+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 140
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz

    Question Wymiana koła pasowego, napinacza, rolek

    Witam

    Właśnie wróciłem od mechanika po wymianie pasków osprzętu i jestem lekko podłamany
    Podczas wymiany mechanik do mnie zadzwonił, że oprócz pasków i rolki napinacza do wymiany jest też koło pasowe, napinacz i pozostałe rolki. Silnik może chodzi trochę głośniej ale nie ma raczej wibracji. Mechanik powiedział, ze konieczne jest oryginalne koło pasowe (bo się zaraz rozleci) za jakieś 800 zł a reszta nie musi być ale tak czy inaczej wychodzi jakieś 1,5 tys za częsci. Czy faktycznie trzeba to wymieniać po 160 tys. przebiegu? Czy musi być oryginalne koło pasowe? I co się stanie jak się takie koło rozleci?

    Z góry dziękuję za poradę )
    Pawel

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Skierniewice
    Witam, Ja kolo pasowe wymienialem jakos lekko ponad rok temu. Za cala operacje zaplacilem 600zl(czesci+robocizna). Jezdzilem na nowym okolo pol roku, no i sie zaczelo skurczybyk znow sie rozkrecil. Co prawda slychac go mniej niz poprzednika, ale slychac

    Powiem Ci tak. Dowiadywalem sie juz u kilku zrodel, kazdy kogo pytalem, twierdzi ze jezeli takie kolo sie rozleci, to nic nie nabroi w silniku. Poprostu nie bedziesz mial ladowania i klimatyzacji :P poniewaz jedzie na tym kole wlasnie pasek od tych 2 akcesoriow . Dlatego ja juz tego nie naprawiam. Jak sie rozleci to dopiero sie kupi nowe. Z tym ladowaniem moze byc licho, bo jezeli odmowi posluszenia w trasie daleko od domu, to bedziesz musial kombinowac co zrobic Ja ryzykuje, ale szkoda mi kolejnych pieniazkow narazie. Z reszta poczekam az bedzie go slychac o wiele glosniej narazie mi zbytnio nie przeszkadza.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Dziękuję za informacje.
    Rozumiem, że kupiłeś zamiennik koła pasowego i nie wymieniałeś innych elementów. Z tych informacji, które narazie znalazłem wynika, że trzeba wymienić komplet tzn: koło (koniecznie oryginał, znalazłem w necie za 550 zł), napinacz (325 zł zamiennik) i dwie rolki (150 zł). Razem wychodzi zatem 1 tys. + robocizna. Być może przyczyna, że koło znowu sie odezwało to to, że było wymienione tylko koło i to na zamiennik.
    Ale patrząc na ewentualne konsekwencje o których piszesz - czy warto wydać prawie 1,5 tys zł na taką naprawę ?

  5. #4
    Kursant
    Model
    duratec he
    Silnik
    2005
    Od
    26 Dec 2011
    Mieszka w
    Zamość-Irlandia
    Mechamik ci dobrze doradzil z tym orginalnym kołem.Właśnie jestem po dłuższej walce z tym kołem a właściwie z kołami bo było ich dwa nowe i kicha.Te podruby nadają sie na szmelc.Szkoda kasy i nerwów.Ja kupiłem orginał używkę z samochodu z 2006r i jak ręką odjoł

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Faktycznie jak się zastanowić to 200 zł różnicy między oryginałem a podróbką przy tym całym koszcie ew. problemach to prawie nic. Wymieniałeś tylko koło? Nie zalecali wymiany reszty części?

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Skierniewice
    Pawel, sluchaj.. Ja mialem powiedziane ze to kolo to ta sama marka co mialem obecnie W sumie, nie dam 100% gwarancji ze takie bylo :P to byl moj " jednorazowy mechanik" poniewaz moj mial zajete rece, a ja balem sie o konsekwencje tego "klekotania" bo uwierz, myslalem ze za chwile silnik wypadnie z ramy Jechalem przez 15 km, 40 na godzine, bo sie poprostu balem... Wymienil mi tylko kolo, powiedzial ze sie rozkrecilo i trzeba dac nowe, wiec tak bylo zrobione, nie bylo mowy o wymianie reszty czesci.. Spokoj byl tak jak mowilem przez pol roku okolo. Problem powrocil, ale musze powiedziec ze glosnosc tego stukania sie nie powieksza( nie przeszkadza mi). caly czas jest na tym samym poziomie.. Juz nieraz, zagladaly mi rozne osoby pod maske( przy wymianie innych rzeczy, czy tez przypadkowo), tak zeby uspokoic siebie i miec pewnosc ze to kolo pasowe powrocilo.. 90% tych osob, mowilo ze to faktycznie kolo.. widac nawet ze lekko "boksuje". Rowniez tez osoby mowily, w tym moj zaufany mechanik, ktory pomaga mi juz jakis czas.. jakie konsekwencje beda tego, jezeli to kolo sie rozleci. Czyli tak jak pisalem. Zerwie pasek, nie bedzie ladowania i klimy, ale silnikowi nie ma prawa sie nic stac.. Kolo nie ingeruje w blok silnika czy tez inny osprzet. Najgorsze jest to ze jak sie rozleci w trasie, a bedziesz daleko od domu wlasnie, to bedzie problem :P bo dlugo nie pojedziesz bez ladowania

    Milej zabawy z tym fantem :P gdzies czytalem na forum, ze jest pewien zamiennik tego kola, bardzo wytrzymaly i wszyscy go chwala ale jak to jest, nie powiem

    ps. przepraszam za czeste uzywanie slowo " kolo" ale nie mialem sily zbyt myslec nad tym co wypisuje :P
    Ostatnio edytowane przez Problem ; 08-11-2012 o 23:35

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Dziękuję za życzenia
    Z tego co piszesz to u Ciebie był jakiś dramat z tym klekotaniem. U mnie jest o wiele ciszej ale faktycznie trochę słychać. Zastanawiam się więc czy mechanik nie chciał mnie trochę naciągnąć przyspieszając wymanę. Narazie chyba ograniczę się do obserwacji ... i zastanawiania się czy tylko koło czy reszta też

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Skierniewice
    Najlepsze bylo to, ze gdy odpalilem go na parkingu pod tesco, to wszystko bylo elegancko, przejechalem do domu 10km, stanalem.. zostawilem pracujacy samochod na minute( turbo studze ) wracam, a tu tak napiernicza, jakby conajmniej silnik sie rozlatywal... Przestraszony odrazu zgasilem auto.. 15 minut stalem i nie wiedzialem co sie dzieje, wkoncu odpalilem furmanke, halasu nie ma.. Ale ale.. wlaczylem klimatyzacje i znow .

    Roznie z tym bylo, raz na jakis czas bez obciazenia parkotal, a nieraz odwrotnie Mechanik wymienil to ustrojstwo i problem znikl na jakis czas.

    Tak jak wspomnialem, od pol roku jezdze na znow halasujacym kole pasowym i rowniez jak wspominalem juz, jest o wiele wiele wiele cichsze niz poprzednik Takze narazie, ryzykuje i jezdze Co prawda, co jakis czas na wolnych obrotach slysze jak delikatnie pasek piszczy. Zobaczymy jak to bedzie.

    Pozdrawiam

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez Problem Zobacz posta
    samochod na minute( turbo studze )
    wystarczy kilka-kilkanscie sekund, chodzi o to żeby wirnik się zatrzymał

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Skierniewice
    Aha ok Bede wiedzial na przyszlosc, a mozesz mi tak przyblizyc po co to zatrzymywanie wirnika? Ja kiedys wyczytalem, zeby zostawic samochod na chwile, zeby olej w turbo ostudzic. O wirniku nic nie slyszalem.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    jak jest zgaszony silnik to wirnik kręci się na sucho przez co może się zatrzeć (prędzej czy później).
    Też początkowo czekałem z zegarkiem w ręku minimu miniutę, ale po tem ktoś mądrzejszy ode mnie wyprowadził mnie z błędu

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Dzisiaj byłem u innego mechanika, do którego mam większe zaufanie. Kilka minut posłuchał jak chodzi silnik na wolnych obrotach i stwierdził, że nie jest tak źle chociaż koło pasowe słychać. A słychać głownie dlatego, że ten który wymieniał paski bez sensu ściągłą te koło co razem założeniem spowodowało że uszkodzenia koła się nasiliły(matoł ). Mechanik powiedział wystarczy wymienić samo pasowe i uszczelkę pod kołem (tamten matoł stwierdził że podobno cieknie olej z tej uszczelki). Mam nadzieję że oryginalne koło załatwi sprawę

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Skierniewice
    Czyli bedziesz naprawial ?

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Nie mam specjalnie wyjścia. Po "naprawie" pasków przez poprzedniego mechanika, na wolnych obrotach wyraźnie słychać większy hałas koła a nawet jest lekkie drganie na kierownicy. Jak nie wymienię teraz tego koła to za chwilę wszystko co jest na pasku się rozleci. Jeżdzę trochę w trasy i nie chcę ryzykować stania w polu jak koło padnie. A poza tym jest jeszcze sprawa tego wycieku pod kołem.
    Inna sprawa, że zacząłem się już przygotowywać mentalnie do kompleksowej naprawy za 1,5 tys. teraz powinno byc jakieś 850 zł więc łatwiej zaakceptować ;-)
    Jeśli ktoś jeszcze wymieniał tylko koło pasowe to będę bardzo wdzięczny za informacje jak po pewnym czasie koło się zachowywało

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pawelmond ; 11-11-2012 o 13:24

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Skierniewice
    No to powodzenia Oby Ci sie udalo to zrobic porzadnie

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    Cytat Zamieszczone przez pawelmond Zobacz posta
    Dzisiaj byłem u innego mechanika, do którego mam większe zaufanie. Kilka minut posłuchał jak chodzi silnik na wolnych obrotach i stwierdził, że nie jest tak źle chociaż koło pasowe słychać. A słychać głownie dlatego, że ten który wymieniał paski bez sensu ściągłą te koło co razem założeniem spowodowało że uszkodzenia koła się nasiliły(matoł ). Mechanik powiedział wystarczy wymienić samo pasowe i uszczelkę pod kołem (tamten matoł stwierdził że podobno cieknie olej z tej uszczelki). Mam nadzieję że oryginalne koło załatwi sprawę

    Może napisz jeszcze raz o co ci chodziło w tym poście bo ja naprawdę nie rozumie jedyne co zrozumiałem iż ten pierwszy mechanik niepotrzebnie ściągał to koło bo teraz nasiliły się te objawy

  18. #17
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Podsumowując post:
    Na ostatnim przeglądzie (160 tys.) stwierdzili, że mam stare popękane paski do osprzętu i trzeba koniecznie wymienić. Ponieważ mój mechanik nie miał specjalnego klucza do odkręcenia napinacza pojechał do gościa który specjalizuje się w fordach. Ten w czasie wymiany zadzwonił do mnie z informacją że koło pasowe (które ma właśnie w ręce), napinacz, rolki, uszczelka pod kołem są do wymiany i że moze mi to zrobić za 2 tys. Powiedziałem, że nie mam tyle kasy i proszę o złożenie wszystkiego z powrotem (tym bardziej, że wcześniej nie czułem żadnej nieprawidłowości).
    Okazało się, że po odbiorze auta usłyszałem stukot i poczułem drżęnie na kierwonicy. Forumowicze radzili, żeby raczej wymieniać całość i koniecznie oryginał koła pasowego. Wczoraj byłem u innego mechanika, który stwierdził, że nie trzeba wymieniać jednak całości ale tylko koło (słychać turkot koła, ale rolki pracują dość cicho) i uszczelkę jeśli faktycznie cieknie olej.

    Mam prośbę o informację od forumowiczów jakie mieli doświadczenia po wymianie samego koła. Czy wszystko było ok, czy jednak trzeba było po jakimś czasie wymieniać wszystko ?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pawelmond ; 11-11-2012 o 16:15

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    skoro wymienił sam pasek to normalne ze tak się stało.nowy pasek jest sztywny i krótszy wszystko było mocniej naprężone,a tu jest wielka księga ten temat i moje rozwiązanie przeczytaj co ja zamontowałem i mam spokój.

    http://forum.fordclubpolska.org/show...51#post1880151

  20. #19
    Donvienmarton
    Gość
    Kolo pasowe kosztuje 300zl. ale po jakims czasie problem powroci. Mozna go zniwelowac na stale ale wtedy trzeba wymienic kolko na pradnicy (Lichtmaschine). Trzeba znalezc w internecie" Lima-schop.de" potem Freilauft-Riemerscheibe für Lima Citroen, Fiat, Lancia, Peugot. Art. Nr.10865-91278 Pasuje tylko do: Ford Galaxy/ S Max 2,2 TDCi /Ford Mondeo2.0 TDCi Cena 39,95 EUR Uwaga, nie z kazdej pradnicy mozna zdjac kolo! Jezeli potrzebny bedzie specjalny klucz, to mozna go nabyc z tej samej strony za 12 EUR.

  21. #20
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Dziękuję za informację.
    A co z zresztą elementów? Trzeba wymieniać napinacz i rolki? Dodam, że dzisiaj usłyszałem piski dochodzące z okolic paska ale nie wiem, który dokładnie element popiskuje...

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana napinacza+kola pasowego, jaka cena?
    By orbitek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 19:47
  2. [TDCi MKIII] po wymianie koła pasowego i napinacza nadal głośny silnik TCI
    By laurin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 17:03
  3. [MkIII] Stuki po wymianie napinacza+koła+rolek+paska=ZONK
    By Wypij in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-11-2008, 15:02
  4. [MkIII] Wymiana koła pasowego na wale
    By bover in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 22:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów