+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 147
  1. #41
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Wszystkie 4 miały 210 psi czyli ok. 15 kg cm2. Potem jak sprawdziliśmy u innego mechanika, miały "9" tylko nie worm czego, chyba 9 barow.
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Jezeli mialy 210psi to kompresja ok, jesli 9 barow to juz zdecydowanie nie ok. Ale ogolnie najwazniejsze ze wszystkie rowne byly, gdyby ktorys zawor wypalilo to jeden cylider sporo by odstawal.

  4. #43
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Dzieki. Wszystkie mialy dokladnie tak jak na zdjeciu ponizej:

    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  5. #44
    rustin
    Gość
    Tylko teraz czy miały 140psi=ok9 czy 210=ok15

  6. #45
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    No to kompresja jest ok. Tak wogole to moze jak nie chcesz sciagac kolektora to ogarnij narazie to LPG bo mysle ze problemy z jazda pochodza od zle ustawionego LPG. Natomiast stukanie to inna sprawa. Jezeli szukasz gazownika to jest na LPG-Forum ktos taki http://lpg-forum.pl/tormin-u4054.html Nie wiem czy zawodowo zajmuje sie instalacjami LPG ale napewno ma pojecie o LPG i jak zagadasz to moze pomoze.

  7. #46
    Klubowicz Awatar Martinez 1979
    Imię
    Marcin
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 TDCi Titanium :)
    Od
    13 Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa WE XXXXX
    Jak będziesz jechał do polski na święta to ogarnij sobie mechanika w kraju niech ci go przejrzy i ewentualnie ponaprawia bo w Londynie to cię makabrycznie oskubią z kasy. Taka moja mała sugestywna

  8. #47
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Fassi - juz sie kontaktowalem Niestety nie pomoze bo duren ktory mial to auto przede mna zalozyl Stefanelli. Bardzo egzotyczna instalacja w ktaju w ktorym instalacje LPG sa jeszcze bardziej egzotyczne... Na szczescie znalezalem chlopakow w Chjesterfield ktorzy dobrze sie na tym znaja! Juz razu u nich bylem - musze jeszcze raz pojechac.
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  9. #48
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    No to kompresja jest ok. Tak wogole to moze jak nie chcesz sciagac kolektora to ogarnij narazie to LPG bo mysle ze problemy z jazda pochodza od zle ustawionego LPG. Natomiast stukanie to inna sprawa. Jezeli szukasz gazownika to jest na LPG-Forum ktos taki http://lpg-forum.pl/tormin-u4054.html Nie wiem czy zawodowo zajmuje sie instalacjami LPG ale napewno ma pojecie o LPG i jak zagadasz to moze pomoze.
    Idę za chwilę zobaczyć EGRa... W garniturze i z jednym kiepskim srubokretem... nie mam jednak wyjścia.

    Frugo przeczytałem cały ten wątek od początku i muszę ci podziękować za to, że trzymales mnie na kursie gdy rzucalem różne możliwości i podejrzenia. Te wszystkie symptomy są naprawdę myslace ale sądzę, ze masz 100% racji odnośnie tego że silnik gasnia od LPG a stukanie jest innym problemem. Zachowanie sprzega i to że gaśnie również na benzynie jest mylące. Musi to mieć jakiś związek z ciśnieniem albo pitwietrzem i dgulacja obrotow.

    Zapytam jeszcze dla pewności - gdyby jakiś bezpiecznik padł to komputer by to wykrył, czyż nie ?
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    Idę za chwilę zobaczyć EGRa... W garniturze i z jednym kiepskim srubokretem... nie mam jednak wyjścia.
    Oj to może być trudno, śrubki mogą być zapieczone :/ Przydał by się jakiś penetrator, np WD40

    A proszę nie ma za co
    Najważniejsze że kompresja w porządku to już nie ma tragedii, z LPG Stefanelli widzę będzie problem, rzadki bardzo sterownik faktycznie :/

    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    Zapytam jeszcze dla pewności - gdyby jakiś bezpiecznik padł to komputer by to wykrył, czyż nie ?
    Nie ECU nie kontroluje bezpieczników, sprawdź na wszelki wypadek wszystkie. A dlaczego teraz o to pytasz, jakieś objawy nowe ??

  11. #50
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja

    Angry

    Frugo, chyba masz "trzecie oko". Poszedlem i dokladnie tak sie stalo. Pierwsza i druga sruba poszly ale trzecia za nic w swiecie. Nie mialem przy sobie WD40. Troche rozwalilem gwint na jednej srubie, ale przestalem w pore. Sruba od filtra powietrza (ta od strony silnika) byla tak zapieczona, ze musielismy tydzien temu naciac ja boshem

    Jutro jade do mechanika wiec to zrobimy. Problem w tym, ze musze do niego jechac 250km w jedna strone, potem wrocic i powtorzyc trase za tydzien bo dostane zastepczy samochod. Czyli sama benzyna mnie targnie 600zl-650zl Jezeli to EGR to wolalbym sprawdzic przed podroza...

    Jutro sprawdze bezpieczniki.

    Z nowymi objawami to troche jaja...

    Otoz wszystko co sie dzialo wczesniej zostalo zastapione nowa seria objawow od kad uruchomili moje LPG Stefanelli

    1) Teraz silnik wyglada "tylko troszeczke" jak by mial misfire i tylko nieznacznie slychac te dzwieki. Wczesniej gdy stalem na luzie to az rzucalo autem.

    2) Wszystkie stuki, halasy itd. ustaly poza jednym ktorym jest prawdopodobnie piszczenie z hamulcow. Piszczy gdy hamuje, gdy skrecam i czasami gdy jade prosto. Musze sprawdzic czy to nie uklad kierowniczy albo cos z pod maki bo obrecze kol i tarcze nie sa gorace.

    3) Najwiekszy problem obecnie to gasneicie auta. Moje Mondeo teraz sie juz ze mna nie bawi w podchody - od razu gasnie na srodku ulicy! Wczesniej te obroty spadaly i w wiekszosci przypadkow sie odbijaly do gory. Teraz gdy jade i wyrzucam/wyjme bieg przed zatrzymaniem sie - ale BARDZO POWOLI (wrecz leniwie) obroty sa OK. Ale juz np. jezeli wyrzuce/wyjme bieg normalnie z wyzszych obrotow lub np. jadac 3ka na luz - gasnie od razu. Tak samo przy nawracaniu. Nawracjajc nie daje sie autu tyle gazu co np. przy starcie by nie skonczyc na poboczu lub pobliskim slupie wiec sadze, ze silnik sie dusi/tlumi i nie ma sily na niskich obrotach bo mu czegos brakuje.
    - Moze cisnienia ?
    - Moze powietrza ?
    Gasnie zawsze na zimnym silniku. Po 5min-10min jazdy jest OK, chyba ze go zaskocze (np. ktos wtargnie na droge lub musze awaryjnie zahamowac = sprzeglo + hamulec) wtedy gasnie bez ostrzezenia.
    Ostatnio edytowane przez birkopf ; 13-11-2012 o 22:50
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    Frugo, chyba masz "trzecie oko"
    Sam robiłem do tego dwa podejścia i dopiero coś takiego dało radę http://ak-polska.pl/p/43/173/power-o...cze-oleje.html

    No cóż to LPG na pewno wymaga regulacji widać że dawka paliwa nie jest odpowiednia. A powiedź mi czy po resecie ECU auto jeżdżąc tylko na PB też gaśnie i tak nim trzęsie, bo już nie pamiętam?

  13. #52
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Po resecie ECU czyli jak odlaczylem akumulator na 3 godzinki ? Tak - było dokładnie takm samo...

    Ps - właśnie koło mojego domu był wypadek. Nowy focus walnal w taksówkę... Myślałem że fordy to w miarę bezpieczne auta... Focusowi przy pełnym frontalnym zderzerzezeniu nawet sie poduszki nie aktywowaly...
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  14. #53
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    Komp uznal, ze uderzenie bylo za slabe - ofc zakladajac, ze poduszki tam byly

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  15. #54
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Masz rację . "wizualnie" rozb poważnie przód ale na rawdę to tylko zderzak i chłodnica ucierpiała. Hefi - jak jutro dostanę Honde Accord 2.0 turbo (jako zastępcze na tydzień) to brać czy raczej Audi A6 :-)

    Co jeszcze sprawdzić jak będę jutro w warsztacie ? Zdejme koła i obejrze klocki (czy to one piszcza), sprawdze bezpieczniki, sprawdze EGRa i jak sie da to zmienię olej. Zdejme ta górną część silnika do której podłączony jest filtr powietrza i przeczyszcze.

    Pytam bo jak już do nich pojadę to mogętam ztobic wszystko... A w domu nie mam czym.
    Ostatnio edytowane przez birkopf ; 14-11-2012 o 01:37
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  16. #55
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    Nie ma 2,0 turbo accordow, chyba, ze to jakas samorobka.
    2,2 dizel ma turbawke. Ewentialnie taki z 95roku z 2,0td z rovera.

    Jak audi po 2005 to audi, jak te starsze to nie bierz klocka.

    Pytalem typa od gazu u mnie w southampton i ta instalke ale chyba slaby z niego fachowiec bo nie ogarnia. Zawsze mialbys blizej.


    Popatrz na zawiech, laczniki stab przod i tyl. Niedrogie w wynianie a lubia stukac. Jak bedziesz mial na podnosniku to sprawdz luzy w kolach, lozyska itp. Ogolnie latwiej jest takie rzeczy zrobic pod dachem na pidnosniku niz na podjezdzie w deszcz.
    Ostatnio edytowane przez hefi ; 14-11-2012 o 01:41

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  17. #56
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja

    Post

    Zostawilem Mondeo moim mechanikom na tydzien i poprosilem zeby zrobili to wszystko co wymieniliscie. Zobaczymy...

    W zastepstwo dali mi najbardziej rozwalonego Focusa na swiecie. Generalnie po 3 minutach jazdy tym zastepczym focusem bylem bliski zadzwonienia do nich aby oddali mi moje mondeo! Nawet z tymi wadami to nie taka trumna na kolkach jak ten Focus!

    Mialem przed soba 255km, byla 10pm w nocy i zaczynal padac desz + byla mgla

    Jedna z rzeczy jaka sobie uswiadomilem jadac tym Focusem, to brak mocy mojego Mondeo. Jezeli Focus z 2001 roku w tak oplakanym stanie ma taka dynamike - to jazde moim Mondeo mozna porownac do jazdy z zaciagnietym do polowym hamulcem recznym... co mnie mocno wkurza bo to kolejny problem.

    Tak czy owak - zobaczymy co usa sie im ustalic jak pojade tam w srode. Dam wam znac
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  18. #57
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Mondeo wrocilo od mechanikow po dwoch tygodniach. Nowy akumulatotr, swiece, kolektor ssacy, krokowy, zawor regulujacy przeplyw powietrza z filtra, nowe sprzeglo+dwumas.

    Chodzi o niebo lepiej, ale nadal nie znam przyczyny dlaczego przy jezdzie po wyrzuceniu biegu i przy hamowaniu leca obroty w dol a potem sie odbijaja do gory. Przyajmniej teraz nie gasnie wiec powyzsze zabiegi troche pomogly. Niestety pojawila sie "lampka awaryjna silnika".

    - Co jeszcze moze to powodowac ?
    Ostatnio edytowane przez birkopf ; 30-11-2012 o 20:50
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  19. #58
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Łooo to trochę Cię szarpnęło, kurde jakbym kupił do swojego te części tu w Polsce to była by połowa wartości auta

    Ja bym chyba umarł jakby po takim zabiegu nie chodziło jak nowe

    A tak serio to na czym teraz jeździsz ?? PB czy LPG? Te machery na pewno tak Cię skroiły że głowa boli, to mogli i błąd odczytać.

  20. #59
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Jeżdżę na LPG ale oczywiście odpalal i pierwsze minuty na PB. Kontrolna silnika święci sie od włączenia auta na PB i na LPG.
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  21. #60
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    Jeżdżę na LPG
    Czyli prawdopodobnie to jest problem, zła regulacja LPG daje o sobie znać Nie myśl że jak na początku jedziesz na PB to dla silnika coś znaczy

    Masz wymieniony cały osprzęt silnika więc to praktycznie nie możliwe żeby coś z samym silnikiem było nie tak. Objawy które opisujesz (leci z obrotów i podbija potem) są charakterystyczne dla ubogiej mieszanki. Przypuszczam że błąd który siedzi i się świeci to będzie P0171. Zrób test zegarów i sprawdź jaki to błąd.

Podobne wątki

  1. Mondeo Mk3 2006 2.0-2.2
    By H4X in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 12:22
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 09:18
  3. Ford Mondeo Mk3 (2000-2006) GHIA- IDEALNY 2.0 2006 r.
    By LukaszL in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 09:39
  4. Mondeo MK3 2,2 TDCI 2006
    By MrDarecki in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 17:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów