+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Ford Mondeo MK1 Kombi 1.8TD
    Od
    23 Mar 2012
    Mieszka w
    Myślenice

    Mega problemy zimowe Mondeo

    Witam serdecznie .
    Mam pytanie i bardzo bym prosił o pomoc ...
    Jak widać sypło śniegiem , zresztą nadal sypie z czego wielu z nas nie jest zadowolonych np ja .
    A więc tak , samochód nie odpala mi nawet jak jest minimalna temperatura nie mówię tu o jakiś mrozach tylko np 0 stopni .
    Ma problemy nie odpala , nie wiem co robić , garażu nie mam , a jeździć samochodem muszę codziennie do pracy i nie tylko tam ...
    Mam forda mondeo MK1 kombi 1.8 TD ( 88 KM ) , co robić by odpalał ? w zimie nawet na mrozie , przykrywać go czymś ? a może coś wymienić ? , coś dolewać do baku ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar gossu
    Imię
    Wojtek
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2.0 8v
    Od
    18 Dec 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Świece żarowe sprawdzić . Lub się zapowietrza i dlatego nie chce odpalić pozatym zdrowy akus .
    :

  4. #3
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego trzeba czytać i starać się nie zaśmiecać forum.Poczytaj http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...czyli-problemy



  5. #4
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Ford Mondeo MK1 Kombi 1.8TD
    Od
    23 Mar 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    zbytnio mi to nie pomogło ...

  6. #5
    Zielony listek Awatar Johny6665
    Imię
    Piotrek
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 TD 99'
    Od
    02 Aug 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Świece, filtr paliwa (czy nie robi się galaretka, najlepiej wymienić z olejem), zdrowy aku jw., kompresja, i zapowietrzanie układu paliwowego.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?u=11275&dateline=1346739443&type=profile

    Mondeo MKII 1.8 TD

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imię
    Karol
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MkII Ghia 1.8TD sedan 99r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    U mnie po spadku temperatury ostatnimi dniami mam wielki problem pompka ręczna miękka dopiero po jakichś 15 na ciśnięciach zaczyna twardnieć wtedy mogę odpalić silnik,wcześniej twardniała po 3 wciśnięciach.Wczoraj rano wsiadam do auta grzeje świece i nie chciał odpalić a było +1 na zewnątrz,i właśnie zauważyłem że pompka jest miękka po pompowaniu odpalił spokojnie ale po jakimś czasie jak pochodził na wolnych obrotach falowały obroty a w czasie jazdy przerywał co jakiś czas co jest grane nieszczelność gdzieś jest? Jak było cieplej na zewnątrz nie było takich problemów,zeszłej zimy dopiero poniżej -10 miałem problemy z rozruchem,wyglądało to podobnie tylko wtedy miałem filtr przepływowy bez pompki.
    Ostatnio edytowane przez DjCaro ; 29-10-2012 o 15:10

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo Mk II 1.8 TD 98r, Zafira 2006r 1.9 CDTI
    Od
    26 Nov 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Moim zdaniem to ropa ci zgęstniała u mnie pompka dawała się wcisnąć raz a i tak zapowietrzał się i to właśnie przez pompkę.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imię
    Karol
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MkII Ghia 1.8TD sedan 99r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez adeus Zobacz posta
    Moim zdaniem to ropa ci zgęstniała
    Możliwe to żeby zgęstniała przy -4 w nocy

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo Mk II 1.8 TD 98r, Zafira 2006r 1.9 CDTI
    Od
    26 Nov 2011
    Mieszka w
    Białystok
    U nas na podlasiu doszło do -10. Ja depresator leje już późną jesienią. Myślę że jeżeli pompa ma już trochę nalatane+ zgęstniała ropa+ gdzieś się zapowietrza to może być mega problem. Latem nawet jak się zapowietrza to tego tak nie odczujesz, temperatura spada ropa w większości cpn jeszcze letnia więc gęstnieje i problem rośnie x10. Przerabiałem to u siebie -10 nawet nie wychodziłem do auta bo nie było sensu.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Fordus Zobacz posta
    Ma problemy nie odpala , nie wiem co robić
    co tu doradzać jak nic nie wiadomo o stanie auta.

  12. #11
    Zielony listek Awatar Johny6665
    Imię
    Piotrek
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 TD 99'
    Od
    02 Aug 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Po pierwsze układ musi być szczelny..

    Zamontować pod maską kawałek przeźroczystego przewodu (wtedy będzie widać bąbelki powietrza w razie czego). Dosyć często zapowietrza się przy pompce, u mnie rok temu pompka poszła do wymiany (nowa kosztowała 260zł..), pompa wtryskowa też może już nie mieć siły, żeby nabić ciśnienia, ale zacznij od uszczelnienia układu. Od samego baku, do wtrysków.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?u=11275&dateline=1346739443&type=profile

    Mondeo MKII 1.8 TD

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo Mk II 1.8 TD 98r, Zafira 2006r 1.9 CDTI
    Od
    26 Nov 2011
    Mieszka w
    Białystok
    EWOR części do BMW i FORDA firma z Białegostoku ale prowadzi sprzedaż wysyłkową pompka 140 zł.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Proponuję zacząć od najprostszych rzeczy:
    1. wymiana filtra paliwa - wkład kosztuje coś około 15zł
    2. założyć kawałek przezroczystego przewodu - będzie widać czy nie ma nieszczelności
    3. sprawdzić świece żarowe - zauważyłem pewien objaw u siebie - im bardziej świece zużyte tym dłużej trzeba poczekać od zgaśnięcia kontrolki do usłyszenia pyknięcia przekaźnika grzania świec
    4. dobrze naładować akumulator, wyczyścić klemy na aku i posmarować np wazeliną techniczną lub smarem grafitowym
    5. można przy okazji wymienić filtr powietrza, chociaż na rozruch wielkiego wpływu nie ma (jedynie na ilość spalanego paliwa na 100km)
    Jak to nie pomoże należałoby szukać dalej:
    1. kompresja silnika - raczej tylko warsztat i to taki co ma trochę pojęcia o diesel-u
    2. sprawdzenie wtrysków czy nie leją - zbyt dużo ropy w cylindrach też utrudnia rozruch
    3. sprawdzenie ustawień rozrządu - też raczej warsztat - a w przypadku kiedy dawno był wymieniany lepiej zmienić go przed zimą
    4. jaki olej w silniku? - oleje półsyntetyczne i syntetyczne gęstnieją przy niższych temperaturach niż minerały
    i na koniec sprawdzenie pompy wtryskowej, ale to już niestety duuuże koszty. Paliwo jakiej jakości jest na stacjach każdy wie. Dodatki typu skydd lub stp raczej wskazane.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

Podobne wątki

  1. [MkII] Mega problemy z instalacją
    By dav18 in forum LPG
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 16:06
  2. [TDDi MKIII] Mega wielki problem z Mondeo
    By sz.ryba in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 14:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów