+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    corneliusab
    Gość

    V6 nie odpala, brak zasilania pompy paliwa

    Witam koledzy, otoz sprawa wyglada tak: w sobote zaczela sie historia z gasnieciem samochodu. Doszedlem do tego, ze w momencie gdy nie mozna odpalic auta, brak jest zasilania na wtyczce przy pompie paliwa, potem byl prad az do wczoraj wiec nie bylem w stanie nic sprawdzic. Wczoraj historia sie powtorzyla z ta roznica, ze zona chciala jechac do pracy, a mdo umarlo. Wezwala ADAC i koles nic nie zdzialal, wczoraj bylo tak, ze pompa paliwa maiala brak zasilania, przekaznik od pompy facet sprawdzal i ponoc dobry, prad jest, rozrusznik kreci, wylacznik uderzeniowy ok, auto nie odpala. W sobote czytalem go ELMem bylo brak bledow, wczoraj facet z ADAC czytal wyskoczyl mu blad immo, po skasowaniu go dalej zero reakcji i po ponownym czytaniu rowniez brak bledow. Koledzy pomozcie od czego zaczac, jedyne co mi przychodzi na mysl to sprawdzenie przewodow idacych od ECU przez przekaznik i wylacznik uderzeniowy do pompy, sprawdzenie masy czy ECU ja ma, a jak bedzie wszystko ok to chyba ECU padl. Mial ktos taki przypadek juz:?: Jest jakas opcja oprocz wymiany ECU na jego sprawdzenie:?: Najsmieszniejsze jest to, ze zona poszla wczoraj wieczorem sprawdzic jak zachowuje sie kontrolka od immo przy zegarku i auto odpalilo jak gdyby nigdy nic, pompa na krotko podlaczona pod aku dziala, jak nie chce zapalic, to ma brak napiecia w kostce przy pompie, jest 0,00V, potem mu cos odbija i napiecie sie pojawia i odpala ale to jest losowo, jak przyjechalem wczoraj z pracy to juz tez odpalal. Pomozcie bo specjalnie wziolem dzis wolne zeby pogrzebac, a ten tu takie fochy strzela, jak bedzie dalej dzis odpalal to zas nic nie znajde jak w sobote

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    corneliusab
    Gość
    Sprawa rozwiazana Przetarl sie kabel masowy przy wtyku C80 i raz pompa miala mase, a raz nie

    Pozdrawiam

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Opis
    MONDEO MK3 V6
    Od
    09 Jun 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cześć mam ten sam problem, powiedz mi proszę o którym wtyku mowa w Twoim poście?
    Ostatnio edytowane przez jedrek ; 04-01-2015 o 14:48

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Opis
    MONDEO MK3 V6
    Od
    09 Jun 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Podłączyłem pompę na krótko i auto odpaliło, sprawdziłem przekaźnik i bezpiecznik od pompy i wygląda że jest ok, ciekawostką jest to że prąd pojawia się na kablu zasilającym pompę ale jak podepnę wtyk do pompy zasilanie zanika. Dodam że mam LPG może jest to problem z układem odłączania pompy pz załączeniu instalacji?

  6. #5
    Kursant
    Opis
    MK3 2.5 V6
    Od
    24 May 2011
    Mieszka w
    Łódz

    Inne objawy.

    Pozwólcie że się dołączę.

    Niedawno zamieniłem 2.0 tdci na 2.5 V6 po babraniu się z ropie przyszedł czas na benzynę.

    Ciężko zapala na paliwie. Jak dłużej pokręcę zapali na gazie.
    Pompę paliwa słychać więc jak się uprę za którymś razem zapali na benzynie i pracuje poprawnie. zagaszę na chwilkę zapalę ponownie, zapali bez problemu. Poczekam minutkę, zmów problem.
    Tak jak by paliwo wracało do baku.
    I tu moje pytanie.
    Czy jest jakiś zawór zwrotny paliwa czy pompa padła.
    Ostatnio edytowane przez Dominiksykul ; 25-05-2015 o 09:14

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    26 Aug 2015
    Mieszka w
    Karolówka

    WITAM

    Dominiksykul i jak rozwiązałeś problem z tym paleniem bo mam ten sam problem

  8. #7
    Zielony listek Awatar Gl5er
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Cichy popylacz :P
    Od
    16 Mar 2015
    Mieszka w
    Ksawerów
    Ja to rozwiązałem montując dodatkowe zasilanie ale w będzie trzeba to na wiosnę ogarnąć;/

Podobne wątki

  1. [MkI] brak masy na module i przekażniku pompy paliwa
    By wojciechowski4 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-01-2018, 12:33
  2. [MkIII] Nie odpala nie kreci rozrusznik brak zasilania na ecu/gem?
    By rysiusaper in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2016, 13:01
  3. [MkI] Brak zasilania na komputer
    By Złotów in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 13:33
  4. [TD MkII] Po zmianie pompy paliwa samochód nie odpala (mondeo MKII 1.8TD)
    By cichy2527 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 21:52
  5. [MkI] Brak zasilania pompy paliwa
    By leeon in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 15:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów