+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8TD, Fiesta III 1.8D
    Od
    20 Sep 2012
    Mieszka w
    Kraków

    Problem z odpalaniem Mondeo 1995, 1.8 td

    Ponieważ mój mondziak (1.8 td, 1995) zaczął niesamowicie kopcić, miał wahania mocy oraz zwiększone spalanie, udałem sie do speca od diesli, który zdiagnozował, iż jest to wina wtrysków. Wymienił końcówki wtryskiwaczy, które faktycznie były w opłakanym stanie (były Delfi, zamontował zamienniki Bosha) oraz pęknięty przewód, bodaj od turbosprężarki. Po naprawie, tego samego dnia, miałem problem z odpaleniem, tzn. rozrusznik kręcił, ale jakby "na sucho", odpalił dopiero za trzecim razem. Ponieważ tak zdarzyło się tylko raz, później palił normalnie, stwierdziłem, że to jakieś przypadkowe zapowietrzenie i zapomniałem o sprawie. Jednakże ostatnio problem powrócił, odkąd zaczęły się mrozy mam ten sam problem. Jeśli auto stoi kilka godzin, powiedzmy, do 10 - odpala od razu, jeśli zostawię na kilkanaście godzin lub dłużej - rozrusznik trzepie energicznie całym samochodem, ale odpala dopiero za trzecim, czwartym razem. Oczywiście podgrzewam wcześniej dwukrotnie świece.

    Dodam, że samochód po naprawie wtrysków przestał kopcić, mniej pali, silnik pracuje bardziej miarowo, nie ma wahań mocy. Spec od wtrysków sprawdził też przy okazji świece żarowe i stwierdził, że są ok.

    Pierwsza moja myśl to filtr paliwa, ale czy to możliwe, żeby zapchał się nagle i to akurat po naprawie wtrysków? Wymieniany około rok temu, przejechałem na nim ok. 10 tys. km.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar dziadek
    Imię
    Paweł
    Model
    MK5 '17 kombi/ Fiesta MK8 '19
    Silnik
    2.0TDCi 180KM/1.0EB 100KM
    Opis
    ON /Pb
    Od
    12 Nov 2006
    Mieszka w
    Rzeszów k./Świlczy
    a jak długo grzejesz świece? Przy grzaniu świec trzeba poczekać aż pstryknie przekaźnik, a nie jak zgaśnie kontrolka (ona gaśnie wcześniej).

    Mondeo: MK1 1.8TD '96 -> MK3 2.0TDCi '04 -> MK3 2.5V6 '02 -> MK3 2.0 Pb '02 -> MK3 3.0V6 '02 -> MK4 1.8TDCi '08 -> MK5 2.0 TDCi '17
    Fiesta: MK6 1.3 Pb '03 -> MK7 1.4 TDCi '10 -> MK8 1.0 EB '19
    pawel.ziaja@mondeoklubpolska.pl



  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar marco2603
    Imię
    Marek
    Model
    Passat B5 FL
    Silnik
    1.8 T + LPG
    Opis
    Passat B5 FL, 1,8 T zagazowany TipTronic
    Od
    20 Nov 2010
    Mieszka w
    Czaplinek tablice ZCH
    Cytat Zamieszczone przez dziadekz Zobacz posta
    a jak długo grzejesz świece? Przy grzaniu świec trzeba poczekać aż pstryknie przekaźnik, a nie jak zgaśnie kontrolka (ona gaśnie wcześniej).
    Przekaźnik pyka później, bo świece mają grzać jeszcze chwilę po rozruchu. Twoje problemy z odpalaniem raczej związane są z zapowietrzaniem układu, słabą pompą lub niewystarczającą kompresją. Jeśli masz możliwość sprawdź ciśnienie w cylindrach. Jeśli jest ono zbyt niskie to remont silnika lub czekaj na wiosnę Możesz też zmierzyć napięcie na ostatniej świecy, powinno być ( chyba ) 10,8 V. Zobacz jak wygląda przewód od świec, może należy go wymienić. A z tym sprawdzaniem świec to też nie taka prosta sprawa. Cały komplet musi grzać idealnie a do swojej max temperatury wszystkie świece powinny dochodzić w tym samym czasie. Powodzenia kolego
    509 930 194 Jakaś opcja na spota? Dzwonić, pisać, wysłać gołębia, cokolwiek...

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar dziadek
    Imię
    Paweł
    Model
    MK5 '17 kombi/ Fiesta MK8 '19
    Silnik
    2.0TDCi 180KM/1.0EB 100KM
    Opis
    ON /Pb
    Od
    12 Nov 2006
    Mieszka w
    Rzeszów k./Świlczy
    jeśli układ sie zapowietrza, to może spróbowac pompować recznie pomkpą przy filtre paliwa, jeśli bedzie "twardo" szło, to raczej nie bedzie zapowietrzony, można jeszcze raz sprawdzić świece, może od ostatniej wizyty u znachora któaś padła?

    Mondeo: MK1 1.8TD '96 -> MK3 2.0TDCi '04 -> MK3 2.5V6 '02 -> MK3 2.0 Pb '02 -> MK3 3.0V6 '02 -> MK4 1.8TDCi '08 -> MK5 2.0 TDCi '17
    Fiesta: MK6 1.3 Pb '03 -> MK7 1.4 TDCi '10 -> MK8 1.0 EB '19
    pawel.ziaja@mondeoklubpolska.pl



  6. #5
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8TD, Fiesta III 1.8D
    Od
    20 Sep 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Świece grzeję wystarczająco długo. Rzecz w tym, że byłem niedawno za granicą w górach i auto odpalało przy -23 stopniach... niecały miesiąc później robiłem te wtryski, później zaczęły się mrozy i problemy. Zastanawiam się, czy serwisant nie sknocił czegoś przy naprawie wtrysków, może je źle ustawił? W zeszłym roku robiłem przegląd silnika, kompresja i wszystko było ok.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar GrzegorzD
    Imię
    Grzegorz
    Model
    C-max/Grande Punto '07
    Silnik
    1,8 PB 125 KM/1,4 77KM
    Od
    17 Sep 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Bujaków koło Kęt
    albo się zapowietrza albo świece nie grzeją - na to wskazuje objaw telepania

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar marco2603
    Imię
    Marek
    Model
    Passat B5 FL
    Silnik
    1.8 T + LPG
    Opis
    Passat B5 FL, 1,8 T zagazowany TipTronic
    Od
    20 Nov 2010
    Mieszka w
    Czaplinek tablice ZCH
    Cytat Zamieszczone przez GrzegorzD Zobacz posta
    albo się zapowietrza albo świece nie grzeją - na to wskazuje objaw telepania
    W pełni zgadzam się z kolegą. Zapowietrzanie sprawdzisz montując węże przezroczyste. Jeśli pojawia się jakakolwiek pianka, lub co gorzej bąble powietrza to szukaj miejsca zapowietrzenia i wyeliminuj. Najlepiej dodawaj gazu pod maską i obserwuj. Jeśli będzie oki to świece cały komplet do śmieci. Powodzenia
    509 930 194 Jakaś opcja na spota? Dzwonić, pisać, wysłać gołębia, cokolwiek...

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Jeśli nowe końcówki wtryskiwaczy ustawił na wyższe ciśnienie niż poprzednie(a kąt wtrysku był do nich ustawiony), to teraz prawdopodobnie należałoby lekko wyprzedzić ten kąt wtrysku, co by początek wtrysku był w odpowiednim momencie.
    Im wyższe ciśnienie otwarcia ustawione na wtryskiwaczach, tym wtrysk bardziej się opóźnia.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8TD, Fiesta III 1.8D
    Od
    20 Sep 2012
    Mieszka w
    Kraków
    A możliwe jest, żeby się zapowietrzał tylko na dużym mrozie?

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar GrzegorzD
    Imię
    Grzegorz
    Model
    C-max/Grande Punto '07
    Silnik
    1,8 PB 125 KM/1,4 77KM
    Od
    17 Sep 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Bujaków koło Kęt
    nie. Prędzej świece nie grzeją

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8TD, Fiesta III 1.8D
    Od
    20 Sep 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Tak też myślałem. Świece mam nowe...

    A może ktoś polecić dobry warsztat w którym się znają na fordowskich dieslach w Krakowie?
    Ostatnio edytowane przez KKK_Krzysiek ; 10-12-2012 o 22:55

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar GrzegorzD
    Imię
    Grzegorz
    Model
    C-max/Grande Punto '07
    Silnik
    1,8 PB 125 KM/1,4 77KM
    Od
    17 Sep 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Bujaków koło Kęt
    to ze masz nowe to nie znaczy ze grzeją. sprawdzić je najpierw trzeba

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8TD, Fiesta III 1.8D
    Od
    20 Sep 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Jak pisałem wcześniej, świece były sprawdzane w serwisie, stwierdzono, że działają bez zarzutu. Rozrusznik jest sprawny, węże od dawna mam przezroczyste, nigdzie się nie zapowietrza. Dochodzę do wniosku, że gość od wtrysków musiał zawalić sprawę, może ustawił za małe ciśnienie? Gadałem z nim, twierdzi, że wszystko dobrze zrobił, a "z takim przebiegiem to już tak musi być, nie będzie palił lepiej". Dziwne, że tysiąc km wcześniej przy -23'C po dwukrotnym podgrzaniu odpalał "na dotyk". Czyli nagle, w ciągu miesiąca i 1000 km tak stracił na kompresji, że przy -5'C zarzyna akumulator, lejąc siódme poty... Mało się znam na silnikach, ale ciężko mi w to uwierzyć. Wtrysków nie sprawdzę sam, możecie polecić kogoś rzetelnego na terenie Krakowa?

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Przestaw lekko kąt wtrysku, tzn poluzuj fasolki koła pompy wtryskowej i przekręć piastą pompy w prawo tak aby w fasolkach ruszyło się z 1mm.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8TD, Fiesta III 1.8D
    Od
    20 Sep 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Wczoraj było kilka stopni na plusie, a odpalił dopiero za trzecim razem. Dziś natomiast (+4 stopnie) odpalił za pierwszym, ale zaraz zgasł, zapalił ponownie dopiero za ósmym (!) razem, w takich bólach, że myślałem że wyzionie ducha..

    Cytat Zamieszczone przez N2O Zobacz posta
    Przestaw lekko kąt wtrysku, tzn poluzuj fasolki koła pompy wtryskowej i przekręć piastą pompy w prawo tak aby w fasolkach ruszyło się z 1mm.
    A gdzie znajduje się ta pompa? Bo nie bardzo wiem, jak się za to zabrać..
    Ostatnio edytowane przez KKK_Krzysiek ; 17-12-2012 o 16:20

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Ford Mondeo mk I.Problem z odpalaniem.
    By migel1278 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 11:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów