+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDI
    Od
    13 Jan 2008
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski

    Jak uruchomić podgrzewanie przedniej szyby (po wymianie, przeróbce) Mondeo mk3?

    Witam
    Mam następujący problem.
    Wymieniłem szybę czołową. Fachowcy w warsztacie wymiany szyb mówili że mam szybę podgrzewaną i mam całą instalację a brakuje mi tylko włącznika więc nową też zamontowali podgrzewaną.
    Zamontowałem włącznik, włącznik się podświetla jednak podgrzewanie nie działa.
    Poczytałem na forum o bezpiecznikach. I pod maską zamontowywane były 3 bezpieczniki od podgrzewania i wszystkie sprawne brakowało stycznika pod maską więc go dokupiłem i zamontowałem i dalej szyba nie działa. Miał ktoś taki problem?
    Wiecie jak go rozwiązać?
    Ostatnio edytowane przez iloraz ; 19-12-2012 o 22:21
    Szymon MK3 TDDI KOMBI

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    Ford Mondeo MK III 2.0 TDDi
    Od
    03 Jul 2011
    Mieszka w
    Pułtusk
    Sprawdź czy podczas wymiany podłączyli instalację do szyby z lewej i prawej strony. Zobacz czy masz napięcie w tych kostkach w podszybiu.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez adasko78 Zobacz posta
    podłączyli instalację do szyby z lewej i prawej strony.
    tu akurat jest tak że jak masz odpiętą kostkę prawą albo lewą nie zaświeci się włącznik
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    Zamontowałem włącznik, włącznik się podświetla jednak podgrzewanie nie działa.
    nie wiedzieć czemu tak się dzieje, przecież włącznik jest po to by włączał a nie sprawdzał czy jest kostka wypięta czy nie.

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    A czy przypadkiem funcji grzania szyby nie powinno się jeszcze włączyć/uaktywnić w GEM-ie?


  6. #5
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDI
    Od
    13 Jan 2008
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    A czy przypadkiem funcji grzania szyby nie powinno się jeszcze włączyć/uaktywnić w GEM-ie?
    A wiesz może jak uruchomić? lub sprawdzić czy jest uruchomione?
    Szymon MK3 TDDI KOMBI

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Sprawdź czy masz bezpieczniki i jest na nich napięcie - bezpiecznik 11 , 13 i 15 i czy słychać przekaźnik R2 ? Oczywiście skrzynka przy silniku.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...t=bezpieczniki

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    A czy przypadkiem funcji grzania szyby nie powinno się jeszcze włączyć/uaktywnić w GEM-ie?
    powinno, ale jak funkcja jest nie aktywna to kontrolka na wylaczniku zapala sie tylko na ten czas jak trzymasz wcisniety wylacznik, a kolega pisze zw wylacznik wciska i kontrolka sie swieci, powinna swiecic chyba 3 min i sie automatycznie wylaczyc

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDI
    Od
    13 Jan 2008
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski
    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    A czy przypadkiem funcji grzania szyby nie powinno się jeszcze włączyć/uaktywnić w GEM-ie?
    powinno, ale jak funkcja jest nie aktywna to kontrolka na wylaczniku zapala sie tylko na ten czas jak trzymasz wcisniety wylacznik, a kolega pisze zw wylacznik wciska i kontrolka sie swieci, powinna swiecic chyba 3 min i sie automatycznie wylaczyc
    Podświetla to mam na myśli podświetlenie zielone deski rozdzielczej. Sam włącznik się nie zapala.

    ---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 15:48 ----------

    Cytat Zamieszczone przez MarekPrint Zobacz posta
    Sprawdź czy masz bezpieczniki i jest na nich napięcie - bezpiecznik 11 , 13 i 15 i czy słychać przekaźnik R2 ? Oczywiście skrzynka przy silniku.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...t=bezpieczniki
    Na próbniku/testerze prądu na 3 bezpiecznikach pojawił się piorun, bezpieczniki sprawne, tak samo pojawiło się na dwóch przewodach przy włączniku, ja wnioskuję że jest to chyba zero bo nie pojawiło mi się żadne napięcie poza napięciem od podświetlenia włącznika.
    Jakieś pomysły co dalej?
    Szymon MK3 TDDI KOMBI

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Jeżeli na bezpieczniku 11 i 13 masz napięcie to zostają tylko złączki szyby pod podszybiem. Te bezpieczniki idą bezpośrednio na złączkę i na szybę.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    Podświetla to mam na myśli podświetlenie zielone deski rozdzielczej. Sam włącznik się nie zapala.
    Czyli nie zapala się włącznik tak jak włącznik grzania tylnej szyby?
    Jeżeli to miałeś na myśli, że włącznik po wciśnięciu się nie podświetla (zakładam że masz włącznik z podświetleniem takie cuś) to coś włącznik nie bangla.

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  12. #11
    Były
    Gość
    Ja musiałem pociągnąć przewód z przełącznika do przekaźnika tego od szyby (styk któryś z tych grubych) ale dokładnie co i jak to nie pamiętam. Szyba działała wtedy jak trzymałem wciśnięty przycisk. Rozmawiałem z elektrykiem z forda i powiedział że trzeba podpinać pod kompa i uaktywniać w GEMie. Miałem MKIII przed liftem.

    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    poszukiwań awarii.
    to nie awaria tylko brak funkcji w GEM
    Ostatnio edytowane przez Były ; 20-12-2012 o 21:49

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDI
    Od
    13 Jan 2008
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    Podświetla to mam na myśli podświetlenie zielone deski rozdzielczej. Sam włącznik się nie zapala.
    Czyli nie zapala się włącznik tak jak włącznik grzania tylnej szyby?
    Jeżeli to miałeś na myśli, że włącznik po wciśnięciu się nie podświetla (zakładam że masz włącznik z podświetleniem takie cuś) to coś włącznik nie bangla.
    No właśnie też się zastanawiam nad tym włącznikiem i w tym celu rozebrałem stary i go oglądałem to w sumie tam nie ma co się zepsuć no może zaśniedzieć w skutek iskrzenia jednak wtedy myślę że choć na chwilkę ale jednak powinien mi się uruchomić.

    Może jakiś brak masy co tym sądzicie?

    Ma ktoś może schemat całego układu bo w niedziele przychodzi kumpel elektryk w celu poszukiwań awarii.

    ---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

    Jesteś pewien że jeśli ten włącznik nie uruchamia przedniej szyby to wizyta w ASO w 100% rozwiąże sprawę? W tym momencie po podłączeniu szyby włącznika i stycznika, szyba i włącznik nie reaguje wcale poza podświetleniem w nocy na zielono. Miałeś tak samo?
    Szymon MK3 TDDI KOMBI

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Bez aktywacji GEM tego nie uruchomisz, na FCP kolega walczyl z tym samym problemem, tu masz troche do poczytania:

    http://forum.fordclubpolska.org/show...grzewana+szyba
    http://forum.fordclubpolska.org/sear...archid=4458885

  15. #14
    Były
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez iloraz Zobacz posta
    Jesteś pewien że jeśli ten włącznik nie uruchamia przedniej szyby to wizyta w ASO w 100% rozwiąże sprawę? W tym momencie po podłączeniu szyby włącznika i stycznika, szyba i włącznik nie reaguje wcale poza podświetleniem w nocy na zielono. Miałeś tak samo?
    To działa tylko podświetlenie, żeby uruchomić na krótko musiałem połączyć przewodem przełącznik z przekaźnikiem i działało ale jak już pisałem na krótko, żeby działało normalnie, bez przewodu to tylko GEM.

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Cytat Zamieszczone przez Były Zobacz posta
    To działa tylko podświetlenie, żeby uruchomić na krótko musiałem połączyć przewodem przełącznik z przekaźnikiem i działało ale jak już pisałem na krótko, żeby działało normalnie, bez przewodu to tylko GEM.
    Napisz co i jak? Tak dokładnie jakie piny połączyłeś? Mam potrzebę, żeby oszukać GEM, bo mam przedlifta i wymieniłem kiedyś liczniki na poliftowe i mi podgrzewanie nie działa poniżej 4st C.
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 20-12-2012 o 22:15
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  17. #16
    Były
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez bluebob Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Były Zobacz posta
    To działa tylko podświetlenie, żeby uruchomić na krótko musiałem połączyć przewodem przełącznik z przekaźnikiem i działało ale jak już pisałem na krótko, żeby działało normalnie, bez przewodu to tylko GEM.
    Napisz co i jak? Tak dokładnie jakie piny połączyłeś? Mam potrzebę, żeby oszukać GEM, bo mam przedlifta i wymieniłem kiedyś liczniki na poliftowe i mi podgrzewanie nie działa poniżej 4st C.
    No teraz niestety już nie pamiętam bo to jakieś 3 lata temu było, ale napewno jest taka możliwość bo miałem tak u siebie zrobione.
    Elektryka jak masz z miernikiem to powinien sobie bez problemu poradzić.
    Ostatnio edytowane przez Były ; 21-12-2012 o 20:04

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    taka głupia uwaga....podgrzewanie działa tylko przy pracującym silniku......

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDI
    Od
    13 Jan 2008
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski
    Cytat Zamieszczone przez MarekPrint Zobacz posta
    Sprawdź czy masz bezpieczniki i jest na nich napięcie - bezpiecznik 11 , 13 i 15 i czy słychać przekaźnik R2 ? Oczywiście skrzynka przy silniku.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...t=bezpieczniki
    Dziś sprawdziłem bezpieczniki i przekaźnik są jednak nie ma na nich napięcia, napięcie zaczyna się dopiero od bezpiecznika 7,5a od świateł mijania. Po podłączeniu na krótko od akumulatora napięcia na przełącznik przełącznik się zapala jednak i tak cały układ nie działa.

    ---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:19 ----------

    Jeśli GEM to może znacie jakiegoś Experta w Kujawsko-Pomorskim który uruchamia funkcje ewentualnie aktualizuje software.
    Szymon MK3 TDDI KOMBI

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Na pewno GEM steruje tą funkcją.Ja miałem też przygodę z GEM-em ale mi się udało kupić GEM na full wypasie za 20PLN.
    Włączy Ci to każdy warsztat co robi Fordy,cena to ok 50PLN.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  21. #20
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDDI
    Od
    13 Jan 2008
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski
    Cytat Zamieszczone przez fundil Zobacz posta
    Na pewno GEM steruje tą funkcją.Ja miałem też przygodę z GEM-em ale mi się udało kupić GEM na full wypasie za 20PLN.
    Włączy Ci to każdy warsztat co robi Fordy,cena to ok 50PLN.
    Na czwartek umówiłem się z elektrykiem
    Mówi że nie zawsze można włączyć tą funkcje bo czasami potrzebne są kody serwisowe, jednak mam nadzieję że nie będą potrzebne.
    Szymon MK3 TDDI KOMBI

Podobne wątki

  1. [MkIII] Podgrzewanie przedniej szyby;)
    By gienek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 12:55
  2. [MkIII] Podgrzewanie przedniej szyby
    By baca1051 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 21:50
  3. [MkIII] Podgrzewanie szyby przedniej
    By plewus in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 00:40
  4. [MkII] Podgrzewanie przedniej szyby
    By Gebar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 22:32
  5. Podgrzewanie szyby przedniej
    By doctor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-10-2005, 21:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów