opis
    by³o Mondeo MKI RS 2.0, jest Signum 1.8
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Tychy
    W poprzednim aucie mia³em bie¿nikowane PROFILE zimówki z takim asymetrycznym bie¿nikiem i naprawdê dawa³y radê. Du¿o lata³em po trasach z prêdko¶ciami 140 km/h i nic siê z nimi nie dzia³o. Zu¿ycie po jednej zimie by³o bardzo niewielkie, praktycznie niezauwa¿alne go³ym okiem. Teraz ten komplet sprzeda³em znajomemu i co prawda nie ma jeszcze zimy na drogach, ale jestem pewien, ¿e bêdzie zadowolony. Wcze¶niej jeszcze w innym aucie mia³em Barumy Polaris 2 i szczerze mówi±c te nadlewki PROFILA lepiej siê sprawdza³y na ¶niegu. My¶lê, ¿e najlepiej wzi±æ te, na które jest najmniej reklamacji. Wiadomo jak kto¶ ma ponad tysiaka w kieszeni i go staæ na zakup zimówek pirelli, michelin, uniroyal itp to wiadomo, ¿e siê nie ma co zastanawiaæ i porównywaæ tych opon do nadlewek, które kosztuj± po³owe albo i mniej tego..

  10. #49
    Kursant Awatar Chomik79
    Imiê
    Krzysztof
    Model
    By³o ale ju¿ nie ma Mondeo IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Apr 2012
    Mieszka w
    Kêtrzyn
    Przje¼dzi³em 1 sezon na nalewkach w Mk1- firmy Master Alpin - i tez sobie chwali³em. Auto jecha³o tam gdzie chcia³em czy to na mokrej czy to na suchej nawierzchni - by³a jednak ¶wiadomo¶æ, ¿e jadê na nalewkach i ta ¶wiadomo¶æ niekiedy mnie hamowa³a mimo to ¿e nic niepokoj±cego siê nie dzia³o. Auto sprzeda³em a opony zosta³y.
    Do obecnego auta ¿ona upiera³a siê, aby te¿ kupiæ nalewki, jednak zdecydowa³em siê na nowe.

  11. #50
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Cytat Zamieszczone przez Chomik79 Zobacz posta
    Do obecnego auta ¿ona upiera³a siê, aby te¿ kupiæ nalewki, jednak zdecydowa³em siê na nowe.
    Czasami lepiej ma³¿onki nie s³uchaæ... Ty jej te¿ pewnie nie doradzasz jakie ma kupiæ cienie do powiek czy tam inne pomadki
    Masz auto za kilkadziesi±t ty¶ z³, wiêc na oponach nie ma co zbêdnie oszczêdzaæ...

    Foto by Adela Carsshoot
    By³o Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  12. #51
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Firewall Zobacz posta
    Wcze¶niej jeszcze w innym aucie mia³em Barumy Polaris 2 i szczerze mówi±c te nadlewki PROFILA lepiej siê sprawdza³y na ¶niegu
    Nie ma w tym nic dziwnego. Zimowe nalewki s± generalnie stworzone tylko do jazdy po ¶niegu i w zasadzie tylko i wy³±cznie do tego siê nadaj±...

  13. #52
    Kursant
    Opis
    by³o Mondeo MKI RS 2.0, jest Signum 1.8
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Tychy
    No w³a¶nie, a to chyba jest najwa¿niejsze w zime. Bo po suchym to nawet i na ³ysej pojedziesz, a na lodzie to czy zimówka za 500 z³ czy bie¿nikowana za 100 z³ i tak siê bêdzie ¶lizgaæ Tak jak mówiê, jak kogo¶ staæ to niech kupujê markowe nówki, a jak nie to bie¿nikowane - tyle w temacie. Co do u¿ywek to jedynie z dobrego ¼ród³a, m³ode rocznikowo i oczywi¶cie ze sporym zapasem bie¿nika. Niestety u nas w handlu sprzedaje siê du¿o, albo starych, twardych rupieci, albo z kolei m³odych rocznikowo, ale z bie¿nikiem 4-5 mm, co jest trochê ma³o jak na zimówkê...

  14. #53
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Firewall Zobacz posta
    albo z kolei m³odych rocznikowo, ale z bie¿nikiem 4-5 mm, co jest trochê ma³o jak na zimówkê..
    Z tym ¿e nawet taka "zimówka"(nawet Polaris 2) w ¶niegu jest lepsza od letniej (mo¿e nie od ka¿dej ale na pewno od Michelin Primacy Pilot)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #54
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Firewall Zobacz posta
    No w³a¶nie, a to chyba jest najwa¿niejsze w zime
    To zale¿y gdzie mieszkasz i w jakich warunkach najczê¶ciej u¿ytkujesz auto. W mie¶cie ¶nieg le¿y w zasadzie tylko zaraz po opadach.

    Cytat Zamieszczone przez Firewall Zobacz posta
    Tak jak mówiê, jak kogo¶ staæ to niech kupujê markowe nówki, a jak nie to bie¿nikowane - tyle w temacie
    To prawda i z tym nie zamierzam polemizowaæ. Je¶li kogo¶ rzeczywi¶cie nie staæ to ok i ja to rozumiem. Tylko uwa¿am, ¿e na pewnych rzeczach nie warto przesadnie oszczêdzaæ...

    Dzisiaj siê trochê zagapi³em (ka¿demu siê zdarzy) i nie chc±c przejechaæ przez skrzy¿owanie na czerwonym mia³em do¶æ ostre hamowanie, na tyle ostre, ¿e odk±d mam to auto (czyli zrobione prawie 9 tys. km nalotu od nowo¶ci) jeszcze takiego testu hamowania nie by³o. By³o mokro, kropi³ deszcz. Na szczê¶cie mam jeszcze letnie opony i dziêki temu uda³o siê wyhamowaæ. Gdybym w tych warunkach mia³ za³o¿one zimowe nalewki czy jakie¶ inne zimówki kiepsko sprawuj±ce siê na mokrym, to zapewne zatrzyma³bym siê gdzie¶ na ¶rodku skrzy¿owania. No, ewentualnie mog³em nie hamowaæ i ci±æ przez skrzy¿owanie na czerwonym. Tylko co by by³o gdyby przede mn± by³o inne auto albo przej¶cie dla pieszych?

    Cytat Zamieszczone przez Firewall Zobacz posta
    Co do u¿ywek to jedynie z dobrego ¼ród³a, m³ode rocznikowo i oczywi¶cie ze sporym zapasem bie¿nika
    Ale takich opon tanio nie kupisz, bo nikt nie odda dobrych opon za psie pieni±dze.

    Cytat Zamieszczone przez Firewall Zobacz posta
    Niestety u nas w handlu sprzedaje siê du¿o, albo starych, twardych rupieci, albo z kolei m³odych rocznikowo, ale z bie¿nikiem 4-5 mm, co jest trochê ma³o jak na zimówkê...
    Czyli mo¿na tanio kupiæ tylko te opony, które kto¶ rozs±dny z ró¿nych przyczyn wyrzuci³...

  16. #55
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Co do Dêbic Frigo 2 to jest to kiepska opona
    Jak siê ustosunkowaæ do takiej opinii ?
    Poczyta³em sobie opinie o tych oponach i s± raczej pozytywne.
    http://www.opony.auto.com.pl/testy-opon/osobowe
    Druga sprawa to ilo¶æ opiniuj±cych a to mo¿e ¶wiadczyæ o ilo¶ci u¿ytkowników.
    Jednak jest to spora grupa.
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Zimowe nalewki s± generalnie stworzone tylko do jazdy po ¶niegu i w zasadzie tylko i wy³±cznie do tego siê nadaj±...
    No tak ale czy to nie paradoks?
    Skoro na mokrych nawierzchniach w testach czêsto lepiej wypadaj± letnie to w³a¶ciwie po co te zimowe?
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    By³o mokro, kropi³ deszcz. Na szczê¶cie mam jeszcze letnie opony i dziêki temu uda³o siê wyhamowaæ
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Gdybym w tych warunkach mia³ za³o¿one zimowe nalewki czy jakie¶ inne zimówki kiepsko sprawuj±ce siê na mokrym, to zapewne zatrzyma³bym siê gdzie¶ na ¶rodku skrzy¿owania
    - to w³a¶ciwie jak to jest?
    Kiedy zmieniaæ opony?

    Bo w innych tematach opinii mnóstwo - jedni przy pierwszym przyprószeniu ¶niegiem zrobili najazd na wulkanizatorów,inni powymieniali z pocz±tkiem listopada bo "ju¿ czas" a reszta jeszcze czeka.

    Kto ma racjê?
    Gdzie jest prawda?

    Bo w mojej opinii nale¿y rozwa¿yæ przede wszystkim gdzie siê auto u¿ytkuje i jak intensywnie.
    Mo¿e warto mieæ uniwersalne?
    A mo¿e trzy rodzaje?
    I letnie od powiedzmy kwietnia do listopada,uniwersalne od listopada do kwietnia a jak siê wybieramy w góry - zimowe.


    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    A propos dawnych dawnych lat, to rzeczywi¶cie opony by³y jedne o olej wymienia³o siê 2x w roku ale: by³o 10x mniej auta, je¼dzili ludzie starsi których by³o staæ na auta, prêdko¶ci by³y sporo mniejsze a przedrzymskim mniejszy stres i wiêcej czasu. Absolutnie nie porównujcie tego co by³o kiedy¶ w dodatku pamiêtam jak Ojciec mia³ du¿ego fiaczes³awa - trasa 100-150 km to by³a prawdziwa wyprawa z kanapkami z termosem i postojem a dzi¶
    Tu racja-zmieni³o siê ale czy na lepsze?
    Nie by³o problemu z oponami po za ich niedostatkiem - po prostu by³y one ca³oroczne i radzi³y sobie w ka¿dych warunkach pod warunkiem ¿e by³y sprawne.
    Przeciêtne prêdko¶ci na trasie (60/h) uzyskiwa³o siê jad±c z max 100/h - dzisiaj ciê¿ko taki wynik osi±gn±æ.
    Kiedy¶ trasê powiedzmy 100km "robi³o siê w 1h 15min - dzisiaj w 2(!) i jeszcze trzeba naciskaæ na peda³... a droga o niebo lepsza ( nawierzchnia równiutka,zakrêty poprawione wyprofilowanie ,jezdnia poszerzona)

    I jak tego nie porównywaæ?


    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    nie znalaz³em firmy która zbie¿nikuje mi moje pewne opony - wiêc lipa.
    Te¿ mam w piwnicy komplecik zje¿d¿onych opon (2008r) i szuka³em firmy która mog³aby to zrobiæ ale otrzyma³em odpowied¼ ze nie zajmuj± siê klientem indywidualnym.

    A kiedy¶ mo¿na by³o i to prawie na poczekaniu - na drugi,trzeci dzieñ by³y gotowe.
    Chocia¿ jako¶æ ich by³a ró¿na - zale¿a³o od fachowca.....ja mia³em szczê¶cie bo dobrze trafi³em.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #56
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Co do Dêbic Frigo 2 to jest to kiepska opona
    Jak siê ustosunkowaæ do takiej opinii ?
    Poczyta³em sobie opinie o tych oponach i s± raczej pozytywne
    Pamiêtam strach i zdziwienie w oczach mojej ¿ony podczas ostrego hamowania w ub. roku na zimowych Frigo, gdy auto sunê³o jak po lodzie i tylko sobie ABS stuka³. Wiêc nie wiem jak mo¿na wystawiæ tym oponom dobr± ocenê z jazdy na mokrym. Dla mnie brak hamowania na mokrym w ogóle dyskwalifikuje oponê.

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Zimowe nalewki s± generalnie stworzone tylko do jazdy po ¶niegu i w zasadzie tylko i wy³±cznie do tego siê nadaj±...
    No tak ale czy to nie paradoks?
    Skoro na mokrych nawierzchniach w testach czêsto lepiej wypadaj± letnie to w³a¶ciwie po co te zimowe?
    Nie tylko na mokrym opony letnie s± lepsze od zimowych ale tak¿e na suchym. Tylko maja jedn± zasadnicz± wadê - nie nadaj± siê do jazdy po ¶niegu i tu KA¯DA zimówka bêdzie zdecydowanie lepsza od letniej. Wiêc po to s± zimówki, ¿eby mo¿na by³o je¼dziæ na nich przede wszystkim po ¶niegu, bo na letnich po ¶niegu praktycznie siê nie da je¼dziæ. Z tym, ¿e te naprawdê dobre opony zimowe na mokrym i suchym niewiele ustêpuj± oponom letnim. A te kiepskie s± bardzo jednostronne i nadaj± siê praktycznie tylko na ¶nieg.


    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    By³o mokro, kropi³ deszcz. Na szczê¶cie mam jeszcze letnie opony i dziêki temu uda³o siê wyhamowaæ
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Gdybym w tych warunkach mia³ za³o¿one zimowe nalewki czy jakie¶ inne zimówki kiepsko sprawuj±ce siê na mokrym, to zapewne zatrzyma³bym siê gdzie¶ na ¶rodku skrzy¿owania
    - to w³a¶ciwie jak to jest?
    Kiedy zmieniaæ opony?

    Bo w innych tematach opinii mnóstwo - jedni przy pierwszym przyprószeniu ¶niegiem zrobili najazd na wulkanizatorów,inni powymieniali z pocz±tkiem listopada bo "ju¿ czas" a reszta jeszcze czeka.

    Kto ma racjê?
    Gdzie jest prawda?
    Nie wiem. Przyjmuj±c, ¿e w listopadzie w ka¿dym momencie mo¿e spa¶æ ¶nieg teoretycznie powinno siê ju¿ mieæ za³o¿one zimówki. Ja jeszcze nie mam, bo wiedzia³em, ¿e przez te kilka dni pierwszego ¶niegu w ogóle nie bêdê korzysta³ z auta. Potem prognozy by³y jakie by³y wiêc te¿ nie widzia³em sensu pilnego zak³adania zimówek, a wiedz±c jakie mam zimówki do auta u¿ytkowanego na co dzieñ (Frigo), to ju¿ zupe³nie mi siê nie pali do jazdy na tych oponach w tych warunkach jakie s± obecnie. Niby na dzisiaj planowa³em prze³o¿yæ opony, bo z pewnych wzglêdów (wymagania pracodawcy) powinienem ju¿ mieæ za³o¿one zimówki, ale nie wiem...
    A do Mondka mam w gara¿u kompletne ko³a wiêc w razie czego jestem w stanie prze³o¿yæ je pod blokiem. Wiêc te¿ mi siê jako¶ nie ¶pieszy. Chocia¿ wyra¼nie czuæ, ¿e letnie Conti zrobi³y siê ju¿ twarde w tych temperaturach.

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Mo¿e warto mieæ uniwersalne?
    Dobre opony ca³oroczne to ca³kiem sensowny wybór w pewnych warunkach...

  18. #57
    rustin
    Go¶æ
    Wszystko zosta³o ju¿ na pisane, ka¿dy zrobi kfa³ uwa¿a

    X8 Black

  19. #58
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imiê
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec ¦w.
    Od wielu lat jezdze na oponach bie¿nikowanych. W pracy w firmowym aucie mam nowki i ... nie widze ró¿nicy ¯ADNEJ.

  20. #59
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Pamiêtam strach i zdziwienie w oczach mojej ¿ony podczas ostrego hamowania w ub. roku na zimowych Frigo
    wiêc sk±d te pozytywne opinie?
    Ja osobi¶cie ich nie u¿ywa³em ale szwagrowski zje¼dzi³ 2 komplety i jako¶ nie narzeka³.
    Wiêc mo¿e na tê sytuacjê ¿ony opony nie mia³y wielkiego wp³ywu a co innego?

    Ale generalnie zauwa¿am (i to jest pozytywne) ze tym razem nadajemy na zbli¿onych falach
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  21. #60
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Pamiêtam strach i zdziwienie w oczach mojej ¿ony podczas ostrego hamowania w ub. roku na zimowych Frigo
    wiêc sk±d te pozytywne opinie?
    Ale czy one tak naprawdê s± pozytywne? Na obecn± chwilê jest to ocena 3,5/6 czyli taka sobie. Gdyby moje dziecko mia³o tak± ¶rednia, to nie powiedzia³bym, ¿e dobrze siê uczy...
    A znaj±c sk³onno¶æ ludzi do przesadnego chwalenia tego co kupili i oceniania tego ponad rzeczywist± warto¶æ (no bo przecie¿ zazwyczaj ciê¿ko siê przyznaæ przed innymi, ¿e kupi³o siê bubla) ta ocena zapewne jest jeszcze sporo zawy¿ona. Kolejna sprawa to taka, ¿e ka¿dy ma inny styl jazdy. Jeden je¼dzi szybko i dynamicznie, a drugi odwrotnie wiêc pierwszy nie zaakceptuje tej opony, a drugi napisze, ¿e jest ok. Poza tym wiele osób ocenia te opony pod k±tem stosunku ceny do jako¶ci, co mo¿e potwierdziæ kilka cytatów ró¿nych u¿ytkowników:
    1. "podsumowujac mój wywód - bdb opona za ta cene"
    2. "oczywi¶cie mówimy o oponach o porównywalnych kosztach zakupu"
    3. "co do frigo 2- jak za te cene to zakup jest ok i moge poleciæ...
    ale tylko realistom o pewnym doswiadczeniu za kierownica"
    Wiêc wszystkie te oceny s± mocno subiektywne. Bior±c poprawkê na to realna ocena bêdzie zapewne du¿o ni¿sza ni¿ te 3,5.
    Ju¿ który¶ raz napiszê, ¿e z w/w wzglêdów takie oceny maj± dla mnie warto¶æ zerow±.
    Ostatnio edytowane przez boro ; 24-11-2012 o 23:39

Podobne w±tki

  1. [MkII] Jakie felgi i opony na zimê?
    By Mixer in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 16:40
  2. [MkIII] Opony na zimê - off-road - jakie propozycje?
    By Yarcioo in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 11:51
  3. [TD MkII] Jakie opony na zimê
    By vigonh in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 10:13
  4. [MkIII] jakie opony wybraæ
    By gra_s in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-06-2007, 08:07
  5. [MkIII] Jakie felgi i opony na zimê?
    By fatboyx in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2006, 16:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów