+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 136
  1. #101
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dobra panowie to na co jeszcze trzeba zwrocic uwagę ? jeśli termostaty sa ok i nadal spada temperatura ?

    27 będę miał czyszczony EGR i kolektor i na co przy okazji zwrocic uwagę mechanikowi ?
    Tak aby za jednym razem chwycil to co trzeba. Dzisiaj już wyjezdzam na swieta i odwiedzę rejon slaski (TYCHY).
    wracam w drugi dzień swiat tak wiec zycze panowie Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #102
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    Dobra panowie to na co jeszcze trzeba zwrocic uwagę ? jeśli termostaty sa ok i nadal spada temperatura ?

    27 będę miał czyszczony EGR i kolektor i na co przy okazji zwrocic uwagę mechanikowi ?
    Tak aby za jednym razem chwycil to co trzeba. Dzisiaj już wyjezdzam na swieta i odwiedzę rejon slaski (TYCHY).
    wracam w drugi dzień swiat tak wiec zycze panowie Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
    Przydałyby się nowe uszczelki pod kolektor (niestety 10 zł/szt.). No i jak będzie czyszczony EGR i kolektor to wyczyść tez tę rurę metalową co dochodzi do EGR'a.

  4. #103
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    Ja po wymianie małego termostatu nie mam najmniejszych problemów z dużym falowaniem temperatury... jak osiągnie pion to nawet jak na luzie jadę jakieś 60 na godzinę przy -12 na dworze to wskazówka spadnie ledwo zauważalnie... dopiero jak dam jeszcze nadmuch na maks wówczas spadnie pomiędzy kreską 1/4 a pionem...

    Według mnie nie jest normalne że samochód zimą się nie nagrzewa i nikt mnie do tego nie przekona, tym bardziej, że zima u nas nie jest jakaś przestraszna, myślę, że kilka mondziaków jeździ w szwecji czy finalndii.. :-)

    Jeżeli chodzi o EGR to jestem zwolennikiem ustawień fabrycznych... tzn jak jest EGR i działa to nie zaślepiać, jak się zepsuł i brak kasiorki na inny to można rozważyć... jeżeli chodzi o IC to temperatura na powietrza na wyjściu IC latem często osiąga 70 stopni celsjusza... :-) w końcu turbinka dosyć mocno się nagrzewa i podgrzewa powietrze...
    Ostatnio edytowane przez kot_79 ; 22-12-2012 o 22:51

  5. #104
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez kot_79 Zobacz posta
    Ja po wymianie małego termostatu nie mam najmniejszych problemów z dużym falowaniem temperatury... jak osiągnie pion to nawet jak na luzie jadę jakieś 60 na godzinę przy -12 na dworze to wskazówka spadnie ledwo zauważalnie... dopiero jak dam jeszcze nadmuch na maks wówczas spadnie pomiędzy kreską 1/4 a pionem...

    Według mnie nie jest normalne że samochód zimą się nie nagrzewa i nikt mnie do tego nie przekona, tym bardziej, że zima u nas nie jest jakaś przestraszna, myślę, że kilka mondziaków jeździ w szwecji czy finalndii.. :-)

    Jeżeli chodzi o EGR to jestem zwolennikiem ustawień fabrycznych... tzn jak jest EGR i działa to nie zaślepiać, jak się zepsuł i brak kasiorki na inny to można rozważyć... jeżeli chodzi o IC to temperatura na powietrza na wyjściu IC latem często osiąga 70 stopni celsjusza... :-) w końcu turbinka dosyć mocno się nagrzewa i podgrzewa powietrze...
    No niestety kolego ale nie zgodzę się z Tobą... tym bardziej że cała masa użytkowników diesli podają te same zachowania temp. Wymieniają oba termostaty i nadal jest to samo. Sam również mam to samo... za oknem dziś -14 stopni... odwiozłem dziewczynę do domu (5 km po mieście), wróciłem i temp. ledwo doszła do 70 stopni... i uważam, że tak ma być.

    Oczywiście zupełnie co innego jest po wyjechaniu na trasę. Jeśli po 5 - 8km trasy auto nadal jest niedogrzane to można sądzić, że coś jest nie tak.
    Ostatnio edytowane przez kamilesp ; 22-12-2012 o 23:45

  6. #105
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    ?

    Dobra... nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież ja nie piszę nigdzie jak szybko ma się rozgrzać i chyba nie o tym jest wątek.... Chodzi o to że koledze nie trzyma temperatury co według mnie normalne nie jest, nawet przy -14st... inaczej Ford w instrukcji napisałby, żeby nie korzystać z diesli jak temperatura spadnie poniżej np -30stopni... a myślę, że w szwecji -30 to nic nadzwyczajnego...

  7. #106
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    No wypadałoby uściślić co znaczy "nie trzyma temperatury". Jeśli auto rusza w trasę... robi 50 km i jest nadal niedogrzane to bez wątpienia nie jest to poprawna praca.
    Ale jeśli mamy -15 stopni i ktoś autem jeździ sobie po mieście "po bułki do tesco" to auto nie będzie dogrzane. I myślę iż im niższa temp. tym trudniej będzie auto rozgrzać na krótkich odcinkach.

    I jeszcze co do trzymania temperatury. Jeśli sporo hamujemy silnikiem to również temp. ma prawa spadać. A dlaczego ? Ano dlatego ze hamując silnikiem praktycznie odcinamy dopływ paliwa do silnika. A skoro w cylindrach nie spala się paliwo to jaki sposób ma utrzymywać się temperatura ? Auto jest rozpedzone, pęd powietrza chłodzi chłodnice i płyn więc auto się wystudza. To samo podczas dłuższej jazdy na wolnych obrotach (np z górki). Należy pamiętać, iż silnik diesla ma duża sprawność, dzięki czemu energia przekazywana jest do napędzania auta a nie na straty cieplne.
    Ostatnio edytowane przez kamilesp ; 23-12-2012 o 00:17

  8. #107
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Do Panowie dzis trasa gdansk tychy
    Start i po paru km auto nagrzane pierwszy postoj po 135km na stacji bo dzieci chcialy siku czas postoju 5 do 8 minut. Po odpaleniu temperatura. Prawie lezy na 0. Po ruszeniu chwila i nagrzane. W drodze nie spadala ale po dojechaniu zgaszeniu zaniesieniu waliz do domu i kolejnym odpaleniu temperatura ponizej 1/4. Auto spalilo okolo 35l na odcinku 560km jak dla mnie yo troche za duzo. Co sadzicie

  9. #108
    Niedzielny kierowca Awatar daman0629
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD Kombi 93r. Ford Mondeo 2.0TDDI 90KM 2001r Kombi
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Sędziszów Małopolski
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    Auto spalilo okolo 35l na odcinku 560km
    to wychodzi ci 6,25 wiec chyba nie aż tak żle,pozatym piszez ze około 35l może spalilo ze 3 litry mniej i już masz wynik bardziej optymistyczny

  10. #109
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Ale jeśli mamy -15 stopni i ktoś autem jeździ sobie po mieście "po bułki do tesco" to auto nie będzie dogrzane. I myślę iż im niższa temp. tym trudniej będzie auto rozgrzać na krótkich odcinkach.
    Zgadzam się


    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    I jeszcze co do trzymania temperatury. Jeśli sporo hamujemy silnikiem to również temp. ma prawa spadać. A dlaczego ? Ano dlatego ze hamując silnikiem praktycznie odcinamy dopływ paliwa do silnika. A skoro w cylindrach nie spala się paliwo to jaki sposób ma utrzymywać się temperatura ? Auto jest rozpedzone, pęd powietrza chłodzi chłodnice i płyn więc auto się wystudza. To samo podczas dłuższej jazdy na wolnych obrotach (np z górki). Należy pamiętać, iż silnik diesla ma duża sprawność, dzięki czemu energia przekazywana jest do napędzania auta a nie na straty cieplne.
    Zgadzam się również. Zobaczcie sobie, o ile łatwiej silnik trzyma temp. jak wyłączycie ogrzewanie. Ogrzewanie to dla silnika druga chłodnica...

    ---------- Post added at 10:41 ---------- Previous post was at 10:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez daman0629 Zobacz posta
    to wychodzi ci 6,25 wiec chyba nie aż tak żle,pozatym piszez ze około 35l może spalilo ze 3 litry mniej i już masz wynik bardziej optymistyczny
    Oj wątpię, myślę, że to już jest wynik optymistyczny...zima...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  11. #110
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    26 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Mało kto z nas dojeżdża do pracy samochodem i ma do pokonania dystans co najmniej 20 - 30 km w jedną stronę. Fakt, że nowsze diesle lepiej gospodarują energią zawartą w paliwie. Mój ojciec (TDCI) po około 20 minutach stania w korku może powiedzieć, że zaczyna się nagrzewać wóz(przy obecnych temp), u mnie w mk2 temp łapie szybciej, za nim w korku stanę już mam ciepło w środku.

    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Ano dlatego ze hamując silnikiem praktycznie odcinamy dopływ paliwa do silnika. A skoro w cylindrach nie spala się paliwo to jaki sposób ma utrzymywać się temperatura ?
    Należy też pamiętać, że podczas hamowania silnikiem sprężane jest w cylindrach powietrze, które w przypadku dieseli, osiąga temp powyżej 500 stopni.

  12. #111
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    Do Panowie dzis trasa gdansk tychy
    Start i po paru km auto nagrzane pierwszy postoj po 135km na stacji bo dzieci chcialy siku czas postoju 5 do 8 minut. Po odpaleniu temperatura. Prawie lezy na 0. Po ruszeniu chwila i nagrzane. W drodze nie spadala ale po dojechaniu zgaszeniu zaniesieniu waliz do domu i kolejnym odpaleniu temperatura ponizej 1/4. Auto spalilo okolo 35l na odcinku 560km jak dla mnie yo troche za duzo. Co sadzicie
    A ja myślę ze wynik 6.2l/100km przy obecnych mrozach (około -14) to całkiem ok wynik. Zależy jeszcze z jaką prędkością jechałeś.

  13. #112
    Kursant Awatar ociu
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk3 TDDI 115 KM
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    DOL/SBL
    Witam wszystkich.
    Właśnie wróciłem z garażu z gdybań "czemu on nie chce się szybko nagrzewać"
    Potwierdzam temat kolegów z gwoździem, jeżeli wymieniamy górny termostat, wskazówka nie drgnie, a my mamy ciepły przewód od termostatu do chłodnicy, trzeba zaślepić ten króciec na gorze, wtenczas gorący płyn który wpada w króciec z głowicy, nie ucieka w chłodnice i grzeje nam przewodu ( mechanik stwierdzi, że uwalony mamy termostat i go zmieni),po zaślepieniu wróci cały w zbiorniczek wyrównawczy, potem w pompe i zaś głowica. Moim zdaniem, tam powinien być zaworek zwrotny, kulka, mam drugie mondeo na podwórku TDDI 190 tkm nalotu i nic się nie dzieje, wziołem z niego górny termostat. Po przejeździe moim mondeo rura Ciepła i nie nagrzewa się jak powinien, w tamto auto mój termostat i jest perfekto. Czary? Nie poprostu tam jeszcze działa układ dobrze i płyn nie wraca do chłodnicy. Nie ma się czego bać, tylko zaślepiać to ustrojstwo na termostacie i wszystko wraca do normy

    Też traciłem kase, na termostaty, płyny itp Wymieniłem nawet świece w podgrzewaczu PCT, pomogło, bo klimatronic włącza się szybciej i auto prędzej łapie pierwszą kreske, ale dalej pływa.

    Jutro wigilia, nie będe grzebał przy autku, ale po powrocie ze świąt, zaślepie ten trójnik i potwierdze teze golegów, którzy zaślepili i mają wszystko wporządku

    Po gdybaniach z braciakiem, doszliśmy do wniosku, że tam powinna być kulka, zaworek zwrotny w tej obudowie termostatu, który sie uszkadza, traci swoją sprawność, bo czemu po podmianie termostatów w autach w moim aucie jest cyrk, w drugim dalej ok.

    Ciekawe czy można w ASO dostać obudowe termostatu, żeby potwierdzić jeszcze ten zaworek, mam ochote podmienić obudowy w samochodach, wziąść do siebie obudowe z dobrze grzejącego się auta.

    Po świętach potwierdze swoje eksperymenty
    Ostatnio edytowane przez ociu ; 23-12-2012 o 15:27

  14. #113
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    czyli trasa i spalanie ok 6,2 l to ok ?
    predkosc miedzy 80 aq 120 km/h
    spalil 35l moze 0,5 l mniej i nic wiecej nic mniej

  15. #114
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    czyli trasa i spalanie ok 6,2 l to ok ?
    predkosc miedzy 80 aq 120 km/h
    spalil 35l moze 0,5 l mniej i nic wiecej nic mniej
    Ja bym powiedział, że w zimę przy -10 czy -15 stopni to całkiem normalny wynik. Trasa trasie też nie równa, co innego 100km po autostradzie ze stała prędkością, co innego po małych drogach z różnymi prędkościami. Wynik całkowicie poprawny wg. mnie.

  16. #115
    Niedzielny kierowca Awatar daman0629
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD Kombi 93r. Ford Mondeo 2.0TDDI 90KM 2001r Kombi
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Sędziszów Małopolski
    Moim zdaniem jeśli auto jest sprawne to wszystko w nogach kierowcy.Ostatnio mierzyłem spalanie metodą lania pod korek dosłownie pod sam korek.I spalanie wyszło mi dokładnie 5.9l jazda odcinkami po 40 km drogami krętymi wąskimi i z licznymi górkami w temperaturze średnio -8C.I takie spalanie mi pasuje W lecie powinno być jeszcze lepiej.

  17. #116
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    wynik spalania ok a co z opadajaca temperatura ?

  18. #117
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    wynik spalania ok a co z opadajaca temperatura ?
    Musisz to sprecyzować. W jakim zakresie waha się temp. Bo jeśli w zakresie 70-85 stopni to wszystko ok.

  19. #118
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Sprecyzowalem przeciez. Zrobiona trasa 560 km i postoj na 5 min i. Temp. Spada prawie na zer

  20. #119
    Kursant Awatar Maciejka
    Imię
    Maciej
    Opis
    MkIII TDCI 2.0 Ghia/Opel Sintra 2.2 16V
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Łódź
    cytat :Acha... no i jak EGR jest zatkany to mniej ciepłłych spalin trafia do komory oraz zawór wolniej reaguje na zmiany a co za tym idzie przy gwałtownym przyspieszaniu zakopci na czarno...

    Bzdura!
    Ps
    Kot_79 Pisz no trochę w jakimś składzie
    Bo nasze wypowiedzi są wymieszane w twoim poście i trudno się połapać

  21. #120
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    Sprecyzowalem przeciez. Zrobiona trasa 560 km i postoj na 5 min i. Temp. Spada prawie na zer
    Czy ja dobrze rozumiem, że dziwisz się iż po 5 minutach na mrozie silnik traci temperature ? I to kiedy jest WYŁĄCZONY ?
    Zapalony silnik diesla po 5 minutach postoju by sie mocno schlodził a co dopiero zgaszony.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Kilka pytań o termostaty
    By PAwelek85 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 07:46
  2. [TDDi MKIII] Termostaty - kupno i wymiana
    By PepinoOgorino in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 19:37
  3. [TDCi MKIII] czy jestem w stanie sam wymienic termostaty
    By chopinek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 20:45
  4. [MkIII] nie trzyma temperatury....
    By key in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-01-2008, 23:39
  5. [MkII] Tuleje wahacza wymienione - a nadal stuka :|
    By jagd in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-05-2006, 15:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów