+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo MK2
    Od
    14 Nov 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych

    nawiew tylko na przednią szybę

    Witam wszystkich. Wiem, że ten temat już był, lecz żadna odpowiedź nie okazała się skuteczna. Problem wygląda następująco: nawiew jest tylko na przednią szybę, bez względu na ustawienia. Od jakiegoś czasu w momencie kiedy mam przełączone na nawiew na twarz, od czasu do czasu czuję, że powietrze leci. Słychać charakterystyczne syczenie z czarnego kabelka wchodzącego w pokrętło regulacji mocy nawiewu. Wymiana panelu nie rozwiązala problemu. znalazłem także elementy zielonej gumki o której się tak powszechnie mówi, lecz przy zółtym kablu, usunałem jej resztki i w dalszym ciągu nic. Prosze o porady gdzie może leżec przyczyna

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Wężyki i podciśnienie sprawdzone?

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo MK2
    Od
    14 Nov 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych
    w jaki sposób to zrobić? z tego co się orientuję to pod kierownicą jest akumulator podcisnienia do którego podpięte są dwie wtyczki. Po wyciągnieciu jednej z nich, syczenie na kablach ustawalo. Kabeli także próbowałem przetkać, wciskalem kawałek drucika do każdego wężyka z każdej strony, niestety nic to nie dało. Nie rozbierałem jeszcze całego pokrętła regulacji obrotów, czy ta zielona gumka mogła również tam wpaść? usuwałem ją tylko z wierzchu, oraz na obrzerzach weżyka. dodam także, że probówałem zatkać czarny przewód z którego dobiegało syczenie, natomiast również to nie pomoglo
    Ostatnio edytowane przez brevo ; 14-11-2012 o 14:38

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Ten post dotyczący gumki czytałeś?http://img19.imageshack.us/img19/3876/img1693i.jpg
    Ostatnio edytowane przez barbarian15 ; 14-11-2012 o 15:01

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo MK2
    Od
    14 Nov 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez barbarian15 Zobacz posta
    Ten post dotyczący gumki czytałeś?http://img19.imageshack.us/img19/3876/img1693i.jpg
    to o tą gumkę chodzi? nie taką otoczke przy wlocie zółtego kabla w regulacji mocy nawiewu?

  7. #6
    Zielony listek Awatar Stawros
    Opis
    ford
    Od
    05 Oct 2008
    Mieszka w
    Katowice
    miałem ten sam problem z takimi samymi objawami. generalnie u mnie nie chodziło o pod ciśnienie tylko o sam mechanizm nieprzełączania nawiewów. Mianowicie gumka w pokrętle z biegiem czasu się wytarła i już nie trzymała ciśnienia skąd też to syczenie a fordowski patent jest tak zrobiony że czy usterce wieje na szybę. Proponuje rozkręcić pokrętło, nasmarować a jeśli nie pomoże to niestety zakup nowego będzie niezbędny...

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    Cytat Zamieszczone przez Stawros Zobacz posta
    jeśli nie pomoże to niestety zakup nowego będzie niezbędny...
    Niekoniecznie
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167835
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Jeżdżę Dieslem bo Mnie stać
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar tomasz1
    Opis
    Laguna 1.8 PB 120ps Privilege - Mondeo MK II 1.8
    Od
    05 Feb 2010
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez pleban Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Stawros Zobacz posta
    jeśli nie pomoże to niestety zakup nowego będzie niezbędny...
    Niekoniecznie
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167835
    Kolega z fcp mój pomysł wykorzystał i sprzedaje
    U mnie ponad rok już działa
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...animacja-gumki

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8 TD
    Od
    27 Jun 2012
    Mieszka w
    Mielec
    Wymiana panelu nie rozwiązala problemu. znalazłem także elementy zielonej gumki o której się tak powszechnie mówi, lecz przy zółtym kablu, usunałem jej resztki i w dalszym ciągu nic. Prosze o porady gdzie może leżec przyczyna[/QUOTE]

    Mówisz że wymieniłeś panel, a sprawdziłeś jak w nowym panelu wygląda "zielona gumka" ??
    To ona steruje nawiewami więc jeżeli jej nie ma bądź jest w kiepskim stanie to problem jest dalej.
    Musisz rozebrać przełącznik siły nawiewu i sprawdzić jaka jest sytuacja. Jeżeli potrzebujesz dokładnej instrukcji jak to zrobić napisz na e-mail gwitold@poczta.onet.pl wyślę Ci dokładną instrukcję ze zdjęciami.
    Pozdrawiam
    Witek

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar tomasz1
    Opis
    Laguna 1.8 PB 120ps Privilege - Mondeo MK II 1.8
    Od
    05 Feb 2010
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez witekg. Zobacz posta
    Jeżeli potrzebujesz dokładnej instrukcji jak to zrobić napisz na e-mail gwitold@poczta.onet.pl wyślę Ci dokładną instrukcję ze zdjęciami.
    Pozdrawiam
    Witek
    Może kolega zamieści na forum dokładną instrukcje co wszyscy mogli by z niej korzystać.

    Jak dorobiłem tzw gumkę wysłałem kolegom z forum za darmo.

    Myślę że dokładną instrukcje ze zdjęciami mógłbyś się z nią podzielić a nie wysyłać prywatnie na maila.

  12. #11
    Kursant
    Opis
    mondeo18td
    Od
    31 Mar 2012
    Mieszka w
    ząbkowice śl
    Ja sie pałowałem z tym 3 miesiące u mnie problem w tym że do żadnych przełączników nie dochodzi żadne podciśnienie,nic nie słychać ani nic czuć.Wieje na szybe i troszeczke na boczne i tak zostawie ,musiałbym chyba cały kokpit rozbierać a na to już nie ma czasu pod chmurką robić

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez elizabet Zobacz posta
    nie dochodzi żadne podciśnienie
    albo spadł gdzieś wężyk podciśnienia albo pompka siadła

  14. #13
    Kursant
    Opis
    mondeo18td
    Od
    31 Mar 2012
    Mieszka w
    ząbkowice śl
    Jaka pompka jeśli można spytać ,u mnie jeden wężyk wychodzi z kolektora ssącego drugi z jakiegoś ustrojstwa pod machą na podszybiu od strony kierowcy łączą sie trójnikiem i jeden idzie pod kokpit

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8 TD
    Od
    27 Jun 2012
    Mieszka w
    Mielec
    Cytat Zamieszczone przez tomasz1 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez witekg. Zobacz posta
    Jeżeli potrzebujesz dokładnej instrukcji jak to zrobić napisz na e-mail gwitold@poczta.onet.pl wyślę Ci dokładną instrukcję ze zdjęciami.
    Pozdrawiam
    Witek
    Może kolega zamieści na forum dokładną instrukcje co wszyscy mogli by z niej korzystać.

    Jak dorobiłem tzw gumkę wysłałem kolegom z forum za darmo.

    Myślę że dokładną instrukcje ze zdjęciami mógłbyś się z nią podzielić a nie wysyłać prywatnie na maila.
    Nie ma problemu instrukcję chętnie zamieszczę tylko jak tu dołączyć zdjęcia ????
    A jeżeli chodzi o gumkę to czytałem kolego twoje posty "tomasz1" i nawet pytałem Cię jak Ci idzie praca nad Zieloną Gumką, bo sam miałem ten problem ale niestety nie miałeś takiej gumki żeby mi ją sprzedać. Więc zrobiłem projekt wykonałem formę na maszynie numerycznej i teraz mogę produkować powtarzalne Gumki. A ponieważ taka forma nie jest tania to chcę trochę odzyskać kasy. No i dodatkowo nie jest to gumka z silikonu czy czegoś podobnego, tak jak oryginał, tylko z gumy. Więc nie "padnie" po miesiącu....
    Doradźcie jak umieścić tu zdjęcia najlepiej prosto z kompa....
    Tutaj macie instrukcję gdzie szukać zielonej gumki i jak się uporać z tym problemem: http://forum.fordclubpolska.org/show...blemy+nawiewem
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez witekg. ; 19-11-2012 o 13:36

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo MK2
    Od
    14 Nov 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych
    dziś przyszedł mi kolejny cały panel z kostkami. zielona gumka jest. mimo wszystko nadal nawiew dziala tylko na szybe. zauwazylem takze ze syczenie rozlega sie tylko na uruchomionym silniku. jezeli nawiew leci na zaplonie, co prawda nadal na szybe, ale nie ma tego charakterystycznego syczenia. w tym momencie brak mi pomysłów. nie sądze aby problem tutaj lezal w gumce. czy mozliwe jest ze owa gumka zostala wessana przez jeden z wężyków, stąd ten problem? czy można takie wężyki wymienić?

    dodam jeszcze, że idąc po tych wężykach natrafiłem pod kierownicą po prawej stronie na "puszkę" do której wchodzą dwa wężyki. Po wyjęciu czerwonego syczenie ustało, ale wieje nadal tylko na przednią szybę.

    Zauważyłem dziś także, że syczenie jest efektem zasysania powietrza do środka a nie wypuszczania go - jak wcześniej myślałem.
    Ostatnio edytowane przez brevo ; 19-11-2012 o 18:08

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8 TD
    Od
    27 Jun 2012
    Mieszka w
    Mielec
    Kolego układ działa na podciśnienie, więc wężyki zasysają te puszki co siłowniki które otwierają przepływy w zależności jaki nawiew ustawisz.
    Dlatego jest problem jak zielona gumka rozłoży się do postaci gumy do żucia. Wówczas wciąga ją w wężyki i zatyka je jak również wyloty z przełączników musisz zdemontować panel dostać się do przełączników, odpiąć kostki i wszystko wyczyścić, a wężyki przedmuchać sprężonym powietrzem. Tylko radzę przedmuchiwać te wężyki których koniec widzisz.. Chyba o ile dobrze pamiętam czarny jest ukryty blisko wentylatora i ciężko się do niego dostać. A jak dmuchniesz sprężonym powietrzem w kostę którą włączasz do przełączników to wężyki spadają z siłownika dlatego ważne jest żebyś wiedział w które miejsce je wpiąć później.
    Pozdrawiam
    Witek

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo MK2
    Od
    14 Nov 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych
    rozumiem, to wiele wyjaśnia. prawdę mówiąc mam już pewną awersję do rozebrania kostki poniewaz juz to chcialem zrobic, lecz podczas otwierania, wszystkie sprezynki i elementy sie wysypaly i musialem wymieniac. czy wystarczy to tylko przeczyścić czy trzeba też zamontować jakaś imitację zielonej gumki?

  19. #18
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8 TD
    Od
    27 Jun 2012
    Mieszka w
    Mielec
    Kolego tu masz wszystko na ten temat przeczytaj : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76146
    Pozdrawiam

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar tomasz1
    Opis
    Laguna 1.8 PB 120ps Privilege - Mondeo MK II 1.8
    Od
    05 Feb 2010
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Do przełącznika prędkości nawiewów idą 3 wężyki.Czarny podciśnienie a zielony idzie do siłownika klapy obiegu wewnętrznego.Wypnij całą kostkę i zaślep czarny podciśnieniowy wtedy muszą działać kierunki nawiewu.A jeśli nie będą działać kierunki nawiewu to nie działa podciśnienie albo masz nieszczelnośc w przełączniku kierunków nawiewu.Nawiew jest tak zaprojektowany że jak nawali podciśnienie będzie wiało na szyby żeby nie parowały szyby podczas jazdy. Zielona gumka jest tylko i wyłącznie do tego żeby mieć obieg wewnętrzny .

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo MK2
    Od
    14 Nov 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez tomasz1 Zobacz posta
    Do przełącznika prędkości nawiewów idą 3 wężyki.Czarny podciśnienie a zielony idzie do siłownika klapy obiegu wewnętrznego.Wypnij całą kostkę i zaślep czarny podciśnieniowy wtedy muszą działać kierunki nawiewu.A jeśli nie będą działać kierunki nawiewu to nie działa podciśnienie albo masz nieszczelnośc w przełączniku kierunków nawiewu.Nawiew jest tak zaprojektowany że jak nawali podciśnienie będzie wiało na szyby żeby nie parowały szyby podczas jazdy. Zielona gumka jest tylko i wyłącznie do tego żeby mieć obieg wewnętrzny .
    Tak, zgadza sie masz racje! zatykam czarny wężyk i kierunki nawiewu działają! co prawda jak zatkam palcem jest takie pół na pół - pól na szybe i pół na ustalony kierunek, poza tym gdy zmieniam na ciepłe powietrze, nadmuch nasila się bardziej na szybe a gaśnie powoli na kierunku. Czym to jest spowodowane i jak to naprawić? Byłem dziś nawet u elektryka z ciekawości i zawołał 400-600zl za samo wybadanie sprawy...horror..
    Ostatnio edytowane przez brevo ; 26-11-2012 o 17:41

Podobne wątki

  1. [MkII] Nawiew tylko na szybę przednią
    By szymonch85 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 256
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 14:42
  2. [MkII] Nawiew tylko na przednią szybę.
    By maniek1001 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 12-05-2016, 19:05
  3. [MkII] Nawiew tylko na przednią szybę, problem z temperaturą silnika.
    By 19dawid45 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 23:56
  4. [MkI] Nawiew tylko na przednią szybę.
    By rogalski90 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 23:29
  5. [MkII] Nawiew tylko na przednią szybę
    By Crazy Iwan in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 23:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów