+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Pawel2910
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    Mondeo Mk3 FL Tdci 130 ps
    Od
    13 Aug 2009
    Mieszka w
    Sokó³ka

    Lampka ³adowania przy w³±czaniu ogrzewania przedniej szyby.

    Hej, Panowie otó¿ mam taki problem z mondkiem, miesi±c temu odda³em swój alternator do naprawy poniewa¿ falowa³y mi wolne obroty, wymieniono mi regulator napiêcia (firmy CARGO) i jeszcze jak±¶ tam duperelke, po zmontowaniu wszystkiego w koñcu obroty przesta³y falowaæ, ale pojawi³a siê inna sprawa czasem gdy w³±czam lub wy³±czam ogrzewanie przedniej szyby na sekundkê zapala siê kontrolka ³adowania i ga¶nie, nie zawsze to siê dzieje, w tym czasie w³±czy³em test zegarów i pomiar ³adowania na licznikach aby zaobserwowaæ czy podczas zapalenia siê kontrolki spada ³adowania ale nic takiego nie ma miejsca, jest powy¿ej 14V choæ nie wiem czy mo¿na sugerowaæ siê tymi pomiarami z licznika ale wygl±daj± ok, bo jak jest spadek napiêcia przy w³±czaniu odbiorników to widaæ, ¿e ³adowanie troszkê spada aby od razu podbiæ do nale¿ytej warto¶ci niestety nie dysponuje na ten czas miernika i nie mogê sprawdziæ. Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imiê
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    hmm mo¿e lu¼na ¶rubka na z³±czu od altka???? . a to tylko przy tej przedniej szybie ??? spróbuj inne odbiorniki poza³±czaæ czy te¿ Ci sie tak bêdzie robi³o . mo¿liwe ze masz gdzie¶ na tym obwodzie spadek napiêcia i altek czê¶ciowo nie wyrabia przy za³±czeniu i wy³±czaniu

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Pawel2910
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    Mondeo Mk3 FL Tdci 130 ps
    Od
    13 Aug 2009
    Mieszka w
    Sokó³ka
    Wszystko dobrze jest dokrêcone, tylko jak w³±czê przedni± szybê i pó¼niej jak wy³±czam j± przyciskiem to na chwilkê mrugnie kontrolka i to nie zawsze, niby ³adowanie nie spada w tym momencie ale lampka mrugnie na chwile.

  5. #4
    Kursant Awatar marans
    Imiê
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk4 2009r. 2.0 TDCi 140KM
    Od
    24 Jan 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Witam
    Dowiedzia³em siê od znajomego mechanika ¿e nawet w nowych Fordach potrafi siê za¶wieciæ. Chodzi o to ¿e ¶cie¿ki które grzej± przedni± szybê s± o wiele mniejsze i jest ich du¿o wiêcej a zatem daj± wiêksze obci±¿enie i st±d mo¿e pokazaæ siê kontrolka.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imiê
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    Cytat Zamieszczone przez marans Zobacz posta
    Witam
    Dowiedzia³em siê od znajomego mechanika ¿e nawet w nowych Fordach potrafi siê za¶wieciæ. Chodzi o to ¿e ¶cie¿ki które grzej± przedni± szybê s± o wiele mniejsze i jest ich du¿o wiêcej a zatem daj± wiêksze obci±¿enie i st±d mo¿e pokazaæ siê kontrolka.
    to bardzo dziwne bo u mnie siê jeszcze nigdy nie za³±czy³a kontrolka ³adownaia podczas w³aczanie ogrzewania przedniej szyby a po ¶wiat³ach widze ze j± w³aczy³em bo trochê przygasaja

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk3 kombi
    Od
    04 Mar 2011
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez dgra86 Zobacz posta
    spróbuj inne odbiorniki poza³±czaæ czy te¿ Ci sie tak bêdzie robi³o
    grzanie tylnej szyby wraz z lusterkami, wycieraczki, przeciwmglowe przód ty³, o¶wietlenie wnêtrza, wsteczny, ¶wiat³a mijania i drogowe.
    I jak masz szczêkowy miernik sprawd¼ pr±d ³adowania akumulatora.
    Budzi siê we mnie zwierz....
    Obawiam siê jednak, ¿e to... leniwiec.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Witam,
    Wskrzeszam ten w±tek bo mam dok³adnie takie same objawy jak autor w±tka. Jakie¶ 2 miesi±ce temu wymieni³em alternator na regenerowany ale to nie wywo³a³o takich objawów. Kontrolka czasem (sporadycznie) mrugnie przy wy³±czaniu obu ogrzewañ, a zaczê³o siê tak dziaæ po wskrzeszeniu ogrzewania tylnej szyby (naprawa przeka¼nika) - wcze¶niej nie dzia³a³o ponad pól roku. Czy ktos sie tez z tym spotka³? Jakie by³y przyczyny? Autor w±tka juz tu niestety nie zagl±da chyba..

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W pierszej kolejno¶ci pomiar napiêcia czy zbyt nisko nie spada, je¶li napiêcie OK, to na 99% wina niespasowania altka, najczê¶ciej winê za to ponosi zamiennik regulatora napiêcia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Na dniach postaram siê zbadaæ napiêcia. Zak³adaj±c, ze z tym bedzie wszystko w porz±dku to czy niesie to jakies konsekwencje czy mo¿na to olaæ i je¼dziæ?

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ciê¿ko wyczuæ, kwestia co konkretnie nie pasuje PCM-owi w tym regulatorze, bo s± ró¿ne przypadki, np
    kontrolka od ³adowania siê pali na sta³e a ³adowanie OK, s± i odwrotne przypadki ¿e lampka siê nie ¶wieci a ³adowania brak,
    no i jest sporo innych objawów niespasowania regulatora, Twój przypadek mocno w³a¶nie pasuje pod te inne, ale co siê konkretnie mo¿e staæ, albo nie staæ w d³u¿szym okresie eksploatacji to chyba nikt jeszcze tego nie rozkmini³ (oczywi¶cie po za przypadkami kiedy jest totalny brak ³adowania czy s³abe ³adowanie)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    No w³a¶nie u mnie jak pad³ altek 2 miesi±ce temu to kontrolka w ¿aden sposób ani przez moment tego nie zasygnalizowa³a... Cos widocznie PCM nie dogaduje siê ani z aktualnym altkiem ani poprzednim

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Osobi¶cie, jakby pomiar ³adowania by³ OK to raczej bym z tym je¼dzi³ i obserwowa³ czy nic nowego nie dochodzi do obecnych objawów. ale w miêdzyczasie szuka³bym jednak pasuj±cego altka, z tym ¿e na zasadzie okazji
    ¿e np kto¶ w okolicy ma na zbyciu, z mo¿liwo¶ci± zwrotu, w dobrej cenie bo kto¶ po prostu chce siê na szybko zalegaj±cych gratów pozbyæ itp.
    No i oczywi¶cie w oryginale regulator napiêcia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Dziêki, za dotychczasowe wskazówki. Pomierzê napiêcia i zobaczymy co sie oka¿e.. Mam jeszcze zawsze stary altek, wymianê robi³em na szybko, wiec nawet nie wiem co w nim konkretnie pad³o.

  15. #14
    Pieszy
    Imiê
    Marcel
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    LPG stag na baracudach
    Od
    05 Sep 2016
    Mieszka w
    Wyszków
    Witam Panowie i Panie Mondeomaniacy. Podepnê siê pod ten w±tek,poniewa¿ po czê¶ci pasuje do mojego przypadku i mo¿e pomo¿ecie. A mianowicie ta nieszczêsna kontrolka ³adowania - u mnie sytuacja wygl±da tak:
    Kontrolka potrafi siê za¶wieciæ raz na wolnych obrotach po czym za chwilê zga¶nie a czasami jak jadê w trasie oko³o 100 km/h i te¿ za¶wieci siê na jaki¶ czas i za jaki¶ czas ga¶nie,nie ma to wp³ywu na korzystanie z odbiorników czasami korzystam z ogrzewania przedniej szyby,czasami lusterek i tylnej szyby i nie za¶wieci,a czasami ¶wieci bez korzystania z jakichkolwiek odbiorników. Ostatnio zaobserwowa³em zjawisko iluminacji stoj±c na ¶wiat³ach - ¶wiat³a przód jak i o¶wietlenie zegarów to przygasa³o to siê rozja¶nia³o i tak w kó³ko i ...pad³a jedna z ¿arówek mijania przód - za chwilê wszystko wróci³o do normy oprócz spalonej ¿arówki
    Czy macie jakie¶ tezy,pomys³y,sugestie - bêdê wdziêczny za ka¿d± pomoc (mo¿e regulator napiêcia)
    Co sprawdziæ ?
    P.S.
    Dodam,¿e nie zauwa¿y³em spadku mocy akumulatora i codziennie krêci i odpala.
    Mo¿e to wina aku (raz mi pad³ w lecie i nie chcia³ zakrêciæ po ³adowaniu wszystko ok.)
    Ostatnio edytowane przez marcelmuz ; 17-12-2016 o 00:02

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcelmuz Zobacz posta
    Co sprawdziæ ?
    Pomiar napiêcia miernikiem.
    do tego odpi±æ/odkrêciæ przewody przy altku oczy¶ciæ i zapi±æ, zwróæ uwagê czy przewód wzbudzaj±cy nie sprawia wra¿enia ¿e pod izolacj± siê prze³ama³.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  17. #16
    Pieszy
    Imiê
    Marcel
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    LPG stag na baracudach
    Od
    05 Sep 2016
    Mieszka w
    Wyszków
    Dziêki za pierwsze sugestie - zaraz zabieram siê za sprawdzanie...
    I tak :
    Jeszcze nie z³apa³em odczytów miernika przy ¶wiec±cej siê kontrolce
    ale w stanie normalnym: bez uruchomionego silnika :12,10V po uruchomieniu silnika 14,66V
    pod obci±¿eniem ogrzewanie szyby przód i ty³ z lusterkami oraz ¶wiat³a 14,55V.
    Czekam na moment zapalenia siê kontrolki i wtedy pomierzê dalej. Czy przy ¶wiec±cej kontrolce ³adowania nie mo¿na uruchomiæ ogrzewania przedniej szyby i lusterek? U mnie tak jest....
    Mo¿e ju¿ jakie¶ kolejne sugestie ?
    Ostatnio edytowane przez marcelmuz ; 18-12-2016 o 01:40

  18. #17
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcelmuz Zobacz posta
    po uruchomieniu silnika 14,66V
    za wysokie ³adowanie alternator do sprawdzenia i naprawy

  19. #18
    Kursant Awatar mJoker
    Imiê
    Jaca
    Model
    Ghia
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    12 Mar 2014
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Witam mia³em taki problem trzeba wymieniæ diody na alternatorze i bêdzie po problemie !! Sprawdzone u mnie !!! Weso³ych ¦wi±t !!! )
    Pere³eczka

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie ¶miga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    spokojnie z t± wymian± alternatora.
    u mnie to wygl±da³o nastêpuj±co - ³adowanie ok po w³±czeniu przedniej i tylnej szyby spada³o nawet 11-12 V kontrolka siê nie zapala³a dopiero w momencie wy³±czenia obu szyb jednocze¶nie zapala³a siê na sekundê. czasem te¿ mignê³a w czasie jazdy ale na tyle krótko, ¿e jak zobaczy³em co¶ czerwonego k±tem oka to zanim siê przyjrza³em ju¿ nie ¶wieci³a. dodatkowo mia³em problem z mrugaj±cym pod¶wietleniem wewnêtrznym i tylnych lamp (przednich nie zauwa¿y³em bo mam ksenon). diagnoza mechanika alternator do regeneracji choæ z moich pomiarów wszystko wygl±da³o ok. Pierwsze co sprawdzi³em to masê okaza³o siê, ¿e ta g³ówna do silnika by³a niedokrêcona. po dokrêceniu problem min±³ na kilka minut jazdy. Ca³kowite rozwi±zanie problemu w moim przypadku to wymiana akumulatora, a mechanik ju¿ mia³ siê braæ za wymianê alternatora.
    2 przypadek inne auto tyle, ¿e w benzynie - ³adowanie ponad 16 V a z akumulatora a¿ piana lecia³a - diagnoza mechanika regeneracja alternatora - rozwi±zanie problemu wymiana akumulatora.
    Zacz±³ bym od w³o¿enia i sprawdzenia objawów na nowej baterii mo¿e pomo¿e a koszty o wiele mniejsze, oczywi¶cie nie wykluczona jest awaria alternatora

  21. #20
    Pieszy
    Imiê
    Marcel
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    LPG stag na baracudach
    Od
    05 Sep 2016
    Mieszka w
    Wyszków
    Dziêki za kolejne sugestie, dodam ¿e w wiêkszo¶ci przypadków kontrolka pokazuje siê na wolnych obrotach...Na pierwszy rzut jak siê okazuje do wymiany aku dzisiaj po nocy ju¿ ledwo krêci³ i nie odpali³.Pod³±czy³em do ³adowania i....³adowarka po pó³ godzinie pokazuje,¿e jest na³adowany wiêc domniemam,¿e szlak go trafi³....zobaczymy co bêdzie po wymianie aku kolejne spostrze¿enia dla potomnych niebawem...
    Ostatnio edytowane przez marcelmuz ; 08-01-2017 o 16:06

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Wtyczka ogrzewania przedniej szyby ? i spryskiwacz
    By szklarska in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 23:35
  2. [MK3]Dodanie ogrzewania przedniej szyby.
    By evil44 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 04:37
  3. [MkIII] Brak ogrzewania szyby przedniej
    By bohun in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 18:13
  4. [MkI] prze³±cznik ogrzewania przedniej szyby
    By Lnyga in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-11-2006, 17:26
  5. Monta¿ ogrzewania przedniej szyby
    By jack in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 19-10-2005, 09:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów