+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59

Wątek: parowanie szyb

  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez barbarian15 Zobacz posta
    Przypadkiem,będąc w sklepie,natrafiłem na Auto Dry w woreczku 250g. Preparat zadziałał w ok.80%,bo po kilku godzinach postoju,szyby były lekko zamglone.Cóż,duże auto,duża pojemność wnętrza,trzeba będzie dokupić drugie opakowanie.
    Ja przypadkowo kupiłem coś takiego http://dumpoff.pl/ ale jeszcze tego nie testowałem.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pianka działa ale tylko na krótki czas.

  4. #43
    rustin
    Gość
    Mam pytanie ogólnie jak jeździcie z klimatronikiem? Bo jak jest na auto klima wyłączona to jak pada deszcz to szyby parują , jak wezmę kierunek szybę to przestaje.
    Dźwinie to zrobione, że jak nie wybierze się kierunku na szybę to praktycznie nic na nią nie leci. Np w audi kolegi jak jest auto i nie ma kierunku wybranego to i tak lekko dmucha na szybę.

  5. #44
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Mam pytanie ogólnie jak jeździcie z klimatronikiem? Bo jak jest na auto klima wyłączona to jak pada deszcz to szyby parują , jak wezmę kierunek szybę to przestaje.
    Dźwinie to zrobione, że jak nie wybierze się kierunku na szybę to praktycznie nic na nią nie leci. Np w audi kolegi jak jest auto i nie ma kierunku wybranego to i tak lekko dmucha na szybę.
    Ja mam podobnie, czyli jeśli nie wybiorę kierunku nawiewu to wieje wszędzie po trochu.


  6. #45
    rustin
    Gość
    Czy jak nie macie kierunku nawiewu na szybę i wyłączona jest klima to wam parują szyby?

  7. #46
    Nie mam klimy, mam MK1, miałem inne auta. Jak jest okres zimowy to raczej trzeba w 90% używać nawiewu na szybę przednią. Druga rzecz, sprawdź uszczelki przedniej szyby, jak była wymieniana to może być źle wklejona. Sprawdź czy nie masz np. pęknięcia. Sprawdź czy masz wszystko szczelne wokoło przedniej szyby - w MK1 miałem zniszczoną uszczelkę filtra kabinowego i dosłownie lało się do auta - uszczelniłem silikonem. No i chyba najważniejsza sprawa - kiedy wymieniałeś filtr kabinowy ? No i jeszcze mi sie przypomniało - umyj przednią szybę od środka, tłuszcz który się dostaje z oddechem powoduje parowanie szyb, zawsze przed zima myję szyby od środka, najbardziej mnie w....wia tylna.
    Ostatnio edytowane przez foto ; 17-11-2013 o 00:00

  8. #47
    rustin
    Gość
    kolego foto dzięki za rady już trochę jestem na forum i mam 3 mondeo także wszystko co wypisałeś wiem i zrobiłem.
    Pytam czy wam parują szyby jak nie macie nawiewu na nie. U mnie jak nie jest na szybę i pada deszcz to po paru km zaczynają parować jak porządnie w środku się nagrzeje.

  9. #48
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    kolego foto dzięki za rady już trochę jestem na forum i mam 3 mondeo także wszystko co wypisałeś wiem i zrobiłem.
    Pytam czy wam parują szyby jak nie macie nawiewu na nie. U mnie jak nie jest na szybę i pada deszcz to po paru km zaczynają parować jak porządnie w środku się nagrzeje.
    Masz grzaną szybke ?


  10. #49
    Przednia szyba będzie parować bardziej jak jedziesz sam - masz jakąś tam temperaturę i para skrapla się na zimnej szybie, to samo jak wieziesz pasażerów z tyłu - przynajmniej ja tak mam dlatego w tym okresie włączam nawiew na szybę.
    Teraz do Twojego pytania - tak paruja jak jest w aucie zimno i pada deszcz dlatego włączam nawiew na przednia szybę.
    Ale ... jak się w aucie porządnie nagrzeje po przejechaniu około 10km nie mam problemu z parowaniem szyb, przednia czasem lekko paruje podczas deszczu ale jak mam nawiew na kabinę i nogi, wtedy przekręcam na szybę i po kłopocie.
    Oczywiście z grzaniem trzeba zachowac umiar.
    Ostatnio edytowane przez foto ; 17-11-2013 o 00:21

  11. #50
    rustin
    Gość
    Czyli tak jak u mnie.
    Tak mam grzaną.

  12. #51
    To jest tak jak np. z wyjęciem zimnej butelki piwa z lodówki, po chwili jest cała zaparowana.
    Dlatego jak pisałem w zimę zanim zamknę samochód po jeździe to wietrzę go by w miarę wyrównać temperaturę, unikam potem zamarznietych szyb od środka. Czasem jak juz dojeżdżam do domu to wyłączam ogrzewanie jak np. pada śnieg lub leje.

  13. #52
    middy1983
    Gość
    Ja myję zima szyby denaturatem z dodatkowym dodatkiem spirytusu (najczęściej kupuję pół litra najtańszej flaszki w sklepie). Z parowaniem szyb święty anielski.
    By mieć spokój zimą - musimy spełnić kilka warunków:

    1. suche dywaniki
    2. bardzo często suszyć w domu gumy spod nóg (wycieraczki)
    3. mieć sprawne uszczelki w drzwiach a same drzwi dobrze wyregulowane (dociśnięte)
    4. pod tapicerką drzwi (pod boczkami) musi być oryginalna folia na drzwiach! jak jej nie ma - trzeba nakleić inną ale musi być!
    5. zimą gdy sprzątamy auto - myjemy np. boczki, szyby w środku itp. musimy robić to albo w ciepłym garażu by odparowało lub na parkingu - do wody dodawać alkohol. Nie zostawiamy nic mokrego. Możemy też przemyć element podczas sprzątania i od razu wytrzeć na sucho.

    Bardzo ważne jest wietrzenie auta. Wracamy z trasy - nie zostawiamy nagrzanego wnętrza jeśli nie mamy zamiaru już gdzieś jechać. Wietrzymy i wyrównujemy temperatury.
    Ostatnio edytowane przez middy1983 ; 13-02-2014 o 07:32

  14. #53
    Kursant Awatar sztygar
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    12 Jan 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez wild_weasel Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez GeGo Zobacz posta
    wystarczy dobrze natrzeć je pianką do golenia i nastepnie tą pianką umyć lustra a już lustro podczas kąpieli czy prysznica nie zaparuje...
    Stary, jak doszedłeś do takiego rozwiązania?
    Hehe matka potrzebą wynalazku. Ale moim zdaniem działa to na podobnej zasadzie jak patent ze skrobią i ziemniakiem. Aczkolwiek śmiem twierdzić że ziemniak jest skuteczniejszy. Po piance to szybka chyba będzie strasznie tłusta.
    "Aerodynamics is for those who cannot manufacture good engines"

  15. #54
    Mistrz pobocza Awatar Gin
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    kolejny w stajni...
    Od
    22 Jul 2008
    Mieszka w
    Koronowo
    Cytat Zamieszczone przez sztygar Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez wild_weasel Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez GeGo Zobacz posta
    wystarczy dobrze natrzeć je pianką do golenia i nastepnie tą pianką umyć lustra a już lustro podczas kąpieli czy prysznica nie zaparuje...
    Stary, jak doszedłeś do takiego rozwiązania?
    Hehe matka potrzebą wynalazku. Ale moim zdaniem działa to na podobnej zasadzie jak patent ze skrobią i ziemniakiem. Aczkolwiek śmiem twierdzić że ziemniak jest skuteczniejszy. Po piance to szybka chyba będzie strasznie tłusta.
    najlepiej z tego wynika żeby zabierać do auta parę kilo kartofli.... obranych czy w łupinkach?

  16. #55
    Niedzielny kierowca Awatar Mewa_lp
    Imię
    Damian
    Model
    Maverick II
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Wczesniej MK3 1.8 Bp teraz Maverick II '02 3.0 v6
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Bielsk Podlaski
    siema wsyztskim a co myslicie o preparacie rain-x antifog? Niewidzialna wycieraczka jest super to moze i ten preparat tez jest taki sam?

  17. #56
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    Podobno jest całkiem dobry

    --------- z fona ---------
    Citroen C5 2006 2.0 HDI FAP 136 KM, przy 4000 obr/min 320 Nm, przy 2000 obr/min
    W przeszłości
    Ford Mondeo MKIII FL HB 2004 2.0 Duratec 145 KM, przy 6000 obr/min 190 Nm, przy 4500 obr/min
    Ford Fiesta MKIV 1998 1.25 Zetec 16V 75 KM, przy 5200 obr/min 110 Nm, przy 4000 obr/min

  18. #57

    Imię
    Łukasz
    Model
    Octavia II 2.0 TFSI
    Silnik
    2.0
    Od
    30 Nov 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    a parują ci szyby że chcesz od środka coś nakładać ?? mamy wiosnę ciepłe dni i szyby parują jak się filtr z klimy długo nie wymienia

  19. #58
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1,8 110 km + STAG
    Opis
    wół roboczy
    Od
    09 Jan 2014
    Mieszka w
    ŁÓdŹ
    1. umyć dokładnie szyby
    2. wetrzeć kapeczkę szamponu w szybę

  20. #59
    Zielony listek Awatar zibi
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    30 Apr 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Ja używam żwirku silikonowego jako pochłaniacz, kupując niedawno mondeo jak szyby zaparowały moim oczom ukazal sie na tylnich szybach taki napis
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/7c63a8a805435a14
    Załączone miniatury Załączone miniatury 15537021_1296730720388170_274787805_oi.jpg‎  
    Ostatnio edytowane przez zibi ; 12-12-2016 o 13:54

Podobne wątki

  1. [MkI] Parowanie szyb
    By drake in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 18:45
  2. [MkI] Parowanie szyb
    By Misiek_WR in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 20:58
  3. [MkII] parowanie szyb
    By radzam in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-11-2007, 21:21
  4. Parowanie szyb
    By Banka in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 02-09-2005, 23:30
  5. Parowanie szyb w MK II
    By gnacik in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-07-2005, 03:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów