+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59

Wątek: parowanie szyb

  1. #21
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    czyli experymenta wzieły w łeb

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar MiroPL
    Imię
    Mirosław
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    23 Nov 2012
    Mieszka w
    Opole
    U mnie w MK2 to samo, zawsze rano zanim wyjadę na trasę to szyby mam już zaparowane, jak ścieram ściereczką to za chwilę to samo, pomaga dopiero włączenie ogrzewania przedniej szyby.

  4. #23
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2
    Od
    21 Jul 2009
    Mieszka w
    Jarosław
    Może masz wilgotne dywany w aucie?

  5. #24
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    2.0 TDCI
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    MK III, MKIV
    Od
    08 Apr 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Na wilgotne dywany najlepsze gazety zostawione na noc ;] Złapią wilgoć i zatrzymają w sobie. Testowałem eksperyment z pianką do golenia. W łazience działa idealnie, ale w aucie się nie sprawdziła (testowane na Mazdzie 323f).

    Pomógł środek anti-fog. Dostępny w sklepach na działach czystości. Popsikane raz i już trzeci tydzień bez pary

  6. #25
    rustin
    Gość
    Ten środek top jako dokładnie?

    X8 Black

  7. #26
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 1.8 125 km
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    warszawa
    Ja testowalem 'preparat antyroszeniowy' autolandu i byl to pierwszy produkt z tej firmy z ktorego jestem nie zadowolony.Efektu absolutnie brak,nie polecam

    A sprawdzaliscie filtr kabinowy?To chyba w pierwszej kolejnosci trzeba wymienic jak paruja szyby
    Był autobus komunikacji miejskiej
    Jest mondeo MK3 1.8 PB

  8. #27
    Kursant Awatar MiroPL
    Imię
    Mirosław
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    23 Nov 2012
    Mieszka w
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez Mor Zobacz posta
    Na wilgotne dywany najlepsze gazety zostawione na noc ;] Złapią wilgoć i zatrzymają w sobie. Testowałem eksperyment z pianką do golenia. W łazience działa idealnie, ale w aucie się nie sprawdziła (testowane na Mazdzie 323f).

    Pomógł środek anti-fog. Dostępny w sklepach na działach czystości. Popsikane raz i już trzeci tydzień bez pary
    Ostatnio wymieniłem filtr kabinowy ale za dużo to nic nie dało, teraz spróbuję jeszcze z tą gazetą

  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce
    po pierwsze wymiana filtra kabinowego (przynajmniej raz w roku jesienią najlepiej)

    po drugie sprawdzić dywany i gąbkę pod nimi czy nie są mokre - jeśli nie są mokre patrz pkt trzeci jeśli są mokre to pierwsze co to sprawdź czy nie cieknie nagrzewnica (osad na szybie będzie tłustawy i słodkawy - można sprawdzić na języku oczywiście w małej ilości bo monoetyloglikon może zaszkodzić)

    po trzecie odciąg powietrza w bagażniku po lewej stronie w schowku na lewarek - należy sprawdzić czy nie jest zasyfiony, a swoją drogą to wada ''fabryczna'' wielu samochodów, że te odciągi są montowane właśnie tam....

    po czwarte nigdy szyby nie będą niezaparowane na 100% - powietrze jesienno-zimowo-wiosenne oraz deszczowe ma dużą wilgotność i nie ma bata na to tym bardziej, że do auta zasysane jest z zewnątrz do wewnątrz gdzie w cieple się skrapla...pech, że większość powietrza wychodzi pod przednią szybą do tego położoną pod kątem

  10. #29
    rustin
    Gość
    W mk3 w hb też jest taki odciąg?

  11. #30
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce
    w każdym aucie jest, przynajmniej w każdym z moich poprzednich był...niestety u siebie musisz sprawdzić sam....ale w mk3 raczej na pewno - nawet po obu stronach - sprawdzałem. służą także do wyrównywania ciśnienia w aucie jak jest włączony nadmuch czy jak żona trzepie drzwiami

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar skamil89
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    05 Sep 2011
    Mieszka w
    Wójcin
    znajduje sie pewnie za zderzakiem plastik z guma ze w jedna storne przechodzi powietrze a w druga nie...

  13. #32
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Panowie, jak kupiłem MK3 (a było to bardzo niedawno) to nie dało się jeździć bez włączonej klimy bo wszystkie szyby parowały. Wielu "znawców" pisało ze tak musi być i już. Ale ja się uparłem... rozebrałem podszybie, wysuszyłem i wyczyściłem wszystko (ręczniki jednorazowe+sprężone powietrze) pod podszybiem (całą tą wnękę gdzie jest obudowa filtra kabinowego... mechanizm wycieraczek). Potem oczywiście wymieniłem filtr kabinowy, uszczelniłem obudowę filtra i poskładałem wszystko do kupy. Czas około 2 godziny. Efekt taki, że od tamtej pory ani razu klimy nie włączałem a szybki nie parują, a jeśli to baardzo minimalnie. Czasem tylna... ale to wystarczy grzanie włączyć na chwilkę.

  14. #33
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 115 km
    Od
    15 Jan 2012
    Mieszka w
    Żarów
    U mnie też był prolem z parowaniem, szczególnie w zimie jak było w aucie 3-4 osoby co się okazało w aucie był cały czas obieg zamknięty, otwarłem klapkę za filtre kabinowym, narazie jezdze cały czas z otwartą, nie ma kiedy tego zrobić ale szyby już nie parują.

  15. #34
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Zgadza się,ale jest to "patent" na parowanie w czasie jazdy.W czasie kilkugodzinnego postoju,szczególnie przy dużej wilgotności powietrza,ten preparat pomaga.Są to granulki o znacznych właściwościach higroskopijnych.Testowałem to od jesieni ubiegłego roku.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  16. #35
    Kursant Awatar acid311
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo ST220, Peugeot Boxer 3.0 HDI 180 KM
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    30 Jan 2013
    Mieszka w
    Sosnowiec Zagórze :D
    Wystarczy obejrzeć perfekcyjną panią domu mysie szyb pianką do golenia, nie ma bata żeby parowały po tym

  17. #36
    Ostatnio jak bardzo lało zaczeły mi parować tylne szyby w MK1 sedan (z tyłu żona i córka), włączyłem na chwilke ciepły nawiew i przeszło, nie dało się nawet lekko okna otworzyć bo lało a to czasem pomaga. Co ciekawe podczas porządnego mycia Kärcherem ani kropelka do środka się nie dostała, auto szczelne.

  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Możliwe, że zatkany jest odpływ wody z klimatyzacji, sprawdź czy dywaniki pod nogami kierowcy/pasażera nie są wilgne, możliwe też że woda dostaje się inną drogą, może gdzieś dziura jakaś. Tak czy inaczej jak mocno paruje to w aucie gdzieś stoi woda (wsiąknięta pewnie w tapicerkę)

  19. #38
    Nie mam klimy a autko jest suche, to najprawdopodobniej była para wodna która się skoropliła na szybach, wszedzie jest para wodna i zależy to od wilgotności powietrza. Jak pada to wilgotność sięga 70% wiec jest co się skraplać

  20. #39
    Powodem mocnego parowania była sparciała uszelka obudowy filtra kabinowego. Przykleiłem na silikon, narazie spokój od tamtego czasu.

    Co do sztuczek zimowo jesiennych na parowanie szyb.
    Po skończonej jeździe zostawiam na chwilę otwarte auto by temperatura mniejwiecej się zrównała z temp. otoczenia.
    Unikam wtedy niemiłych niespodzianek typu zamarznieta przednia szyba od środka - zaparowała i podmarzła.

  21. #40
    Kursant Awatar benek27-78
    Imię
    Beniamin
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez acid311 Zobacz posta
    Wystarczy obejrzeć perfekcyjną panią domu mysie szyb pianką do golenia, nie ma bata żeby parowały po tym
    O ja ....no na takie patenty to ja nie wpadle az sprawdze w praktyce
    Jesteś w TbG dzwoń : 517-082-291

Podobne wątki

  1. [MkI] Parowanie szyb
    By drake in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 18:45
  2. [MkI] Parowanie szyb
    By Misiek_WR in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 20:58
  3. [MkII] parowanie szyb
    By radzam in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-11-2007, 21:21
  4. Parowanie szyb
    By Banka in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 02-09-2005, 23:30
  5. Parowanie szyb w MK II
    By gnacik in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-07-2005, 03:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów