+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567
Pokaż wyniki od 121 do 136 z 136
  1. #121
    Kursant Awatar EooS
    Imię
    Przemek
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI @130KM '04r.
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    Sprecyzowalem przeciez. Zrobiona trasa 560 km i postoj na 5 min i. Temp. Spada prawie na zer
    Czy ja dobrze rozumiem, że dziwisz się iż po 5 minutach na mrozie silnik traci temperature ? I to kiedy jest WYŁĄCZONY ?
    Zapalony silnik diesla po 5 minutach postoju by sie mocno schlodził a co dopiero zgaszony.
    Też uważam, że to nic dziwnego że silnik się wychładza - u mnie jest tak samo.
    Inna rzecz, że jak miałem osłonę pod silnikiem (niestety gdzieś się zapodziała ) to ten proces był trochę wolniejszy..

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #122
    Kursant Awatar ociu
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk3 TDDI 115 KM
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    DOL/SBL
    Nie wytrzymałem, cóź wigilia wigilią, ale udało się zwiać z domku na 2 godziny.
    Akurat 2 auta w garażu, można grzebać
    Rozebrałem trójnik w sprawnym mondeo i jest w nim zaworek
    Założyłem obudowe termostatu do siebie, runda po okolicy, auto sie nagrzewa jak w książce pisze (sprawne 2 termostaty i podgrzewacz PCT)
    Rura główna od termostatu do chłodnicy wreszcie zimna!!!!!
    Ciepło z głowicy nie ucieka w chłodnice, tylko prawidłowo wraca w zbiorniczek wyrównawczy.

    Powrót do domu, dobre auto zmontowałem spowrotem
    Do swojego trójnika wsadziłem słynnego forumowe gwoździa i ta sama rekacja
    W aucie ciepło, nie pływa temp. rura zimna


    Wychodzi z tego że, jeżeli wymieniliśmy termostat górny i DALEJ MAMY CIEPŁĄ RURE, MIĘDZY TERMOSTATEM I CHŁODNICĄ, MUSIMY ZAŚLEPIĆ GWOŹDZIEM ZAWOREK, ALBO KUPIĆ W ASO, NOWĄ OBUDOWE, ZE SPRAWNYM ZAWORKIEM.

    Jeżeli nie zaślepimy tego zaworka, nigdy nie uzykamy płynnego nagrzewania, opadania temperatury itp itd oraz inne cyrki które robią nam nasze fordy w zime.

    Nie wiem czy to już było wyjaśnione tak, czy nie, bo nie wertowałem za dużo forum w tym temacie, myśle, że pomoge wielu ludziom, którzy wywalają pieniążki w błoto na duże i małe termostaty, wystaczy naprawić zaworek i cieszyć się jazdą, a nie patrzeć, jak idzie wskazówka temp. Dziś po naprawie zimnym autem, umnie +2 stopnie, na pełnym układzie sprawnym po przejechaniu 5 km na pełnym ogrzewaniu miałem prawie 90

    Przy okazji, życze wszystkim Mondeomaniakom zdrowych i wesołych świąt

  4. #123
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    czyli wedlug was moje objawy sa ok ?
    nie mam sie do czego czepiac ?

    natomiast jak spada po staniu na swiatlach przy jezdzie po miescie to rowniez nic takiego ?

    ok w takim razie przestaje sie martwic a odezwe sie jeszcze po czyszczeniu EGR rury i kolektora.

    Wesolych swiat zycze wszystkim

  5. #124
    Kursant Awatar EooS
    Imię
    Przemek
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI @130KM '04r.
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    natomiast jak spada po staniu na swiatlach przy jezdzie po miescie to rowniez nic takiego ?
    Zależy oczywiście ile czasu stoisz i jak bardzo temperatura spada.
    U mnie jest tak, że przy postoju np. 5 min, temperatura (wg. testu zegarów) potrafi spaść z ~85st. do 75st.
    później jak ruszam, to znów rośnie

  6. #125
    Kursant Awatar ociu
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk3 TDDI 115 KM
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    DOL/SBL
    Jeżeli Ci spada na światłach, po mieście itp, jeżeli masz dobre termostaty, też obstawiam zaworek, czyli zaślepienie gwoździem, EGR nic nie da, dla mnie porównywanie nagrzewania i EGR-a, to nie porozumienie, co ma piernik do wiatraka, zapal zimne auto, przejedź się 2-3 km, otwórz mache i jeżeli masz ciepły przewód od termostatu do chłodnicy, zaślepiaj trójnik i masz święty spokój

  7. #126
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez ociu Zobacz posta
    Jeżeli Ci spada na światłach, po mieście itp, jeżeli masz dobre termostaty, też obstawiam zaworek, czyli zaślepienie gwoździem, EGR nic nie da, dla mnie porównywanie nagrzewania i EGR-a, to nie porozumienie, co ma piernik do wiatraka, zapal zimne auto, przejedź się 2-3 km, otwórz mache i jeżeli masz ciepły przewód od termostatu do chłodnicy, zaślepiaj trójnik i masz święty spokój
    Zaślepiłeś go całkiem ? szczelnie ?

  8. #127
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Skierniewice
    Ociu - jakas instrukcja gdzie jest ten zaworek? Jak sie do niego dostac, co potrzeba itp? Kompletnie nie moge wyczaic o co chodzi.

  9. #128
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Ostatnio edytowane przez Dragi ; 25-12-2012 o 12:37

  10. #129
    Kursant Awatar ociu
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk3 TDDI 115 KM
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    DOL/SBL
    Na obudowie termostatu masz trójnik, wychodzi przewód z gowicy, wchodzi w trójnik,i z tego trójnika wychodzi przewód na zbiorniczek wyrównawczy, trzyma się on zatrzasku, metolowym, na dole wysuwaszw metalowy zatrzask od strony grodzi silnika i pociągasz knefel do góry i ukazuje Ci się otwór który trzeba zaślepić

    Kolego poprostu wsadziłem gwoździa, który praktycznie idealnie pasował w otwór, 15 min roboty i masz po problemie, zaślepiłem, złożyłem, dolałem płynu, wyjazd z garażu, 6 km jazdy i banan na twarzy

    Wczoraj wieczorem pokonałem trase 230 km i nic się nie dzieje, oprócz idealnej temperatury

  11. #130
    Zielony listek Awatar dproject
    Imię
    Darek
    Model
    TDDi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Oddech smoka :)
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez agassii Zobacz posta
    Oj wątpię, myślę, że to już jest wynik optymistyczny...zima...
    Dokładnie. Trasa w zimie przy takim spalaniu to naprawdę dobry wynik. U mnie wg. wskazań komputera (wiadomo że kantuje) gdzie rano odpalam go żeby się rozgrzał a w między czasie np. skrobie szyby i jadę na krótkim odcinku do pracy 5-10km to ledwo strzałka jest nad 0 stopni a spalanie wychodzi spokojnie 10l/100km.
    Oczywiście w aucie jest ciepło. Ot cały jego urok.

  12. #131
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    12 Aug 2016
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Panowie mam problem tego typu że nie dogrzewa mi się silnik i wymieniłem oba termostaty 2 razy, osłoniłem chłodnice teraz na zimę i nadal nic, pracuje pod obciążeniem (jadę pod górkę) to się nagrzeje do 90 stopni, jak jedzie po prostym to już gubi temperaturę i wskazówka waha się między 60 a jakieś 75 stopni. A jeśli stanę w korku czy na światłach to już temperatura zupełnie leci w dół. i to nie ważne czy temperatury na polu są tak dzisiaj -20 czy jest lekko na plusie.
    czy wie ktoś jaka może być tego jeszcze przyczyna?

  13. #132
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Moje tdci teraz po 5,5 km trasy i ogrzewaniu na 2bieg i temp 23 lapie jakies 65 stopni no i chlodnica zaslonieta. Oba termostaty wymienione i sprawne bo weze zimne. Widocznie taka sprawnosc silnika jedynie jak wylacze ogrzewanie wewnatrz auta to szybciej sie nagrzewa silnik.

  14. #133
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Czy ktoś mógł by podać wymiary gwoździka który trzeba wsadzić w obudowę termostatu???, szukałem foto na internecie ale nigdzie nie mogę znaleźć... może źle szukam, da ktoś namiar na takie zdjęcie???

  15. #134
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    Czy ktoś mógł by podać wymiary gwoździka
    nie szukaj gwoździka tylko sprawdź czy masz właściwe włożony termostat, a tym bardziej czy masz oryginał czy zamiennik. Różnice pomiędzy oryginałem a zamiennikiem są widoczne. Takie moje przemyślenia napisałem w tym temacie http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...Ci-foto/page59 - ostatni post. Być może się mylę ale lepiej sprawdzić niż gwoździa szukać. (no ale możesz i gwoździa włożyć: średnica 2,8 - 3mm i długość około 28mm, główka max 4,5mm).

  16. #135
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Trudno stwierdzić czy mam oryginalne termostaty ponieważ nie zaglądałem do nich jeszcze jak kupiłem auto a jak są to podejrzewam że oryginalne jeszcze, na pewno nie domagają bo temp zazwyczaj się wacha miedzy pierwszą a drugą kreską w zimę a w lato lekko ponad drugą... ogrzewanie grzeje w miarę... na wiosnę planuje wymienić je oby dwa na oryginalne ;-)

  17. #136
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    na pewno nie domagają bo temp zazwyczaj się wacha miedzy pierwszą a drugą kreską w zimę a w lato lekko ponad drugą
    w takim przypadku przynajmniej duży jest do wymiany, gwóźdź też nie pomoże przy niesprawnym termostacie - bo duży obieg jest cały czas otwarty a grzać będzie bo masz nagrzewnicę.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Kilka pytań o termostaty
    By PAwelek85 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 07:46
  2. [TDDi MKIII] Termostaty - kupno i wymiana
    By PepinoOgorino in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 19:37
  3. [TDCi MKIII] czy jestem w stanie sam wymienic termostaty
    By chopinek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 20:45
  4. [MkIII] nie trzyma temperatury....
    By key in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-01-2008, 23:39
  5. [MkII] Tuleje wahacza wymienione - a nadal stuka :|
    By jagd in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-05-2006, 15:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów