+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 8 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 147
  1. #1
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja

    Question Mondeo 1.8 LX, 2006, Benzyna + LPG (misfire?)

    Witam Was Serdecznie!

    Kupilem ostatnio Mondeo w Londynie (jak wyzej) z instalacja gazowa Stefanelli. Obecnie instalacja LPG nie dziala wiec jezdze na benzynie i jest tak samo. Nie moze to byc wiec problem z gazem ale moze byc jakos polaczony z nierwawidlowym zainstalowaniem LPG.

    Silnik zachowuje sie dziwnie na luzie i na niskich obrotach. Dzieje sie to tylko gdy sie nagrzeje.

    Slysze jakis maly halas spod maski. Najgorsze jest to, ze podczas jazdy gdy sie zatrzymuje sie na czerwonym, obroty spadaja. Mniej wiecej z normalnych 900-1000 do 600-500. Da sie to wyczuc i slyszec. Czasami widze, ze jak wyrzuce ostatni bieg na luz obroty spadna znacznie a potem silnik sam przygazuje i po tym obroty dojda do normalnego poziomu.

    Dodatkowo podczas postoju i obserwacji pracy silnika widac ze "cos mu dolega" na wolnych obrotach. Troche nim trzesie i generalnie meczy sie na luzie... angole najpierw zdiagnozowali to jako "misfire". Niestety nie wiem jak to nazwac po Polsku. Ponoc jedna lub wszystkie swiece nie daja odpowiedniej iskry i silnik ma "niweypal" lub "niedopal". Zmienili mu kable i swiece jakis czas temu i na troche przestalo, ale obecnie znowu sie zaczelo.


    Servis Ford dumnie zdiagnozowal to jako "wadliwa pompa wodna" (przyczyna halasu) oraz podejrzanie "zpalonego zaworu" (przyczyna pracy silnika).

    Problem w tym, ze zaden mechanic sie z nimi nie zgadza Mechanicy twierdza, ze jezeli zawor bylby "spalony", silnik nie mial by tyle mocy i pracowalby nierowno od samego poczatku - rowniez na zimnym.

    Musze dodac, ze sprzeglo jest troche zuzyte i czasami czuje pod noga ze lekko je podbija, ale generalnie bierze bardzo ladnie. Nigdy nie szarpie i nie slizga. Moze byc jeszcze jakis problem z frod'owskim kolem zamchowym. Nie wiem jednak czy to moze powodowac takie problemy z praca silnika.

    Prosze - napiszcie mi swoje opinie.

    Wydalem cale oszczednosci na ten samochod. Ubezpieczenie w Londynie dla nowego kierowcy i na instalacje LPG jako modyfikacje auta kosztowalo mnie prawie tyle samo co auto. Jak sie zepsul prawie serce mi peklo... zawsze chcialem miec Mondeo...

    Bede bardzo wdzieczny za wszsytkie pytania i podpowiedzi.

    PS - Jezeli znacie jakiegos mechanika (rowniez serwisanta LPG ) w Londynie lub okolicach - dajcie prosze namiary.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    Wyskakuje blad?
    Zacznij od wymiany cewki.
    Krokowy do czyszczenia.
    Klapki do kontroli.

    Sprzeglo - nie warto tego robic, albo sprzedaj albo tak jezdzij.

    Wszystko znajdziesz w tym dziale, uzyj szukajki.

    Jak nazwali po angielsku ten zapalony zawor?
    Ostatnio edytowane przez hefi ; 25-10-2012 o 00:20

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    No to kolego tak, "misfire" to w zargonie samochodowym wypadanie zaplonu i tu skoro swiece i przewody wymienione to zostaje tylko cewka jak wyzej kolega napisal, kiedy ja wymienisz to jesli silnik zdrowy to nie ma szans na zadne misfire. Chyba z te przewody i swiece najtansze byly.

    Co do diagnozy zaworu, sprawa banalna, niech ktos zmierzy Ci kompresje i wszystko bedzie jasne, jesli na ktoryms cylindrze bedzie znacznie mniejsza to zapewne zawor.

    Co do sprzegla to niestety chodzi tu o dwumasowe kolo zamachowe po angielsku dual-mass flywheel i nie pytaj lepiej ile w UK jego wymiana bo padniesz na zawal. Swoja droga rozwalony dwumas moze powodowac stuki w silniku.

    Co do LPG to wal do tego speca co ci to zalozyl i niech ustawia albo oddaje kase i zabiera zabawki.

    PS. Zacznij od pomiaru kompresji a potem dopiero wymiana cewki. I przydalo by sie zeby ktos zczytal bledy konkretnie bo tak to nie wiadomo co to za blad zwiazany z wypadaniem zaplonu byl.
    Ostatnio edytowane przez frugo ; 25-10-2012 o 00:42

  5. #4
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja

    Angry

    Ford napisał "possible burned out valve". Czy cewka to angielsku Coil ? Muszę wiedzieć o co pytać...

    Nietety LPG było założone przez poprzedniego właściciela pod koniec 2009 roku. Dziwne że padło kompletnie dwa dni po tym jak kupiłem...

    Wiecie może ile będzie kosztować sprawdzenie kompresji w Londynie ? Niestety k*** wiem ile kosztuje robienie sprzęgła i dual mass flywheell.

    Takna marginesie - kompletne sprzeglo z ebay kosztuje od 35 do 80 funtów. Ford kasuje za wymianę 994 funty...

    Czy można sprawdzić stan tego koła zamachowego bez rozbierania na części ?
    Ostatnio edytowane przez birkopf ; 25-10-2012 o 01:40

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    To tak jw sprawdz ta kompresje bo moze faktycznie wypalilo gniazdo od lpg.
    Cewka to coil.

    Dkz - posluchaj czy nie ma pukania, raz na jakis czas, powinno cichnac po wcisnieciu sprzegla. Wibracje na pedale sprzegla.

    Za zrzucenie skrzyni nie powinni skasowac wiecej jak 100-150 funtow w innym warsztacie.

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  7. #6
    rustin
    Gość
    Kompletne sprzęgło w UK kosztuje od 175zł do 400zł? a ile dwumasa?

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    Nietety LPG było założone przez poprzedniego właściciela pod koniec 2009 roku. Dziwne że padło kompletnie dwa dni po tym jak kupiłem...
    No cóż to niestety istnieje możliwość że po trzech latach na źle ustawionym LPG wypaliło zawór :/ Musisz po pierwsze zmierzyć kompresję.

    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    Takna marginesie - kompletne sprzeglo z ebay kosztuje od 35 do 80 funtów. Ford kasuje za wymianę 994 funty...
    Ogólnie sprawa wygląda tak, cały nazwijmy to układ przeniesienia napędu składa się w sumie z trzech rzeczy, wysprzęglika, kompletu sprzęgła (czyli docisk i tarcza, większość sklepów sprzedaje tylko w komplecie) i koła zamachowego (należy pamiętać że to nie element sprzęgła tylko część silnika). Cena 80 funtów myślę że odnosi się do samego sprzęgła (możliwe że bez docisku). Ogólnie przy takiej operacji najlepiej wymienić wszystkie trzy elementy bo masz gwarancję że przez 100tyś już tam nie zajrzysz. jak wymienisz sam dwumas to za pół roku może paść albo sprzęgło albo wysprzęglik i klops, znowu kasa na rozbieranie skrzyni. Musisz uważnie poszukać co jest przedmiotem oferty.

    po mojemu to tak jakoś będzie:
    -komplet sprzęgła około 150
    -Wysprzęglik 50
    -dwumas 200

    Co do sprawdzania to tak jak napisał hefi, miarowe pukanie ustające po wciśnięciu sprzęgła i wibracje pedału sprzęgła na luzie.
    Ostatnio edytowane przez frugo ; 25-10-2012 o 13:07

  9. #8
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Dziekuje za wasze podpowiedzi.


    Jutro nakrece maly filmik jak pracuje silnik i wrzuce gdzies na serwer. Zaczyna sie robic ciekawie...

    Ostatni mechanik wkurzyl sie opinia garazu forda Na pracujacym silniku wyjal/odlaczyl te gorne czapki od swiec (jedna po drugiej) pokazujac mi, ze nie robi to zadnej roznicy w obecnej pracy silnika. Innych mechanik jest swiecie przekonany, ze to lancuch (moj silnik jest na lancuchu nie na pasku rozrzadu).

    Mysle ze sprzeglo (po ostatnich wizytach w kilku warsztatach) na razie moge zostawic w spokoju. Ma jeszcze "mnostwo zycia" w stanie w ktorym jest obecnie. Tak dla pewnosci - czy moglibyscie jeszcze raz napisac mi jak nalezy sprawdzic kolo zamochowe ? Tak krok por kroku... Dziekuje z gory.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    Innych mechanik jest swiecie przekonany, ze to lancuch
    No to tego sobie lepiej daruj, byłbyś pierwszym chyba któremu się tak łańcuch rozciągnął

    Tak na marginesie
    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    (moj silnik jest na lancuchu nie na pasku rozrzadu)
    Każde Mondeo MKIII ma łańcuch rozrządu. I dwumas

    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    czy moglibyscie jeszcze raz napisac mi jak nalezy sprawdzic kolo zamochowe ?
    Odpal auto na luzie i naciskaj i puszczaj powoli sprzęgło (auto na luzie cały czas), jeżeli poczujesz bicie na pedale lub usłyszysz jakieś stuki, puki w okolicy sprzęgła (mniej więcej pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego) to już dwumas w niezbyt dobrym stanie.
    Jest jedno duże ALE, do takiego testu to silnik musi równiutko pracować żeby sam nie wprowadzał na pedały wibracji ani nic w nim nie pukało.

  11. #10
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Ford tez powiedzial mi, ze MK3 maja lancuch ale sprawdzajac wiadomosci w sieci na angielskich stronach jest masa zamieszania co do paska i lancucha. Jedno jest pewne - zmienie w przyszlym tygodniu oleje i filtry zeby pomoc troche silnikowi.

    Bede potrzebowal do tego testu druga osobe ktora bedzie sluchac silnika a potem na zmine - ja posluchac silnika a inna osoba popracuje sprzeglem. to moze byc dobry trop (choc mam nadzieje, ze sie nie sprawdzi) ze wzgledu na to, ze powyzsze problemy sa bardziej widoczne na cieplym silniku.

    Wracjac do pytania zadanego przez was wczesniej - dwumasowe kolo zamoachowe w angli jest duzo drozsze niz sprzeglo. Generalne komplet sprzegla (uzywane) moze kupic bez problemu za ok. £60 jednakze, za dwumas trzeba zaplacic ok 3x tyle czyli £130-£150 w zwyz. Nowe sprzeglo kosztuje ponad £200 a dwumas prawie £400.
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Ogólnie dwumas to chyba Twój najmniejszy problem. To część która nie rozlatuje się z dnia na dzień, kiedy będzie do wymiany to na pewno bez wielkich oględzin to zauważysz

    Tera to napisałeś
    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    Na pracujacym silniku wyjal/odlaczyl te gorne czapki od swiec (jedna po drugiej) pokazujac mi, ze nie robi to zadnej roznicy w obecnej pracy silnika.
    i to na 99% jest powodem tego że silnik trzepie na wolnych obrotach, musisz zmierzyć kompresję i sprawdzić co jest z zapłonem.

  13. #12
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja

    Post

    Przepraszam, ze dopiero odpisuje. Zrobilem ten film ale na nim nic raczej nie widac. Pogode mamy w Londynie koszmarna a ja nie mam sprzetu. Zrobie jeszcze raz jak sie tylko przejasni.

    Dzis "przy kosciele" :-) udalo mi sie zaobserwowac cos ciekawego...


    Jadac na jedynce wcisnalem sprzeglo i samochod jeszcze toczyl sie przez 5 moze 10 metrow. Natychmiastowo po wcisnieciu sprzegla go "zlapalo" i prawie zgasl. Kontrolka akumulatora wyskoczyla. Zrobilem ten sam test 3 - 4 razy. Dzieje sie tak za kazdym razem. Potem jeszcze jadac na innych ulicach probowalem i... silnik zgasl. Robiac ten test widze, ze wskazowka obrotow zamiast plynnie opadac "szarpie w dol" potem prawie gasnie i silnik przygazowuje. Naciskajac sprzeglo robie mu gorzej niz gdybym przygazowal i szybciej go "dobijam". Jadac na jedynce i wciskajac sprzeglo czuje jakby "nie-wysprzeglalo" i silnik prawie gasnie. Zmieniajac biegi na wyzsze nie zauwazylem az takiego spadku ale pewnie dlatego, ze zmany sa na wyzsze wiec obroty otrzymuja sie wysoko. Przy zmienie na nizsze jest ten problem czasami. To nie musi byc wcale problem sprzegla... bo juz wiem, ze LPG jest zle zalozone.


    - Co sadzicie ?
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    Robiac ten test widze, ze wskazowka obrotow zamiast plynnie opadac "szarpie w dol" potem prawie gasnie
    Wskazuje to na ubogą mieszankę, rozumiem że na LPG się to dzieje? Na PB jest podobnie czy nie ma tego problemu?

  15. #14
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja
    Na PB ( benzynie ). LPG nie dziala wiec jest wylaczone i jezdze tylko na benzynie. Nie pamietam czy dzialo sie tak na LPG na 100% bo LPG padlo na drugi dzien po kupnie. Wtedy zaczalem dopiero zauwazac te problemy. Wydaje mi sie, ze tak sie dzialo rowniez na LPG.
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    No to na dobry początek odłącz akumulator na godzinkę (zacisk +) i potem pojeźdź trochę na PB, przynajmniej z 30km i zobacz czy problem wraca.

  17. #16
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja

    Post

    Wraca Teraz tez radio potrzebuje kodu

    Napisze ponizej co udalo mi sie ustalic przy pomocy dwoch bardzo dobrych polskich mechanikow (jeden samochodowy a drugi LPG installer).

    1. To prawdopodobnie nie sprzeglo ani kolo zamachowe. Jak tylko troche podregulowal silnik i wyczyscil przepustnice (miala wiecej syfu niz przyslowiowa "bulgarska tirowka")
    sprzeglo zaczelo ladnie dzialac. Dzis jezdze drugi dzien i jest tak nadal. Oczywiscie nie jest idealne bo po 130tys km nie bedzie, ale dziala bez wyczuwalnych problemow jak wczesniej.
    Mechanik uwaza, ze z powodu tej "szarpanej pracy silnika" na niskich obrotach kolo masowe wylapywalo i przenosilo troche na sprzeglo - dlatego czulem.

    2. Kompresa jest dobra na wszystkich 4 cylndrach, swiece daja dobra iskre, kable w porzadku. Niestety 3cia swiece byla troche zalana olejem. Nie na styku,
    ale na gwincie. Ten "uklad wolnych obrotow" (nie wiem jak sie nazywa) tez ladnie dziala (szczegolnie po wyczyszczeniu). Wg mechanika samochodowego to prawdopodobnie cos wlasnie pod ta trzecia swieca sie powoli rozpada. Niestety samo sprawdzenie jest bardzo kosztowne...

    Instalator LPG ma podobne zdanie. Sam robil kilka razy Mondeo wiec wierze, ze wie o czym mowi. Wg niego zle sie wwiercili z LPG w silnik. Pod wtryskiwaczami LPG
    sa klapki i wg niego to one robia halas i problem. Z prawej strony od klapek jest jakies urzadzenie ktore nimi steruje o ile dobrze pamietem co powiedzial. Niestety tak samo jw,
    trzeba to zedrzec i sprawdzic co tam siedzi a to bardzo pracochlonne.

    Dodatkowo dopiero co sie dowiedzialem, ze LPG podlaczone jest rowniez do sondy lambda! Po jezdzie testowej z mechanikime samochodowym po tym jak wysiadl z auta powiedzial mi,
    ze poczul zapach podobny do spalonych jajek... innymi slowy - katalizator sie przepala.

    - Czy mozna sprawdzic jakims domowym sposobem czy sondy lambda sa w porzadku ?
    - Czy to, ze zatankowalem ostatnio prawie do pelna ma znaczenie ? (normalnie jezdze na 1/4 baku paliwa)

    Co sadzicie ?

    Zastanawiam sie czy to bardziej:

    a) problem z zaworem = nierowna praca silnika = zle zrobiona instalacja lpg = lapanie powietrza = wirowanie obrotow = lambda przechwytuje i system stara sie "naprawiac"

    b) zawory w porzadku, natiomiast = zle zrobiona instalacja lpg = problemy z klapkami (jak wyzej) = nieszczelnosc = zle spalanie, system stara sie wyrownywac


    Zalaczam video jak pracuje silnik. Niestety nie widac na nim jak bardzo trzesie silnikime na wolnych obrotach bo moja kamera ma autostabilizacje. Mozecie sobie jednak wyobrazic po samych odglosach!


    http://tinyurl.com/c36ajcf (video ma ok. 6mb. Jak sie nie otworzy; kilknij prawym przyciskiem i zapisz na puplicie)
    Ostatnio edytowane przez birkopf ; 09-11-2012 o 00:18
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    Na szybko co do klapek.

    Masz 2006 wiec powinny byc juz poprawione.
    Aby sorawdzic czy to one halasuja odlacz gumowy wezyk miedzy 2 a 3 cylindrem i zatkaj palcem oba otwory. Powinny ucichnac jak sa wyrobione. Wezyk z przodu silnika.

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  19. #18
    rustin
    Gość
    Były na forum różne filmiki sam temat taki zakładałem, i ta był jeden co mu panewki grały, może to one?

  20. #19
    Zielony listek Awatar birkopf
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ghia
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Francja

    Post

    Dzieki panowie. Mam mase kabli pod maska (od LPG i od Silnika)

    Wrzucilem tu kilka zdjec mojego silnika (2.9MB) Mondeo.zip

    Mozecie zaznaczyc na nich gdzie jest ten gumowy wezyk ?
    Mondeo Ghia 2009 140KM 2.0 Diesel

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Co do klapek to tak jak Hefi napisał, ściągnij wężyk z przodu kolektora i zatkaj otwory, jeśli klapki hałasują to zamilkną.
    Drugą sprawą jest to że mogli się spece od LPG przwiercić przez klapki i nie wiadomo co tam się robi.

    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    - Czy mozna sprawdzic jakims domowym sposobem czy sondy lambda sa w porzadku ?
    Miernik uniwersalny i wpiąć się w kable od sondy, ale raczej kanał by się przydał do tego.

    Cytat Zamieszczone przez birkopf Zobacz posta
    - Czy to, ze zatankowalem ostatnio prawie do pelna ma znaczenie ? (normalnie jezdze na 1/4 baku paliwa)
    Zupełnie bez znaczenia.

    Dźwięk z filmiku faktycznie może pochodzić od klapek, ale musiały by być w katastrofalnym stanie. Przede wszystkim zrób test z odpięciem wężyka.
    Jak się pręt urwie to będzie po silniku.
    Ostatnio edytowane przez frugo ; 09-11-2012 o 00:29

Podobne wątki

  1. Mondeo Mk3 2006 2.0-2.2
    By H4X in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 12:22
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 09:18
  3. Ford Mondeo Mk3 (2000-2006) GHIA- IDEALNY 2.0 2006 r.
    By LukaszL in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 09:39
  4. Mondeo MK3 2,2 TDCI 2006
    By MrDarecki in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 17:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów