+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    [MkII] 2.5 V6 Automat

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników MONDKA

    Przymierzam się do kupna takiego auta z 1998 r. z przebiegiem 97.000 km (tak wiem jest skandalicznie niski, ale jest na to książka serwisowa, auto wygląda na ten przebieg - kierownica, fotele itd - w związku z tym na 99% jestem pewny tego przebiegu)

    Mam pytanie do użytkowników tego modelu ... jak wygląda kwestia spalania przy automatycznej skrzyni biegów, jak z awaryjnością...silnika, skrzyni, klimy, zawieszenia, na co zwrócić uwagę przy kupnie! Ogólnie auto podoba mi się....i że tak powiem szukam czegoś co mogłoby mnie do niego zniechęcić....


    Acha....jedna ważna sprawa...jak wygląda sprwa z rozrządem w tym silnku...kiedy książkowo wymiana, jaki koszt?
    gdzieś czytałem o łancuchu...ale czy w 2.5 V6 jest łańcuch?? czy pasek??

    Wszystkim serdecznie dziękuję za odpowiedzi ( z góry)
    Pozdrawiam
    Jacek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm

    Re: [MkII] 2.5 V6 Automat

    Cytat Zamieszczone przez Placek
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników MONDKA

    Przymierzam się do kupna takiego auta z 1998 r. z przebiegiem 97.000 km (tak wiem jest skandalicznie niski, ale jest na to książka serwisowa, auto wygląda na ten przebieg - kierownica, fotele itd - w związku z tym na 99% jestem pewny tego przebiegu)
    Książka serwisowa to koszt 10 Euro.

    Mam pytanie do użytkowników tego modelu ... jak wygląda kwestia spalania przy automatycznej skrzyni biegów, jak z awaryjnością...silnika, skrzyni, klimy, zawieszenia, na co zwrócić uwagę przy kupnie! Ogólnie auto podoba mi się....i że tak powiem szukam czegoś co mogłoby mnie do niego zniechęcić....
    Nic prostszego, użyj opcji "szukaj" i poczytaj jak sprawuje się automat w V6 w Mondeo.

    Acha....jedna ważna sprawa...jak wygląda sprwa z rozrządem w tym silnku...kiedy książkowo wymiana, jaki koszt?
    gdzieś czytałem o łancuchu...ale czy w 2.5 V6 jest łańcuch?? czy pasek??
    Jest łańcuch, teoretycznie wytrzymuje całe "życie" samochodu.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Lipa
    Imię
    Paweł
    Opis
    Audi a6c6 3.0 TDI quattro
    Od
    31 Mar 2005
    Mieszka w
    Jantar
    Z tego to co czytałem do tej pory to automa i mondeo z tym silnikiem to jakieś nieporozumienie, zwłaszcza jeśli nie ma sie jego od poczatku często nawala psuje sie, a koszy sa bardzo duże z ew naprawą. Podobno lepiej ta skrzynia spisuje sie ze słabszymi silnikami. Wpisz w wyszukiwarce, a napewno znajdziesz kila, może kilkadziesiąć postów na intersujący ciebie temat.

    Pozdrawiam!!!

  5. #4

    Re: [MkII] 2.5 V6 Automat

    Książka serwisowa to koszt 10 Euro.

    Nie w tym przypadku....tego jestem pewien... na te 99%))

    Nic prostszego, użyj opcji "szukaj" i poczytaj jak sprawuje się automat w V6 w Mondeo.


    używałem...ale za wiele nie znalazłem...albo tak szukałem....


    Jest łańcuch, teoretycznie wytrzymuje całe "życie" samochodu


    to jest argument...który jeszcze bardziej mnie przekonuje do tego auta....

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    To poszukaj tak - wpisz dwa słowa: automat v6 i zaznacz, że ma znaleźć posty, w których występują obydwa słowa.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Od
    31 Dec 2005
    Mieszka w
    Siechnice/Wrocław
    No to sie wypowiem. Kupilem i jestem zadowolony
    Zawieszenie itp. to wszystko pikus - sprawdz jak sie zachowuje automat, czy nie ma "przeskokow" pomiedzy zmiana biegow. Przejedz sie kilkadziesiat!!! km tak, zeby dobrze nagrzac olej w skrzyni - jezeli zauwazysz migotanie kontrolki "overdive" (o/d na panelu przy licznikach) to daruj sobie zakup auta.

    Automat to naprawde bardzo fajna sprawa, ale musi byc sprawny. Wszelkie naprawy sa kosztowne - tzn jezeli auto jezdzi i miga "overdrive" i szybko pojedzie sie do serwisu to koszty moga byc niewielke. Ale jezeli podarujesz sobie od razu naprawe - to po totalnej awarii zaplacisz krocie.

    Silnik V6 to rewelacja :metal - fakt, ze ma rowniez swoje minusy (przepustnice itp). Generalnie, jak sie o niego dba to bedzie jezdzil latami bez awarii. Co do napraw, to niestety, ale musisz znalezc "odpowiedni" serwis - nie kazdy chce sie podjac chociazby wyciagniecia rozrusznika (malo miejsca, kupa rzeczy do rozebrania itp).

    Spalanie - wszystko zalezy od nogi Ja praktycznie jezdze tylko na gazie i wychodzi w okolicach 13-15 l (trasa mieszana). Ale nie zaluje mocy a 15 l to juz przy wlaczonym trybie psychopaty (czyt. opcji sport). Przy normalnej jezdzie udalo mi sie zmiescic w 12 l.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey

    Re: [MkII] 2.5 V6 Automat

    Cytat Zamieszczone przez Placek
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników MONDKA

    Przymierzam się do kupna takiego auta z 1998 r. z przebiegiem 97.000 km (tak wiem jest skandalicznie niski, ale jest na to książka serwisowa, auto wygląda na ten przebieg - kierownica, fotele itd - w związku z tym na 99% jestem pewny tego przebiegu)
    Dokładnie jakbym swego widział w chwili kupna! Wszystko się zgadza, przebieg, książka z wpisami, stan w środku i na zewnątrz auta również wyśmienity. Tylko u mnie skrzynia manualna siedzi.
    Niestety dość szybko okazało się, że stałem się ofiarą niezłej mistyfikacji...
    Bardzo kosztownej mistyfikacji...
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  9. #8
    Panowie....i Panie...jeżeli są

    Z autem do którego się przymierzam jest wszystko ok. Książka serwisowa, auto, przebieg itd autentyk! Zasadniczo rzecz biorąc jestem zdecydowany...ale....
    i właśnie to ale nie daje mi spokoju...przeglądam forum i czytam Wasze opinie o Mondku i są raczej pochlebne...ale znajomy mechanik uczulił mnie na zawieszenie, tłumiki (podobno, zeby ostatni tłumik wymienić trzeba zawieche opuścić...ale to podobno) i spalanie...
    o silniku raczej pozytywnie się wypowiadał...ewentualnie spalanie w okolicach 14 l. (choć jak czytam forum to jest raczej 2-3 l. mniejsze z Waszych wypowiedzi), co nie jest bez znaczenia, bo wykluczam gazowanie auta...a cena benzyny...wiadomo rośnie

    w "archiwum" postów poczytałem, ale czy moglibyście jako użytkownicy tego auta, krótko napisać dlaczego warto je kupić, albo czemu przemyślec głębiej decyzję...dziękuję z góry za wszystkie wypowiedzi...zwłaszcza tych, którzy mają MK II V6

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Ja bym odradzał a nie namawiał. Jeśli więc takich głosów nie poszukujesz, to się nie wypowiem
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  11. #10
    a dlaczego byś odradzał... ?
    takie głosy również są mi potrzebne...

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Zarzuty do V6:
    1. Duratec to dość wrażliwy silnik i praktycznie nieremontowalny,
    2. Ciężko znaleźć mechanika, który będzie potrafił go serwisować (przynajmniej w mojej wiosce),
    3. Części zamienne są dość drogie.
    Zarzuty do MDO generalnie:
    1. Kiepska blacharka (rdza na porządku dziennym a auto mam bezwypadkowe),
    2. Średnia jakość wykończenia (nie trzeba iść na koncert zespołu garażowego by nasłuchać się kakofonii, wystarczy pojeździć Mondeo)
    3. Zawodne wyposażenie dodatkowe (rdzewiejące zamki, zacinające się szyby elektryczne, wadliwa regulacja elektryczna fotela, usterki grzanej szyby, można tak mnożyć)
    4. Mnóstwo drażniących drobiazgów (że wymienię chociażby rdzewiejące elementy aluminiowe uszczelek w drzwiach co powoduje rysowanie się szyb, czy samobrudzące się reflektory)

    Konkluzja:
    Mimo tych wad polubiłem swe Mondeo i będę nim jeździł do śmierci (biorąc pod uwagę jakość tego auta - prędzej zejdzie Ford). Jednakże jest to mój ostatni samochód tego producenta.
    Never again!
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Zarzuty do V6:
    1. Duratec to dość wrażliwy silnik i praktycznie nieremontowalny,
    2. Ciężko znaleźć mechanika, który będzie potrafił go serwisować (przynajmniej w mojej wiosce),
    3. Części zamienne są dość drogie.
    Zarzuty do MDO generalnie:
    1. Kiepska blacharka (rdza na porządku dziennym a auto mam bezwypadkowe),
    2. Średnia jakość wykończenia (nie trzeba iść na koncert zespołu garażowego by nasłuchać się kakofonii, wystarczy pojeździć Mondeo)
    3. Zawodne wyposażenie dodatkowe (rdzewiejące zamki, zacinające się szyby elektryczne, wadliwa regulacja elektryczna fotela, usterki grzanej szyby, można tak mnożyć)
    4. Mnóstwo drażniących drobiazgów (że wymienię chociażby rdzewiejące elementy aluminiowe uszczelek w drzwiach co powoduje rysowanie się szyb, czy samobrudzące się reflektory)

    Konkluzja:
    Mimo tych wad polubiłem swe Mondeo i będę nim jeździł do śmierci (biorąc pod uwagę jakość tego auta - prędzej zejdzie Ford). Jednakże jest to mój ostatni samochód tego producenta.
    Never again!
    kolega kupil grata z zagranicy i mysli ze wzystkie mdo a szczegolnie 2.5 to graty... co za beznadziejna opinia.... fakt ze silniki sa delikatne ale KTO KUPUJE LIMUZYNE DO JAZDY SPORTOWEJ?????? ostatni polglowek!!! to ze mdo 2.5 ma 170kucy (teoretycznie) nie mowi o nim ze jest wyscigowka (przypomne ze masa auta to prawie 1,5 tony!!!)fakt ze po 8 latach nalezy odswiezyc lakier (chyba ze komus jest to obojetne)
    co do automaty to nim zacznie ktos jezdzic z taka skrzynia to proponuje zapoznac sie jak dziala ze obsluga jej moze byc wygodna i dlugotrwala z tym ze trzeba o nia dbac...

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jak Ci się podoba , podepnij go pod kompa i niech jakiś fachowiec luknie na silnik - wycieki itd , co do automatu , różnie bywa , w najgorszym wypadku wymienisz skrzynie na manual za 1000 pln....spalanie u mnie [ manual ] 11 litrów średnie , trasa 8 .ogólnie polecam ten silnik jak MDO to najlepiej 2,5V6..........Co do korozji to nie jest tak żle , zależy co kupisz , mój nie ma ani śladu rudej 97r.A tłumiki , nic nie trzeba rozpinać.

  15. #14
    a w ogole to jaka cene chcesz za niego zaplacic? kupuj V6 jak ktos dbał to bedzie dobrze, ale sprawdz skrzynie bo lubią padać po ok 100 tys km
    FORD MONDEO I 2.5 V6 + LPG - WERSJA EXECUTIVE 96R. -HATCHBACK- AUTOMAT

    był ....

  16. #15
    VeruS
    Gość
    czołem,

    Mam contoura - odpowiednik mondeo. Niestety na maualnej skrzyni biegów. Za to z autopsji i własnych doświadczeń ... radzę... wsiadaj i jedź samochodem, jeździj nawet godzinę. Jeżeli będą pytać, czy zamierzasz tak długo, to zawsze możesz zapytać czy mają coś do ukrycia. Wyjedź na trasę. Sprawdź czy wszystkie tryby pracy skrzyni biegów działają prawidłowo. Pojedź do serwisu czy dobrego warsztatu aby sprawdzili olej w skrzyni biegów. Dobry mechanik jest w stanie stwierdzić co się dzieje po wyglądzie i zapachu oleju. Jeżeli nie będziesz miał takiego mechanika to po jeździe wyciągnij bagnet sprawdzania oleju w skrzyni biegów i sprawdź wygląd oleju - czy jest czysty, jaki ma kolor, czy nie jest wodnisty i bardzo ważne, jaki ma zapach. Jeżeli poczujesz zapach palonej tarczy sprzęgła lub przegrzanych hamulców... zapomnij o aucie

    Po za tym. Auto jest wdzięczne. Mój silnik ma 260k km. i nie narzekam,... bierze już olej ale ... ma swoje lata i kilometry. Co do napraw i serwisowania musisz unikać mechaników którzy rzucają się i mówią, że wiedzą wszystko. Z pewnością wykończą autko. Większość mechaników z mózgiem będzie unikało Ciebie jak ognia. Większość prac przy samochodzie wykonuję sam ;/

    Wracając do skrzyni biegów. Proponował bym aby któryś z kolegów mających automat opisał jak powinna zachowywać się sprawna skrzynia biegów. Jak się zachowuję w przypadku ostrego depnięcia, podczas redukowania, zwalniania. ... Nie odsyłacie do google.. Tak jest najłatwiej

  17. #16
    VeruS
    Gość
    zerknij na to:

    http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=24830

    Za link podziękowania userowi "frompoland"

    Link dotyczy oleju... ale jak pogrzebiesz to dowiesz się więcej detali

  18. #17
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Skrzynie automatyczne w MK2 to porażka, co do silników V6 to są baardzo fajne jak się nie:
    - przegrzewają (termostat pada)
    - biorą oleju (bo były przegrzane i poszły uszczelnienia tłoków)
    - puszczają przez uszczelkę pod głowicą (wodę, olej itp).
    Raz przegrzana Vka to masakra w późniejszym użytkowaniu. Poza tym jak jeździsz po mieście to trza mieć gaz, a to koszt rzędu 5 tysi jak przyjdzie założyć.

  19. #18
    VeruS
    Gość
    moja V-ka na trasie pali DO 14 litrów gazu. po mieście... zależnie od tego jak jeżdżę... potrafi wciągnąć do 21 litrów gazu.

    P.S. Mam gaz II generacji.. nie sekwencje... zapłaciłem 2500 PLN i co jak co... ale nie mogę powiedzieć abym miał problemy... Nie można dać wpuścić się w maliny. Wszyscy mówią, że tylko sekwencja... potem jeszcze wsadzą butlę w miejsce koła zapasowego abyś tankował co 15 km. Minimum 60 litrów, a najlepiej 80 litrów. Ja zmieniłem z 60 na 80.

    Pozdrawiam

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez VeruS
    moja V-ka na trasie pali DO 14 litrów gazu. po mieście... zależnie od tego jak jeżdżę... potrafi wciągnąć do 21 litrów gazu.

    P.S. Mam gaz II generacji.. nie sekwencje... zapłaciłem 2500 PLN i co jak co... ale nie mogę powiedzieć abym miał problemy... Nie można dać wpuścić się w maliny. Wszyscy mówią, że tylko sekwencja... potem jeszcze wsadzą butlę w miejsce koła zapasowego abyś tankował co 15 km. Minimum 60 litrów, a najlepiej 80 litrów. Ja zmieniłem z 60 na 80.

    Pozdrawiam
    Do zwykłej V-ki tez chyba bym pewnie wsadził II-gą generację, ale nie po to dopłacałem kupę kasy do ST, aby go dławić zwężką gazową - dlatego mam sekwencję i juęździ cacy.

    Do kombi w miejsce koła zapasowego weszła u mnie butla 60 literków i starcza mi to na 350km normalnej jazdy - jakbym chciał po emerycku pojeździć, to zapewne z 450km bym na niej przejechał.
    W moim przypadku butla za siedzenia odpada - zbyt często mam bagaznik na fula zapakowany
    Kwatery na lato w Gdansku

  21. #20
    VeruS
    Gość
    Gdy kupowałem mojego nie wiedziałem, co oznacza SVT czy ST. Nawet nie miałem pojęcia, że są takie wersje...

    SVT uznałem za oznaczenie inne do SE, SLT czy jeszcze co innego...

    Na sekwencję chyba nie będę przechodził... Za to zastanawiam się nag tak ładnie zwanym gaźnikiem BRC... Tylko czasu mało aby się za tym tematem pokręcić i sprawdzić czy będzie git czy nie...

    Co do dystansu zazwyczaj jak wsiadam do autka to robię 400 - 700 km... kiedy musiałem tankować co 300 km... było to dla mnie męczące. Obecnie przynajmniej krótszą trasę robię bez postoju

Podobne wątki

  1. [ST200] 2.5v6 automat
    By MariuszC in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 22:45
  2. [MkIII] automat
    By kruryx in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 14:38
  3. [MkI] automat
    By Marvolo_de in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2007, 02:00
  4. [MkI] [automat] automat nie zmienia biegów
    By mondio in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2005, 21:23
  5. [MkII] 1.8B automat
    By kmarek in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2005, 23:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów