+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 136
  1. #81
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Panowie (i Panie) a co myślicie aby na czas dużych mrozów autko ciągnęło powietrze nie z dworu a spod maski ? Wiem wiem, oczywiście zaraz będą głosy że auto powinno pracować na zimnym powietrzu... no ale jeśli ktoś jeździ wyłącznie po mieście to w zime taki patent mógłby znacząco wpłynąć na czas nagrzania autka. Co o tym myślicie ?
    ...totalne zaprzeczenie działania silnika turbodoładowanego z chłodnicą powietrza zasysanego (IC). Ludzie dwoją się i troją, żeby OBNIŻAĆ temperaturę zasysanego powietrza, wsadzają większe intercoolery, a Ty kamilesp chcesz tą temp podwyższać?! Nie wiem, gdzie tu logika, gdzie sens...

    Samochód dostając "cieplejsze" powietrze WCALE NIE BĘDZIE się szybciej zagrzewał (jeśli taki efekt miałeś na myśli). Im zimniejsze powietrze tym jego MASA dostarczna do cylindrów jest większa a zatem i wydajność / efektywność silnika większa (czytaj szybciej będzie się nagrzewał).

    To - w mojej ocenie - są podstawy zasady działania turbodoładowanych diesli... Twój pomysł kamilesp wg mnie jest trochę wbijaniem noża w poprawnie działający organizm, jakim jest TDCi
    Ostatnio edytowane przez iceman12 ; 21-12-2012 o 13:21

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Ja wiem że ludzie dwoją się i troją ... ale robią to głównie pod kątem uzyskania większej mocy. Mnie chodzi bardziej o codzienna eksploatacje w zimę. No ale argument, który podałeś odnośnie masy powietrza chyba jednak podważa mój pomysł

  4. #83
    Zielony listek Awatar eddek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI (lipiec 2002)
    Od
    27 Apr 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Najlepsze powietrze to takie powyżej zera stopni. W trakcie rozgrzewania mrozów silnik się dławi takim gęstym powietrzem. Też się przymierzam do częściowego zasłonięcia IC, bo do jazdy po mieście będzie pomagać silnikowi dojść do odpowiedniej temperatury bez nadmiernego chłodzenia mieszanki paliwo-powietrznej. Zimna mieszanka zwiększa spalanie. :-)
    Ostatnio edytowane przez eddek ; 21-12-2012 o 15:23

  5. #84
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    Cytat Zamieszczone przez eddek Zobacz posta
    Zimna mieszanka zwiększa spalanie. :-)
    ...widzę, że temat w irracjonalne i jakże "nowatorskie" pomysły nam wprost rozkwita! No to proponuję wszystkim zwolennikiem "ciepłego" powietrza w dolocie OTWORZYĆ (przeciwieństwo zaślepiania) maksymalnie zawór recyrkulacji spalin EGR - wtedy spaliny będą cały czas dostawać się do kolektora ssącego zagrzewając Wam dawkę paliwowo-powietrzną, a przecież o to Wam chodzi.

    Po zrobieniu takiego zabiegu nie omieszkajcie podzielić się uwagami na forum - wszyscy chętnie dowiemy się, jak Wam się jeździ "po mieście" i jak to dziwnym trafem Tico i Seicento zostawiło Was na światłach...

  6. #85
    Zielony listek Awatar eddek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI (lipiec 2002)
    Od
    27 Apr 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Próbujesz się naśmiewać, a sam głupoty piszesz i nie znasz nawet praw fizyki. Otwarcie EGR wpuści spaliny, które nie mają tlenu, więc mieszanka jest zubożona.
    Zimniejsze powietrze w dolocie zmniejsza temperaturę zapłonu, przez co zwiększa spalanie. Dlatego też latem, gdy jest cieplejsze powietrze spalanie każdego samochodu jest dużo mniejsze.

  7. #86
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    To ja może powiem inaczej.... Jest lato... mam 25 stopni. Zasysamy powietrze które ma 25 stopni i całkiem ładnie nam się jeździ... Jest zima... mamy -15 stopni.... i zamiast tych -15 z dworu... zasysamy (no tu akurat strzelam) te +25 spod maski. Czytelnie się wyraziłem ?

    Pytanie jest proste... czy silnik woli nagrzewać się na maksymalnie zimnym powietrzu... czy są jakieś granice tej "opłacalności".
    Ostatnio edytowane przez kamilesp ; 21-12-2012 o 17:49

  8. #87
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Dla mnie to dywagacje trochę bez sensu. Przecież podczas jazdy nie masz pod maską 25 stopni. A nawet, jak jest trochę cieplej na postoju np. na światłach, to po ruszeniu zaraz jest tam zimno...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  9. #88
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez agassii Zobacz posta
    Dla mnie to dywagacje trochę bez sensu. Przecież podczas jazdy nie masz pod maską 25 stopni. A nawet, jak jest trochę cieplej na postoju np. na światłach, to po ruszeniu zaraz jest tam zimno...
    No ale zawsze pod maska będzie cieplej jak całkiem na zewnątrz.

  10. #89
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    Cytat Zamieszczone przez eddek Zobacz posta
    Próbujesz się naśmiewać, a sam głupoty piszesz i nie znasz nawet praw fizyki. Otwarcie EGR wpuści spaliny, które nie mają tlenu, więc mieszanka jest zubożona.
    Zimniejsze powietrze w dolocie zmniejsza temperaturę zapłonu, przez co zwiększa spalanie. Dlatego też latem, gdy jest cieplejsze powietrze spalanie każdego samochodu jest dużo mniejsze.
    ...po pierwsze: nie próbuję się naśmiewać, a właśnie się naśmiewam! A tak serio to naprawdę... czasem czytając takie wypociny kącik ust sam ucieka w bok...

    To, co napisałeś, a ja zacytowałem pokazuje właśnię TWOJĄ niewiedzę eddek... Sam sobie odpowiedz, CO TO JEST SPRAWNOŚĆ silnika i od czego ona zależy.
    Kolejna sprawa to spalanie w lecie.... błysnąłeś, aż miło! Policz sobie sam ILE masz odbiorników elektrycznych włączonych w lecie a ile w zimie. Kolejna sprawa to OPORY toczenia opony letniej względem opony zimowej. Kolejna to prędkość i dynamika jazdy - w lecie zdecydowanie lepsza niż zimą. Zimą biegi niskie - latem zdecydowanie wyższe nie wspominając o prędkościach. Przykłady mógłbym mnożyć!!
    A nie: bo na zew. jest temperatura 25 stopni, słoneczko świeci i okularki na nosie i dlatego autko mi się szybciej nagrzewa. Oooo, i jeszcze tyle pięknych widoków Pań w spódniczkach mini - to przecież też potrafi nieźle "zagrzać"!

    Jeszcze raz podkreślam - nie ma to nic wspólnego z szybkością nagrzewania silnika turbodoładowanego z chłodnicą powietrza zasysanego!!
    Ostatnio edytowane przez iceman12 ; 22-12-2012 o 10:22

  11. #90
    Zielony listek Awatar eddek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI (lipiec 2002)
    Od
    27 Apr 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Cytat Zamieszczone przez iceman12 Zobacz posta
    Policz sobie sam ILE masz odbiorników elektrycznych włączonych w lecie a ile w zimie.
    Niby ile zimą mam odbiorników elektrycznych? Podgrzewanie szyby przez 5 minut? Latem klimatyzacja chodzi cały czas.

    Kolejna sprawa to OPORY toczenia opony letniej względem opony zimowej.
    Około 5% różnicy.

    Kolejna to prędkość i dynamika jazdy - w lecie zdecydowanie lepsza niż zimą. Zimą biegi niskie - latem zdecydowanie wyższe nie wspominając o prędkościach.
    Wyższe, czyli ile? Tak samo zmieniam biegi przy 2200-2600 RPM, bo tutaj występuje najwyższy moment obrotowy silnika.

    bo na zew. jest temperatura 25 stopni, słoneczko świeci i okularki na nosie i dlatego autko mi się szybciej nagrzewa. Oooo, i jeszcze tyle pięknych widoków Pań w spódniczkach mini - to przecież też potrafi nieźle "zagrzać"!
    Czyli temperatura powietrza nie ma wpływu na silnik i jego nagrzewanie? Naprawdę tak napisałeś? LOL

    Jeszcze raz podkreślam - nie ma nic wspólnego z szybkością nagrzewania silnika turbodoładowanego z chłodnicą powietrza zasysanego!!
    Owszem ma. Zapytaj kogoś na politechnice jak temperatura mieszanki paliwo-powietrznej ma wpływ na sposób spalania i tarcie.

    Może skończ już pisać dyrdymały, bo odnoszę wrażenie, że ta liczba w nicku to Twój wiek.
    Ostatnio edytowane przez eddek ; 22-12-2012 o 10:27

  12. #91
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    Jeszcze raz podkreślam - nie ma nic wspólnego z szybkością nagrzewania silnika turbodoładowanego z chłodnicą powietrza zasysanego!!
    Owszem ma. Zapytaj kogoś na politechnice jak temperatura mieszanki paliwo-powietrznej ma wpływ na sposób spalania i tarcie.
    [/QUOTE]

    ...oczywiśce, że ma! Dlatego prosiłem, żebyś ZASTANOWIŁ się przez moment nad "sprawnością silnika". Nie chce mi się tego tłumaczyć, bo widzę, że nie ma komu, ale chodzi o to że: (skup się!)
    bogata i prawidłowa mieszanka paliwowo-powietrzna --> bardzo dobra sprawność silnika TDCi (dobra sprawność = mniej ciepła),
    zubożona mieszanka (czyli np z dopływem spalin) --> pogorszona sprawność silnika TDCi (gorsza efektywność prawcy = szybsze nagrzewanie)

    Czy to naprawdę aż tak trudno pojąć?! I między innymi dlatego ludzie piszą, że wolniej im się zagrzewa, jak zaślepią EGR (sam jestem tego przykładem!). Silnik jest jeszcze "sprawniejszy" / wydajniejszy, przez co wydziela mniej ciepła.

  13. #92
    Zielony listek Awatar eddek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI (lipiec 2002)
    Od
    27 Apr 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Znowu piszesz o EGR, chociaż temat dotyczył temperatury powietrza w dolocie.

  14. #93
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez eddek Zobacz posta
    Znowu piszesz o EGR, chociaż temat dotyczył temperatury powietrza w dolocie.
    No akurat EGR ma trochę wspólnego z temp powietrza w dolocie bo kieruje gorące spaliny do dolotu... aczkolwiek wyłącznie na wolnych obrotach.

  15. #94
    Zielony listek Awatar eddek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI (lipiec 2002)
    Od
    27 Apr 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Na biegu jałowym, bo po dodaniu gazu zawór się natychmiast zamyka, więc to nie ma związku z jazdą.
    Poza tym ja i iceman mamy zatkane EGR. ;-)

  16. #95
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez eddek Zobacz posta
    Na biegu jałowym, bo po dodaniu gazu zawór się natychmiast zamyka, więc to nie ma związku z jazdą.
    Poza tym ja i iceman mamy zatkane EGR. ;-)
    Jakieś wyczuwalne korzyści po zatkaniu ?

  17. #96
    Zielony listek Awatar Matir
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    nie chce powielać tematu więc napiszę tutaj, jak to jest z tą temperaturą w TDDI, u mnie jak teraz jest -10 -12 w Łodzi mam cały czas 1/4 nagrzania według zegarów a jak przycisne to 1/2, jak tylko zwolnie znów delikatnie opada na 1/4 według trybu testowego zegarów 1/4 to koło 70 72 stopni a 1/2 80 - 82 stopnie, letnim powietrzem dmucha juz po 2 km, jak załpie 1/4 normalnie juz dmucha ciepłym powietrzem, auto w łodzi w korkach 2 x krótkie odcinki 12 km pali 8,3 / 100


    dedukuję że jesli by było coś nie tak z termostatami to auto by wiecej paliło i nie nagrzewał bym kabiny, a u mnie wszystko OK, wiec co mam o tym myslec????? jest sens zeby sie brac za termostaty??????

    ---------- Post added at 10:48 ---------- Previous post was at 10:47 ----------

    i dodam ze u taty w jego tddi jest identycznie...

  18. #97
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez Matir Zobacz posta
    nie chce powielać tematu więc napiszę tutaj, jak to jest z tą temperaturą w TDDI, u mnie jak teraz jest -10 -12 w Łodzi mam cały czas 1/4 nagrzania według zegarów a jak przycisne to 1/2, jak tylko zwolnie znów delikatnie opada na 1/4 według trybu testowego zegarów 1/4 to koło 70 72 stopni a 1/2 80 - 82 stopnie, letnim powietrzem dmucha juz po 2 km, jak załpie 1/4 normalnie juz dmucha ciepłym powietrzem, auto w łodzi w korkach 2 x krótkie odcinki 12 km pali 8,3 / 100


    dedukuję że jesli by było coś nie tak z termostatami to auto by wiecej paliło i nie nagrzewał bym kabiny, a u mnie wszystko OK, wiec co mam o tym myslec????? jest sens zeby sie brac za termostaty??????
    i dodam ze u taty w jego tddi jest identycznie...
    U mnie jest to samo, termostaty wymienione więc chyba jest ok. Miasto małe, zakorkowane, odcinki po 200-300 metrów i światła.

  19. #98
    Zielony listek Awatar Matir
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    oczywiscie 8,3 to korki łódź przy - 10 powyzej zera pali koło 7 w miescie w korkach

  20. #99
    Zielony listek Awatar eddek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI (lipiec 2002)
    Od
    27 Apr 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Jakieś wyczuwalne korzyści po zatkaniu ?
    Przestało poszarpywać w czasie jazdy na delikatnym gazie. Jest także czysto w kolektorze. :-)

  21. #100
    Kursant Awatar Sven-T
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115km GHIA
    Od
    03 Nov 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    mam bardzo podobny problem po wymianie termostatów, tylko że u mnie wygląda to tak jeśli nie uruchamiam ogrzewania w aucie, to w miarę szybko się samochód nagrzewa i trzyma temperaturę cały czas, jeśli natomiast włączę ciepły nawiew, automatycznie samochód dłużej się grzeje i są falowania temperatur podczas jazdy (do 1/4) - jeśli podczas jazdy wyłączę nawiew wskazówka za chwilę pnie się na 90 stopni - czy ktoś mi powie czy tak powinno być? wiadomo, że jest mróz ok -10 stopni i to ciepło też samochód musi skądś pobierać

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Kilka pytań o termostaty
    By PAwelek85 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 07:46
  2. [TDDi MKIII] Termostaty - kupno i wymiana
    By PepinoOgorino in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 19:37
  3. [TDCi MKIII] czy jestem w stanie sam wymienic termostaty
    By chopinek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 20:45
  4. [MkIII] nie trzyma temperatury....
    By key in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-01-2008, 23:39
  5. [MkII] Tuleje wahacza wymienione - a nadal stuka :|
    By jagd in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-05-2006, 15:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów