+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74

Wątek: Automat w Mk4

  1. #1
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)

    Automat w Mk4

    Jako że przemieszczam się głównie po mieście, zastanawiam się nad automatem. Docelowo w Mk4, z dużym prawdopodobieństwem w klekocie
    Z jednej strony to wygoda, nie ma ryzyka zwichnięcia nadgarstka (jak w dizlu z MMT6 ) i lewa noga nie rośnie jak u Pudziana
    Z drugiej strony automat to skomplikowane ustrojstwo, które pewnie może się na pisiont sposobów popsuć...

    Zatem jak trwoga to na forum

    Jakie macie opinie o automacie w Mk4? Skrzynka model AWF21 - czy to jest ta sama skrzynia w Pb i dizlu? Awaryjna czy niekoniecznie? Szybka, wolna? Warto się w to pchać czy lepiej omijać? Czy te np. ćwierć miliona km to dla niej dużo, mało, czy w sam raz na remont? Wiem, że wiele zależy od jej historii, a tu bywa różnie (zwykle to niewiadoma)...


    Dzięki z górki za opinie
    Dobra, zmiana!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Jakie macie opinie o automacie w Mk4?
    Bardzo pozytywne.


    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Skrzynka model AWF21 - czy to jest ta sama skrzynia w Pb i dizlu?
    Tutaj się nie wypowiem, bo jeśli mowa o AISIN-ie, czyli o Mk4 przedliftowym, to jedyne PB jakie znam z automatem to 2.3. I tam chyba była ta sama skrzynia. Reszta Mk4 PB z ASB to już raczej PowerShift, czyli zupełnie inna bajka.


    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Awaryjna czy niekoniecznie?
    Ta skrzynia jest montowana w wielu modelach i raczej jakoś nie ma wielkich wad i nie jest specjalnie awaryjna. Znamienne jest to, że gdy czytałem o problemach z tą skrzynią trafiałem na opisy przypadków dotyczących marek innych niż Ford... Sterowanie? Być może.


    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Szybka, wolna?
    I szybka i wolna.

    Jako stary forumowy wyjadacz na pewno zdajesz sobie sprawę, że odpowiedź na takie pytanie wcale nie zależy od tego jak działa ta skrzynia, tylko od tego, kogo zapytasz I jakie ta osoba wcześniejsze doświadczenia Ja powiem tak, ta skrzynia jest szybsza niż moja w Maździe i wolniejsza niż PowerShift w Mk5. Czy dużo wolniejsza? Nie, niewiele. Do normalnej, nawet dynamicznej, sprawnej jazdy w zupełności wystarczy. Aż nadto. Nie ma denerwujących "lagów". Natomiast jeśli chcesz startować w wyścigach na torze, to przemyśl inną opcję Większość wyścigów spod świateł wygrasz (z autami o porównywalnej mocy), bo większości jeżdżących manualami tylko wydaje się, że zmieniają biegi szybciej niż ASB.


    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Warto się w to pchać czy lepiej omijać?
    Moim zdaniem warto i zdecydowanie. Skrzynia jest dobra, porządna a wygoda jazdy nieporównywalna do manuala.


    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Czy te np. ćwierć miliona km to dla niej dużo, mało, czy w sam raz na remont? Wiem, że wiele zależy od jej historii, a tu bywa różnie (zwykle to niewiadoma)...
    No właśnie, to też pytanie bez dobrej odpowiedzi, bo jak ktoś przejeździł te ćwierć miliona w mieście, o skrzynię nie dbał i nigdy nie wymieniał oleju, to będzie to mina i tylko zrazisz się do ASB. W trasie, przy odpowiednim "obejściu się", to pewnie taki przebieg to pestka.

    Przy oglądaniu auta sprawdź, czy nie ma szarpania, przy zmianie z P na R i na D. Zwróć uwagę jak zmienia biegi - i to zwłaszcza przy delikatnej jeździe, z lekko wciśniętym gazem. Przy mocniej wciśniętym też oczywiście warto sprawdzić. Nie wiem gdzie w Mk4 jest bagnet, ale warto wyjąć i sprawdzić jak wygląda olej, powąchać, czy zalatuje spalenizną. No i po zakupie wymienić. Z tego co wiem w AISINie jest problem z wymianą dynamiczną, zawsze możesz zrobić statyczną i ponowić ją po 1 kkm. Albo szarpnąć się na dynamiczną w jakimś dobrym serwisie ASB (bo do ASO to ja osobiście bym chyba nie pojechał z tym tematem, co ASO, to inna opinia "wymieniamy" / "nie należy wymieniać").

    A przede wszystkim umów się na jazdę próbną z @m_g, który ma właśnie taką skrzynię.

    Dobry kierunek Pozdrawiam.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    A przede wszystkim umów się na jazdę próbną z @m_g, który ma właśnie taką skrzynię.
    ktoś mnie wołał

    @lyssy w styczniu postaram przywlec swoje 4 litery na spota czwartkowego i wtedy możemy się przejechać. Ja wiem jedno automat był dla mnie zawsze be bo to nudne , bo to się psuję , bo to wolne. Jak to mówią tylko krowa nie zmienia poglądów i moje złe doświadczenia z innych samochód z automatem (które miałem przyjemność powozić, stare wozy z 4 biegowymi automatami) wyleczył zakup mondka. Raczej nie wrócę do manuala . Wygoda, dużo fajniejsze wyprzedzanie. Często właścicel by nie zredukował, a automat cyk i odjazd robisz

    Mam w moim mondku podniesioną moc i mimo tego automat się dostosował momentalnie. Nie szarpie, płynnie zmienia biegi. A jak wbijesz tryb S i sekwencję to możesz sobie poganiać za szybszymi brykami bez wstydu .

    Polecam dobra zmiana.

    ---------- Post added at 09:09 ---------- Previous post was at 08:59 ----------

    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    . Nie wiem gdzie w Mk4 jest bagnet, ale warto wyjąć i sprawdzić jak wygląda olej, powąchać, czy zalatuje spalenizną. No i po zakupie wymienić. Z tego co wiem w AISINie jest problem z wymianą dynamiczną, zawsze możesz zrobić statyczną i ponowić ją po 1 kkm. Albo szarpnąć się na dynamiczną w jakimś dobrym serwisie ASB (bo do ASO to ja osobiście bym chyba nie pojechał z tym tematem, co ASO, to inna opinia "wymieniamy" / "nie należy wymieniać").
    @bartekk jak dobrze wiesz ford nie przewiduje wymiany oleju w tej skrzyni i podobno rzeczywiście tak jest. Jak pogadałem z kilkoma punktami w Wawie to każdy mówił, póki działa nie ruszać bo statyczna niewiele zrobi ,a dynamiczna może rozłożyć skrzynię. W mk4 skrzynia nie ma bagnetu. Dlatego ja temat odpuściłem mimo że chciałem wymieniać.

    @lyssy co do przebiegów. Poznałem już mondki z tą skrzynią którę mają ponad 200 tys , 350 tys , nigdy olej nie zmieniany w skrzyni i skrzynia działa.

    Warto co jakiś czas robić adaptację skrzyni przez komputer. Podobno dużo to daje. Adaptacja w dużym uproszczeniu daje to że skrzynia kalibruje się pod swoje zużycie
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 12-01-2017 o 10:09
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    każdy mówił, póki działa nie ruszać
    To IMHO lipna opinia. A jak nie działa to już jest za późno

    Olej w silniku zmieniasz?
    @dominiq robił statyczną w AISINie, ja u siebie również i opierając się na praktyce a nie teorii stwierdzam, że statyczna jednak coś daje

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    To IMHO lipna opinia. A jak nie działa to już jest za późno
    Ja porozmawiałem z kilkoma warsztatami i to nie tylko fordowskimi, a zajmującymi się tylko ASB i każdy był zdania. Dynamiczna nie bo rozwali skrzynię, statyczna nie ma sensu bo różnicy nie zauważę a mogę tylko pogorszyć

    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    @dominiq robił statyczną w AISINie, ja u siebie również i opierając się na praktyce a nie teorii stwierdzam, że statyczna jednak coś daje
    Co daje - serio się pytam, może to być na zasadzie efektu placebo . Na FCP jest duży temat też o skrzyniach AWF21 i osoby które ruszyły skarżą się na problemy ..

    Fakt faktem wszystko zależy jeszcze od jednego czynnika - jak dużo osób mówi, jak chcesz wymienić to weź trochę oleju i jeżeli jest przypalony to nie ruszaj już , jak świeży możesz wymienić ...
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Sorry Michał ale nie rozumiem. Jak w silniku masz zużyty olej to też lepiej nie wymieniać? A jak świeży, to wymieniać? Tylko po co? Do mnie taka "logika" nie trafia. Równie ciekawa jest idea "rozwalenia" skrzyni przez wymianę dynamiczną...

    Co u mnie dała statyczna? Pisałem w wątku o aucie, żeby nie zaśmiecać wrzucę tylko linka - http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...75#post3135575. Placebo to na pewno nie było.

    Każdy zrobi jak uważa

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Jak w silniku masz zużyty olej to też lepiej nie wymieniać?
    @bartekk nie porównuj oleju w silniku do skrzyni biegów. Silnikowy trzeba wymieniać, ale w skrzyni jak już jest przepracowany mocno olej to wymiana jego i wypłukanie syfu może spowodować rozwalenie skrzyni.

    Jak już porównujesz silnik do skrzyni. Jak ktoś lał całe życie 15w40 i zrobił płukankę i szedł na 5w40 to często silnik się rozszczelnia i silnik kaput

    ---------- Post added at 09:43 ---------- Previous post was at 09:41 ----------

    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Każdy zrobi jak uważa
    ja zostawiam, tak jak mówię znam mondki powyzej 300 tys które oleju w skrzyni nie ruszały.


    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Równie ciekawa jest idea "rozwalenia" skrzyni przez wymianę dynamiczną...
    Nie zagłębiałem się. Jeżeli warsztaty (które mogłby by na mnie zarobić) odradzają dynamikę to coś w tym musi być ...


    Mocno się interesowałem tym tematem, bo chciałem wymienić.
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Nie rozumiem jak pozbycie się oleju który jest przepracowany i zużyty na świeży może spowodować "rozwalenie" skrzyni. Dlaczego porównanie z silnikowym jest złe? Czy olej w skrzyni nie podlega rozgrzewaniu, schładzaniu, nie jest przeciskany przez tarczki?


    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Jak ktoś lał całe życie 15w40 i zrobił płukankę i szedł na 5w40
    Zarzucasz mi kiepskie porównanie a powyższe to co to jest? W przypadku skrzyni nie stosujesz płukanki a olej stosujesz o takich samych parametrach

    ---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    tak jak mówię znam mondki powyzej 300 tys które oleju w skrzyni nie ruszały
    Znam 6 GG z przebiegiem 270 kkm z taką skrzynią jak u mnie i właściciel twierdzi, że jest ok, olej nigdy nie zmieniany. Znam też osobę która twierdzi, że opony bieżnikowane są równie dobre jak normalnie produkowane. Tylko co z tego?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    W przypadku skrzyni nie stosujesz płukanki a olej stosujesz o takich samych parametrach
    Tak ,ale przepracowany olej może "uszczelniać" niedogodności skrzyni i po wymienia masz efekt rozszczelnienia. Nie mówię że mam rację, opieram swoje zdanie na temacie FCP o AWF21 i o warsztatach od ASB.

    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Zarzucasz mi kiepskie porównanie a powyższe to co to jest?
    dałem ci przykład , bo cały czas robisz porównanie


    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Tylko co z tego?
    Każdy ma jakieś swoje zdanie, niektórzy stwierdzili organoleptyczni (u ciebie wymienia pomogła, u innych rozwaliła skrzynię). Jak warsztat nie chce na mnie zarobić to nie będę się upierał że chce wymianę .
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 12-01-2017 o 11:06
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Pytanie tylko czy u tych poszkodowanych przez świeży olej w skrzyni wymiana została dokonana prawidłowo - mam na myśli zarówno prawidłową temperaturę podczas wymiany oraz olej do niej użyty Ale zapewne tego się nigdy nie dowiemy

    Btw. odbiegliśmy od tematu i głównych pytań lyssego, za co ze swojej strony przepraszam

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Ale zapewne tego się nigdy nie dowiemy
    ile ludzi tyle opinii . Dyskusja zawsze potrzebna


    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Btw. odbiegliśmy od tematu i głównych pytań lyssego, za co ze swojej strony przepraszam
    Ja skomentuje to tak. Lyssy bierz mk4 z automatem i się nie czai. Zacne auto i fajnie się jeździ w klekocie . Polecam.

    Co do spamu : przepraszam
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  13. #12
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Dzięki za wrzutkę opinii

    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    jeśli mowa o AISIN-ie, czyli o Mk4 przedliftowym, to jedyne PB jakie znam z automatem to 2.3. I tam chyba była ta sama skrzynia. Reszta Mk4 PB z ASB to już raczej PowerShift
    A widzisz, to nie doprecyzowałem - tak, mowa o przedlifcie. I faktycznie nie widziałem chyba innych przedliftów w automacie niż klekoty i właśnie 2.3 Pb (o którym to silniku tez niewiele wiem, a wydaje się ciekawą opcją ), i wedle opisów w obu jest właśnie rzeczony AWF21.

    Nigdy nawet nie siedziałem za kółkiem samochodu z automatem, o jeździe nie mówiąc - ale co zrobić, człowiek idzie w lata, robi się wygodny, a i czasem trzeba spróbować czegoś innego...

    Czyli ogólnie lepiej żeby właściciel nic nie robił niż ma na siłę oliwę wymieniać A poza tym to jak zwykle - jak się trafi dobrze to "będzie pan zadowolony", a jak nie to...

    A czy tzw. "test skrzyni z użyciem IDS" może coś powiedzieć o jej stanie? Bo przy okazji jednego auta tak mi powiedział pan handlowiec (z ASO Forda zresztą), że to w sumie jedyne co mogą zrobić żeby sprawdzić działanie?
    Dobra, zmiana!

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    No to może przyjrzyj się takiemu 2.3 O ile mnie pamięć nie myli @gorilla666 ma taki w swojej Galaktyce.

    O teście skrzyni z użyciem IDS nie wiem nic. Co możesz sprawdzić samemu, opisałem w poście nr 2, jednak zdaję sobie sprawę, że nie masz punktu odniesienia a to znacznie utrudnia sprawę.

    2.3 litra z AISINem ma @Jamszoł. Przebieg z tego co pamiętam w okolicach 230-235 kkm, Jemu wolno rośnie

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    A czy tzw. "test skrzyni z użyciem IDS" może coś powiedzieć o jej stanie?
    Nie słyszałem o czymś takim, tylko o adaptacji

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:37 ----------

    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    właśnie 2.3 Pb (o którym to silniku tez niewiele wiem, a wydaje się ciekawą opcją ),
    to masz topic i kilku użytkowników. Jest to silnik mazdy . http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176264

    ---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:38 ----------

    a i ten silnik mułowaty jest wbrew pozorom niecałe 12s do setki szału nie robi ..
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 12-01-2017 o 12:39
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Co do wymian, to bardzo wielu producentów twierdzi, że oleju w automacie się nie wymienia, jednak aktualnie na szczęście się to zmienia. W audi mamy multitronica, w passacie mieliśmy dsg i w obu przypadkach robiliśmy wymianę statyczną - różnica w pracy obu skrzyń była odczuwalna nawet z miejsca pasażera. Co do wymiany dynamicznej, to do tego jest potrzebny ktoś kto na prawdę ogarnia temat, więc mechanik który nie bardzo to ogarnia, faktycznie może narobić więcej szkód niż pozytywów.

    Napisane Tablet Z.

  17. #16
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Wymiana statyczna czyli spuścić ile się da i wlać nowy? Jak w silniku?
    A dynamiczna to odpalić, odkręcić korek, poczekać aż wyrzyga całość i zalać nowy zanim się zatrze?
    No to faktycznie wymiana dynamiczna może być ryzykowna...
    Ostatnio edytowane przez lyssy ; 12-01-2017 o 15:28
    Dobra, zmiana!

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.

  19. #18
    Wyłączony
    Model
    S210 / Paseo / GSXF / W124
    Silnik
    OM602.982/5E-FE/750/OM601
    Od
    31 Jul 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    A dynamiczna to odpalić, odkręcić korek, poczekać aż wyrzyga całość i zalać nowy zanim się zatrze?
    NIe, to nie jest wymiana dynamiczna. Nazwałbym ją wymianą rzeźnicką

    Do dynamicznej trzeba mieć maszynę do tych celów. Płucze skrzynię nowy olejem aż pozostanie tylko nowy czysty olej(tak po krótce na chłopski rozum).

    Statyczna ma sens jeśli pilnuje się interwałów wymian.

  20. #19
    Kursant Awatar Jamszoł
    Imię
    Jurek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2,3 - 161 KM
    Opis
    bena - kombi - automat titanium x
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Kaliszewie
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Nigdy nawet nie siedziałem za kółkiem samochodu z automatem, o jeździe nie mówiąc - ale co zrobić, człowiek idzie w lata, robi się wygodny, a i czasem trzeba spróbować czegoś innego.
    Zajedź do Kaliszewa to sie przejedziesz



    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    2.3 litra z AISINem ma @Jamszoł. Przebieg z tego co pamiętam w okolicach 230-235 kkm, Jemu wolno rośnie
    brakuje mi 55 km do 250kkm
    Zapewne w przyszłym tygodniu wstawie foto w moim temacie z tego wydarzenia

    AAA - ja tez się interesowałem tematem wymiany oleju w skrzyni i - nie wymieniłem i wymieniać nie będę
    Ogólnie na pytania kolegi odpowiem tak :
    Silnik OK - zero brania oleju - moc ? nadanżam za innymi wozami
    Skrzynia - nie wrócę już do manuala
    Do góry kolega fajnie napisał - ze skrzyżowania wielu kierowcom wydaje się , że szybciej zmienia biegi od automatu
    A w połączeniu z kickdownem - jest wesoło jak sie zerknie poprzez wsteczne lusterko na gembe kierowcy co mu się wydawało

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez Jamszoł Zobacz posta
    A w połączeniu z kickdownem
    to jeszcze fajniej działa w trybie S, testowałeś? , wtedy jest fan. A jak widzą u mnie jeszcze znaczek TDCi to piana z pyska leci

    ---------- Post added at 08:57 ---------- Previous post was at 08:56 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jamszoł Zobacz posta
    AAA - ja tez się interesowałem tematem wymiany oleju w skrzyni i - nie wymieniłem i wymieniać nie będę
    jak widać nie jestem sam
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 13-01-2017 o 09:57
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

Podobne wątki

  1. MK III automat
    By Bocianesco in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 13:36
  2. [MkIII] automat
    By waldek303 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 00:34
  3. 2.5 V6 Automat
    By Placek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-02-2007, 10:12
  4. [MkI] Automat...
    By raf1k in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-01-2007, 10:34
  5. [MkI] [automat] automat nie zmienia biegów
    By mondio in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2005, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów